Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Izguba nedložnosti !

Izguba nedložnosti !

Ste kliknili z nasmeškom, banda, a ?

Pa ni govora o klasični izgubi nedolžnosti, ampak planinski.
Sprašujem namreč se, kdaj bi se za nekoga lahko štelo, da je »izgubil nedolžnost« v hribih, to pomeni, kdaj prebiješ tisto magično mejo, nad katero se ti šteje, da si planinc. Al je to razlika med enim iz Beltincev, al pa iz Jezerskega, recimo ???

Jaz imam namreč iz t.i. visokogorja samo eno small izkušnjo iz pohoda na Krnska jezera, drugo je bilo bolj izi variante. Zdej pa kar na enkrat Češka koča na Jezerskem in hribolazenje tja gor. Glede na to, da sem že na Krnskih pričakoval, da me bo kdo nabou po riti z unim štrikom, pa sem bil razočaran, sem mislil, da mi to tu ne gine, pa spet nič. Čeprav, ko pokažejo po televiziji očeta naroda Kučana kako krsti na Triglavu kakega direktorja, se mi zdi, da nisem nič zamudil, ker si to predstavljam malo drugače.
Da me s štrikom udari, ne pa rajca.

No torej, nedelja je bil dan kot naročen, pečenka je po tv en dan prej napovedal lep dan in tudi res je bil lep. Mnogopametni Brus je že na parkingu pametoval, da koji mi če kurac vetrovko s sabo vlačit in si delat kile in jemat prostor v nahrbtiku, zato sem šel gor brez nje. Bil je z nami še moj Jakec, zato smo šli bolj na izi, pa še taščo neki jebejo kolena, ma sej itak se nam ni mudilo. S prehojenimi višinskimi metri je z nas tudi počasi padala obleka, občudovali smo naravo, dan, zrak, vse. Čeprav nevajen, sem skušal bit do sina čimbolj poučen, povedal sem mu o tem, da se ne sme vsevprek kričat in razgrajat, pa plašit živali, pa kotalit kamenja dol, pa vsakega pozdravit z dober dan itd…..
Pa ti pridemo tako do ene smrekce in Jaka zakriči, ata, glej kapco.
Hja, nekomu je Russel Atletics kapca padla z glave in jo je nekdo tja obesil. Pa poučim Jakca, da kako je to tam z namenom in da ne smemo vzet.

Takole…..ene pol ure pred ciljem, pa pride kazen za mojo »nekrščenost«.
Vstane en piš, tak, da sem pomislil na F16, pa ni bil. Preko bližnjih vrhov se je jela megla v dolino kotaliti, pa zanjo nevihtni črni oblaki in to s tako hitrostjo, da sem mislil, da ima Pandur prste vmes. Pa jih ni imel.
Vrag je vzel šalo in med močnim vetrom in mrazom, se je ulilo kot za stavo.
Vse v redu, edino jaz sem spadal bolj na Portoroško glavno plažo, kot pa v visokogorje.
Sončni cvikerji, kratka majčka…brez vetrovke, brez pokrivala, res primerno.
Kaj bi dal za uni Russel Atletics kapco z veje, pizda.
Ampak hej, a smo kleni al nismo? Jebeš malo vetra in mokrote, bo že bolje v koči.
In je tako tudi bilo.

Toplo zakurjena nas je čakala. Tam pa ričet, pa jota, pa polnjeni kalamari, pa čaj z veliko šnopca, pa ne za pogum, ampak za une streptokoke.
Za konec pa še Turška kava v Češki koči v Slovenskih planinah. Popolnost.

Pot nazaj je bila od začetka nevarna in počasna, zaradi mokrih skal in korenin, potem se je pa tudi to uneslo, po dežju, smo pa občudovali umito Gorenjsko, ki je bila ne skoraj, ampak res raj. Tako je izgledal moj planinski krst po ne ravno klasičnem scenariju.

Za konec pa še tole.
Predstavljajte si pogled vsakodnevnih, zverziranih, vsega vajenih in v vsemogoče skafandre oblečenih planincev, ki so po poti naleteli name. Sončne očale, T-shirt majčka, razmočen siht, in videz »nisam ja odavde«

Jaz pa glavo pokonci, nasmešek na usta in planinski: “Dober dan!”

Hja, Brusko, kaj nej rečem :))))) Drugič vpraši za nasvet 🙂 kako se napraviti za v gore 🙂 No naslednjič sahurno ne boš več naredil take napake, kot sedaj 🙂 Dobra šola, ki bi se lahko slabo končala v tem vremenu. Namreč, pri teh nizkih temperaturah kot so vladale zadnji vikend, ne bi bilo nič čudnega, če bi naleteli na sneg, ali še slabše, ledeni dež.

Drugače pa, sem vesel, da ti je uspelo obiskati Češko kočo, katero bomo mi verjetno pogledali v nedeljo, če bo vreme primerno. Glede krsta pa… če hočeš štrik na rit, bo Triglav potrebno osvojiti, drugače ne bo nič :))))

Brusko, lep dan in še veliko uspešnih pohodov 🙂

p.s. Tako glupo smo mi naredili lani aprila, ko smo šli do Blejske koče. Sonček v dolini sonček na planini, mi v kratkih hlačah na vrhu Brda (2020m) pa meter snega… Mater… a se zamisliš, v kratkih hlačah v metru snega…. no potem takih napak nismo več delali :))))

He, Jani, sej na še hujše sploh ne mislim, ampak finta je to, da sem se jaz prav cool počutil. Ko smo prišli nazaj dol, bi šel takoj še enkrat.

Bol je bilo čudno, kako so me drugi buljili….

….a leden dež, praviš? Hmm…..zanimivo…..zanimivo…..potem je pa še dobro, da nisem prišel do kakega posredovanja helikopterja in pol milijončka minusa na računu…….

rojen pod srečno zvezdo – kajneda:)
vidiš brusko jest kar nekaj let nisem lazila okoli po vršacih
in letos spet pridno nabiram kondicijo za malce višje izzive..
in človek pozabi… da je treba imet v rukzaku zmeraj rezervno
opremo – je težko – se pa splača sploh takrat ko se ti zdi da
ti bodo zobje izpadli od šklepetanja;-)

se mi pa zdi da ne rabiš več krsta:) pa da ne boš več “šminkiral”
po planinah :))))))))))))))))))

to da so te drugi buljili – ni pa nič čudno : bolj čudno je da ti nobeden
ni nič zinil….. jaaap, kam je šla lepa stara dobronamernost?

mrbit je pa še dobr da so bli tiho, verjetn bi te prej kakšen nadrl, kot
pa ponudil pulovrčka:-(

pa piš kako bo z naslednjo turco;-)

Tkole, prjatu Brusko, bitje, koje misli, da je musko!
Tudi jaz sem bila v soboto v visokogorju. Naj ti povem,
da sem že veliko prehribolazila, sem o tem že enkrat
pisala (5x Krn, moja najljubška hribolazniška točka,
1x Mojstrovka, 1x Kriška gora, Blegoš, vsako nedeljo
naši okoliški hribi (po 6-7 ur hoje!) ….. nikoli pa Triglav
ali kaj podobno visokega, kjer bi bila krščena! Ampak,
fante moj dragi, nikoli, ampak res NIKOLI pa še nisem
šla na nobeno turo, daljšo od treh ur brez “rukzaka”, v
katerem ne bi bilo: šnopsa, enega sendviča, ene čokolade
1 termovke kave, ene stekleničke vode, prve pomoči (obliži
in taka jajca) in vsega po 1x za preobleč (tudi spodnje
perilo). NIč ni tako težko, da ne bi mogla nositi! In če sem
“obtežena”, se bolje počutim, vraga vragastega! Tko! Samo
v poduk!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ampak pazi fante, to so zgolj izkušnje “pohodnika”,
planinec in hribolazec ima s seboj še kaj več!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

He, he, hvala za korajžo, ma se mi zdi da sem zdej kumi dobil pravega speeda.

Vsekakor se oglasim z naslednjimi reportažami, ja….

Fakn Lujze Mariči, ejj, za vse to bi rabil še kakega Šerpo :)))))))))

Al pa da bi me helikopter pripeljal gor kar v mokasinih, kot Kacina.

vidiš … imaš eno krasno planinsko izkušnjo … za razliko od nas .. ki smo se že na dnu hriba ustrašili tistih prehodnih črnih oblakov in nismo šli gor … pa se potem celo popoldne tolkli po betici in nostalgično gledali na čiste.. oprane .. s soncem obsijane vrhove :))))

no sej .. bo drugič bolje 🙂 za nas … zate pa .. mislim da si niste mogli izbrat lepšega dne za hribolazenje … :)))

B.

Ja, ampak čist zares je bilo……….rajsko lepo. V hribih, v srcu, povsod.

Ohhhhhhh what a day !

Brus bi najraje prenesel kak hrib kar v Strunjan in šel tja živet.
Tako bi skombiniral oboje.

.. ja samo to bi blo že prelepo da bi blo resnično :)))))

No sej zato sem pa v Pivki.

Na sredini med obema možnostima :))))))))))))

no se čist strinjam s tabo severnica, in še to bi dodal, da se okoli Češke koče v nevihtah in takih hladnih dneh res rad pojavi leden dež… in takrat ti tud boh ne pomaga, če nisi orenk opremljeni. In Brusko…. šminko pust za Portorož. Dobronamerno!

Lep dan in čimveč uspešnih tur obema :))))

kuku Jani – bom probala še ta vikend kam zlest – če bo bog dal pa sreča mila:)
lp& cmoka (sej žiher?)

hehehehe lahko zlezeš ja :))))))))))))) ajaaaaaaaaaaaa, cmoka :)? ma sevede, evo vračam enga :))))

Jani računa ta vikend zlest do Češke koče, da vidi, če ni slučajno Brisko kej pozabil gor :)))

he, he, mrbit se pa pol še kje vidima:)

še ne vem kam bomo lazli, čeprav jest še nism čist
ta prava – mislim za na Češko…

čav&toplega sončka

Hja, sej meni se je res najprej bleščalo, zato so ble sončne cvike kar kula.

No, v dežju so postale mal odveč, ja.

Ampak, sej poznaš unga o šminkerju in pankerju v puščavi.

Jani, Mambi je bila tam 14 dni nazaj, jest včeri, ti boš to nedeljo….mater…..do Poreča je lažje prit, pa ziher je še več Čehov kot tam gor…..

ufff kaj morem ko me pa zgleda vleče bolj med Skandinavce;-)
jest grem tud na morje,
morje: jupijaaaa
čeprav šele 27. tega mesca
čeprav sam za par dni
bom ritko namočla pa tud če mi zmrzne:)
ko mam pa še malček po žilah trme zasavske..

kumi čakam …. zdej grem pa lepo sanjat…
pa lebdet….

Neč bat Severnica.

Sploh pa…..so namakanja…..kjer neč ne zmrzne :)))))))

veselo lebdenje… pa ne s tazadnjo v mrzli vodi :)))))

aloha Jani!!
vse luštno hitr mine-
so me že na tla postavli:(
ma me zdele zebe ko mačka, da bi blo čist vseen če bi še v mrzli vodi čičala..
sm žalostna kadar se kakšen mrzel hjuman BIN prkaže, ko me tako zazebeee:(
bom rajši dons po kr po gmajni letala da se malček spet ogrejem:)
ku…c pa gnarjagoltneži…

P.S. Ma me je Nikitka spomnla na neki lepga….

ma ne se pustit no 🙂 sej taki hjuman bini pridejo pa grejo in jih na brzino pozabimo…. v spominu nam tko al tko ostanejo res samo tisti tapravi hjuman :))))

Lep popoldan!

Jani

:))))))))))))))) ampak, vica pa ne poznam.. unga iz poščave :))))))) ajd.. navrži 🙂

:))) ….
doniš lej pa je res že popoldaan… ufff
koko čas v gmajni hitr mine, je treba še v želodček kej
vreč – njami
tudi tebi lepo popoldne&ta prave hjumne

P.S. Je ta mrzuga moj botr mesec že odpravil:)))))))))

New Report

Close