Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Janša in Estonija

Janša in Estonija

Janša se srečuje z estonskim predsednikom vlade in mu meni nič tebi nič reče, da je Estonija Sloveniji vzor.

Se pravi, zdaj so nam vzor tisti, od katerih smo vedno bolje živeli.Tudi za čas našega socializma in njihovega stalinizma smo bili za njih zahod.Zdaj pa Janša reče, da so nam vzor in ostane živ.

Kaj če bi mi raje gledali in si jemali za vzor tiste, ki so pred nami, ne pa za nami..

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Mislim, da so oni uvedli enotno davčno stopnjo. Če bi bi jo mi uspeli uvesti, bi bil to za nas velikanski dosežek.

Točno.

Janša se ni zmotil. Cilj vlade (in tudi prejšnje) je ljudi obubožati, omejiti svobodo…. Narest da bodo garali za dobrobit pešcice priviligiranih. Skratka ljudi razdeliti na večino brezpravnih tlačanov, in peščico suprbogatašev. Povratek v fevdalizem.

Po zadnjih podatkoh le četrtino Slovencen dobi nadpovprečno plačo.

V naslednji statistiki grem satavit, da jih bo še manj.

btw, estonija se je v zadnjih desetih letih blazno razvila in je lahko vzor veliko državam, ne samo sloveniji. za primer – po vsej ampak resnično vsej državi imajo napeljano brezplačno brezžično internetno omrežje. izkazalo se je za blazno uporabno, če sklepaš dol posle, če rabiš kaj na hitro preverit, če rabiš poklicat domovino preko ipja, itd. sploh pa je to blazen preskok v glavah ljudi, ki razmišljalo veliko bolj usmerjeno v prihodnost.

potem so še eds, totalna privatizacija, spodbujanje visoke tehnologije, e-upravo in e-demokracijo so imeli že vsaj 5 let nazaj, itd.

Estonija se je odlično razvila in nas bo prehitela. Ključne reforme so že dolgo za njimi in že dolgo so sodobna, zahodna država, medtem ko pri nas niti političnih pogojev ni zanje in zaostajamo (ko smo razmišljali o EDS smo bili sicer med prvimi, toda vmes jo je uvedla večina naših vzhodnih tekmecev, mi pa ne).

Imeli smo lepo prednost pred njimi, ker smo imeli priložnost v Jugi imeti bolj liberalno gospodarstvo kot žrtve varšavskega pakta; toda po letu 91 so oni postali liberalnejši in zdaj nas bodo prehiteli.

Aha, pa zakaj pač pri nas ne uvedemo teh reform?

Ali je tako težko uvesti EDS?

Pa saj ni nujno, da jo uvedemo na horuk. Pač naj spodnjo stopnjo povišejo iz 8,5 na 10, zgornjo znižajo z 20 na 19, itd. Pač ne naenkrat. Saj je to možno, ne? Ali to poviša stroške ali kaj?

EDS smo imeli že v socializmu.

Takrat smo tud vsi plačevali enak procent davka iz dohodka.

Janša je v redu dedc,samo ga dol tlačijo tajkuni in druge barabe ki se ga bojijo,narod pa raje verjame barabinom-tako je-viva Janša!!

Takrat so tudi vsi imeli enake plače.

zagovarjal sem in še vedno EDS. Da je ni se lahko zahvalimo Semoliču in njegovemu nadrejenemu Kučanu. Če pa pomilim pa tudi to ni res. Da nimamo EDS smo si sami krivi in nihče drug. Ne Semolič, ne Janša.

Sem pa že nekje napisal, da smo jo imeli in da jo še vedno imamo revni in bogati. Pa se ni nihče vprašal le kje. Pa je EDS. Narod butast.

Ne zanima me kako dobro gre državi. Zanima me kako dobro gre državljanom. Predvsem nižjemu in srednjemu sloju.

Čaki mal, to pa ne bo držalo. Naš župnik je govoril drugače :-))))

Ja ta Semolič je vreden svojega denarja Pobira velike ćlanarine za sindikat ne naredi pa nič”Protest v Ljublani je ena veliko sranje !Štrajka se tako kot Nemci in Francozi za 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne pa tako kot naši sindikati ki niso vredni nič!!

Nehaj plačevat.

New Report

Close