Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Iz katere države prihaja najboljša/najslabša kulinarika?

Iz katere države prihaja najboljša/najslabša kulinarika?

neka skopirana fejk verzija italijanske + srbske + madžarske
[/quote]

SLovenska je prej skropucalo jodlarsko- avstrijsko-nemške ( pečenice, klobase, pa ppohan čnicl, goveja župa in tenstan krmper) in madžarsko-češke ( gulaš in kuhani kruhovi ali lovski cmoki), kot pa italijanske in srbske. Srbska seveda po defoultu, ker smo bil včasih skupna braća u Jugi.

Jaz lahko japonsko, arabsko vsak dan jem – pojma nimaš, arabska hrana je zelo zdrava -ovčka, zelišča, kuskus ( tabuleh s koriandrom), pa arabska raita tudi naprimer, Še bolj zdrava od grške ( feta, olive, olivno olje, ni fajn preveč tega naprimer),

Kitajske pa niti pod razno nebi vsak dan – mi obleži v želodcu še naslednji dan – se mi je ene parkrat zgodilo, da me je dobesedno pognalo na bruhanje naslednji dan – in ostali so v želodcu: bambusovi vršički – celi, pa kalčki, nakoščkan kornček- tudi celi neprevbavljeni – po 16h urah v želodcu, morda zaradi glutamata, jih toliko preparira, da ne razpade to niti v želodčni kislini tako hitro – vlakna, jasno ?

Dobra: mehiska v Ameriki na meji z Mehiko, grška, italijanska, slovenska, Kitajska, Madžarska Škotska slaba: ameriška na vzhodni obali, mehiška v mehiki, angleška, nemska.

neka skopirana fejk verzija italijanske + srbske + madžarske
[/quote]

SLovenska je prej skropucalo jodlarsko- avstrijsko-nemške ( pečenice, klobase, pa ppohan čnicl, goveja župa in tenstan krmper) in madžarsko-češke ( gulaš in kuhani kruhovi ali lovski cmoki), kot pa italijanske in srbske. Srbska seveda po defoultu, ker smo bil včasih skupna braća u Jugi.
[/quote]

pojdi enkrat na primorsko: pašta, pastičo, polpete, njoki, polenta, mineštra,……..lahko naštevam cel dan………….. vse skopirano iz italije

SLovenska je prej skropucalo jodlarsko- avstrijsko-nemške ( pečenice, klobase, pa ppohan čnicl, goveja župa in tenstan krmper) in madžarsko-češke ( gulaš in kuhani kruhovi ali lovski cmoki), kot pa italijanske in srbske. Srbska seveda po defoultu, ker smo bil včasih skupna braća u Jugi.
[/quote]

pojdi enkrat na primorsko: pašta, pastičo, polpete, njoki, polenta, mineštra,……..lahko naštevam cel dan………….. vse skopirano iz italije
[/quote]

ali pa idrijski žlikrofi kao avtohtona slo jed.. ubistvu so pa to tortellini s krompirjem lol

neka skopirana fejk verzija italijanske + srbske + madžarske
[/quote]

SLovenska je prej skropucalo jodlarsko- avstrijsko-nemške ( pečenice, klobase, pa ppohan čnicl, goveja župa in tenstan krmper) in madžarsko-češke ( gulaš in kuhani kruhovi ali lovski cmoki), kot pa italijanske in srbske. Srbska seveda po defoultu, ker smo bil včasih skupna braća u Jugi.
[/quote]

Točno tako. Razen nekaj res avtohtonih jedi (npr. prekmurska gibanica, žlikrofi), je slovenska kuhinja bolj ali manj mešanica avstrijske, italijanske in madžarske kuhinje.

Drugače pa mi nobena svetovna kuhinja ne predstavlja “najboljšo”, niti “najslabše” ne. Vsaka ima nekaj odličnih jedi, pa vseeno veliko (meni) neužitnih.
Neka pašta in njoki, paradajz,…. meni ne predstavljajo neke vrhunske kulinarike, zame je to hrana, ki jo kuham kot “mašilo”, kadar nimam časa delati kaj boljšega oziroma česa takega, kar zahteva več časa in znanja.

Slovenska je prej skropucalo jodlarsko- avstrijsko-nemške ( pečenice, klobase, pa ppohan čnicl, goveja župa in tenstan krmper) in madžarsko-češke ( gulaš in kuhani kruhovi ali lovski cmoki), kot pa italijanske in srbske. Srbska seveda po defoultu, ker smo bil včasih skupna braća u Jugi.
[/quote]

pojdi enkrat na primorsko: pašta, pastičo, polpete, njoki, polenta, mineštra,……..lahko naštevam cel dan………….. vse skopirano iz italije
[/quote]

Primorska, primorska…..
Veš kaj – obožujem Italijo . ampak ne zaradi “pice”; ki je bila tam od nekdaj hrana revežev in neiznajdljivih turistov…..
Hja, v italiji je zakon zame tale hrana: arrosta di manzo ali še bolje arrosta di vitello, sarde al saor, polenta con nerro di seppia, ribolitta toscana, culatello di Bologna (poguglaj kaj je pravi originalni Culatello di ZIbello), pa na kakšnem italijanskem trgu manjših mest ( naprimer Sienna ali pa San Gimignano) kakšno soboto prava porchetta – to je tudi doživetje za oči in brbončice.

pa hrana iz Puglie je tudi očarljiva, vsaj zame….

In ne boš verjela: Slovenija ima boljše pice, kot večina Italije. No, priznam edinole v Italiji najboljša pica v življenju dosedaj je bila pa v bližini Paestuma, Salerno, ( kjer je doma tudi prava, pristna mozzarella di bufala)

Salve e buona serata od celinske Slovenke!

pojdi enkrat na primorsko: pašta, pastičo, polpete, njoki, polenta, mineštra,……..lahko naštevam cel dan………….. vse skopirano iz italije
[/quote]

Primorska, primorska…..
Veš kaj – obožujem Italijo . ampak ne zaradi “pice”; ki je bila tam od nekdaj hrana revežev in neiznajdljivih turistov…..
Hja, v italiji je zakon zame tale hrana: arrosta di manzo ali še bolje arrosta di vitello, sarde al saor, polenta con nerro di seppia, ribolitta toscana, culatello di Bologna (poguglaj kaj je pravi originalni Culatello di ZIbello), pa na kakšnem italijanskem trgu manjših mest ( naprimer Sienna ali pa San Gimignano) kakšno soboto prava porchetta – to je tudi doživetje za oči in brbončice.

pa hrana iz Puglie je tudi očarljiva, vsaj zame….

In ne boš verjela: Slovenija ima boljše pice, kot večina Italije. No, priznam edinole v Italiji najboljša pica v življenju dosedaj je bila pa v bližini Paestuma, Salerno, ( kjer je doma tudi prava, pristna mozzarella di bufala)

Salve e buona serata od celinske Slovenke!
[/quote]

pa vsi siri, mozzarella, gorgonzolla, parmezano, moscarpone, pecorino:D evo še sama jih znam naštet. Sem pa enkrat jedla tam nekje blizu Udin nek formaggio, ki je bil tako dobeeer da se ti kar meša, se pa ne spomnim imena

Primorska, primorska…..
Veš kaj – obožujem Italijo . ampak ne zaradi “pice”; ki je bila tam od nekdaj hrana revežev in neiznajdljivih turistov…..
Hja, v italiji je zakon zame tale hrana: arrosta di manzo ali še bolje arrosta di vitello, sarde al saor, polenta con nerro di seppia, ribolitta toscana, culatello di Bologna (poguglaj kaj je pravi originalni Culatello di ZIbello), pa na kakšnem italijanskem trgu manjših mest ( naprimer Sienna ali pa San Gimignano) kakšno soboto prava porchetta – to je tudi doživetje za oči in brbončice.

pa hrana iz Puglie je tudi očarljiva, vsaj zame….

In ne boš verjela: Slovenija ima boljše pice, kot večina Italije. No, priznam edinole v Italiji najboljša pica v življenju dosedaj je bila pa v bližini Paestuma, Salerno, ( kjer je doma tudi prava, pristna mozzarella di bufala)

Salve e buona serata od celinske Slovenke!
[/quote]

pa vsi siri, mozzarella, gorgonzolla, parmezano, moscarpone, pecorino:D evo še sama jih znam naštet. Sem pa enkrat jedla tam nekje blizu Udin nek formaggio, ki je bil tako dobeeer da se ti kar meša, se pa ne spomnim imena
[/quote]

mogoče montasio?

drugače pa tu poglej:
http://www.formaggio.it/formaggi/friuli-venezia-giulia/

Primorska, primorska…..
Veš kaj – obožujem Italijo . ampak ne zaradi “pice”; ki je bila tam od nekdaj hrana revežev in neiznajdljivih turistov…..
Hja, v italiji je zakon zame tale hrana: arrosta di manzo ali še bolje arrosta di vitello, sarde al saor, polenta con nerro di seppia, ribolitta toscana, culatello di Bologna (poguglaj kaj je pravi originalni Culatello di ZIbello), pa na kakšnem italijanskem trgu manjših mest ( naprimer Sienna ali pa San Gimignano) kakšno soboto prava porchetta – to je tudi doživetje za oči in brbončice.

pa hrana iz Puglie je tudi očarljiva, vsaj zame….

In ne boš verjela: Slovenija ima boljše pice, kot večina Italije. No, priznam edinole v Italiji najboljša pica v življenju dosedaj je bila pa v bližini Paestuma, Salerno, ( kjer je doma tudi prava, pristna mozzarella di bufala)

Salve e buona serata od celinske Slovenke!
[/quote]

pa vsi siri, mozzarella, gorgonzolla, parmezano, moscarpone, pecorino:D evo še sama jih znam naštet. Sem pa enkrat jedla tam nekje blizu Udin nek formaggio, ki je bil tako dobeeer da se ti kar meša, se pa ne spomnim imena
[/quote]

Ja, regija Asiago je zakon za sire….. Jaz sem dostikrat tam, po kmečkih turzimih, grem tudi v lokalne sirarne ( caseificio Pennar je naprimer redno na mojem seznamu obiskov) in si nakupim za domov. pa Prosecco Valdobbiadene je tudi zakon :)))

uživaj še naprej – italijanska kulinarika je vse prek, kot pica pa pašta 🙂

pa vsi siri, mozzarella, gorgonzolla, parmezano, moscarpone, pecorino:D evo še sama jih znam naštet. Sem pa enkrat jedla tam nekje blizu Udin nek formaggio, ki je bil tako dobeeer da se ti kar meša, se pa ne spomnim imena
[/quote]

Ja, regija Asiago je zakon za sire….. Jaz sem dostikrat tam, po kmečkih turzimih, grem tudi v lokalne sirarne ( caseificio Pennar je naprimer redno na mojem seznamu obiskov) in si nakupim za domov. pa Prosecco Valdobbiadene je tudi zakon :)))

uživaj še naprej – italijanska kulinarika je vse prek, kot pica pa pašta 🙂
[/quote]

Asiago ni regija. Sploh pa ni regija kjer so Udine. Asiago je mestece v regiji Veneto.

Ja, regija Asiago je zakon za sire….. Jaz sem dostikrat tam, po kmečkih turzimih, grem tudi v lokalne sirarne ( caseificio Pennar je naprimer redno na mojem seznamu obiskov) in si nakupim za domov. pa Prosecco Valdobbiadene je tudi zakon :)))

uživaj še naprej – italijanska kulinarika je vse prek, kot pica pa pašta 🙂
[/quote]

Asiago ni regija. Sploh pa ni regija kjer so Udine. Asiago je mestece v regiji Veneto.
[/quote]

No ja, se ti opravičujem, da te je tako ziritiralo, da si me morala popravit, no….. Asiago je zame zakon glede na kulinarične izkušnje: that was my point….

Sicer pa – imaš iz izkušenj na tematiko kulinarike tudi kaj za napisat, ali samo napake drugih loviš po MONu ?

Asiago ni regija. Sploh pa ni regija kjer so Udine. Asiago je mestece v regiji Veneto.
[/quote]

No ja, se ti opravičujem, da te je tako ziritiralo, da si me morala popravit, no….. Asiago je zame zakon glede na kulinarične izkušnje: that was my point….

Sicer pa – imaš iz izkušenj na tematiko kulinarike tudi kaj za napisat, ali samo napake drugih loviš po MONu ?
[/quote]

Na celini, kot je Evropa, so kulturni vplivi samoumevni. Tudi pri vas v Bosni imate bolj malo avtohtonega.

No ja, se ti opravičujem, da te je tako ziritiralo, da si me morala popravit, no….. Asiago je zame zakon glede na kulinarične izkušnje: that was my point….

Sicer pa – imaš iz izkušenj na tematiko kulinarike tudi kaj za napisat, ali samo napake drugih loviš po MONu ?
[/quote]

Na celini, kot je Evropa, so kulturni vplivi samoumevni. Tudi pri vas v Bosni imate bolj malo avtohtonega.
[/quote]

???

Jaz živim v Sloveniji, ne v Bosni.

Imaš iz izkušenj na tematiko kulinarike kaj raje za napisat, kot napačno ugibat, iz kje je kdo ? 🙂

Ti prave balkanske kuhinje še na slikah nisi videl/a, kaj šele probal/a!

Kolikor ljudi toliko okusov! Nekateri pišete, da vam je dobra arabska kuhinja, meni npr.pa je najslabša pa sem prepotovala veliko arabskih držav. Najboljše pa sem jedla na Tajskem.

Najslabša mi je angleška, vsaj od teh, kar sem jih probala, brez domišljije, kaj pa vem, Italijani in Arabci je niso dosegli, da bi dodali malo šmeka.
ameriška je sicer bolj instant, a imajo tudi nekaj svetlih biserov, sploh tam, kjer kuhajo doma.

Azijska je nekaj posebnega, drugačna, meni osebno dobra.
Italijanska je najbolj nevtralna in razširjena povsod.
Drugače je pa turško-arabska večinoma temelj vsega, od tam izvira največ jedi, kiso jih potem ljudje prilagodili svojemu okusu in podnebju.

Mi imamo srečo, da se križamo z vzhodom, zahodom, severom in jugom in da so pri nas našle svoje mesto tako klobase in krompir, kakor testenine in jedi z žara, da o sladicah ne govorim, jih ni boljših!

Ne vem, kje po Arabiji si ti potovala; ampak: a znaš ločit arabsko – naprimer libanonsko od tunizijske 😛 ???? Ker tunizijska ni niti A od arabske, kar libanonska naprimer je….

No, burgerji in čevapi, sarme, filane paprike, mleto meso na sploh, baklave in cel kup sladic, jogurti in še in še in še, vse to izvira iz arabskega sveta, samo da smo potem prilagodili našim razmeram.

Ne vem, kje po Arabiji si ti potovala; ampak: a znaš ločit arabsko – naprimer libanonsko od tunizijske 😛 ???? Ker tunizijska ni niti A od arabske, kar libanonska naprimer je….
[/quote]

Napisala sem arabsko, ker jih je že pred mano veliko napisalo arabsko. Seveda se med seboj razlikujejo. Bila sem v sedmih arabskih državah (v Libanonu ne) in sem tam jedla najslabšo hrano. Razumeš?

Ne vem, kje po Arabiji si ti potovala; ampak: a znaš ločit arabsko – naprimer libanonsko od tunizijske 😛 ???? Ker tunizijska ni niti A od arabske, kar libanonska naprimer je….
[/quote]

Napisala sem arabsko, ker jih je že pred mano veliko napisalo arabsko. Seveda se med seboj razlikujejo. Bila sem v sedmih arabskih državah (v Libanonu ne) in sem tam jedla najslabšo hrano. Razumeš?
[/quote]

Ne, ne razumem….. Ker nisi jedla libanonske, za primerjavo . Razumeš ? 🙂

Ko pridem domov iz tujine naaaajbolj prija naša goveja župca…pišem zase osebno 🙂
Potem domača pečenka z česnom, z zapečenim krompirjem in dodano zelenjavo :)…

…ker …kajti po azijski sicer izbrani hrani, ki je meni slastna…pač ne morem pozabiti para, za sosednjo mizo v kitajski vasici ,kjer sta srebrala njihovo redko župo, s palčkami in med njimi se je videl čist ta pravi polž lazar….no to je naša žvad, toda pri njih specialiteta…

Da ne pišem o psih, ki jh posebej zato redijo in jih v kletkah prodajajo na tržnicah po kitajskih vaseh. Piščance seveda še mladičke, pa za lepšo uspešno prodajo, celo pobarvajo v modro ali roza. Belci njhov kulinarični svet težko razumemo…

Kakor tudi indijance iz amazonije, kjer iz lubja stgajo bele mastne črvičke in jih pražijo na ognju, ter jih pojedo kot čips.
Uporabijo jih tudi za moko.

Tako, da o tem, bi se dalo zelo veliko razglabljati, kajti vsaka skupnost ima svojo kulinarično specialiteto, nam seveda tujo….hm…moja goveja župca… :)))

Dolme in sarme 🙂

Ob Amazoniji pa nikoli niso črvov postregli, klinc, nisem bila v ekipi NG :))))

pojdi enkrat na primorsko: pašta, pastičo, polpete, njoki, polenta, mineštra,……..lahko naštevam cel dan………….. vse skopirano iz italije
[/quote]

Primorska, primorska…..
Veš kaj – obožujem Italijo . ampak ne zaradi “pice”; ki je bila tam od nekdaj hrana revežev in neiznajdljivih turistov…..
Hja, v italiji je zakon zame tale hrana: arrosta di manzo ali še bolje arrosta di vitello, sarde al saor, polenta con nerro di seppia, ribolitta toscana, culatello di Bologna (poguglaj kaj je pravi originalni Culatello di ZIbello), pa na kakšnem italijanskem trgu manjših mest ( naprimer Sienna ali pa San Gimignano) kakšno soboto prava porchetta – to je tudi doživetje za oči in brbončice.

pa hrana iz Puglie je tudi očarljiva, vsaj zame….

In ne boš verjela: Slovenija ima boljše pice, kot večina Italije. No, priznam edinole v Italiji najboljša pica v življenju dosedaj je bila pa v bližini Paestuma, Salerno, ( kjer je doma tudi prava, pristna mozzarella di bufala)

Salve e buona serata od celinske Slovenke!
[/quote]

Mozzarella di bufala…božanska 🙂 in vi celinka???? izbran okus, zelo.
Kako se reče tistemu kruhku, prepojen z olivnim oljem in popečen s kosi pršuta, specialiteta na jugu italije?

Najboljša: italijanska, grška, španska, vsa sredozemska, vendar vedno iz vseh jedi odstranim paradižnik
Najslabša: mehiška, zelo težka in mastna hrana ( zato pa so Mehičani najbolj debel narod na svetu) polna fižola in čebule

New Report

Close