Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izlet na hr junija

Izlet na hr junija

Mislite da bo povratek iz hr v slo junija enostavnejši?

Če gremo v petek zvečer tja in se vračsmo v nedeljo zvečer, je pcr težava. Ravno v soboto naj bi imeli celodnevno aktivnost. Torej brez možnosti testa pcr, ki je pogoj za vstop v slo brez karantene.

Če ga naredimo v petek v slo, pa v nedeljo več ne velja.

Nihče ne ve točno. Tista nova kratica ne velja le za gostilne, gledališča, ampak tudi za prehod meje.

Pred časom je bilo rečeno, da ob povratku gredo vsi v karanteno.Ne glede na cepljenje,prebolelost, test.

Kaj velja sedaj??

Ti naši odloki se spreminjajo tako hitro kot večina tam na vladi menja gate. Danes velja nekaj, jutri nekaj drugega. Tudi ta njiho semafor se spreminja glede na potrebe njihovih egov.

Glede na to, da se vse sile napenja v to, da se ljudje cepijo, je zelo malo verjetno da bodo kaj spremenili v zvezi s testi. Pač se želi na mehak način ljudi prisilit da se cepijo. Saj slišiš reklamo po TV, da kdor hoče normalno življenje naj se cepi.

Tudi če se cepiva, do junija ni dovolj časa za še 2. cepljenje.

Oziroma, da bi nama cepljenje omogočalo prosto pot.

Jaz cepljena sicer sem, a sem prebolela covid lani na koncu pomladi.

Konec decembra sem bila cepljena s 1. odmerkom in potem v prvi polovici januarja še enkrat.

Junija lahko potujem, a mi to ne pomaga, če mož ne.

Julija bo pa že tako 6 mesecev od mojega cepljenja.

Na Hrvaškem so pcr testi cenejši kot pri nas. Nas so vprašali (v petek delali teste), kdaj potujemo, če bi šli nazaj v nedeljo, bi napisali datum od sobote. Sicer pa počakaj do zadnjega tedna in potem preglej pogoje, zna biti, da se bo dalo s hitrim testom nazaj. Hitre test delajo ponekod tudi ob sobotah (konkretno vem za NZJZ v Splitu).

New Report

Close