Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izvršba in posvojitev/nakup živali

Izvršba in posvojitev/nakup živali

Pozdravljeni!

Hči ima zaradi starih grehov nekaj izvršb. Nekaj je odplačala, nekaj še ni.

Zanima me ali posvojitev oz. nakup psička lahko vpliva na njeno lastništvo in ali ji lahko žival zarubijo?

Ali lahko piše žival nase?

Na to me je opozorila znanka, zato sem se odločila zastaviti to vprašanje. Hvala za odgovor že vnaprej.

Lp

Mislim,da ne. Naj napiše, kjer živi, oziroma sobo ime in priimek ter rojstni dan in naj nalepi na vrata od sobe in notri, lahko ima obleke oziroma nujne življenjske stvari. Vse ostalo lahko zarubijo. Naj preveri na banki, če še ima dolg? Sam sem bil v isti zagati. Srečno.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7659, 16.04.2024 ob 07:59

Mislim,da ne. Naj napiše, kjer živi, oziroma sobo ime in priimek ter rojstni dan in naj nalepi na vrata od sobe in notri, lahko ima obleke oziroma nujne življenjske stvari. Vse ostalo lahko zarubijo. Naj preveri na banki, če še ima dolg? Sam sem bil v isti zagati. Srečno.

Ne razumem. V pufih , v izvršbi, pa prioritetna misel imet psa, namesto rešit zadeve…..jaooo, ljudje, bog pomagaj no.

Nihče brez dovoljenja ne sme v stanovanje, pa dolg gor ali dol. Partner je imel res katastrofo s temi dolgovi, seveda ni ok in sem bila jezna ful, ampak notri ne morejo. Ti bi pa načeloma lahko žival odvzeli. Če je npr. kaka vrednejša, sicer ti je ne bodo, ker se ne splača. Hoteli so pa moje stvari vzeti, vrednejše od partnerjevih, pa sploh nisem tam živela oz. je bil začetek veze. Imam določene stvari zaradi službe, kupljene pred leti in računov sigurno nimam in bi bilo težko dokazovat.

V pufih pa gre kupovat psa…..kaj se to enim v glavi dogaja

Ne vem zakaj takoj obsojate. Hči je bila nekoč zelo neodgovorna, v zvezi s fantom, ki jo je zadolžil do vratu.

Sedaj postavlja življenje na noge. Mar jo mora napaka zaznamovati za vse življenje.

Lepo sem vprašala. Ne vem zakaj vedno delujete napadalno in obsojujoče.

 

Kaj bo naredila, ko bo žival rabila operacijo za 1000 eur? To bi jo moralo skrbeti, ne pa to, da ji bodo žival vzeli. Kaj bo naredila, če bo žival rabila drago dietno hrano?

 

Če prav razumem, razmišlja o nakupu šteparskega psa, podobnega rodovniškemu. Dvomim, da bi takle šel po pravega rodovniškega. Pa tudi ti znajo imeti veliko zdravstvenih težav. Šteparski imajo lahko ogromno zdravstvenih in vedenjskih težav.

 

Ima dovolj za pasjo šolo?

Odgovor na objavo uporabnika
hanamontana215, 16.04.2024 ob 08:06

Nihče brez dovoljenja ne sme v stanovanje, pa dolg gor ali dol. Partner je imel res katastrofo s temi dolgovi, seveda ni ok in sem bila jezna ful, ampak notri ne morejo. Ti bi pa načeloma lahko žival odvzeli. Če je npr. kaka vrednejša, sicer ti je ne bodo, ker se ne splača. Hoteli so pa moje stvari vzeti, vrednejše od partnerjevih, pa sploh nisem tam živela oz. je bil začetek veze. Imam določene stvari zaradi službe, kupljene pred leti in računov sigurno nimam in bi bilo težko dokazovat.

Izvršitelj lahko s pričami (lahko tudi sosedi) vstopi v stanovanje, to mu zakon dovoljuje. In zarubi ter odnese lahko vse, kar najde vrednega.

Klošarji , luzerji in socialci ste znani po tem, da morate imeti psa. Drekov seveda ne boste pobirali. Uboge živali.

samo dobro ti hočejo. Če ima hči narejen načrt odplačevanja dolgov in ga lahko uresničuje, potem si lahko tudi cucka nabavi. Če pa je vse tako tako, da jo je strah rubeža, potem pa finančno še ni v situaciji, da bi si lahko delala še dodatne stroške, kar pes nedvomno je, torej naj ga v tej fazi še ne kupuje. Ker ne gre samo za nakup psa, veliko stane tudi njegovo vzdrževanje + nepredvideni stroški.

Da je hči imela kriminalca za fanta, pove, da je z njo nekaj narobe. Verjetno je punca brez izobrazbe in službe.  Pes je zadnja stvar na svetu, ki bi jo morala skrbeti. Sodni izvršitelj bo prišel v stanovanje, s policaji ali brez. Spravite se k pameti, psov je pa itak že veliko preveč.

Mogoče bi bilo čas (očitno par desetletij prepozno), da se vsedeš z njo in ji pojasniš kaj odgovornost pomeni. Če sploh veš. Sumim da ne in bi rabil tebi kdo pojasnit. Obstaja razlog zakaj je hči kjer je. Očitno imela dobro učiteljico kako žrtev špilat. Dokler si v dolgovih si pač ne omisliš novih obveznosti. Še trenutne očitno komaj vozi. Kaj bo če se psu kaj zgodi in bo operacija par jurjev (je je lahko hitro tak znesek)? Šla v nov puf? Aja ga ne dobi. Kaj točno bo? Pustila psa da v mukah pogine? Kaj za ena familja ste to? Ima sploh kdo v familji kaj občutka za odgovornost?

ZIZ-M; iz izvršbe so izvzete hišne živali v smislu zakona, ki ureja zaščito živali, vendar ne, kadar se gojijo za pridobitni namen.

Hči je končala faks, življenje si je uredila, tudi službo ima.

Ne igra nobene žrtve, je pa zelo težko šla iz nasilnega odnosa.

Fant s katerim je bila, ji je nakopal 2 leasinga, ki ju ni plačeval, ona je morala podpisovati, ker je živela v strahu pred njim. Na obroke nakupil vse živo kar je lahko. Da ne naštevam dalje, ker je imel težave z odvisnostjo iger na srečo. Je bil pa pred tem tudi on uspešen in normalen mladostnik, dokler ni zašel v težave igralništva.

Ne obsojajte. Ker res nihče ne misli imeti žival v mučenju. Se zaveda kakšen strošek je.

Odgovor na objavo uporabnika
Tarantanula, 16.04.2024 ob 10:39

Hči je končala faks, življenje si je uredila, tudi službo ima.

Ne igra nobene žrtve, je pa zelo težko šla iz nasilnega odnosa.

Fant s katerim je bila, ji je nakopal 2 leasinga, ki ju ni plačeval, ona je morala podpisovati, ker je živela v strahu pred njim. Na obroke nakupil vse živo kar je lahko. Da ne naštevam dalje, ker je imel težave z odvisnostjo iger na srečo. Je bil pa pred tem tudi on uspešen in normalen mladostnik, dokler ni zašel v težave igralništva.

Ne obsojajte. Ker res nihče ne misli imeti žival v mučenju. Se zaveda kakšen strošek je.

Glede na to da se boji izvršbe očitno nima poštimanih financ. Lahko se zaveda kakšen strošek je, ampak očitno se ne zaveda da ga ni zmožna pokriti. Neodgovorno. In ja obsojam. Odločitve imajo pač posledice. Trenutno si ne more privoščiti živali. Zakaj je tako nujno da jo ima? Neodgovorno. Iz enega sranja rine v drugo. Dobesedno išče sranje. Zakaj ne poštima prvo stvari in si potem omisli žival? Nekaj so želje, nekaj potrebe. Če bi znala to razlikovati verjetno ne bi bila tam kjer je.

V redu. Zaveda se stroškov. Pa ima v mislih tudi kakšen plan, kako jih bo krila?

 

Glede na to, da se boji, da ji bodo žival vzeli izvršitelji, kaj dosti dodelan tale njen plan že ni.

    Ko bo vaša hči odplačala vse dolgove, naj si nabavi psa. Prej ne.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1079, 16.04.2024 ob 08:51

Kaj bo naredila, ko bo žival rabila operacijo za 1000 eur? To bi jo moralo skrbeti, ne pa to, da ji bodo žival vzeli. Kaj bo naredila, če bo žival rabila drago dietno hrano?

 

Če prav razumem, razmišlja o nakupu šteparskega psa, podobnega rodovniškemu. Dvomim, da bi takle šel po pravega rodovniškega. Pa tudi ti znajo imeti veliko zdravstvenih težav. Šteparski imajo lahko ogromno zdravstvenih in vedenjskih težav.

 

Ima dovolj za pasjo šolo?

Vaši hčeri želim vse dobro in da lahko premaga to situacijo. Verjamem, da lahko skrb za kužka pozitivno vpliva na počutje in ji da motivacijo. Če vas skrbi rubež, se dogovorita, da ste kot lastnica v registru vpisani vi, kasneje pa lahko lastništvo prepišete na njo, to je čisto enostavno. Se pa pridružujem opozorilom glede finančnega zalogaja – kot so vas opozorili – kaj, če bo potrebna dietna prehrana, obiski pri veterinarju, operacija.. Trenutno skrbim za bolno psičko, ki je že na poti okrevanja.. dietna prehrana, ki jo mora jesti, je še najmanjši strošek. v enem mesecu je imela mislim da 6 obiskov in kontrol pri veterinarju, potrebna so zdravila, prehranska dopolnila. res je, da gre za starejšega psa, ampak nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi, tudi pri mladem..

New Report

Close