Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izsiljevanje 17- letnika

Izsiljevanje 17- letnika

Ti ga ze dolg nis fasala al pa celo nikoli.

Lol, pri 17h mi na kraj pameti ni padlo, da grem na morje s starši.

Težko preko študenta??? Ja, če je študebt razvajen in misli, da je on vreden samo za direktorsko delo. Sama sem vedno nekaj našla.

Moji starši imajo firmo in dobro plačajo, pa ne dobijo kader na študentu, ker je študentom pretežko biti 4 ure na dan na terenu 🤷‍♀️ ja, to so vaši razvajeni študentje in potem je govora, da ni dela 🤦‍♀️

Odgovor na objavo uporabnika
Razvajeni otroci, 02.07.2021 ob 07:47

Težko preko študenta??? Ja, če je študebt razvajen in misli, da je on vreden samo za direktorsko delo. Sama sem vedno nekaj našla.

Moji starši imajo firmo in dobro plačajo, pa ne dobijo kader na študentu, ker je študentom pretežko biti 4 ure na dan na terenu 🤷‍♀️ ja, to so vaši razvajeni študentje in potem je govora, da ni dela 🤦‍♀️

Ni čist tako. Zelo težko mladoletni dijaki dobijo delo preko študenta.

Za polnoletne je izbire veliko več, ampak je treba delat.

Po drugi strani a resno misliš da bi mama  ki ne dovoli 17 let staremu sinu ostat doma, dovolila da bi šel delat na teren?

O sveta dilema!
17 letnik je odrasel! Nezrel pa bo, dokler ga ne bo mamas odklopila s popkovine. Moja bivša sodelavka (ker sva že nekaj let v pokoju!!) ima še vedno doma 45 letnega sina, ki je nesposoben živeti. Vzgaja njegovega otroke, ker je sam nesposoben, vzdržuje njegovo (ločeno) partnerko, jamra kako sin nič ne naredi, je samo nasilen in hodi v hladilnik in po denar. Jamra kdaj bo prišel k pameti. Če hočeš končati kot moja 66 letna nekdanja sodelavka, potem izvoli plačevati za njegovo fuk-frendico.

Odgovor na objavo uporabnika
Mama239, 30.06.2021 ob 19:13

Odgovor na objavo uporabnika
milo za zajfo, 30.06.2021 ob 19:05

Postavi mu tudi ti ultimat, gre v Grcijo za 14 dni z vami ali ostane sam doma in letos pac ne gre na morje.

Star je 17, ne 7!

Komot je lahko 2 tedna sam doma, razen ce si vzgojila nesposobneza!

 

Jebela cesta, moji so pri 16ih potovali sami po Evropi!

 

Sinu se za samo morje precej fučka. Naš dogovor pa je, da bo z nama hodil po svetu do polnoletnosti. Tukaj gre za naše druženje, čez leto nimamo veliko kvalitetnega časa za naša druženja, sin si s potovanji širi obzorja, včasih je potrebno iti tudi preko sebe, posebej če je tako dogovor,.. Nimam proti, da gre punca zraven, plačevala ji ne bom, ker res nista dolgo skupaj.

 

Sinu se za morje fučka? Komu je potem v interesu, da hodi z “vama”? Očitno bolj vama. In ker se mu fučka za morje in VAJU, vaju izsiljuje. Očitno bi RAD bil sam doma s punco. Odrastita! In zamujenega časa čez leto, pač ne boste nadomestili v 14 dneh prisilnega dopusta!

Odgovor na objavo uporabnika
Kaj pa reče punca, 01.07.2021 ob 05:46

Posedi oba zaljubljenca za mizo in se pogovorite.

Če finance niso problem, vzemite še punco ne glede na to, ali bo kaj doplačala, ali ne. Če so problem, zamenjajte aranžma za bližjo in bolj kratkotrajno destinacijo.

Pri 17ih letih je polletna zveza dolgotrajna in 14dnevna odsotnost res predolga. Ali bi rajši vzela sina sabo in bi bil 14 dni nesrečen?

Ali bi starši dekletu sploh dovolili, da gre za tako dolgo z vami? Moji meni niso. Pa je šlo za en teden smučanja v Avstriji, kjer bi imela vse plačano. No, ob vsej ‘veliki’ nerazdružljivi ljubezni me je fant uspel v tem tednu prevarati, tako da mi je bilo potem veliko več stvari bolj jasnih.

Če ljubezen ne zdrži 14 dni razdalje, potem, ni prava ljubezen! Bi se lahko reklo, da gre bolj za hormone in nagon; pa kdor je pri roki. Včasih so dekleta in fantje (!) leta čakali na izbranko. Danes pa …   Odrastite!

Naj gresta delat ta čas in denar ki ga zaslužita, vzameta poleg v zakup. Koliko ostane, bosta doplačala, in potem povrneta z delom po dopustu.

Doma ga pustite.

Moje skromno mnenje kot starš, v kolikor sta trenutno sin in punca v finančni krizi ter v kolikor je Vaša volja da vzamete sina zraven , se pogovorite z sinom da lahko vzamete tudi punco zraven vendar se denar ki ste ga za čas dopusta zalagali za njegovo punco tudi vrne. Na koncu koncev sta stara dovolj da ko se vrnete iz dopusta lahko oba zagrabita kakšno delo preko študenta. Verjetno Vam ne piše na hišnem naslovu da ste Karitas. Vse se da dogovoriti , Vi potrebujete čas z sinom on pa v tem obdobju razumljivo tudi punco tako da mislim da zgoraj naveden predlog ni tako nor kot se sliši je pa seveda samo moj predlog in mnenje. Odločitev bo pa vaša. Je pa res da smo mi pri 17 letih komaj čakali da gremo kam sami brez staršev 😁

Ko nekoga v druženje prisiliš, to nikakor ne more biti kvalitetno druženje.

“Cez leto nimate kvalitetnega druzinskega casa”… Glede na napisano, se sinu izjemoma 14 dni na dopustu, ne posvecate nic. Potem vas tudi talrat ne rabi. V takem primeru, ce bi bil jaz vas sin, vam stisnem fakica in me se te 14 dni ne vidite .

 

“Potujemo po svetu” … Vazno da so draga potovanja, zelje sina pa ne.

Naj gre delat preko študenta in naj prispeva denar za punco, če že izsiljuje.

Če boš vzela punco zraven, vi ne boste imeli kvalitetnega časa – ker vaju zanj sploh ne bo. Naj ostane doma, lahko mu tudi naložiš kako delo, glede na to da svojih prihodkov še verjetno nima in mu boš ti financirala guncanje doma. To je to. Vzemi deda in se mu po tolko letih posveti, ker on bo stabo ostal še par let, če nimata kak drugače zmenjeno. 🙂

    Čez počitnice naj gre zaslužit za puncin dopust. Ko mu boste to povedala bo drugače razmišljal🤔

Ha, ha😃😃tole je dober predlog

Odkupim 17letnega sina da bo lahko poba usaj zaživel in v miru seksal

To je takoj 600-700eur min po osebi, ni sanse, da jo financiram.. Pa strasna punca je to po pol leta, konec leta bo ze imel drugo.


1. Izsuljuje vaju zato, ker sta ga več kot očitno popolnoma napačno vzgajala.
2. To, da 17-letnika ne moreš pustit 14 dni samega doma, samo potrjuje točko 1.
3. Vaš dogovor? Ne vidim popolnoma nobenega dogovora, vidim samo prisilo za 17-letnika, ki bi vendarle ob pravi vzgoji potrebpval malo več svobode!
4. Čez leto nimate časa za kvalitetno druženje in potem s 14 dnevni potovanji to vse rešite? Izjava, ki dokazuje, da imate prepolno rit denarja, posledično ste ves čas grešili pri vzgoji, ker ste mnenja, da ”bogat” dopust 1x letno vse rešuje!
5. Predlagam, da pošljete 17-letnika in njegovo punco za14 dni v Grčijo na konkretne počitnice, vidva z možem pa se teh 14 dni udeležita kakšnega seminarja na temo o vzgoji otrok in najstnikov.

p.s.
če se ti zdi, da je v mojem odgovoru kanček sarkazma, si v zmoti, ker ga ni.

Odgovor na objavo uporabnika
vrvica471, 30.06.2021 ob 23:22

1. 17-letnik je brez težav lahko sam doma.

2. Punce ni nujno jemati zraven, zakaj pa?

3. Če hoče iti zraven, je normalno, da si plača sama oz. njeni starši. Že to je dovolj, da moraš na družinskih počitnicah nekoga zraven “prenašat”.

4. Če njeni starši ne bodo za plačilo, se naj pa vaš sin naseli pri njih za 2 tedna in seveda oni častijo 🙂

Tocno tako! 👍

Potem si pac nista usojena, ce jo prevara, ko ni zraven. Ali ona njega. To te lahko tudi, ce sta doma v Sloveniji. Ljubezen pri 17 letih? Ja malo morgen. Danes je vse preko denarnice. In punca ocitno upa, da ji bodo drugi vse financirali. Doma jo ocitno ze poznajo in to v nulo.

Odgovor na objavo uporabnika
Mama556, 30.06.2021 ob 18:59

17 letni sin naju z možem dobesedno izsiljuje, saj bi rad, da gre z nami v Grčijo tudi njegova punca, s katero sta skupaj približno pol leta. Seveda bi bilo to na naš račun. Ker hodimo za 14 dni je znesek kar konkreten. Njeni starši baje noče niti slišati o tem, da bi prispevali za njeno bivanje, vse ostalo bi bilo pa itak na nas. Se pravi avto, hrana, pijača, vstopnine,… Če ne gre ona z nami, tudi on ne gre. Mladoletnika samega doma za 14 dni ne bi puščala. Z možem sva v resni dilemi! Naj vse skupaj odpoveva in gremo za en teden v apartma nekje v bližini, da gre lahko sinova punca zraven?

Zakaj ne more bit sam doma? Pa zakaj starši njegove punce nočejo plačat?

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 01.07.2021 ob 14:46

“KOk si pa ti ena zagrenjena tečnoba. Ni čudno, da so starši komaj čakali, da se te losajo.”

 

Ja, za razliko od vas, ki se svojih sončkov ne boste rešili do konca svojih dni.

Poznam eno taksno, do 35 leta je bezljala povsod, sedaj pa, mami a lahko pridem na kosilo, se mi ne da kuhat. Pa stalno visi doma.

Na tvojem mestu bi kontaktirala njene starse in si bos takoj na jasnem kako in kaj. Ce punca izkorisca, naj bosta kar doma. Oba.

Če mu ne zaupate, naj ostane 14 dni s punco pri njenih starših. Nekaj malega prispevajte za hrano. Vidva pa uživajta. Žal bo njemu.

New Report

Close