Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imela bi tretjega otroka

Imela bi tretjega otroka

Jaz sem svoje tri otroke imela med 26. in 32. letom. Fino je bilo, sedaj so vsi najstniki in imava z možem več časa zase in za hobije. In skupaj potujemo in se zabavamo.

Si ne predstavljam še enega dojenčka. Jaz bi imela občutek, da to ni več moje življenje, da si ga lasti otrok in bi mu zamerila.

Če si ga pa vidva želita in sta pripravljena na neprespane noči, otroške bolezni, dirkanje po igriščih, nobene zasebnosti naslednje desetletje, …. potem se pač ne boš ozirala na naša mnenja.

Za sinhroniziran napad name pod vec niki. Ja diktator. Samo napisem ti imas prav, da das mir. Resnico je drugacna, ampak s tabo se sploh sekundo kaj pogovarjati je brezbeze, jer ti diktator vsiljujes drugim vse po tvoje, diktiras drugim njihovo ravnanje kaj smejo in kaj ne… pac taksen si. Diktatorski. Samo mene pusti na miru komadiraj tvoje doma. Od mene p a dalec stran. Tudi poste lahko ignoriras, ker tebi nisem nuc rekla. Komentirala sem post druge avtorice. Tako da lahko mirno preskocis, ker se nisem pogovarjala s teboj. In se tufi ne zelim. Razumes. Ce me lahko pustis ma miru.
[/quote]

Jaz sem uporabljala ves cas3 samo ta nick, ti pa, kot vidim ne 😉
In nisem noben diktator. Zakaj le??? Samo nekaterih stvari pač ne dojameš ali nočeš doumeti. To je vse. Tud jaz sem zaljučla.

Kaj pa če bi kakšen otrok (spočet pri 40+) odgovoril?

Vcasih so zenske rojevale celotno rodno obdobje ne glede na starost. Zdj pa folk z vsega polno ritjo pametuje in komplicira in se postavlja za vzgled. Premalo se zavedate da nismo vsi isti in kar enemu pase drugemu ne in prav je tako. Vsak je “normalen” samo iz svojega stalisca. Ce hoce kdo imet otroka pri 42 naj ga pa ima. Ne bo prvi ne zadnji. V teh casih je pa dobro da ga par lahko normalno zivi in “spravi gor”. Vse ostalo je nepomembno in lapanje v prazno. Ampak tut to je ok, sj ta forum je za prepucavat. Sam da veste eni da niste idealni s svojimi osebnimi idealnimi “primeri”.

imela. Samo ne z mano. In redno dela na tem.

Kaj da otroku odrekam življenje? Jaz svoje imam,z veseljem – dovolj in je pečica zaprta za rojevanje. Z razlogom. Sprejmi.
Če ga ne mislim imet, mu nič ne odrečem življenja. Ne ravnam pa se po načelu, da je treba imet toliko otrok, kolikor jih Buh da. Naka.

Sem svoje poslanstvo opravila v primernem času, v letih ko je fertilna doba ženske še na vrhuncu, prav tako njena kondicija, z veseljem. In z možem uživava, ker so otroci že ven iz pubertete, midva pa se z veseljem posvečava drug drugemu , je spet užitek tapravi.Pač mož je sedaj zame številka ena, potem pa otroci :). Ki jim seveda nič ne manjka, to tudi priznajo …
[/quote]

Zate je tako prav, za nekoga drugega je drugače.Smo si različni.
Avtorica, tvoj naj prižge zeleno luč in – imejte ga.Otroci niso samo delo, so tudi veselje in radost!

Imala pri 40 otroka…..ti povem ni lahko….ostaa sem sama z otrokom…..ce bi se enkrat bila v situaciji kot pred leti bi se odlicila drugace…..ti se pa sama odloci nihce se nemore odlicit namesto tebe. Otrok ni lutka , koti migoce ni ali se ne picutus najbolj , da ga pispravis v predal za nekaj ur ali dni….ni tako lahko …….pravilno se odlici….saj bos imela vnuke za cartanje, ti pa z mozem uzivajta ….

Imala pri 40 otroka…..ti povem ni lahko….ostaa sem sama z otrokom…..ce bi se enkrat bila v situaciji kot pred leti bi se odlicila drugace…..ti se pa sama odloci nihce se nemore odlicit namesto tebe. Otrok ni lutka , koti migoce ni ali se ne picutus najbolj , da ga pispravis v predal za nekaj ur ali dni….ni tako lahko …….pravilno se odlici….saj bos imela vnuke za cartanje, ti pa z mozem uzivajta ….

Pišem ti deset let starejša. Pri 52 hodim v hribe, delam med sto do tristo km s kolesom tedensko, naredim štirideset sklec z lahkoto, pretečem desetko brez težav in upam, da bom pri 62 še zmeraj hodila v hribe, delala vsaj sto km s kolesom, naredila še vsaj deset sklec z lahkoto in pretekla vsaj še DM tek za seniorke. Čez deset let bo tvoj otrok v nižjih razredih OŠ, čez dvajset maturant. Ne pusti se odpravit, da si prestara. Sama bi z lahkoto zmogla otroka pri svojih letih, samo moja želja ni šla v to smer. Prijateljica, stara 55, ima zasebno varstvo, sama skrbi za pet otrok od ena do pet, od petih do petih in ima vseh pet poštimanih po svoje, ker domov hodijo toliko da spat. Vse zmore in celo uživa v tem. Še ena znanka je pri 52 rodila dvojčka, danes sta že odrasla. Niso nič načrtovali, zgodila se jim je “mena”, ampak kolikor vem, fantoma ni nič manjkalo in so čisto ok speljali skoz. Če imata takšno željo, ne čakajta, čimprej se podajta na to pot, priporočam pa vama, da si nastavita končen rok, do katerih let bosta poskušala, če ne bo uspelo prvič, ker sicer se zna enostavna želja spreobrnit v težko dirko za zanositev, kar pa vama pri tem, da že imata dva otroka, ni potrebno, da načenja stabilnost zakona in seksualnega življenja.

Glede na to, da si pri štiridesetih rodila in se potem ločila, je verjetno to bil eden izmed mnogih klavernih poskusov zadržat desca v zakonu, ko je začel ogledovati mlajši model. Oh, daleč od tega, da bi bila edina, imam v službi dve takšni, prav tu nekje tvojih let, ena noseča in jo je zapustil, druga ima pa tri leta starega na še dva skoraj odrasla, pa ima moža, ki sicer še je doma, ampak niti doma več ne skriva dolgoletne ljubice, ki ima tudi otroka, pravijo da z njim. To verjamem, da ni bilo enostavno, saj tudi otrok v takih primerih ni spočet iz pravih vzgibov.

Če si levičarka, potem ne,

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close