Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Informativni izračun dohodnine 2012

Informativni izračun dohodnine 2012

tole je pravi izračun
[code]
Skupaj dohodki 12.433,00

Skupaj priznani prispevki 2.603,00

Olajšave
– Splošna olajšava 3.228,45

– Posebna olajšava za vzdrževane družinske člane (skupaj) 2.183,62

Odmerjena dohodnina 706,87
Skupaj akontacije in tuji davki 905,00
– Skupaj akontacije 905,00
– Skupaj tuji davki 0,00
Vrnjeno dobite 198,13
[/code]

sem čakala in čakala na vaše odgvore…a potem dobimo nazaj ja kje sem ga pa lahko biksnila da mi je narobe izračunala…vsa živčna nisem mogla spati;););)
ker sem trenutno na porodniški (plača cca 10350, prispevki 2272,70, akontacija cca 700) in regre (657,40,akontacija 105,18)…še vedno čakam izpisek firme, ki je prepozen sem nekje na oko dvignila še svojo plačo za januar…..SE VERJETNO BOLJ SPLAČA NA MOŽA, KAKOR SO MI VSI SVETOVALI…
Sej bi sama izračunala pa mi očitno ne gre;(;(;(;(
NAJLEPŠA HVALA VSEM ZA POMOČ!!!!!!!!!!

januarska plača (plačano v januarju seveda ne gre zraven)

če so podatki, ki ste jih dali pravilni, je info izračun tak

[code]
Skupaj dohodki 11.007,00

Skupaj priznani prispevki 2.272,00

Olajšave
– Splošna olajšava 4.319,30
Odmerjena dohodnina 706,51
Skupaj akontacije in tuji davki 805,00
– Skupaj akontacije 805,00

Vrnjeno dobite 98,49
[/code]

lahko poskusite še različne kombinacije, če vsak uveljavlja otroka po par mesecev.

Resnično vam hvala za pomoč smo se prvič začeli v to poglabljat in smo bili čist zmedeni.
Samo še eno vprašanje. KAj narobe vpisujem v sistem informativnega izračuna za izračun dohodnine če prepišem vse iz obračuna dohodkov in mi vedno vrže vedno SPLOŠNO OLAJŠAVO 206 EUR NAMESTO 3228 EUR tako kot jo je vam prikazalo.
Želela bi sprobati različne kombinacije mesecev tako kot ste mi predlagali….

Še enkrat se vam zahvaljujem za pomoč, lp danijela

domnevam, da napačno vnesete vzdrževanega člana. verjetno ga vnesete t, kje rakoj na začetku obrazca, kjer piše
Uveljavljajo me kot vzdrževanega družinskega člana
Za leto 2012 me kot vzdrževanega družinskega člana uveljavlja zavezanec…

tisto tam ni za vnašanje vzdrževanih otrok. za vnos vzdrževanih otrok morate naprej po obrazcu skoraj čisto do konca, kjer piše tole

1 Posebna olajšava za vzdrževane družinske člane
Uveljavljam posebno olajšavo za vzdrževane družinske člane
Ime in priimek Davčna številka Leto rojstva Sorodstveno razmerje * Čas vzdrževanja Znesek prispevkov za preživljanje

https://www.1ka.si/a/23225
Prosim za reševanje ankete, ki vzame le 2 minuti. Hvala

Junija 2012 sem se upokojila. Do zdaj se sploh nisem spomnila na dohodnino, dokler nisem dobila od delodajalca izpiska lanskih dohodkov. Res me zanima, če upokojenci moramo kaj vlagati ali ne. Hvala za odgovor!

DURS pošlje informativni izračun. Če ga ne boste dobili do 15. 6., morate sami oddati napoved do 31. 7.

Živjo lepo prosim če kdo ve točen naslov kamor je treba poslat če živiš v ljubljana center. Skoz se selijo nekam , na internwetu vidim pa več naslovov. milionkrat hvala!!!!!

Vem da ste že siti tem o dohodnini in vlogi za VDČ, pa vendar ponižno prosim za pomoč.
Z ženo sva ločena, sin živi pri njej in ona ga tudi uveljavlja kot vzdrževanega družinskega člana.
Jaz plačujem preživnino. Moram kaj oddati, kak obrazec? Vlogo za VDČ? Kaj drugega?

Najlepša hvala!

Davčna ulica 1. V Lj je le še en, Davčni urad Ljubljana, izpostav ni več.

http://www.durs.gov.si/si/o_davcni_upravi/davcni_uradi_in_uradne_ure/davcni_urad_ljubljana/

Če olajšave za otroka – sina ne boste uveljavljali, potem vam ni treba oddajati obrazca, če ni sprememb od med letom (če tudi pri plači niste uveljavljali).

Če boste to spremenili, potem se zmenite z bivšo ženo, kako in kaj, in oddate obrazec.

analaura d best si!

Pozdravljeni

Tudi jaz bi imel eno vprašanje.
Če čez leto pri izračunu akontacije dohodnine imam posebno olajšavo za otroka in ženo,kam v obrazec za informativni izračun dohodnine to vpišem.
Vnaprej hvala.

Na koncu obrazca je rubrika: 1 Posebna olajšava za vzdrževane družinske člane

Tam vpišete v eno vrstico otroka, v drugo pa ženo. Treba je vpisati tudi mesece vzdrževanja in sorodstveno razmerje (tega dobite, če kliknete na vprašaj zraven besedila pod vrsticami Sorodstveno razmerje; najbrž gre za A1 za otroka, C pa je za zakonca).

Živjo

V rubriko 1. Posebna olajšava za vzdrževane družinske člane sem vpisal otroka za katerega nimam olajšav , za drugega otroka in ženo pa sem imel čez leto olajševe pri plači – kam to vpišem.
Hvala.

Če prav razumem, ste enega otroka in ženo uveljavljali med letom, drugega otroka pa prijavili šele sedaj in želite opraviti izračun? Vsi vzdrževani člani gredo v isto rubriko, v to, ki jo navajate zgoraj. Na koncu je možnost Dodaj vrstico, ko na ta gumb kliknete, se odpre nova vrstica (in tako dalje:)

Obrazec s spremembami uveljavljanja olajšav za VDČ pa je bilo treba oddati do 5. 2. 2013. Če tega niste storili, lahko potem podate ugovor na informativni izračun, ki ga boste prejeli s strani DURSa.

Lepo prosim, če mi lahko nekdo pomaga..predlani sem zadela potovanje in po potovanju sem dobila domov položnico, kjer piše, da moram plačati okoli 130 evrov akontacije dohodnine. Mislila sem, da mora akontacijo plačati tisti, ki nagradno igro prireja in da je to samo informativna položnica. Danes sem pa izvedela, da bi to položnico morala jaz plačati? kako je zdaj s tem? ali ni organizator tisti, ki to moram plačati?? Drugače pa dobim nazaj od dohodnine malo več kot 130 evrov in, če bi to morala plačati bi bila potem na nuli pri dohodnini, ali kako?

Hvala za odgovore!

plačati bi moral organizator igre, ja…

Pojasnilo DURS, št. 4210-233/2009-1, 8. 12. 2009

Zavezanca zanima ali so pravila nagradne igre v skladu z veljavnima ZDoh-2 in ZDavP-2, če organizator plača akontacijo dohodnine, vendar tako, da pred izročitvijo nagrade v naravi izstavi nagrajencu račun za izračunani znesek akontacije. Po prejemu plačila akontacije izplačevalec nagrade odtegne in plača akontacijo dohodnine davčnemu organu. V nadaljevanju pojasnjujemo:

Navedena pravila nagradne igre niso v skladu z določbami Zakona o dohodnini – ZDoh-2 (Uradni list RS, št. 117/06, 10/08, 78/08, 125/08, 20/09) in Zakona o davčnem postopku – ZDavP-2 (Uradni list RS, št. 117/06, 24/08-ZDDKIS, 125/08, 20/09).

Dobitek v nagradni igri je po 3. točki tretjega odstavka 105. ZDoh-2 obdavčen kot drugi dohodki, vendar le, če njegova vrednost presega 42 eurov. V tem primeru se akontacija dohodnine v skladu z določbo prvega odstavka 131. člena in prvega odstavka 108. člena ZDoh-2 izračuna in plača po stopnji 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od vrednosti dobitka.

Izračun in plačilo akontacije dohodnine je, v skladu z drugim odstavkom 126. člena ZDoh-2 in prvim odstavkom 58. in 59. člena ZDavP-2, za davčnega zavezanca dolžan opraviti plačnik davka (to je izplačevalec dohodka) na podlagi davčnega obračuna.

Po 15. členu ZDoh-2 se za dohodek šteje vsako izplačilo dohodka, ne glede na obliko, v kateri je izplačan oziroma prejet. Dohodek, prejet v naravi se določi na podlagi primerljive tržne cene.

V kolikor je nagrada izplačana v denarju, oziroma ima prejemnik nagrade v naravi pri izplačevalcu še drug denarni dohodek, ki je zadosten, da izplačevalec od tega dohodka odtegne in plača davčni odtegljaj od dohodka v naravi, je davčna osnova vrednost nagrade oziroma tržna cena nagrade v naravi.

V primeru, da je nagrada v naravi in prejemnik pri izplačevalcu nima drugega denarnega dohodka ali ta ni zadosten, da bi izplačevalec od tega dohodka odtegnil in plačal davčni odtegljaj od dohodka v naravi, je davčna osnova tržna cena nagrade povečana s koeficientom davčnega odtegljaja (deveti odstavek 16. člena ZDoh-2)

Če je znesek izračunane akontacije dohodnine nižji od 20 eurov, se akontacija dohodnine ne odtegne in plača*, vrednost dobitka pa se bo vštela v letno davčno osnovo za odmero dohodnine.

Pozdravljeni.

Jaz bi vprašala zakaj ne gre odpreti obrazca za izračun. Je stran potekla?
Hvala, lp

mene pa zanima ker mi bivši delodajalec ni poslal za lansko leto (cca 6mesecev) podatkov o dohodnini in tudi nimam vseh plačilnih list, kako lahko ukrepam pri informativnemu izračunu. Sprašujem na davčnem uradu pa mi ne znajo povedati, pisala sem na inšpektorat za delo pa ni odgovora,.. Hvala.

Pozdravljeni!
Mene pa zanima, če je pravi izračun dohodek 9256,80
prispevki 2.045,76,
akontacija 135,17
splošna olajšava 837,80-za družinskega člana zakaj je priznano samo toliko
vračilo 135,17

Med letom so ti obracunali 135€ akontacije, ki ti jo sedaj vracajo. Olajšava je bila prevelika. Dohodnina pa ne more v minus.

Predlagam, da partner naredi ugovor in porabi razliko do polne olajšave, ki je nisi uporabila ti.

Pozdravljeni!

Nikjer nisem zasledila o vračilu davčne napovedi,kaj lahko storiš če je nedobiš v določenem roku,kot to piše v odločbi ki ti jo davčna pošlje kdaj in koliko bo nakazila??? Se je kateremu že to zgodilo? Ali je možno da so tako velike zamude ali da je prišlo do napake?

Hvala

POZDRAVLJENI.

MENE PA NEKAJ ZANIMA. IMA KDO OZIROMA JE IMEL KDO ENAKO TEŽAVO Z VRAČILOM DAVČNE? DNE 26.7 BI MORALI PREJET VRAČILO NA TRR IN ŠE NI BILO NAKAZILA.KAJ LAHKO STORIM OZIROMA ALI JE MOŽNO DA PRIDE DO NAPAKE ALI PA DO TAKO VELIKIH ZAMUD? PROSIM ČE JE KDORKOLI KI MI LAHKO POVE KAKO NAPREJ.

HVALA

New Report

Close