Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek iskanje primernega partnerja

iskanje primernega partnerja

Točno glede na tole – ima Stepni zelo prav. Zgornji opis “žura” je točno opis zadeve brez vsebine – kakršnih npr. tudi jaz ne prenašam.
Pa sploh nisem introvertiran človek.


To kar je stepni napisal in kar ti pišeš se sploh ne izključuje.


To kar je stepni napisal in kar ti pišeš se sploh ne izključuje.
[/quote]

Seveda se izključuje :).
On trdi, da introvertirani komot najdejo partnerje, isto kot ekstravertirani. Jaz pa trdim, da ni res.
Opisala sem kako se počutimo introverti na žurkah. Odveč, mučno. Ne pa, da bi na ta način koga spoznali. Večinoma se introverti, če se le da, ognemo žurkam.

Ja, ampak Popike je “škoda zate”. Sem mislila, da te samskee pa mogoče ni ;)))
[/quote]
Pri vseh mladi oslih , ne vem kaj če počet s starim kozlom:-))

Seveda se izključuje :).
On trdi, da introvertirani komot najdejo partnerje, isto kot ekstravertirani. Jaz pa trdim, da ni res.
Opisala sem kako se počutimo introverti na žurkah. Odveč, mučno. Ne pa, da bi na ta način koga spoznali. Večinoma se introverti, če se le da, ognemo žurkam.
[/quote]

Ne bi rekel; gre za to, da je to samo ena vrsta “žurke”, ki ti pač ne paše. (No… ne samo tebi). A obstajajo tudi drugačne, kjer se lahko naredi tako, kot piše zgoraj Stepni – in tam se da marsikoga spoznati. V enem kotu se najde par ljudi, ki jih bolj zanima vsebina, in se gredo kakšno debato. Na tak način se da spoznati ljudi, ki jih zanimajo podobne stvari in imajo podoben odnos do druženja – in vsi skupaj imate odpor do “Prazne žurke”, ki se dogaja samo na drugi strani sobe…


Zato sem pa vprašal, ko se navadiš na to trenutnost, nazaj več ne šaltaš. Ali pa vsaj zelo težko.
[/quote]

Ne vidim nobenega nasveta.Kr neki .

jst introvertne ljudi razumem na preprost način.. To so ljudje, ki nimajo radi grupni sex, imajo pa radi sex s partnerjem v svojem intimnem ambijentu, to so romantični ljudje, skupinsko čredno divjanje jih odbija.

Ne bi rekel; gre za to, da je to samo ena vrsta “žurke”, ki ti pač ne paše. (No… ne samo tebi). A obstajajo tudi drugačne, kjer se lahko naredi tako, kot piše zgoraj Stepni – in tam se da marsikoga spoznati. V enem kotu se najde par ljudi, ki jih bolj zanima vsebina, in se gredo kakšno debato. Na tak način se da spoznati ljudi, ki jih zanimajo podobne stvari in imajo podoben odnos do druženja – in vsi skupaj imate odpor do “Prazne žurke”, ki se dogaja samo na drugi strani sobe…
[/quote]

Kje se pa najdejo tiste drugačne žurke?
Jaz sem se še na vseh žurkah počutila precej odveč.
Pa so bile ostalim te žurke zelo ok.
Pa naj gre za razne RD, poroke, službene zadeve… te službene so itak totalno adijo.
Tako, da bi težko rekla, da so vse žurke brez vsebine, sploh glede na to, da so veliki večini zelo všeč.
Torej, če bi trdila, da so brez vsebine kar vse po vrsti, bi bilo malce čudno, a ne?
Torej je težava očitno v meni, ker pač sem ekstremni primer introverta.


Pri vseh mladi oslih , ne vem kaj če počet s starim kozlom:-))
[/quote]

ha ha :)))
Malo te hecam, ampak te razumem. Tud jaz podvomim vase in pri mojem sem tud pomislila na začetku: pa tega je kar škoda zame. Ampak za razliko od tebe, jaz nisem tako prijazna in sem ga vseeno “zamrdala” ;))) kaj čmo, pa bi prej razmišljal.
p.s. koliko pomladi šteješ, kozliček?

Sem se nasmejala ob opisu, ker je res preprost, ampak pove pa bistvo.

Ali pa iskanje službe, kjer sem imela priliko opazovat raznorazne ljudi na razgovorih. Isto: večinoma zmagajo ekstroverti. Introverti so bili izbrani le, ko so imeli bistveno, bistveno boljše reference. Res pa je, da je v vseh primerih izbirala komisija, kjer so bili notri ekstroverti. IN tisti tihi so avtomatsko izpadli, tisti, ki so pa bolj ragljali pa veliko govorili o sebi, so bili sprejeti. Tudi po poslušanju komisije, so najbolj kritiizirali tiste ta tihe.


Ponavljam: Introvertnost ne pomeni nedružabnosti (družbene anskioznosti).

Tako kot ljudje niso “depresivni”, ker se en dan slabo počutijo. Da si klinično depresiven moraš kazati enega izmed pokazateljev depresije nekaj zaporednih tednov.

Podobno si očitno ljudje introvertnost popolnoma napačno razlagajo. Ampak nič posebnega, že takoj na začektu omenjene knjige imate pojasneno to zablodo.

Če pomaga, sem sam tudi sam introverten po testih, ki jih je bilo potrebno opraviti za vodilna delovna mesta.. torej z gledišča psihologije.

Introverta zanima vsebina. Ektrovert je zadovoljen tudi s kvantiteto.

De omnibus disputandum..

Kje se pa najdejo tiste drugačne žurke?
Jaz sem se še na vseh žurkah počutila precej odveč.
Pa so bile ostalim te žurke zelo ok.
Pa naj gre za razne RD, poroke, službene zadeve… te službene so itak totalno adijo.
Tako, da bi težko rekla, da so vse žurke brez vsebine, sploh glede na to, da so veliki večini zelo všeč.
Torej, če bi trdila, da so brez vsebine kar vse po vrsti, bi bilo malce čudno, a ne?
Torej je težava očitno v meni, ker pač sem ekstremni primer introverta.
[/quote]

Pa si bila na teh žurih med tudi ljudmi, ki jih večinoma poznaš in ki so ti domači?
Tudi v krogu svojih prijateljev se ne sprostiš prav?

Pa si bila na teh žurih med tudi ljudmi, ki jih večinoma poznaš in ki so ti domači?
Tudi v krogu svojih prijateljev se ne sprostiš prav?
[/quote]

Glede na to, da sem opisala službeno žurko, gre za ljudi s katerimi sem 40 ur na teden skupaj :).
Kar se ostalih žur tiče: seveda gre za ljudi, ki jih poznam, drugače ne bi bila na žurki :). Ne bo me neznanec povabil na poroko, RD.
Prijateljev nimam.

Introvertiran…
Od družbe izlocen,…oviran
A notranjost tvoja je polna lepote,
Kot popay bi reku inu tud pohote.
Prelep je ta dan, ko s sabo sem sam.
Odrezan od druzbe nizkotne.
Ozri se navzven in videl me boš,
Tam sem kot vedno.
Razmisljam…


Dej no mir. Potem poppy ne bi več mogel pogledat v oči:-))
[/quote]

Že tko nisem še prišla k seb od zavrnitve.. da mi pa ena druga ext-a spelje..

[attachment=0]04b632e85f8b24381f0ec385f8d4f18aa54d92db_hq.gif[/attachment]

Rule 34


Ponavljam: Introvertnost ne pomeni nedružabnosti (družbene anskioznosti).

Tako kot ljudje niso “depresivni”, ker se en dan slabo počutijo. Da si klinično depresiven moraš kazati enega izmed pokazateljev depresije nekaj zaporednih tednov.

Podobno si očitno ljudje introvertnost popolnoma napačno razlagajo. Ampak nič posebnega, že takoj na začektu omenjene knjige imate pojasneno to zablodo.

Če pomaga, sem sam tudi sam introverten po testih, ki jih je bilo potrebno opraviti za vodilna delovna mesta.. torej z gledišča psihologije.

Introverta zanima vsebina. Ektrovert je zadovoljen tudi s kvantiteto.
[/quote]

Jaz zelo dobro vem, kaj pomeni introvertiranost.

Jaz zelo dobro vem, kaj pomeni introvertiranost.
[/quote]
Zelo očitno, da ne. Prezentirate lastno verzijo “introvertiranosti” – takšno kot vam paše, da vam služi za izgovor, tako kot “depresivnim”.
Introventiranost pa dejansko pomeni nekaj popolnoma drugega.

De omnibus disputandum..


Zelo očitno, da ne. Prezentirate lastno verzijo “introvertiranosti” – takšno kot vam paše, da vam služi za izgovor, tako kot “depresivnim”.
Introventiranost pa dejansko pomeni nekaj popolnoma drugega.
[/quote]

Eh ja, seveda, itak, da ti vse veš. Jaz pa pojma nimam. AMpak meni pač dol visi kaj si o meni misli en vsevedni monovec 🙂 in se preprosto ne bom pričkala s tabo.

Glede na to, da sem opisala službeno žurko, gre za ljudi s katerimi sem 40 ur na teden skupaj :).
Kar se ostalih žur tiče: seveda gre za ljudi, ki jih poznam, drugače ne bi bila na žurki :). Ne bo me neznanec povabil na poroko, RD.
Prijateljev nimam.
[/quote]
res imaš drug problem

introverti imajo prijatelje, ti pa imaš problem kako sploh navezati stik z ljudmi, kako vzpostaviti intimnejši odnos kot samo znanci. to NI INTROVERTIRANOST. ti imaš problem z vzpostavljanjem bližine, intimnosti z ljudmi. na tak način prideš preko znanca do prijatelja/partnerja. če pa nisi sposobna spustit človeka k sebi, v svojo intimo, pa nisi sposobna niti partnerske veze.
cela zadeva z introvertiranostjo nima kaj dosti skupnega


res imaš drug problem

introverti imajo prijatelje, ti pa imaš problem kako sploh navezati stik z ljudmi, kako vzpostaviti intimnejši odnos kot samo znanci. to NI INTROVERTIRANOST. ti imaš problem z vzpostavljanjem bližine, intimnosti z ljudmi. na tak način prideš preko znanca do prijatelja/partnerja. če pa nisi sposobna spustit človeka k sebi, v svojo intimo, pa nisi sposobna niti partnerske veze.
cela zadeva z introvertiranostjo nima kaj dosti skupnega
[/quote]

He, he, kako ste zanimivi. Ljudje, ki me sploh ne poznate, točno veste kakšna sem, jaz pa seveda ne vem kakšna sem :).
Še malo pa me boste proglasili za ekstroverta :). Aja, saj to mi že vbijate v glavo, da nisem introvert.

Že tko nisem še prišla k seb od zavrnitve.. da mi pa ena druga ext-a spelje..

04b632e85f8b24381f0ec385f8d4f18aa54d92db_hq.gif
[/quote]
😀 to mi deli:-)

He, he, kako ste zanimivi. Ljudje, ki me sploh ne poznate, točno veste kakšna sem, jaz pa seveda ne vem kakšna sem :).
Še malo pa me boste proglasili za ekstroverta :). Aja, saj to mi že vbijate v glavo, da nisem introvert.
[/quote]
Jaz mislim, da predvsem provociraš. Ampak, vsaj ni dolgčas.

Kje se pa najdejo tiste drugačne žurke?
Jaz sem se še na vseh žurkah počutila precej odveč.
Pa so bile ostalim te žurke zelo ok.
Pa naj gre za razne RD, poroke, službene zadeve… te službene so itak totalno adijo.
Tako, da bi težko rekla, da so vse žurke brez vsebine, sploh glede na to, da so veliki večini zelo všeč.
Torej, če bi trdila, da so brez vsebine kar vse po vrsti, bi bilo malce čudno, a ne?
Torej je težava očitno v meni, ker pač sem ekstremni primer introverta.
[/quote]

Ja, že res – a verjetno gre za okolje / družbo. Večinoma so takšne kot pišeš – sem ter tja se najde kaj tega, o čemer pišem jaz. Ponavadi ob strani teh bolj vreščečih zabav. Pa zelo je odvisno od družbe, v kateri se giblješ.
Pa pustiva to – želel sem ti samo dati malo upanja, ker možnost obstaja.

In mislim da ni nič narobe direktno povedati – večinoma so te zadeve res brez vsebine – oz. vsebine se skrivajo po kotih.

Jst sebe sploh ne znam opredelit. Zdej, malenkost mi je Stepni volk razjasnil zadeve. Ampak tale tvoj zapis pa res prežene vse dvome! 😀

New Report

Close