Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Invazija polžev

Invazija polžev

Vsako leto je veliko rdečih polžev. To kar je pa letos v teh dneh polž pri polžu v travi je pa že gnusno. Sadike kumar in buč so bile Ored kletjo in do se jih lotili preden mi jih je uspelo posadit. Eno sadiko buče je polž požrl do zemlje.

Tudi pri vas tako?

90 % mončlovja ni stopilo iz luknje že lep cas. Če pa že, pa na beton.

Letos je presežek vsega, polžev, kač, komarjev dvakrat toliko kot lani, pa še sploh ni prava sezona za njih.

V iskalnik napiši Oranžni polži in imaš vse razloženo kako in kaj z njimi. Predvsem se fokusiraj na to, kako se jih znebiš.

Odgovor na objavo uporabnika
Jasmina102, 06.05.2024 ob 06:55

V iskalnik napiši Oranžni polži in imaš vse razloženo kako in kaj z njimi. Predvsem se fokusiraj na to, kako se jih znebiš.

No, povej na kratko kako se znebiš na tisoče polžev na parceli? In povsod je letos po tem zadnjem dežju enako, tudi pri sosedih.

Nimam vrta, ker sem v bloku. Kupim zelenjavo na bližnji kmetiji. Zadnjič sem v dveh glavah solate dobila dva rdeča polža, bljak. In še dva dni sem ju imela v hladilniku. Sta ostala v solati v vrečki, nista se sprehodila po hladilniku🫣. Ni fajn v kuhinji, pri pripravi hrane imeti tako tolstega polža na pultu. Naslednjo solato sem kupila v Lidlu. Domače gor ali dol, polža si ne želim.

Odgovor na objavo uporabnika
Solata192, 06.05.2024 ob 09:04

Nimam vrta, ker sem v bloku. Kupim zelenjavo na bližnji kmetiji. Zadnjič sem v dveh glavah solate dobila dva rdeča polža, bljak. In še dva dni sem ju imela v hladilniku. Sta ostala v solati v vrečki, nista se sprehodila po hladilniku🫣. Ni fajn v kuhinji, pri pripravi hrane imeti tako tolstega polža na pultu. Naslednjo solato sem kupila v Lidlu. Domače gor ali dol, polža si ne želim.

Retardiranka

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 06.05.2024 ob 00:19

90 % mončlovja ni stopilo iz luknje že lep cas. Če pa že, pa na beton.

Letos je presežek vsega, polžev, kač, komarjev dvakrat toliko kot lani, pa še sploh ni prava sezona za njih.

In klopov.

 

Za polžemor še niste slišali…vrtičkarji?

Jaz sem se polžev losala s homeopatskim pripravkom plus redno pobiranje vseh polžev, ki jih vidim. Je pa to konstantnin proces, se ne da z enim zamahom rešit težave.

 

No tole je pa druga skrajnost omejenega uma 🙂

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7531, 06.05.2024 ob 10:13

Jaz sem se polžev losala s homeopatskim pripravkom plus redno pobiranje vseh polžev, ki jih vidim. Je pa to konstantnin proces, se ne da z enim zamahom rešit težave.

 

No tole je pa druga skrajnost omejenega uma 🙂

 

zadnji zapis se nanaša na tisto o polžih v solati in hladilniku.

Bi pč mela polžjo solato😁

V kozmetiki uporabljajo dost polžjo slino, to te finočo verjetno ne zmoti😁

Polži ne marajo timijana, kave, soli in sode. Pa se kar nekaj stvari bi lahko našteli. Mi zvečer pokrijemo gredice, podnevi pa odkrijemo tako jim preprečimo, da pridejo zraven. Upam, da bo tako ostalo, drugače bomo pa videli kdo bo imel zadnjo besedo pri pozeruhanju mojih vrtnin. Pametnejši odneha, samo jaz nisem med njimi, ha, ha, ha.

Tudi pri meni, solato so mi vso požrli, pa tako lepa je že bila. Sedaj sem na novo zasadila .

New Report

Close