Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Janševa otroka v oblačilih Armani in Burberry!

Janševa otroka v oblačilih Armani in Burberry!

To, katerih znamk so oblačila, so ugotovile že tvoje MON-ovke tri tedne nazaj, Primož. Če so MON-ovke ugotovile, zakaj novinarji ne bi? Nekateri ljudje se pač spoznajo na te znamke. Jaz se ne, moji otroci jih ne nosijo.[/quote]

Super so ugotovili, tako kot so ugotovili,d a ima ogromno denarja nakradenega? Zakaj ga ne mroejo obsoditi? Saj so na oblasti njegovi nasprotniki?

In glede na težo dejanj, se novinarji spravijo na oblačila???

Aha, to bo pa izdalo njegove prihodke.

temu se samo reče, preusmerjanje pozornosti od pravih problemov in tistih, ki bi jih morali nujno rešiti.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Ne morejo ga obsoditi? OBSODILI SO GA. Janša je obsojen. Se je seveda pritožil, logično, in zadeva bo šla na vrhovno sodišče, kjer bo ali ne bo postala pravnomočna, ampak obsojen pa je. Druga stvar je, da on sodišč naše države ne priznava.

Žalostno, žalostno, koliko besed, za eno sliko. In koliko gneva, koliko praznih besedičenj, brez kakršne koli samoosebnostne kritike. Brez razmišljanja, brez kvalitete. Ste se sami v sebi globoko vprašali, kaj vas je pripravilo do vsega tega. Ukvarjate se z enim človekom, kot da vam je on vse. Prav neverjetno. En človek, ki ga krivijo za karkoli pride mimo. To meji že na sistemsko umobolnost.

Kaj če bi debato udarli o sodni veji oblasti? Našel sem statistike za primerjavo. Pa povejte svoje mnenje.

Število sankcij izrečenih zoper sodnike in tožilce v letu 2006:
Sodniki: Avstrija 26, Italija 51, Nemčija 25, Slovenija 1.
Tožilci: Avstrija 0, Italija 15, Nemčija 4, Slovenija 2.

Uvedeni disciplinski postopki in izrečene kazni na 1000 sodnikov in tožilcev v letu 2006:
Sodniki – uvedeni postopki: Avstrija 22, Italija 68, Nemčija 55, Slovenija 1.
Tožilci – uvedeni postopki: Avstrija 0, Italija 24, Nemčija 26, Slovenija 2.

Sodniki izrečene sankcije: Avstrija 26, Italija 51, Nemčija 25, Slovenija 1.
Tožilci izrečene sankcije: Avstrija 0, Italija 15, Nemčija 4, Slovenija 2.

Število sodnikov na 100.000 prebivalcev: Avstrija 22,2, Italija 11,00, Nemčija 24,5, Slovenija 50.
Število tožilcev na 100.000 prebivalcev: Avstrija 2,6, Italija 3,8, Nemčija 6,2, Slovenija 9.

Število prejetih zadev na tožilca: Avstrija 2821, Italija 1317, Nemčija 967, Slovenija 519.
Število obtožnih aktov na tožilca: Avstrija 353, Italija 257, Nemčija 234, Slovenija 71.

Še nekaj zanimivosti: V Sloveniji imajo sodniki imuniteto, za njihove strokovne napake, prepozno sojenje in druge napake odgovarja država. Če državljani dobijo dosojeno škodo iz tega naslova, plača torej država, sodniki nimajo nobene materialne odgovornosti. V Avstriji, Italiji in Nemčiji ni tako. V takih primerih v osnovi odškodnino državljanu plača država, toda njeno povračilo izterja od sodnika, tudi če je ta že v pokoju, v tem primeru mu znižajo pokojnino. V Italiji pa so v določenih primerih sodniki neposredno materialno odgovorni za škodo, ki so jo povzročili s svojimi dokazanimi napakami pri delu

res je, Primož.

Je pa še nekaj res, da malo za mejami Slovenije v kakšnem italijanskem, avstrijskem outletu ( se pač zapelješ par 100 km), imajo tele zveneče otroške dizajnerske “znamke” po tako ugodnih cenah, za isto ceno, kot so pri nas naprimer cene OshKosh, Zara, v Emporiumu naprimer. Vem, ker jih vidim, ko sem tam v outletih, samo nisem ciljni kupec teh znamk in predvsem znakov na vidnih mestih na oblačilih;) Sedaj v času razprodaj, ko so če outlet cene nižje za 70-90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa sploh.

Blablabla.

Če mene obsodijo, grem v zapor. Če obsodijo Janšo, se delajo doktorske disertacije na temo tega, kako zanič je sodstvo. Enako zanič je sodstvo tudi za vse tiste, ki so danes v slovenskih zaporih. Bi kakšnega zato radi izpustili ven na prostost?

Daj, bodi resen. Nasprotniki? Jaz temu pravim sokoritniki!
Zakaj pa Zidar ni obsojen? Zakaj marsikdo drug ni obsojen? Ker morda so oni res strankarsko ločeni, so pa v plenenju še kako skupaj!

res je, Primož.

Je pa še nekaj res, da malo za mejami Slovenije v kakšnem italijanskem, avstrijskem outletu ( se pač zapelješ par 100 km), imajo tele zveneče otroške dizajnerske “znamke” po tako ugodnih cenah, za isto ceno, kot so pri nas naprimer cene OshKosh, Zara, v Emporiumu naprimer. Vem, ker jih vidim, ko sem tam v outletih, samo nisem ciljni kupec teh znamk in predvsem znakov na vidnih mestih na oblačilih;) Sedaj v času razprodaj, ko so če outlet cene nižje za 70-90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa sploh.[/quote]

Pri nas v sosednjih prostorih, je second hand butik, kupiš lahko katerokoli znamko že od 10€ naprej. Cunje odločno ohranjene.

Torej oblačila danes res niso več problem, druge stvari bolj in kot rečeno, mene zanima način argumentiranja in komentiranja.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Povprečen Slovenec oblači svojega otroka v H&M in C&A. OshKosh ni v cenovnem razredu Zare, je kar precej dražji in nedosegljiv povprečnemu Slovencu.
Ni poanta, koliko je vodja dal za oblačila, poanta je, da je nemoralno, da se en vodja toliko vzdigne nad povprečnim Slovencem.

To je pa res in tudi velikokrat sem že videla naše politike, managerje, starlete in ostalo visoko družbo, ko so nakupovali to poceni robo iz druge roke.

Saj JJ ne kupuje iz tistega kar ima na računu.
On kupuje z gotovino.
Zakaj potem ne firme?
nek se vidi razkoš!

Bravo Primož,to je samo usmerjanje novinarjev
stran od resnićnih problemov.

Tudi mene. Zelo sta namreč oba zanimiva. Ljubitelji dela in lika gospoda iz članka ne priznavajo slovenskih sodišč, vse je zarota, obleke pa so kupljene v outletu ali second hand shopu.

Priznajmo si že enkrat, da so naši politični oblastniki (tako levi kot desni) odlično poskrbeli zase in za svoje družine. Na račun nas, ki obleke svojim otrokom kupujemo v KIK-u, Mani, mogoče HM. Za vsakršno drugačno razmišljanje je kriva strankarska zaslepljenost, ali ni na levo ali na desno. Obnašanje vredno zlobne tašče. Ne, je snaha kriva, moj sin ni kriv, pa četudi je alkoholik, lenuh in ženskar, snaha je kriva.

res je, Primož.

Je pa še nekaj res, da malo za mejami Slovenije v kakšnem italijanskem, avstrijskem outletu ( se pač zapelješ par 100 km), imajo tele zveneče otroške dizajnerske “znamke” po tako ugodnih cenah, za isto ceno, kot so pri nas naprimer cene OshKosh, Zara, v Emporiumu naprimer. Vem, ker jih vidim, ko sem tam v outletih, samo nisem ciljni kupec teh znamk in predvsem znakov na vidnih mestih na oblačilih;) Sedaj v času razprodaj, ko so če outlet cene nižje za 70-90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa sploh.[/quote]

Pri nas v sosednjih prostorih, je second hand butik, kupiš lahko katerokoli znamko že od 10€ naprej. Cunje odločno ohranjene.

Torej oblačila danes res niso več problem, druge stvari bolj in kot rečeno, mene zanima način argumentiranja in komentiranja.

primož[/quote]
Super, hvala za informacijo – prinesem v prodajo naše, ki so sicer namenjene za sezonsko prodajo na Bolhi. Več kot polovico preraslih je pa že tako ali tako podarjenih naprej, koristno in s srcem 🙂

So pa nekaterim tudi cunje tukaj pomembne, ker padajo na logotipe znamk in jim to najprej pade v oči, zato moje argumentiranje samo cunj.

HAHAHAHA, vedno znova presenečaš! Odlično!

Sam posedujem dokument, ko je sodnica naročila izvedensko mnenje, ki ga je država plačala 1470€ za cca4 ure dela… Sodnica je do najmanjše podrobnosti sledila izvedenskemu mnenju, in se tako izognila morebitni odgovornosti… Zadeve že desetletja šibajo kot po tekočem traku po istem principu…

Ljudje, ki so v navezi z državnimi uradniki, na dan zaslužijo cca 2000€….

Eto bruhci, zato se teh stvari ne govori…

Vseeno mi je v kaj /znamke,firme/ jj oblači svoje otroke. Sem čisto zadovoljna, da ga čim manj vidim.

Zato pa jaz pravim, da so vsi isti. Levi, desni, beli, rdeči…. VSI politiki, in zato smo tam, kjer smo.

PS. Primož, prosim da ne nabijaš s second hand trgovinami v smislu, da Janša kupuje cunjice za 10 eur…. Enako kot Kresalova, ki je hodila v Milano, tudi on ne kupuje takšne robe in tudi v outletih ne nabavlja. Naša elita kupuje po rednih cenah, in prej ko jih bodo opranoglavci nehali ščititi, prej se jih bomo odkrižali. Vseh.


ne meči zdravnikov v ta smetnjak, zdravniki si vsak euro pošteno in krvavo prislužijo in plače imajo še precej prenizke glede na to kaj delajo. Zdravniki so ljudje z veliko začetnico medtem ko so politiki (vsaj naši) z malo.

************************** § ▲ !

morda res ni v tem trenutku primerno da politik kaže medijem svoje otroke oblečene v draga oblačila ampak nalijmo si čistega vina..bi tisti ki vam gre zdaj to tako v nos enako reagirali tudi če bi se na sliki pojavili Jankovičevi vnuki oblečeni v armani cote? Dvomim, tam bi bilo namreč to popolnoma upravičeno.
Tako da tole je spet ena sama dvoličnost pa ne zagovarjam Janša, briga me politika ne prenesem pa dvoglavosti in jebivetrstva.
Leto nazaj ste tulili da ima Črt downov sindrom, zdaj ko ste ugotovili da je daleč od tega se pa spotikujete ob cunje.

************************** § ▲ !

Blablabla.

Če mene obsodijo, grem v zapor. Če obsodijo Janšo, se delajo doktorske disertacije na temo tega, kako zanič je sodstvo. Enako zanič je sodstvo tudi za vse tiste, ki so danes v slovenskih zaporih. Bi kakšnega zato radi izpustili ven na prostost?[/quote]

če si kriv, je prav, da greš v arest.

zakaj bi pa moral tokrat sedet Janša?

Hudo. Kje pa si našel te podatke? A bi lahko kak link, ker tole me res zanima. Hvala.

Res je – če si kriv greš v zapor. Se strinjam. Vendar kako kvalitetno je ta krivda odkrita in sprocesirana pa je zelo pomembno. To je zelo povezano z denarjem.

Bom drugače: Recimo, da imajo sodniki, tožilci 1€ place. Zdaj pa izračunajmo koliko državljani plačajo za delo sodnikov in tožilcev
Število sodnikov na 100.000 prebivalcev: Avstrija 22,2, Italija 11,00, Nemčija 24,5, Slovenija 50.
Število tožilcev na 100.000 prebivalcev: Avstrija 2,6, Italija 3,8, Nemčija 6,2, Slovenija 9.
Število prejetih zadev na tožilca: Avstrija 2821, Italija 1317, Nemčija 967, Slovenija 519.

Rezultati:
Stroški sodnikov na 100.tisoč prebivalcev:
2,2 mio € – Avstrija, če ima avstrijski sodnik 2x večjo plačo od slovenskega = 4,4 mio €
1,1 mio € – Italija če ima italjianski sodnik 4x večjo plačo od slovenskega = 4,4 mio €
2,4 mio € – Nemčija če ima nemški sodnik 3x večjo plačo od slovenskega = 4,8 mio €
5,0 mio € – Slovenija

Stroški tožilcev na 100.tisoč prebivalcev:
0,2 mio € – Avstrija, če ima avstrijski tožilec 4x večjo plačo od slovenskega = 0,8 mio €
0,4 mio € – Italija če ima italjianski tožilec 2x večjo plačo od slovenskega = 0,8 mio €
0,6 mio € – Nemčija če ima nemški tožilec 2x večjo plačo od slovenskega = 1,2 mio €
0,9 mio € – Slovenija

Avstrijski tožilec naredi 5,4x več, Italijanski 2,5x več, nemški 1,8x več zadev kot slovenski.

Če povzamemo: slovenski davkoplačevalci namenimo daleč največ denarja za sodno vejo oblasti, dobimo pa najmanj. V drugih pravnih državah tudi prevzamejo odgovornost za svoja dejanja, v Sloveniji pa za njihova dejanja odgovornost prevzamejo davkoplačevalci.

Pritožujejo se, da imajo premalo. Tukaj

te podatke je zbral nekdo drug in se najdejo na net-u, vendar se bojim, da se bo debata spet spremenila.

Podatki so tisti, o katerih se je potrebno pogovarjat in iskat izboljšave, ne pa kdo je to zbral.

Če uporabljaš podatke, potem se pričakuje, da daš zanje tudi verodostojen link!
Tvoji prvotni podatki se nanašajo na leto 2006- (seveda tudi brez verodostojne povezave do izvora). Nagradno vprašanje pa je, le kdo je bil takrat minister za pravosodje in zakaj v 4 letih zadeve ni ustrezno uredil, čeprav je njegova vlada imela večino v parlamentu ?
In pozabil (verjetno namerno) si povedati, koliko dodatnega osebja imajo sodniki v tujini (strokovne kadre itd). S takimle pisanjem seveda močno zavajaš, kar seveda ni nič novega in čudnega. Ampak, saj za vsako rit raste palca, je rekla moja stara mama!

Ne morejo ga obsoditi? OBSODILI SO GA. Janša je obsojen. Se je seveda pritožil, logično, in zadeva bo šla na vrhovno sodišče, kjer bo ali ne bo postala pravnomočna, ampak obsojen pa je. Druga stvar je, da on sodišč naše države ne priznava.[/quote]

pa prava balkanska reva, ki vidi samo milimeter pred svojim nosom

Primož,

Janši za okoriščanje s trgovino z orožjem v devetdesetih letih ne morejo soditi, ker so ti zločini že zastarali. So mu pa in mu sodijo za druge reči, in ja, v eni od njih je bil že obsojen. Torej je dejansko obsojeni kriminalec.

New Report

Close