Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izdelki, ki jih pogresate na policah slovenskih trgovin

Izdelki, ki jih pogresate na policah slovenskih trgovin

Neprijavljen obtožuje drugega, da je neprijavljen tu? Ti to resno?
[/quote]

Nehaj s svetohlinstvom, dobro ti je povedal.

RIS kondome. Gume Borovo, Trayal, Tigar.
Teniske Borovo, pa, Kraš životinjsko carstvo.
Sem pozabil še na kakšen crap?

______________________

Aja, pa akumulatorje Trepća,… mamo jim!😐

______________________

Kar zadeva tehnične stvari, pogrešam nižje cene, ker ko naročaš iz tujine, kljub poštnini in carini plačaš manj, kot če kupiš pri nas, ne vse, marsikaj pa le.

Na trgovinskih policah pa pogrešam več sadja in zelenjave iz bivše Juge, Srbije in Makedonije, pa tudi recimo iz Bolgarije in Grčije, ker to, kar imamo pri nas na policah, ni niti malo podobno sadju in zelenjavi! Kar je pa slovenskega, je 1. drago kot zlato in 2. ni primerno za naše podnebje, paradajz, lubenica in paprike brez obilice sonca ne dosežejo niti približek pravega okusa.

kraš Životinjsko carstvo kar lepo obstaja – v večih trgovinah. Ja, vse ostalo pa je nostalgija 🙂

Pogrešam sredstvo proti komarjem, ki vsebuje znaten delež DEETa. Zaloge 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mi počasi zmanjkujejo, pri nas pa največ, kar sem zasledila, dobim 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}… Proti temle hudičevim tigrom je to edino, kar res pomaga.

Sicer pa, da bi se dobilo isto kot v tujini po isti ceni (!) kot v tujini, recimo Nemčiji. Zakaj so identične vodovodne pipe pri nas dvakrat dražje? Potem jih pač naročim pri Amazonu, ampak bi bilo lažje mi iti v bližnjo trgovino. Ali pa razni hladilniki, pečice ipd.. Ko sem pred nekaj leti opremljala hišo, sem šla večino stvari pogledat v trgovino, izbrala tam, potem pa naročila po netu. Ali ne razume trgovina, da bi se njim bolj splačalo imeti recimo 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje cene – potem bi še kupovala pri njih – kot pa 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje, saj v tem primeru naročim iz tujine?

kraš Životinjsko carstvo kar lepo obstaja – v večih trgovinah. Ja, vse ostalo pa je nostalgija 🙂
[/quote]

Nostalgija???
Lepo te prosim ……

______________________

…douwe egberts instant kavo, in sicer z lešnikovim okusom. Noro dobra, a kaj ko je ni pri nas. V grčiji sem jo našla, in si jo nabavila. Pri nas so lešnikove kave, a kaj ko so sladkane. Ta pa ima lešnikovo aromo, in to brez cukrane – ker je povsem brez potrebe …
Pred leti je bila od barcaffeja na voljo v turški različici, 100 gramski paketek, tudi dobra – itaq so jo kmalu nehali delat.
Od rajske ptice jo imam sedaj, a je slab približek …

Katera pa je?
[/quote]

Tuš?

Če jo piješ z mlekom, lahko notri das rizevo mleko z lesnikom od Mercatorja, pride tak lep lesnikov priokus.

Govora je o plastičnih vrečkah. Teh prozornih malih je povsod dovolj (take, kot jih imajo na Sadje in zelenjava), tudi da se jih kupiti v kolutu. Nikjer pa ne morem kupiti papirnatih vrečk, take kot jih imajo na Kruhu. Navadne papirnate vrečke, tiste, v katere ti kruh ali žemlje dajo.

Kje se sploh da kupiti te navadne papirnate vrečke? Jaz jih ne vidim nikjer, pa povsod pogledam.

Jp…mikado čokolada je bila res zakon…škoda,da je več ne proizvajajo… Sploh nevem,če še obrat Zvečevo sploh vredi stoji…

Edina čokolada,ki ji je z okusom podobna je od Dorina z rižem…sedaj si to nabavljamo,tudi ona z jaffa keksom je dobra…

Pogrešam dobre okusne hrustljave žemlje,pariški kruh, ki se je peklo pred 20-30leti in ne to kar danes ponujajo,sploh neveš ali je to kruh ali pecivo(žemlje mislim)…in navsezadnje najboljše Košaške hrenovke,danes so njihove poden od podna…vse v umetnem olupu in nič več poljnjene v ovčja čreva…še bi lahko našteval….


Govoriš o papirnatih škrnicljih? Jaz jih kupim pri branjevki na tržnici, ona pa jih kupi v res veliki količini (1000 kosov mislim da) direktno od proizvajalca. So pa to še malo močnejši škrniclji kot tisti na kruhu, taki res trpežni pa nepotiskani. Meni so super za različne namene, na koncu jih pa vedno porabim za odlaganje bioloških odpadkov, preden gredo v smeti.

https://www.redoljub.si/skladiscenje-pakiranje-posiljanje/papirnate-pakirne-vrecke

to?


Govoriš o papirnatih škrnicljih? Jaz jih kupim pri branjevki na tržnici, ona pa jih kupi v res veliki količini (1000 kosov mislim da) direktno od proizvajalca. So pa to še malo močnejši škrniclji kot tisti na kruhu, taki res trpežni pa nepotiskani. Meni so super za različne namene, na koncu jih pa vedno porabim za odlaganje bioloških odpadkov, preden gredo v smeti.
[/quote]
Točno to. Navadni papirnati škrniclji. Taki, kot jih opisuješ pri branjevki. In pa taki, v katere ti v trgovini dajo žemlje. Zakaj se tega ne da kupiti v prav nobenem marketu – navadni trgovini. Plastičnih povsod kot dreka, do papirnatih pa sploh ne moreš. Vse v hladilniku bi shranjevala v te papirnate, tako pa moram v plastične, ker papirnatih ne morem nikjer kupiti. Pa tak halo – NE uporabljajte plastičnih vrečk.
Kako pa naj pridem do navadnih papirnatih škrnicljev? A se tega na izplača prodajati? Plastika pa se izplača?

Če jo piješ z mlekom, lahko notri das rizevo mleko z lesnikom od Mercatorja, pride tak lep lesnikov priokus.
[/quote]

…ampak je sladkano, domnevam? Meni ravno ti okusi, kjer je sladkor, ne odgovarjajo. Zato mi razni instant kavini napitki ne odgovarjajo – sladkor. Hvala vseeno.

Lešnikovo mleko si pripravim, a to ni povsem to 🙂

…ampak je sladkano, domnevam? Meni ravno ti okusi, kjer je sladkor, ne odgovarjajo. Zato mi razni instant kavini napitki ne odgovarjajo – sladkor. Hvala vseeno.

Lešnikovo mleko si pripravim, a to ni povsem to 🙂
[/quote]

Ja, riževo mleko je grozno sladko, ni to prava alternativa.


Točno to. Navadni papirnati škrniclji. Taki, kot jih opisuješ pri branjevki. In pa taki, v katere ti v trgovini dajo žemlje. Zakaj se tega ne da kupiti v prav nobenem marketu – navadni trgovini. Plastičnih povsod kot dreka, do papirnatih pa sploh ne moreš. Vse v hladilniku bi shranjevala v te papirnate, tako pa moram v plastične, ker papirnatih ne morem nikjer kupiti. Pa tak halo – NE uporabljajte plastičnih vrečk.
Kako pa naj pridem do navadnih papirnatih škrnicljev? A se tega na izplača prodajati? Plastika pa se izplača?
[/quote]

Vprašaj še v kakšni pekarni!

…ampak je sladkano, domnevam? Meni ravno ti okusi, kjer je sladkor, ne odgovarjajo. Zato mi razni instant kavini napitki ne odgovarjajo – sladkor. Hvala vseeno.

Lešnikovo mleko si pripravim, a to ni povsem to 🙂
[/quote]

Sladkano ni, je pa rizevo mleko samo po sebi sladko, to pa res. Sestavine napitka so: voda, riz, lesniki, olje in sol (vse bio). Poskusi, ce zelis. Ti zelim, da najdes kako dobro alternativo.

Sladkano ni, je pa rizevo mleko samo po sebi sladko, to pa res. Sestavine napitka so: voda, riz, lesniki, olje in sol (vse bio). Poskusi, ce zelis. Ti zelim, da najdes kako dobro alternativo.
[/quote]

Hvala za trud; lesnikovo mleko si pripravim iz prazenih lesnikov in vode … A pika na i, ki je res lesnik total taste je pac kava z arpmo lesnika 😋 …

Turbino za podmornico. Propeler za čoln. Velik opreme za čoln.

kaj obodina in končarja nič ne pogrešaš?

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

kaj obodina in končarja nič ne pogrešaš?
[/quote]

On pogreša tiste plastične sandale za v vodo, od Jugoplastike. In bele štunfe 🙂

Hehehe, bravo, še ena tukaj. Pa Kotex Fitmess U linija vložkov je tudi zakon -od tavelikih do tamalih 🙂

Pri nas ne morem naprimer kupit zobne paste Toms of Maine, izdelkov Sunbum, odlične sončne kozmetike Supergoop, pa dober ulov tako izdelkov za osebno nego, kot oblačila, ki jih po 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}-70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}ceneje ceneje prodajajo v T.J.Maxx, Marshall’s….

Pri nas ne morem kupit določenih zdravil OTC zdravil, ( zdravila v prosti prodaji), ki so v tujini naprimer dosti cenejša – že od Aspirina 80mg naprej.

Še en primer: prejšnji. mesec v Targetu kupljen tudi Anthelios XL fluid s faktorjem 50, za 7,90 USD-redna cena. Tudi za hči, ker ima vitiligo in to uporablja.

Zdaj pa čakam, da me spet una “zalezovalska” moderatorka skozi moje objave napade, s tisto svojo obsednostjo inočitki, kako si “vse” prilčem iz Amerike… Ja, veliko si prinesem, ko sem tam službeno ali na dopustu. Z več kot očitnim razlogom.

Ravno prejšnji teden sem si naredila zalog določenih zadev za eno leto.

Hehehe, bravo, še ena tukaj. Pa Kotex Fitmess U linija vložkov je tudi zakon -od tavelikih do tamalih 🙂

Pri nas ne morem naprimer kupit zobne paste Toms of Maine, izdelkov Sunbum, odlične sončne kozmetike Supergoop, pa dober ulov tako izdelkov za osebno nego, kot oblačila, ki jih po 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}-70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}ceneje ceneje prodajajo v T.J.Maxx, Marshall’s….

Pri nas ne morem kupit določenih zdravil OTC zdravil, ( zdravila v prosti prodaji), ki so v tujini naprimer dosti cenejša – že od Aspirina 80mg naprej.

Še en primer: prejšnji. mesec v Targetu kupljen tudi Anthelios XL fluid s faktorjem 50, za 7,90 USD-redna cena. Tudi za hči, ker ima vitiligo in to uporablja.

Zdaj pa čakam, da me spet una “zalezovalska” moderatorka skozi moje objave napade, s tisto svojo obsednostjo inočitki, kako si “vse” prilčem iz Amerike… Ja, veliko si prinesem, ko sem tam službeno ali na dopustu. Z več kot očitnim razlogom.

Ravno prejšnji teden sem si naredila zalog določenih zadev za eno leto.
[/quote]

Pa še dodatek: pogrešam trgovini, kot sta Whole foods, Trader joe’s…..

Nakupljene tudi več vrst čilijev v prahu: Chipootle, Haarissa, mešanica začimb za Vindaloo curry – od Whole Foods so mi namre najboljši-ker so v stekleničkah in ostane aroma do konca taprava. Pa prigrizek iz morskih alg – pri nas , če že kje izvohaš, po astronomskih cenah, okoli 3 evre za en komad, tam od 99 centov naprej ( Trader joe’s):

http://www.whatsgoodattraderjoes.com/2012/09/trader-joes-wasabi-roasted-seaweed-snack.html

New Report

Close