Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus In kako naj vem (Korona)

In kako naj vem (Korona)

Včeraj zvečer me je začelo praskat po grlu. Začela sem kašljat. danes pa na veliko kiham.

Vročine nimam, zaenkrat se počutim ok.

Ampak kako naj vem, ali imam korono ali ne? A naj grem v službo vsa kihasta in kašljasta? (delam z ljudmi, danes imam sama eno celo skupino).

Vsak, ki ima vest in se spoštuje, bo zdaj v tej situaciji ostal doma in počakal nekaj dni, da vidi, kaj se mu razvije. Za testiranje si še prekmalu.
ostati je pa pametno nekaj dni doma tudi zato, ker je ta virus sedaj na vrhuncu širjenja med ljudmi pri nas. Odločitev bo pa tvoja.

Aja, naj še povem, da se nisem sprehajala po tujini, niti ni v našem kraju še potrjenega koronavirusa. Pa precej daleč smo od vseh žarišč v Sloveniji (pa tudi v tujini).

Prvo kot prvo so zdaj okuženi ti, ki so bili v Italiji in v stiku s temi ljudmi. In to samo 25 od tisoč pregledanih. Če se nisi tu gibala je tvoja skrb odveč. Če ti to ni dovolj…..
Poklici na številke, ki so gratis in ti bodo vse povedali. Če te tako skrbi. Kaj sprašuješ tukaj na mon. Tisočkrat povedano.


Toliko obvestil o tem, imaš tudi številke na katere lahko pokličeš. Ali pa pokliči osebnega zdravnika ali Zd in vprašaj pa ti bodo povedali kako in kaj.

Kaj ni res?

Veš kaj ni res? Oz. kaj ne bi smelo biti res?

Da na eni strani delavcem, ki vstopajo v podjetja osebje v maskah in maskirnih oblekah merijo vročino, hkrati pa v ISTEM MESTU potekajo množične prireditve nemoteno. Pa ne govorim o tistih 500 +. Ampak saj je dovolj že če je samo 20 ljudi na kupu a ne.

In kaj je zdaj res? No, pa mi ti povej. Naj se oblečem v skafander pa sem 2 meseca v njem in grem pod triglav v eno luknjo? Al naj grem raje zvečer na prireditev?

Kaj je tvoj problem, da si prehlajena ali da te motijo ljudje.

Tale primer te avtorice je samo primer upravičene panike. ker kmalu ne bodo več testirali takih, kot je ona. Bodo odredili doma karanteno, spremljaj se , pokliči in to je to.
Avtorico je pa upravičeno strah. Ker tisti, ki bi morali skrbet za zdravje naroda v tej krizni situaciji ( lahko jo enačimo z vojno, ja), ne postopajo dovolj hitro z obveščanjem naroda. In kaj imajo proti temu, če ljudje imajo maske doma, pa jih nočejo nosit, ker se bojijo, da bodo stigmatizirani, ker so odgovorni rekli v medijih, da “maske ne pomagajo” Pa jebela cesta, kaj da ne pomagajo – a dohterjem ne pomagajo, ker jih imajo gor ob delu? A jih imajo lahko samo oni gor? Ker se bojijo, da bodo morali narodu razdelit državne rezerve mask, ker bo potem zmanjkalo za zaposlene v zdravstvu . Zakaj so pa potem navodila, da če pa greš v zdravstveno ustanovo na pregled v čakalnico, je pa dobro, da imaš masko gor tudi če si zdrav. Pa jebela cesta no – maska zaščiti, zagotovo, vsaj nekaj, da ne vdihneš aerosola od nekoga, ki je maloprej kihnil in pošroical cel prostor – jasno je, da se širi dlje, kot 1.5 pol ure….. Tako pravijo tudi italijanski zdravniki! Njim bolj verjamem trenutno, kot naši “obveščevalni službi kriznega štaba na tiskovkah” za slovensko javnost. in imam masko in jo nosim v javnosti. Na mi samo nekdo sikne, da širim paniko. Oni jo – z ignoranco.

Virus pa prileze lahko povsod do nas, se ne moremo pred njim skrit. Lahko pa vdor delno preprečujemo in onemogočimo, samo sredstva za to moramo imet zagotovljena, so jih dolžni zagotovit tudi za kupit za državljane! Saj ne fehtamo zastonj – pa po Mariboru pravijo, da ni razkužil za dobit – razumem stisko takih ljudi, pa čeprav jim samo psihološko deluje. Po drugi strani pa trgovec Hofer nateguje narod v stiski kot vojni zaslužkar , s preprodajo slovenskega razkužila Dezikim derm , da jih ni sram. Pa še nekaj trgovcev, ki so ga imeli na zalogi po 6.9 per so dvignili sedaj na 9,86 eur od prejšnjega tedna. Pravi vojni zaslužkarji, da jih ni sram!!
Nabavna cena trgovca Hofer pri proizvajalcu kimi Trzin jzagotovo 4 eur in mrda še manj na kos. Zakaj podjetje Kimi Trzin ne določi poenotene maloprodajne cene za vse trgovce v državi z obrazložitvijo, da ne dovolijo prodajat po nižji ceni, kot oni v trgovini v Trzinu?
Ljudi je upravičeno strah, ker nimajo enake pravice priti do nečesa kot nekdo, ki stanuje samo 50 kilometrov morda stran, ki pa lahko kupi. A se mora zdaj nekdo 50km stran peljat, da bo dobil enako, kot drugi državljan? Dolžni so zagotovit narodu tudi tovrstne zadeve.

Jaz se že dva dni čudno počutim, kiham, kašljam, vročine ni…..a sem doma, zaradi sebe in še bolj zaradi vseh nas! Nisem panična, vedno me bolj skrbi za druge. Ven nisem šla že od sobote….
Ostanite zdravi in ne se šalit, zadeva je resna!

In v službi ste dali dopust? Al je zdravnik dal bolniško?

Glede na to, da kihas, po vsej verjetnosti nimas korona virusa in s kihanjem se dihala cistijo.
Vseeno bi na tvojem mestu ostala doma, ker 1. Ne raznasaj virusov okoli in 2. Si bolj dovzetna za druge okuzbe!

No, navaden prehlad je še vedno med nami, verjetno si tudi ti samo prehlajena. Če se odločiš it v službo, imej zalogo robčkov in pri kihanju res pazi, da kihaš v robček, ne v roko. Redno dezinficiraj roke in nasploh se probaj čim manj dotikat česarkoli. Težko je, ker ne vem, kako obliko dela v skupini imaš… a je možno, da jim razdeliš naloge in delajo čimbolj samostojno? Za videokonferenco (skype…) imaš možnost? Če ne pa naj delo poteka čim bolj “ex catedra” s tvoje strani, pač ne bo neke interakcije s poslušalci.
Poskrbi tudi za dobro podporo imunskemu sistemu, v lekarni se dobijo tiste vrečkice s praškom, po 3 vrečke so notri, eno na dan spiješ in te hitro spravi k sebi…

New Report

Close