Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek IN kakšne so naloge vaših partnerjev?

IN kakšne so naloge vaših partnerjev?

Hm, midva praviloma oba delava vse, s tem, da mož ne kuha, ne lika in ne obeša perila. Sesa večkrat on kot jaz, odnaša smeti izključno on, WC je zadnje čase njegova domena, kopalnica moja. Kaj pa vem – kar je pač treba postoriti, naredi tisti, ki je trenutno doma in ima čas. Sicer pa je dežurni crkljač – tati. :)))

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

No, pa še moj.

Nekih strogih pravil tudi pri naši hiši ni, saj pravzaprav oba poprimeva za vse, seveda pa obstajajo opravila, ki se jih on loti po default-u, jaz bi se jih pa šele, ko bi mi že voda v grlo tekla (in seveda obratno).

Kar se tiče rib in akvarija, skrbi sa vse skupaj on – če le ni dalj časa odsoten. Smeti so tudi njegova domena. Res je, da včasih pozabi ampak ima ženko za to, da ga (prav prijazno :)) spomni. V 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerov pokosi on, poleti zvečer z veseljem (in z vodo) zaliva naš vrtiček, za centralno in peč itak skrbi on. Nekoč (v davnih časih) sva se zmenila, da mu lahko jaz likam srajce (doma pri mami jih je sam), če mi on čisti čevlje. Nekaj časa je dogovor kar zgledno veljal, zdaj se pa vse večkrat zgodi, da jaz hodim naokrog z rahlo pujsastimi čevlji (to delo mi odkrito smrdi, priznam), on pa z malomarno zlikanimi srajcami (je že malo prišel iz vaje :))). Kar se tiče ne-prezahtevnih del okrog hiše prav tako poprime sam (čeprav je nekoč daaaavno izjavil, da ni toliko let študiral, da bi bil handyman – pa so ga cene obrtnikov streznile :)))

Večerno prehranjevanje najinih lumpov je vzel pod svoje okrilje, najmanjšega pa ponavadi tudi uspava on. Sicer pa oba kuhava, pečeva, sesava, briševa prah, pereva, obešava in zlagava perilo (likamo minimalno), voziva mularijo v vrtec in iz njega, voziva avtomobila na servis …

Od vsega skupaj, kar počnem sama, mislim, da ga še nisem videla le štrikat, kvačkat, šivat in uničevat čokolado.

LPM

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Poraženec vidi problem v vsakem odgovoru. Zmagovalec vidi odgovor na vsak problem.

> Krasno, morda zraste nov rod moških!
He, he, zakaj pa nov? Saj že obstaja – dooooooolgo. Tudi moj oče sodi vanj.

> A kljub temu moram majčkeno podvomiti, saj se mi zdi, da moški
> večinoma (!) le niso preveč nadarjeni za kakšno bolj zahtevno
> gospodinjsko opravilo, četudi imajo voljo, obstajajo pa seveda
Če jim ženske iz prepričanosti, da niso sposobni, ne pustijo, da bi pokazali svoje vrline, se seveda sploh ne morejo pokazati v svoji najsvetlejši luči.

> imeli zaprano, rože bi pa itak poginile od preveč ali premalo
> zalivanja. Nekaterih stvari se ne da naučiti.
Da pa se naučiti, da bi rože kvečjemu zgnile in ne poginile.

> Po moje naj moški počnejo doma predvsem to, kar res obvladajo
> in kar jih vsaj malo veseli, le tako bo delo opravljeno tako,
> kot je treba, pa še nepotrebni prepiri odpadejo.
Točno tako. Če nekdo z veseljem kuha, pa naj. A naj mu zato prepovem, ker je moški? Ma ne no, tak tiran pa nisem :)))
Sploh pa vsi moški niso “nadarjeni” za šraufanje avtomobila in menjavanje žarnic. Včasih je varneje, če to naredijo ženske :)))

LPM

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Poraženec vidi problem v vsakem odgovoru. Zmagovalec vidi odgovor na vsak problem.

Evo še moj.

Najrajši sedi na kavču in trenira palec. Skuhat zna jajce na oko in torteline s tuno. Smeti nese, če jih postavim pred vrata (ker mu je nerodno pred sosedi), nogavic NIKOLI ne vrže v koš za umazano perilo. Na srečo nimamo hiše in vrta, ker bi še travo morala jaz kositi :)))))

A naj se kar ločim?????

LPM

No, včasih pa le posesa in očisti kopalnico. ‘Bolje išta nego ništa, a.’

Moj dragi je ful priden. pomije posodo, kdaj kaj skuha, skoraj vsak dan mi pripravi zajtrk in mi pomaga pri vseh opravilih. V soboto sem imela cel dop. opravke in se je javil da bo on skuhal. Kasneje mi je napisal sms in vprašal: A bi piščanca z gobami al račko z arašidi? :)) (je pokical halo kitajc)

V glavnem res ga morm pohvalt

Lp
Urša

Čisto nenapisana in samo njegova dela (ker pač jaz ne znam dovolj dobro);
pomiva po tleh, kopalnico čisti on, perilo daje prat, pomiva štedilnik v kuhinji, umiva okna, pere zavese, sesa, akvarij ima tudi on čez, pa seveda avtomobila, aha….pa pranje posteljnine je tudi njegova domena, otroka vsak večer (če je le doma) tudi sam skopa.

Pomiva vsa okna v stanovanju, popravlja – opere oba avtomobila, kopa tamalga zvečer, pomiva po tleh, pospravi v stroj, odnese smeti, tamalga uspava, ga crklja, se ukvarja z njem, ga previje, zjutraj prvi vstane in skuha kavo,…. Ga moram kar pohvalit!:)
Lp, Sara

Naloge? Edina stvar, ki je izključno v domeni moža je skrb za avto in kako popravljanje računalnika.

Doma pa redno pomiva posodo, sesa, obeša perilo, briše prah, tu in tam pospravi. Otroka nahrani, previje, obleče, pelje v vrtec.

Skratka, naredi kar veliko…:-))

Vauuuu!
Res, kje ste dobile te može?

Moj odnese smeti, če mu jih nastavim pred vrata, da se zjutraj ko gre v službo ob njih spotakne.
Na dva meseca enkrat pomije posodo in obesi perilo.
Razmišljam….

še razmišljam,……….

Aha, na računalniku uničuje viruse, tu in tam zamenja kakšno žarnico.

Več pa mi res ne kapne.
Ja, mislim da je to vse kar naredi.
Moram sicer povedat da je od jutra pa tja do 18.00 ure v službi. Tudi v soboto dopoldan in včasih še pop. In tudi mogoče kdaj v nedeljo.

Skratka,vsa gospodinjska dela so moja. Tudi otroka popedenam jaz.
Da bi tamalega skopal on sam? Se boji da bi ga vtopil.

Tudi avto si sama operem, ja na servis ga odpelje on.

Jutri mu moram te vaše poste dat za prebrat. Mogoče bo kaj pomagalo.

Imam pa ga vseeno rada, ker je drugače zelo pozoren in ljubeč mož.

Pa pa.

Aja pa okrog nove hiše mogoče kaj stori, še raje pa kar pokliče kakšne delavce.

Tudi jaz sem kar šokirana,ko prebiram vaše linke.Hudo….Saj pravijo,kakor ga vzgojiš,tako ga imaš.Zgleda,da me starejša garda,smo jih slabo vzgojile,oz.njihove mame.
No,pa da ne boste misle,da nč ne naredi.Včasih mi posesa in mi pomaga čistiti okna(tista bolj visoka) to je pa tud vse.Ko mi poči živc,pa s tamalo laufata po stanovanju in mi vse pospravita.Toda zaradi dela(ker sem skoraj odsotna cel dan)imam eno gospo,ki mi hodi čistit na 14 dni(generalka).Ker v prostem času se pa rajši posvetim hčeri,kot pa pucanju.

Hmm, tudi mene zanima v katerih trgovinah prodajajo tele modele supermoških, pri nas se tako kot pri jani30 začne z hranjenjem zlatih ribic vse ostalo od naštetega razen tipično moških zadevščin pa odpade, torej gume, računalniki, žarnice in zamašeni odtoki v umivalniku. Smeti tudi pri nas odnese le v primeru, da drugače ne more skozi vrata. No pa sem se spomnila, da na vsake toliko časa naredi dobro pizzo, gre sam v nabavo in zna biti najbolj zabaven očka na svetu. Pa kdaj me zjutraj preseneti s kavico. Ga ne zamenjam, čeprav ga mama ni najbolje vzgojila.

Meni se zdi veliko premalo kar naredi, njemu pa se zdi to ogromno!

Vedno: posesa, odnese smeti, servisira avt (menjavo gum imam jaz), pospravi za sabo (cote, krožnik iz mize), previje otroka, se ukvarja z otrokom (ko je doma seveda) in druga manjša opravila po stanovanju, ki jih je zelooo malo.

Občasno: čisti kopalnico, preobleče posteljo, obesi perilo, kopava skupaj malega

Nikoli: ne kuha (kar me najbolj moti!!!!), da prat perila, umije oken, zaves (obesi jih še), posesa avta (raje plača), ne briše praha, ne lika (raje zmečkan hodi).

To pa povsem drži, da je to prinesel od doma. Tudi na vrtu ne bo delal, je rekel, ker ni za to (če bova ga kdaj imela).

Eni so za to, drugi za ono….Za kuhanje sem pa najbolj nesrečna, ker še sama tega ne počnem z ne vem kakšnim veseljem! Pa da bi vsaj kaj pomagal pripravit – ne, takrat je računalnik zakon!!!

Ena, ki sočustvuje s tabo…Moj še kdaj čez vikend posodo pomiva…pa nama pripravi večerjo (kruh, sir, in salamo nareže)… Ne morem se hvalit glede tega, pač niso vsi zlati…Točno to, kaj naj se ločim?
Za hčerkico pa zna poskrbet bolje kot zase, vsaj to…

Hmmmmmmmmmmm moj mož je MEGA he he he.

Imam zelo pridnega možeka, ne bom naštevala kaj dela, ker večinoma delava oba vse sproti.

Vsaki želim MEGA moža………..

lp, Doroteja

Dobro se z dobrim vrača:-)))

Glede tega, koliko vam vaši možje doma naredijo….imam jaz zelo slabega moža….kar se gospodinjske pomoči tiče…

Bog ne daj, ima pa kaj drugega, saj gospodinjstvo ni vse. O tem slučajno teče zdaj debata. Vsak ima svoje dobre in slabe strani. Moj je kljub vsemu pospravljanju včasih siten in se tudi kregamo in potem nobeden ne razume kako sem lahko taka do moža, ki mi vse naredi. Pol se pa še kregat ne smeš, ker je tako priden, haloooo.

Moj moz dela bolj malo.

Ker je dizajner in dela za svoje podjetje doma v kabinetu je tezko lociti med delovnim casom in ‘prostim’ casom. Hkrati pa sem jaz zdaj na bolniski tako da se tisto malo kar je delal ne dela vec.

Bom nastela nekaj stvari:
-zamenja ‘crknjeno’ zarnico (ker je zelo visok in jaz rabim stol)
-prinasa mi posode ki so na vrhnji polici
-pere auto in sploh vse okoli auta je na njemu
-po potrebi kuri on (ko ni njegovega oceta da bi zakuril pec v kleti)
-obcasno kuha (to pocne zelo rad, ampak posodo pomijem jaz)
-rad hodi po nakupih-ce so v zvezi s hrano (mu dam samo listek)
-placuje racune rezije
-pospravi svoj kabinet
-pospravi posteljo (ko ga opomnim)
-vsako leto naredi fontano za teraso in jo tudi razmontira ko pride zima (njegov ‘izum’)

v glavnem kar se tice hisnih opravil ne dela nic:(

Upam da bo drugace ko prideta dvojcka na svet.

lp

ada

New Report

Close