Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izdelki, ki jih pogresate na policah slovenskih trgovin

Izdelki, ki jih pogresate na policah slovenskih trgovin

Pa še dodatek: pogrešam trgovini, kot sta Whole foods, Trader joe’s…..

Nakupljene tudi več vrst čilijev v prahu: Chipootle, Haarissa, mešanica začimb za Vindaloo curry – od Whole Foods so mi namre najboljši-ker so v stekleničkah in ostane aroma do konca taprava. Pa prigrizek iz morskih alg – pri nas , če že kje izvohaš, po astronomskih cenah, okoli 3 evre za en komad, tam od 99 centov naprej ( Trader joe’s):

http://www.whatsgoodattraderjoes.com/2012/09/trader-joes-wasabi-roasted-seaweed-snack.html
[/quote]

V murrici je hrana v glavnem vsa GMO, sicer pa lahko izbiraš med ful špricanim in malo manj špricanim.

V murrici je hrana v glavnem vsa GMO, sicer pa lahko izbiraš med ful špricanim in malo manj špricanim.
[/quote]

Daj se malo vsaj spetno izobrazi, pa si poglej, koncept ttrgovin naprimer Whole Foods in Trader Joe’s….. Ti ne bo treba več odgovarjati določenih neumnosti.

jih prodajajo , ja -tudi fizičnim kupcem, prez reklamnega potiska:

http://www.papirol.si/na/papirnate-vrecke-klasicne.html

Slovenski trg je mala mravlja, proti nemškemu, kjer je kupna moč neprimerno večja saj je njih skoraj 83 milijonov (!), nas pa le uboga dva, s precej slabšo kupno močjo.

Potem so tukaj požrešni slovenski trgovci in navite marže. in tudi oni jasno nabavljajo robo v velikih madžarskih, nizozemskih in nemških skladiščih, nimajo pretiranih zalog, ker skladiščenje zalog veiko stane. Raje naročajo sproti, v 5ih delovnih dkeh prike dk njim, pa “prodajo naprej” slovenskemu kupcu….. Robo naročajo z zbirniki, torej več stvari z enim kamjonom ali hitro pošto – odvisno od teže in velikosti robe.

Lahko na splosno kaj vec poveš, kaj se splača nabavit v US?

Zakaj pa ne bi kar tam ostali?

Zakaj pa ne bi kar tam ostali?
[/quote]

A dej no s takimi na forum hodit, no.

Odgovor na tvoji ravni, da ti bo razumljivo: zato, ker vplačujejo pridno v državno malho ( morda tudi zate).

Zakaj pa?

tapioko pa riževo moko maš povsod, še v šparu

za ostalo pa na amazon

Daj se malo vsaj spetno izobrazi, pa si poglej, koncept ttrgovin naprimer Whole Foods in Trader Joe’s….. Ti ne bo treba več odgovarjati določenih neumnosti.
[/quote]

čist iste ponudbe kot je v WF in TJs itak ne moraš pri nas dobit, saj to je logično
to je isto kot ne moreš Cali avokadov pri nas dobit, pač lega Slovenije je taka kot je, kulinarika temu prilagojena
enako kot američan ne more dobit dobrega EU marcipana pa nugata pa pistacijine kreme v USA, pa more npr. pearl sladkor kupovat na amazonu, pri nas ga ima pa npr. vsak spar

tko to je. ne vem zakaj je treba tko travmirat?
jaz ko hočem shredded coconut, sladki, ga npr na spletu naročim
ne bom zdaj travmirala kako smo slovenci smotani, ko nič nimamo.. če je to produkt specifičen za USA in ga niti po evropi ne moreš dobit

la roche izdelki so pa v evropi cenejši. jaz preko spleta večinoma naročim, razen če ima lekarna kakšno akcijo.
kako si ti dobila za 8 dolarjev v targetu karkoli od la roche ne vem, ker njihova spletna trgovina pravi drugače in so precej dražji od nas

pojdi enkrat v WF v londonu, pa tam primerjaj z US trgovino. za hariso pa poglej v hiši začimb ali spet… na spletu. jebiga, tko je. pa ni se treba hvalit s cunjam od tj max, še američani tam ne kupujejo.

Pogrešam večjo izbiro čevljev, zakaj, ker imam 35 stevilko in zenskih nimza dobit. Ok, splet, ampak bi raje v fizični trgovini, saj drugace je se kar veliko trgovin. Do italije imam pa kar dalec.

Pogresam se eno dobro skuto, ki so jo delale pomurske mlekarne, s papriko in zelenjavno ( ptersiljem in kanckom cesna). Nobena ni primerljiva s to.

čist iste ponudbe kot je v WF in TJs itak ne moraš pri nas dobit, saj to je logično
to je isto kot ne moreš Cali avokadov pri nas dobit, pač lega Slovenije je taka kot je, kulinarika temu prilagojena
enako kot američan ne more dobit dobrega EU marcipana pa nugata pa pistacijine kreme v USA, pa more npr. pearl sladkor kupovat na amazonu, pri nas ga ima pa npr. vsak spar

tko to je. ne vem zakaj je treba tko travmirat?
jaz ko hočem shredded coconut, sladki, ga npr na spletu naročim
ne bom zdaj travmirala kako smo slovenci smotani, ko nič nimamo.. če je to produkt specifičen za USA in ga niti po evropi ne moreš dobit

la roche izdelki so pa v evropi cenejši. jaz preko spleta večinoma naročim, razen če ima lekarna kakšno akcijo.
kako si ti dobila za 8 dolarjev v targetu karkoli od la roche ne vem, ker njihova spletna trgovina pravi drugače in so precej dražji od nas

pojdi enkrat v WF v londonu, pa tam primerjaj z US trgovino. za hariso pa poglej v hiši začimb ali spet… na spletu. jebiga, tko je. pa ni se treba hvalit s cunjam od tj max, še američani tam ne kupujejo.
[/quote]

Joj, smo pametni :))))

Pa zakaj bi človek plačeval več v napi “hiši začimb” naprimer, tudi po 2x več ? ALi pa kakšni drugi trgvoinipri nas z rokom uporabe samo še manj kot 5 mesecev?

Nič ni jebiga, tko to je…. Ker ni.

No ja, američani in nekateri slovenci pa kupujemo v Nordstrom Rack večino cunj in čevljev,ja – je TJMax res bolj low cost – ampak se pa tudi kaj dobrega in kvalitetnega najde, se splača včasih pošnofat. Najprimer Colombia jakna, retail redna cena 180 usd, pa jo dobiš za 65 usd – celo, nepoškodovano, neumazano 😛 Model letošnje sezone 😛 Ali pa North Face pohodne hlače, redna cena 120 usd, dobiš jih za 40. Pač dober ulov, kaj čmo, tko je…..

Joj, smo pametni :))))

Pa zakaj bi človek plačeval več v napi “hiši začimb” naprimer, tudi po 2x več ? ALi pa kakšni drugi trgvoinipri nas z rokom uporabe samo še manj kot 5 mesecev?

Nič ni jebiga, tko to je…. Ker ni.

No ja, američani in nekateri slovenci pa kupujemo v Nordstrom Rack večino cunj in čevljev,ja – je TJMax res bolj low cost – ampak se pa tudi kaj dobrega in kvalitetnega najde, se splača včasih pošnofat. Najprimer Colombia jakna, retail redna cena 180 usd, pa jo dobiš za 65 usd – celo, nepoškodovano, neumazano 😛 Model letošnje sezone 😛 Ali pa North Face pohodne hlače, redna cena 120 usd, dobiš jih za 40. Pač dober ulov, kaj čmo, tko je…..
[/quote]

Pa kaj manjka naprimer takim bolj “svečanim sandalcem” za 45 usd, znižanih z 225 ? 😛

Catch of the day:

https://www.nordstromrack.com/shop/product/2236803/badgley-mischka-tatum-embellished-strappy-sandal?color=IVORY{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20SATN

Joj, smo pametni :))))

Pa zakaj bi človek plačeval več v napi “hiši začimb” naprimer, tudi po 2x več ? ALi pa kakšni drugi trgvoinipri nas z rokom uporabe samo še manj kot 5 mesecev?

Nič ni jebiga, tko to je…. Ker ni.

No ja, američani in nekateri slovenci pa kupujemo v Nordstrom Rack večino cunj in čevljev,ja – je TJMax res bolj low cost – ampak se pa tudi kaj dobrega in kvalitetnega najde, se splača včasih pošnofat. Najprimer Colombia jakna, retail redna cena 180 usd, pa jo dobiš za 65 usd – celo, nepoškodovano, neumazano 😛 Model letošnje sezone 😛 Ali pa North Face pohodne hlače, redna cena 120 usd, dobiš jih za 40. Pač dober ulov, kaj čmo, tko je…..
[/quote]

A mi lahko poves, kako kupuješ pri nordstrom rack? Je kaj bolj zakomplicirano , kot ce v evropi? Kako gre to s tem, da imajo to v dolarjih? V koliksnem casu posljejo? Sem ze gledala, imajo tam tudi 35, smcimer, kot sem pisala, imam probleme. Dobit zenske cevlje namrec. Pamizbira je super, sploh primnordstromu.

A mi lahko poves, kako kupuješ pri nordstrom rack? Je kaj bolj zakomplicirano , kot ce v evropi? Kako gre to s tem, da imajo to v dolarjih? V koliksnem casu posljejo? Sem ze gledala, imajo tam tudi 35, smcimer, kot sem pisala, imam probleme. Dobit zenske cevlje namrec. Pamizbira je super, sploh primnordstromu.
[/quote]

že to,ko ima Pittarosso ful fajne čevlje in hitro zmanjka številka zame žal 🙁 2x sem jih kupila pri njih in imela srečo in tudi znižanje je bilo. Škoda pa,da so cene tako visoke,ker njihova obutev mi je res top.Meni dost boljša od Deichmanna.

A mi lahko poves, kako kupuješ pri nordstrom rack? Je kaj bolj zakomplicirano , kot ce v evropi? Kako gre to s tem, da imajo to v dolarjih? V koliksnem casu posljejo? Sem ze gledala, imajo tam tudi 35, smcimer, kot sem pisala, imam probleme. Dobit zenske cevlje namrec. Pamizbira je super, sploh primnordstromu.
[/quote]

Jaz kupujem, ko sem tam, fizično v njihovih trgovinah, ali pa si naročim v hotel v USA, če slučajno ni moje številke na zalogi, ko sem tam – poštnina je tam zastonj.

Iz Amerike v Evropo pa ne naročam po spletu, ker so potem še pri nas manipulativni stroški ( tudi na poštnino), pa DDV, pa hitro nanese 2x več.

Eco – po debati iz druge teme – pogrešam kozmetiko in toaletne pripomočke za najstnike (M spol).

Pa kaj manjka naprimer takim bolj “svečanim sandalcem” za 45 usd, znižanih z 225 ? 😛

Catch of the day:

https://www.nordstromrack.com/shop/product/2236803/badgley-mischka-tatum-embellished-strappy-sandal?color=IVORY{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20SATN
[/quote]


[/quote]

??????

New Report

Close