Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izjemno drage trgovine

Izjemno drage trgovine

Pofl je drag, ker je nepotreben. In vrečka čipsa 200 g je za eno družino recimo premalo kot prigrizek (v današnjih časih, včasih je bila ena majhna vrečka čipsa za celo zbrano družbo). Stane pa ne vem, 2 evra? Ali malo manj. Za dva evra pa narediš ulala prigrizek, če ostanemo pri krompirju, za pol evra narediš krompirjeve omlete (ali pa, če ga spečeš v pečici, na tanko narezanega), zraven solata z jajci (en evro) in imaš že praktično večerjo za štiri. Čips pa ljudje pojedo vmes, malo mimogrede.
Paštete, salame so dražji kot meso, bolj se splača recimo malo piščanca popeči in dati na kruh kot kupovati salamo. Problem (sploh pri Slovencih) je, da nismo zadovoljni z malo mesa, biti ga mora ogromno.
Za dva evra spečeš goro zelo dobrih piškotov brez nepotrebnih in škodljivih sestavin, pa še bolj polnovrednih, da jih niti ne moreš pojesti toliko kot industrijskih.
[/quote]
Kako spečeš goro piškotov za dva evra, če samo paket masla toliko stane?

Eden od poceni receptov je špinačna lazanja. 500 g skute, zmrznjena špinača, jajca in lasagna testenina so poceni.
Za vso družino boš porabila cca 3,50€.
Plasti za lasagno prej preden jih naložiš v pekač potopi v vrelo vodo.


Kako spečeš goro piškotov za dva evra, če samo paket masla toliko stane?
[/quote]

Nekateri ne uporabljamo ( ne jemo) ne jajc in ne mlečnih izdelkov, pa vseeno pečemo odlična peciva, kukije, piškote …

Ja ampak a bomo vsak dan jedli to? Saj je vse lepo in prav ampak ne moreš vsak dan jest najbolj poceni testenin – hrane. Vsaj 2x na teden je treba nekaj dražjega ali drugačnega jest. In tako nanese visok račun.

Ni problem skuhat 1, 2, 3 dni zapored poceni. Problem je kuhat celo leto poceni.

Nekateri ne uporabljamo ( ne jemo) ne jajc in ne mlečnih izdelkov, pa vseeno pečemo odlična peciva, kukije, piškote …
[/quote]
Tudi jaz ne jem mlečnih izdelkov, niti piškotov ne pečemo, ker jih ne jemo. Vseeno se mi zdi pa malo skregana logika, kako dobiš goro piškotov za dva evra. Kolikor toliko kvalitetne sestavine tudi stanejo.

in iz tega materiala dobis samo eno kilo njokov?
po tej ceni ti prav rad prodam tono krompirja, pa se deset procentov upokojenskega popusta ti dam.


Kako spečeš goro piškotov za dva evra, če samo paket masla toliko stane?
[/quote]

Obstajajo tudi piškoti brez take količine putra in sploh brez putra ali druge maščobe. Zdej, če ste taki, da tudi v testo za pico tlačite mleko in maslo, potem nič čudnega.

Če greste že samo malo po Evropi, je jasno, da imamo zelo drago hrano glede na BDP in povprečno plačo. V Franciji, Avstriji, Angliji itd so cene v supermarketih primerljive našim, pa ima nek Avstrijec na enakem delovnem mestu kot jaz 3x višjo plačo. Le v Skandinaviji je res dražje.

Sama imam dovolj dobro plačo, da mi ni treba pretirano šparati, pa se mi vseeno zdi drago. Se pa pač vozim s poceni avtom in dam več za kvalitetno hrano. Ne bom pa se šla tega slovenskega nacionalnega športa, ko se še HVALIMO s tem, da smo v enem tednu pojedli za 10 evrov hrane, ker smo kupili vrečo njokov v akciji in spekli kup piškotov za en evro. To je žalostno in hudo je, če nekaterim drugega ne preostane, da pa prav tekmujemo v tem, kdo bo bolj poceni prišel skozi, je pa malo noro.

V Nemčiji so cene hrane primerljive našim, zanimivo, skoraj vse ostalo (elektronika, aparati, nekatera oblačila, …) pa so še cenejši kot pri nas, nekatero elektroniko dobiš za 100-200€ ceneje kot v Sloveniji.

Ne vem, če je to samo 3,5 evra.

Pofl je drag, ker je nepotreben. In vrečka čipsa 200 g je za eno družino recimo premalo kot prigrizek (v današnjih časih, včasih je bila ena majhna vrečka čipsa za celo zbrano družbo). Stane pa ne vem, 2 evra? Ali malo manj. Za dva evra pa narediš ulala prigrizek, če ostanemo pri krompirju, za pol evra narediš krompirjeve omlete (ali pa, če ga spečeš v pečici, na tanko narezanega), zraven solata z jajci (en evro) in imaš že praktično večerjo za štiri. Čips pa ljudje pojedo vmes, malo mimogrede.
Paštete, salame so dražji kot meso, bolj se splača recimo malo piščanca popeči in dati na kruh kot kupovati salamo. Problem (sploh pri Slovencih) je, da nismo zadovoljni z malo mesa, biti ga mora ogromno.
Za dva evra spečeš goro zelo dobrih piškotov brez nepotrebnih in škodljivih sestavin, pa še bolj polnovrednih, da jih niti ne moreš pojesti toliko kot industrijskih.
[/quote]

Čips? A res še kdo kupuje ta strup?


Tudi jaz ne jem mlečnih izdelkov, niti piškotov ne pečemo, ker jih ne jemo. Vseeno se mi zdi pa malo skregana logika, kako dobiš goro piškotov za dva evra. Kolikor toliko kvalitetne sestavine tudi stanejo.
[/quote]

To tudi drži. Ker ne moreš kupiti samo 2 žlici kakava, recimo. Pa pecilni tudi stane, pa ščepec soli, pa žlica sladkorja …

New Report

Close