Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Javna tribuna: Hujšanja brez truda ni

Javna tribuna: Hujšanja brez truda ni

Koliko je enemon soroden izdelkom kot so herbalife, nupo, itd. Kaj so prednosti,..? In kaj pravzaprav vsebuje?
Hvala za odgovor.

Z vašim mnenjem se v veliki meri strinjam. Mislim pa, lahko tudi v živilski industriji vplivamo na bolj zdrave navade in prispevamo k zmanjšanju debelosti tako, da ponudimo prehransko uravnotežene izdelke, ki bodo ustrezali priporočilom za zdravo prehranjevanje in spodbujali zdrav življenski slog. Pomembno je tudi, da takšne izdelke ponudimo v obliki, ki bo priročna (ploščice, individualno pakirane vrečke) in cenovno dostopna.

Vid Vičič, mag. inž. preh.

Z vašim mnenjem se strinjam. Dejstvo pa je, da nekateri nimajo možnosti (ali volje) priprave rednih obrokov, zlasti opažam, da številni ne uživajo malice v službi in se zato po prihodu domov prenajedajo. Tukaj je zagotovo prostor za zdrave priročne izdelke.

Enemon je v svoji osnovi sestavljen iz žit, soje, mlečnih beljakovin in seveda dodanih vitaminov in mineralov. Z dodanimi vitamini in minerali bistveno izboljšamo prehransko vrednost izdelka.

Vid Vičič, mag. inž. preh.

lahko predlagaš za en teden kaj naj jem (po 5 malih obrokov na dan)?
Za gibanje recimo, da vem, da grem na eno urni sprehod vsak dan.

Ekstrudiran sojin izdelek (sojine beljakovine, škrob tapioke, sol), bio agavin sirup, granulat soje, oligofruktoza, bio rižev sirup, bio jabolka (6,4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), rozine, sojine beljakovine, dateljni, minerali, sončnično olje, kakavovo maslo, cimet (0,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), regulator kislosti: citronska kislina, aroma, vitamini.

Zgoraj so sestavine ploščice Enemon Slim jabolko cimet.

Že bežen pregled pove, da gre za zelo predelano živilo. Trend zdrave prehrane je pa ravno obraten, proč od predelanih živil. Kako konkretno soja in sojine beljakovine pripomorejo k izgubi teže mi ni jasno, saj se soja uporablja kot krma za živino, da čim hitreje pridobiva na teži.

Drugo je pa fruktoza, ki je po zadnjih raziskavah precej najbolj odgovorna za povečanje teže, holesterol, občutek lakote …

Ta izdelek pa jo vsebuje kar v dveh oblikah, kot agavin sirup, ki je praktično čista fruktoza in še kot oligofruktoza. Kako naj bi to dvoje pripomoglo k zmanjševanju teže?

Verjetno gre za kompulzivno prenajedanje.

Več na:
http://www.psihoterapija-ordinacija.si/sl/dusevne-motnje/motnje-hranjenja/77-kompulzivno-prenajedanje.html

Za svetovanje se lahko obrnete na:
http://www.psih-klinika.si/strokovne-enote/center-za-mentalno-zdravje/enota-za-motnje-hranjenja/

Vid Vičič, mag. inž. preh.

Z vašim mnenjem se strinjam. Dejstvo pa je, da nekateri nimajo možnosti (ali volje) priprave rednih obrokov, zlasti opažam, da številni ne uživajo malice v službi in se zato po prihodu domov prenajedajo. Tukaj je zagotovo prostor za zdrave priročne izdelke.

Enemon je v svoji osnovi sestavljen iz žit, soje, mlečnih beljakovin in seveda dodanih vitaminov in mineralov. Z dodanimi vitamini in minerali bistveno izboljšamo prehransko vrednost izdelka.[/quote]

Zdravi izdelki ja, ampak Enemon pa žal to ne more biti.

Tole so sestavine enemona Slim z okusom kakava:

Sestavine:
Žita (pšenični kosmiči, pšenični otrobi), sojina moka, kakav v prahu (10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), mlečne beljakovine, pektin, emulgator: sojin lecitin, sladkor, antioksidant: citronska kislina, aroma vanilije, vitamini, minerali.

Na Enemon sem nasedla, ko sem imela 15 let, 30 let nazaj. Težko verjamem, da se da prepričati današnje moderne ženske, ki imajo vse podatke, kaj je zdravo in kaj ni, na dosegu roke.
Nezdravo, neokusno živilo, ki ničemur ne služi, razen profitu proizvajalca.

Učinkovito hujšanje ni kratkoročna dieta ampak sprememba za vse življenje. Nadomestni obroki naj zamenjajo največ 2 obroka ostale obroke pripravjajte nornmalno V obroke poskušajte vključevati več zelenjave, polnozrnatih žit, pustega mesa in pustih mlečnih izdelkov. Predlagam tudi več fizične aktivnosti.

Predlagam članek: http://enemon.si/zdravo-zivljenje/kako-shujsati/hujsanje-se-ustavi/

Vid Vičič, mag. inž. preh.

Pri zmanjševanju deleža maščobe ej fizična aktivnost zelo dobrodošla. Načeloma trebušnjaki niso dovolj, trebušne mišice boste okrepili, vendar bo maščobno tkivo ostalo. Uravnotežena, zdrava prehrana z veliko gibanja (tek, aerobika, fitnes itd.) vam bo pomagala do cilja.

Primeri jedilnikov:

http://enemon.si/category/tekaske-priprave/profili/

Vid Vičič, mag. inž. preh.

Težko primerjamo izdelek, ki se uporablja kot obrok z jabolkom.

Vid Vičič, mag. inž. preh.

Enemon in sorodni pripravki večinoma vsebujejo tako sojo kot fruktozo. Fruktoza povzroča rezistenco na hormon sitosti, leptin. Tako možgani ne dobijo signala, da je bilo hrane dovolj in zato se zopet pojavi občutek lakote. Mi se pa začnemo vrteti v začaranem krogu. Prekinemo ga tako, da prenehamo jesti zgoraj omenjene izdelke in vse ostale izdelke, ki vsebujejo sladkor v kakršni koli obliki. In začnemo jesti pravo konkretno čim manj predelano hrano.

Drug problem je, da pri teh šejkih ne uporabljamo zob, oz. te hrane ne grizemo. Grizenje hrane je signal možganom, da jemo pravo nasitno hrano. Zato bodo možgani začeli izločati zgoraj omenjeni hormon sitosti. Če možgani nečesa ne prepoznajo kot hrano, hormona ne bodo začeli izločati, ne glede na to, kako kalorična in hranilno bogata je tekočina, ki smo jo zaužili.

Težko primerjamo izdelek, ki se uporablja kot obrok z jabolkom.[/quote]
Tudi jabolko se lahko uporabi kot obrok.
Res pa je, da so izdelki neprimerljivi s pridelki.
Ko izdelke zamenjaš s pridelki, boš največ naredil za svoje zdravje.

za ENEMON 🙁

Sem čustveni jedec.
Pri hujšanju bi mi prav prišla opora. Pogovor. Tega ne najdem.
Hodila sem na CINDI delavnico, tam je bilo super ravno zaradi opore.
Zdaj pa iščem še kako skupinsko zadevo pa ne najdem.
Našla sem PrejPotem, ampak to kot kaže je Herbalife zadeva, verjetno moraš potem to tudi uživat.
Je še kakšna ideja skupinskega hujšanja v okolici Celja?

Vaš problem je precej tipičen za ljudi, ki se intenzivno ukvarjajo s športom ob tem pa se zdravo prehranjujejo. Vašemu telesu manjka ogljikovih hidratov, ki so nujno potrebni za regeneracijo po treningu. Če boste v prehrano vključili več kompleksnih ogljikovih hidratov preko dneva (kaše, riž, kosmiči, testenine) boste imeli manj želje po sladkem.

Predlagam vam članek:
http://enemon.si/zdravo-zivljenje/osnove-sportne-prehrane/

Primer prehranskega načrta za maratonko, ki je imela enake težave:
http://enemon.si/tekaske-priprave/petra-tramte/

Vid Vičič, mag. inž. preh.


Pa ni to ravno eden izmed razlogov za debelost, ker so ljudje preleni, da bi si sami pripravili polnovreden obrok, ampak raje posežejo po pripravljenih jedeh ?
Prav tako bi morali vzpodbujati lastno pridelavo, pa čeprav le v teglcih na balkonih, če že ni možnosti za vrtove.
To je edini način do zdravega odnosa do hrane in do sebe.
Saj hujšanja brez truda ni.[/quote]

Res je, v zahodnem svetu in pri nas se vsako leto povečuje količina zaužitih pripravljenih jedi in zmanjšuje uživanje zelenjave in sadja. Vsekakor naj glavnino prehrane predstavlja zdrava, doma pripravljena hrana.

Prav pa je, da industrija ponudi tudi prehransko ugodne izdelke, ki so ob tem tudi priročni.

Vid Vičič, mag. inž. preh.

Enemon je trenutno edini tovrstni izdelek, ki ni v obliki napitka ampak v obliki žitne kaše. Uživa se ga z žlico.

Vid Vičič, mag. inž. preh.

Težko primerjamo izdelek, ki se uporablja kot obrok z jabolkom.[/quote]
Tudi jabolko se lahko uporabi kot obrok.
Res pa je, da so izdelki neprimerljivi s pridelki.
Ko izdelke zamenjaš s pridelki, boš največ naredil za svoje zdravje.[/quote]

Bravo! Zamenjati izdelke s pridelki!

Ne vem, če ni bila ravno pri prvi predlagani ordinaciji in je dobila še slabši občutek, da bi se lahko rešila iz tega saj ji je gospa izgledala kot, da potrebuje več pomoči kot ona sama! Kaj pa glede prehrane kak predlog?

Verjetno gre za kompulzivno prenajedanje.

Več na:
http://www.psihoterapija-ordinacija.si/sl/dusevne-motnje/motnje-hranjenja/77-kompulzivno-prenajedanje.html

Za svetovanje se lahko obrnete na:
http://www.psih-klinika.si/strokovne-enote/center-za-mentalno-zdravje/enota-za-motnje-hranjenja/%5B/quote%5D

Zanima me samo to, zakaj sploh bi želela shujšati? Saj nikomur ne škodim, če sem debela. Imam rit kot Kim Kardeshian pa me to ne moti.

Začnite postopno. Ni nujno, da zmanjšate količino obrokov, zmanjšate lahko le energijsko vrednost obrokov. Torej uživate več živil z nizko energijso gostoto. to v praksi pomeni, da pri glavnem obroku krožnik do polovice napolnite z zelenjavo (kuhana, pečena ali sveža), 1/4 naj zaseda pusto meso (ali nadomestki), 1/4 pa škrobna živila. 2-3 tedensko se pridružite vodenim vadbam (npr aerobika, spinning itd.).

Več o tem:
http://enemon.si/zdravo-zivljenje/10-korakov-do-zdrave-prehrane/

Enemon (poln obrok je 2 vrečki) pa uporabite kot malico v službi, kot zajtrk ali večerjo.

Vid Vičič, mag. inž. preh.

Zanima me samo to, zakaj sploh bi želela shujšati? Saj nikomur ne škodim, če sem debela. Imam rit kot Kim Kardeshian pa me to ne moti.
Res, da se občasno bašem z bananami toda komu s tem škodim? Sebi ne, ker bolj zdrava sem debela kot bi bila suha z Nupo.

Hvala vsem za sodelovanje in Vidu za izčrpne odgovore.
Želimo vam, da se vam zastavljeni cilji v 2016 izpolnijo.
Pa srečno!

Točno tako. Hujšam že od kar vem zase, oz. pred časom sem se odločila, da ne bom več obremenjevala telesa z dijetami dokler ne ozavestim vzrokov prenajedanja. Tam je ključ do dolgotrajne rešitve. To je proces ki lahko traja leta in nima bližnjic. Me pa zelo zanima kaj mislite o tej trditvi ?

New Report

Close