Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek izguba dela!

izguba dela!

Pozdravljene!

Ker tukaj znate odgovoriti na skoraj res vsa vprašanja, bi jih vam tudi jaz rada nekaj zastavila.
Moja situacija pa je sledeča.
Delala sem v domači firmi, kar nekaj let. Sedaj pa mi je prekipelo in sem dala odpoved. Očetu sem morala biti na razpolago skoraj dan in noč. Delo ki sem ga naredila ni bilo nič vredno. Samo kritiziral je. Pa serm se trudila da bi mu v vsem ugodla. Še šolo sem pustila zato da sem lahko cele dneve pri njemu pomagala. Za kar mi je še danes žal. Ampak poskusila bom sedaj realizirati to kar nisem pred desetimi leti.
Tako sem se odločila da dam odpoved. Sprva je sploh ni resno jemal in jo je celo strgal tako, da sem morala napisati še eno.
Sedaj pa mi manjka še par dni in bom brezposelna!! Kar nisem mislila , da bom sploh kdaj. Malo me je strah!!!!!!
Z možem sva se odločila, da bom ostala doma- čeprav bomo živeli iz meseca v mesec. Šla bom v šolo in priložnostno nekje delala za kake 4 ure na dan- če bom kje dobila???
Zanima pa me sledeče: Kje in kako moram sploh začeti urejati papirje za brezposelnost?
Rada bi se zavarovala kot občanka.
Imam tudi otročka. Kam za doklade ali moram čakati do marca ali lahko sedaj oddam da se je spremenila plača?
Kaj pa znižano plačilo vrtca ? Ravno sedaj je potrebno oddati vlogo???
Najlepša hvala vsem za odgovore in upam. da pri vas bolj sije sonce.

Lep dan.

Nisem ravno podkovana na tem področju, a če velja še vedno tako kot pred osmimi leti, potem prekliči svojo odpoved. Poskusi se zmeniti, da ti odpoved da delodajalec (oče). Ker, včasih je bilo tako, da ti v primeru “samosvoje” odpovedi ni pripadalo nadomestilo Zavoda za zaposlovanje… Potem pa (je) menda obstaja(la) možnost, da ti dokončanje šole oz. izobrazbe (so)financira Zavod.

Kot sem rekla, v resnici ne vem, kako stvari sedaj potekajo. Včasih je bilo pač tako. Upam, da ti bo kdo povedal več, predvsem pa pravilno.

Želim ti uresničitev tvojih želja in veliko dobre volje!

Prijavi se na pristojnem Zavodu za zaposlovanje. Res je, kar je povedala predhodnica – ce das sama odpoved, ne bos dobila nadomestila, ce prepricas oceta, da ti napise, da ti je on dal odpoved, pa bos nekaj dobila. Ce ti to ni vazno, potem pusti oceta pri miru in pojdi svojo pot.
Ni vredno duso na klin obesti zaradi nekaj denarja!

Se mi zdi super, da si sprejela tako odlocitev, da se postavis na svoje noge in prekines, da drugi tacajo po tebi. Ceprav ti bo na zacetku tezko, se bo kasneje sigurno uredilo – sploh ce si pridna, delavna – to ljudje/delodajalci hitro opazijo.
Za druga vprasanja ne vem tocno, ampak mislim, da se da te stvari vedno urejati tudi kasneje, ce pac pride do spremembe.
En dopoldne si vzemi cas, pa malo poklici naokoli. Tvoj Center za socialno delo, pa jih vprasaj, pa vrtec, pa na Zavod za zdravstveno zavarovanje. Prepricana sem, da bos v enem dopoldnevu zvedela prav vse kar te zanima.

Pa srecno pot in drzim pesti zate! Faca si!

P:)

Ojla!!

Sem imela popolnoma isto izkušnjo, le s to razliko, da sem bila zaposlena pri privatniku.

….Pa sem popenla in dala odpoved. Samohranilka, z dvema otrokoma.
Najprej se prijaviš na zavodu. Ker sem dala sama odpoved, mi nadomestila z zavoda niso pripadala.
Pa sem šla s potrdilom z zavoda na CSD, po papirje za socialno pomoč. Čakati bi morala 6.mes., pa sem glede na to, da sem samohranilka, in popolnoma brez prihodkov, razen otroškega dodatka, čakala samo 3mes. Lahko oddaš tudi prošnjo za enkratno denarno pomoč. Pa naj te ne bo sram!!! Ker če dajejo lenuhom in jankijem, smo upravičene tudi me!!
Vlogo za znižan vrtec sem napisala znova in dodala vse potrebne dok.- potrdilo z zavoda- in odnesla na Mestno občino. Tudi za otroški dodatek moraš napisati nov obrazec.

Pa če te bo še kaj zanimalo, me kar praši.

Pa čestitke, da si mela jaj…. se postaviti zase.

SONČKA, pa poguma!! PIKICA

Najbrž sem že malo pozna ampak hvala vam punce!!!!!!!

Dobila sem nekaj informacij, kar pa mi je največ pomenilo pa so bile spodbudne besede!!!

HVALA VAM , zelo sem jih potrebovala!

Je isto.če daš sam odpoved?

Zdravstveno zavarovanje lahko imas prek moza, on te prijavi in te oz.vaju ne stane nic. Ne pozabi – ce so otroci zdaj zdravstveno zavarovani prek tebe, morata urediti spremembo tudi zanje.

Zal pa tezko verjamem, da ti bo oce uradno dal odpoved, s katero bi imela pravico do nadomestila na Zavodu, saj bi ti moral v tem primeru izplacati odpravnino.

Datumi!!!

Hvala, pa se poskusam navaditi, da bi pogledala datum zacetnega posta, pa ne gre … skratka, dober nacin, da sem manj tule…

Naj te nekdo zaposli za določen čas 1 mesec, potem ti avtomatsko poteče pogodba in boš dobila nadomestilo.
Če se da, se lahko zmeniš tudi z očetom. Bodi ta mesec brezposelna, prekinitev za mesec dni, potem pa še en mesec za določen čas. Ne bo rabil plačevat odpravnine ali se mu ubadat s postopkom odpuščanja.

To je vse res, vendar se lahko tudi dogovorita, da ji odpravnine ne izplača. Seveda pa ga lahko ona v roku 5-ih let za to odpravnino še vedno terja, če ji bo prekipelo … V bistvu bi tukaj on potem riskiral.

To je vse res, vendar se lahko tudi dogovorita, da ji odpravnine ne izplača. Seveda pa ga lahko ona v roku 5-ih let za to odpravnino še vedno terja, če ji bo prekipelo … V bistvu bi tukaj on potem riskiral.[/quote]

datum začetnega posta je 12 let nazaj..ne belite si več glave z njeno službo, me pa zanima če se je vse dobro izteklo…

To je vse res, vendar se lahko tudi dogovorita, da ji odpravnine ne izplača. Seveda pa ga lahko ona v roku 5-ih let za to odpravnino še vedno terja, če ji bo prekipelo … V bistvu bi tukaj on potem riskiral.[/quote]

datum začetnega posta je 12 let nazaj..ne belite si več glave z njeno službo, me pa zanima če se je vse dobro izteklo…

To je vse res, vendar se lahko tudi dogovorita, da ji odpravnine ne izplača. Seveda pa ga lahko ona v roku 5-ih let za to odpravnino še vedno terja, če ji bo prekipelo … V bistvu bi tukaj on potem riskiral.[/quote]

Čakaj malo, če se nekaj dogovoriš, se je treba dogovora držati. Če se torej dogovorita, da ji odpravnine ne izplača, je pač ne bo dobila, tudi v roku 5 let ne, pa čeprav ji bo “prekipelo”. Če je poštena, seveda.

To je vse res, vendar se lahko tudi dogovorita, da ji odpravnine ne izplača. Seveda pa ga lahko ona v roku 5-ih let za to odpravnino še vedno terja, če ji bo prekipelo … V bistvu bi tukaj on potem riskiral.[/quote]

Čakaj malo, če se nekaj dogovoriš, se je treba dogovora držati. Če se torej dogovorita, da ji odpravnine ne izplača, je pač ne bo dobila, tudi v roku 5 let ne, pa čeprav ji bo “prekipelo”. Če je poštena, seveda.

in zdaj se boste en mesec prepucavali zaradi ene dileme izpred 10 let nazaj.

brezveze tale sistem resno

Ja ko je firma laufala je bila razvajena privatnikova hčerkica, nikoli navajena zares delati. Poznam polno takih primerov. Oče se je postaral, še vedno ne more ven iz svojih zastarelih okovov in tera svoj zahojen preživet sistem, ki ga ne delavci ne stranke ne marajo več. Posel je šel po zlu, hči razvajena kot je pa nima delovnih navad, kaj šele kakih svežih inovativnih idej. Z eno besedo – nesposobna. Hči zagotovo ne bo nikjer dobila službe, ker ni navajena kimati in delati po normativih. Takih noben noče plačevat. Bolje da ostane doma in čaka da denar pade z neba. Nekaj bo pokrbel mož, nekaj pa očka ki bo raje počil od dela, samo da bo lahko še naprej razvajal svojo nenasitno leno hči.

New Report

Close