Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Kako živimo danes in kako bomo živeli po upokojitvi

Javna tribuna: Kako živimo danes in kako bomo živeli po upokojitvi

Odgovor na objavo uporabnika
pomen, 22.09.2021 ob 10:35

Kaj sploh pomeni zavarovanje pravne zaščite, mi lahko prosim razložite?

 

Hvala in lp

Zavarovanje pravne zaščite, imenovano tudi zavarovanje stroškov postopka ali preprosto zakonsko zavarovanje, je posebna zavarovalna vrsta, ki olajšuje dostop do prava in pravičnosti z zagotavljanjem pravnih nasvetov in kritjem pravnih stroškov spora, ne glede na to ali gre za zadevo, ki jo vloži zavarovalec sam ali nekdo proti zavarovalcu.

Zavarovalnice s pravnim varstvom krijejo stroške (npr. odvetniške stroške in stroške odvetnika), ki nastanejo v primeru nepredvidene pravne zadeve. Ti stroški običajno vključujejo odvetniške in sodne takse, stroške prič, stroške prevajanja ali honorarje strokovnjakov.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
izbira933, 23.09.2021 ob 08:58

Ali odvetnika lahko izbereš sam ali ga zavarovalnica?

Odvetnika za ustni pravni posvet lahko izberete iz seznama kontatknih odvetnikov ARAG (glede na področje, ki vas zanima, vam svetujemo, kateri odvetnik je najboljša izbira).

Za zastopanje pred sodiščem in upravnimi organi ima zavarovalec pravico, da sam izbere poklicno osebo, ki je pooblaščena za zastopanje (vsi odvetniki, ki so vključeni v odvetniško zbornico). Pravica do izbire se nanaša na osebe, ki imajo sedež pisarne v kraju pristojnega sodišča.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
Katero dodatno pokojninsko zavarovanje izbrati?, 23.09.2021 ob 08:55

POzdravljeni,

 

rada bi začela varčevati za na stara leta, ampak v poplavi vse ponudbe ne vem, kaj izbrati. Ne bi namreč rada, da mi potem 30 odstotkov privarčevanega denarja vzame zavarovalnica, ko bo čas za izplačilo. Rada bi torej neko varno varjanto, kjer  bom dobila vsaj 90 odstotkov privarčevanega denarja nazaj, in to ne tako, da bi mi v penziji vsak mesec nakazovali na račun, ampak če bi želela v enkratnem znesku.

 

Kaj svetujete oziroma ali mi lahko kar direkten link napišete (če to pravila tega foruma dovoljujejo), kjer lahko najdem tak tip pokojninskega varčevanja.

 

Hvala lepa!

Obstaja veliko različnih oblik varčevanja, od klasičnega varčevanja doma v nogavici oziroma sefu, bančnih depozitov, različnih naložb v vrednostne papirje ali investicijske sklade, vlaganja v nepremičnine do varčevanja v pokojninskih skladih. V obsežni ponudbi se je težko znajti, prenagljena ali napačna odločitev pa ima lahko dolgoročne posledice.

Ne glede na vse nižje obrestne mere, je oblika varčevanja odvisna predvsem od cilja, za katerega varčujemo. Eden izmed pomembnejših ciljev je varčevanje za varno prihodnost, za čas, ko se bomo upokojili.

Zakaj za varno prihodnost izbrati dodatno pokojninsko zavarovanje?

1. Kljub imenu gre za dolgoročno in namensko varčevanje v pokojninskih skladih, namenjeno vsem zaposlenim.

2. Varčujete toliko, kot vam dopušča denarnica. Z vplačevanjem lahko kadarkoli prekinete in nadaljujete, ko lahko.

3. Prihranki so namenjeni za čas po upokojitvi in se praviloma izplačujejo v obliki mesečne pokojninske rente, ki predstavlja dodatek k osnovni pokojnini, ki jo izplačuje ZPIZ.

4. Dodatno pokojninsko zavarovanje je edino varčevanje, ki ga spodbuja tudi država. Na vplačila vam pripada posebna davčna olajšava (vplačane premije znižujejo vašo davčno osnovo) zato plačate manj dohodnine ali celo dobite povrnjen denar. Davčno olajšavo vam zagotavljajo vplačila do višine 5,844 odstotka vaše bruto plače, vendar letno ne več kot 2.819 evrov.

5. Varčevanje po vaši meri z naložbeno politiko življenjskega cikla. Z zviševanjem starosti se tveganost naložb samodejno znižuje, kar skozi življenjski cikel omogoča, da privarčujete več.

6. Privarčevana sredstva se v primeru smrti varčevalca dedujejo, lahko pa varčevalec že ob sklenitvi zavarovanja oz. kadarkoli kasneje določi upravičenca za primer smrti.

Pri Modri lahko pokojninsko zavarovanje sklenete hitro, kar preko spleta, in sicer tukaj.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
MoniKA, 23.09.2021 ob 08:50

Pozdravljeni!

Bi vprašala glede pravne zaščite. S partnerjem sva se ločila in se takrat težko sporazumela glede preživnine in stikov z otroki. Sedaj želi bivši višjo preživnino, morda bo želel tudi spremembo  glede stikov z otroki. Ali bi mi ARAG kril stroške odvetnika, sodišča?

 

Hvala

 

 

Da, Arag v takem primeru krije pravne stroške. Vendar je treba biti pozoren na dva pogoja, ki morata biti izpolnjena:

1. zavarovalni primer (se pravi zahteva bivšega partnerja po spremembi preživnine/stika z otrokom) mora nastati vsaj 6 mesecev po začetku zavarovanja

2. od pravnomočne razveze mora preteči vsaj 12 mesecev.

Če boste zavarovanje sklenili za nazaj, torej po tem, ko je zavarovalni primer že nastal, potem vam zavarovalnica Arag sodnih stroškov ne bo krila.

Več o zavarovanju ARAG si lahko preberete tukaj.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 21.09.2021 ob 19:22

Kje je še to…..

 

Vesel oče, prepričan v Bismarckov sistem

🙂

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
Janez337, 21.09.2021 ob 19:21

Ja lej stari.. Nehat se zanasat na drzavo. Poskrbet sam zase. Kako? Prilagodit se in met na umu da takrat ne bos tolk agilen sposoben itd…

A ves… Sem ze zadnjic rekel. Ne vem kako je glede vas…. Ampak jaz celo osnovno solo nisem slisal nic o financni pismenosti. Popolnoma nic. A ni sramota da osnovnosolci ne vedo kaj je beseda ponzi? Mislis da je to nakljucje?

Verjetno se vsi strinjamo, da finančna pismenost povprečnega Slovenca ni ravno na zavidljivo visoki ravni in bomo morali na tem področju še marsikaj narediti. Morda pa taka srečanja, kot je tale danes, vsaj malo pripomorejo k temu, da začnemo razmišljati tudi v tej smeri.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Zanimam se za sklenitev zavarovanja pa me zanima, kaj konkretno pomeni čakalna doba pri tem zavarovanju in kakšna je omejitev pri kritju stroškov, mislim do kakšne maksimalne vsote bi plačala zavarovalnica?

Odgovor na objavo uporabnika
Mojca Trkman, 23.09.2021 ob 10:31

Verjetno se vsi strinjamo, da finančna pismenost povprečnega Slovenca ni ravno na zavidljivo visoki ravni in bomo morali na tem področju še marsikaj narediti. Morda pa taka srečanja, kot je tale danes, vsaj malo pripomorejo k temu, da začnemo razmišljati tudi v tej smeri.

Se strinjam z vami, ga. Mojca, zelo malo se ve o tem.

Jaz priznam, da sem tukaj zelo slaba, zato so mi take informacije več kot dobrodošle.

Odgovor na objavo uporabnika
Gledalec, 22.09.2021 ob 13:06

Zanima me zakaj bi delavci morali placevati še za pravno zaščito, ker bi sam Zakon in drzavne institucije morale poskrbeti, da bi delavec imel pravice iz dela, ki mu pripadajo?

Zakon in državne institucije v osnovi ščitijo zaposlenega, a dejstvo je, da posamezniku odvetniški in drugi sodni stroški pogosto predstavljajo veliko finančno breme. Pa naj gre za spor z delodajalcem ali pa s sosedom oz. z izvajalcem.  Zavarovanje pravne zaščite  krije ravno te stroške.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Jaz imam tudi to pokojninsko zavarovanje in me zanima kaj se zgodi z zneskom, ki ga imam pri vas, če ne dočakam upokojitve?

Odgovor na objavo uporabnika
Študenti, 23.09.2021 ob 08:57

Mene pa zanima kako je s pokojnino pri študentih. Rečeno je, da vsak mesec od zaslužka trgajo še za našo pokojnino. Kako je s tem? Se bo to res kasneje poznalo?

Začasno in občasno delo dijakov in študentov je od 1. 2. 2015 vključeno v pokojninsko in invalidsko zavarovanje, zaradi česar se pri nakazilu odvede 15,5 % prispevek za pokojninsko in invalidsko zavarovanje, kar se šteje v pokojninsko dobo.

V enem letu se dijaku/študentu lahko prizna največ 12 mesecev pokojninske dobe. Z delom prek študentskega servisa pridobite pokojninsko dobo, ki se vam bo upoštevala, ko se boste upokojili.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
novavtem, 23.09.2021 ob 09:40

Dober dan, jaz sem se pa letos na prvi šolski dan upokojila, pa vem, da imam nekaj pri vas. Mi je delodajalec plačeval za pokojnino. Kaj moram zdaj narediti, da dobim izplačano?

Če imate privarčevanih več kot 5.120 €, vam pripada izplačilo v obliki pokojninski rente. Izbirate lahko med več različnimi oblikami izplačil, med katerimi so tudi t.i. pospešene rente, za katere je značilno, da večji del privarčevanih sredstev dobite izplačanih v prvih letih izplačevanja, po izteku pospešenega obdobja pa do konca življenja prejemate nižja izplačila.

Najbolje bo, da pokličete naše svetovalce na 080 23 45 ali nam napišete sporočilo na [email protected]. Po pogovoru s svetovalci vam bomo pripravili informativne izračune rent, ki vam bodo najbolj ustrezale in boste med njimi lahko izbirali. Izračune, skupaj z navodili o nadaljnjih korakih, vam bomo poslali po pošti, da si jih boste lahko v miru pogledali in se odločili za izplačilo, ki vam bo najbolj ustrezalo.

Glede na razmere, se lahko pa se dogovorimo tudi za online srečanje, na katerem se vam bo eden naših svetovalcev pridružil preko kamere (tukaj lahko rezervirate svoj termin).

 

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
kazen in stroški, 23.09.2021 ob 10:07

Prejel sem kazensko ovadbo ali mi bo ARAG kril stroške odvetnika ter sodišča?

Vsak dogodek ima datum nastanka. Če je dogodek nastal v preteklosti, ko še niste imeli sklenjene ARAGove police, vam ARAG stroškov ne bo kril. Lahko pa kljub temu na podlagi sklenjenega zavarovanja izkoristite posvet pri odvetniku, in sicer 1x mesečno. V sklopu ARAGove zavarovalne police vam posvet z odvetnikom pripada tudi za dogodke, ki so se zgodili pred začetkom veljavnosti zavarovalne police.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5690, 23.09.2021 ob 10:31

Zanimam se za sklenitev zavarovanja pa me zanima, kaj konkretno pomeni čakalna doba pri tem zavarovanju in kakšna je omejitev pri kritju stroškov, mislim do kakšne maksimalne vsote bi plačala zavarovalnica?

Čakalna doba je časovno obdobje, ki mora preteči od začetka zavarovanja, da začne veljati zavarovalno kritje. Za zavarovalne primere, ki nastopijo v času čakalne dobe, kritja ni. Čakalna doba je opredeljena v splošnih pogojih zavarovanja in se na primer pri zavarovanju pravne zaščite ARAG razlikuje glede na zavarovalni paket, ki ga sklenete.

Zavarovanje lahko sklenete v obsegu, ki je za vas najpomembnejši, in sicer lahko osnovnemu paketu Varnost dodajate tudi zavarovanje drugih področij, na katerih bi lahko potrebovali pravno zaščito: Služba, Nepremičnine, Družina, Promet

Zavarovalno kritje znaša 100.000,00 EUR za vsak prijavljen dogodek, ne glede na število dogodkov v posameznem letu in velja za vse vrste paketov zavarovanj.

Več o zavarovanju pravne zaščite ARAG

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
SlavkoM, 23.09.2021 ob 10:39

Jaz imam tudi to pokojninsko zavarovanje in me zanima kaj se zgodi z zneskom, ki ga imam pri vas, če ne dočakam upokojitve?

V času varčevanja so sredstva dedna.

Na varčevalni polici lahko vsak varčevalec določi upravičenca, ki bi v primeru smrti varčevalca prejel izplačilo privarčevanih sredstev. Enako velja pri izplačevanju dodatnih pokojnin, če se po upokojitvi odločite za vrsto izplačila z zajamčeno dobo izplačevanja.

Upravičenca za primer smrti lahko določite s pomočjo obrazca, ki je objavljen na naši spletni strani ali ga oddate preko spletne storitve e.Modra.si, če imate kvalificirano digitalno potrdilo. Za uporabo storitve e.Modra.si se je potrebno registrirati, uporaba pa je sicer brezplačna.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Pozdravljeni, mene pa zanima, koliko prejmejo dodatka te osebe, ki so dajale do zdaj na stran zadnjih 15 let pri vas recimo 50 evrov? In gredo jutri v penzijo. Kako se jim to danes realno pozna? Hvala in lep pozdrav

Kateri stroški so pokriti pri ARAGu?

Kaj krije ARAG zavarovanje, so vključeni tudi moji družinski člani? 

Se da to pokojninsko zavarovanje prekiniti in dobiti izplačilo? Plačujem si sam, pa imam trenutno malo finančno krizo.

Hvala vsem uporabnikom za podana vprašanja, ga. Mojci Trkman pa za izčrpne in nadvse uporabne odgovore.

Uredništvo Med. Over. Net

Odgovor na objavo uporabnika
Metabo11, 22.09.2021 ob 16:02

Ko sem bil star nekaj čez 30, sem prvič začel razmišljat o penziji, ker sem videl nek udarni, negativni naslov na to temo. Ko sem se poglobil v stvar me je kar zvilo v želodcu. Na mizerne slovenske plače dobiš manj kot 60% penzije. Skoraj me je kap.

Ko sem videl da v avstriji na pošteno avstrijsko plačo dobiš 80%, nisem imel več kaj dosti za razmišljat.

Službo tam sem takoj našel in tako se tja vozim že kar nekaj let. Vmes sem toliko našparal in investiral naprej, da bom z polnimi žepi nehal delat že najkasneje pri 55.

V sloveniji vas čaka mizerija, pa če še nevem kakšna zavarovanja in varčevanja vplačujete.

Dejstvo je, da pokojnine, ki jih prejemajo današnji upokojenci, niso dovolj visoke, da bi upokojeni lahko obdržal življenjski slog, kakršnega je živel pred upokojitvijo. In pokojnine, ki jih bomo prejemali bodoči upokojenci, bodo verjetno še nekoliko nižje. Treba je namreč vedeti, da je naš pokojninski sistem “pay as you go” pokojninski sistem, kar pomeni, da se vsa vplačila zaposlenih v sistem tekoče porabijo za izplačila upokojenim (pa še država mora nekaj pristaviti zraven, ker obseg pobranih prispevkov že danes ne zadošča več za pokrivanje tekočih pokojnin).

Super je, da ste si delo, s katerim ste zadovoljni, uspeli poiskati v tujini in ste rešili svoje pokojninsko vprašanje, a mnogi nimajo te možnosti. Tako kot v tujini tudi v Sloveniji obstaja velik nabor finančnih produktov, s pomočjo katerih lahko posameznik poskrbi, da na stara leta ne bo živel v “mizeriji”, kot ste se izrazili. Morda bo v pomoč pokojninski kalkulator, ki smo ga pripravili na Modri. Z informativnim izračunom lahko preverite, koliko dodatne pokojnine lahko pričakujete.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
veljavnost, 23.09.2021 ob 09:02

Kako je z začetkov veljavnosti tega zavarovanja, začne veljati takoj po sklenitvi?

Zavarovanje začne veljati ob 00:00 naslednji dan po sklenitvi police, lahko pa prav tako izberete opcijo, da začne zavarovanje veljati s 1. v naslednjem mesecu.

Dobro je vedeti:

Zavarovanje ne velja za primere, ki so se zgodili pred začetkom zavarovanja. Za pravno zaščito na področju DRUŽINA je predvidena čakalna doba 6 mesecev, razen za spore v zvezi z očetovstvom, kjer je čakalna doba 9 mesecev in spore med starši in otroki, kjer je čakalna doba 12 mesecev. V času od začetka zavarovanja do poteka čakalne dobe, zavarovalnega varstva ni.

Za pravno zaščito na področju delovnega prava je predvidena čakalna doba treh mesecev. Za spore, ki se zgodijo v času od začetka zavarovanja do poteka čakalne dobe, zavarovalnega varstva ni.

Za pravno zaščita na področju nepremičnin je predvidena čakalna doba tri mesece. Za spore, ki se zgode v času od začetka zavarovanja do poteka čakalne dobe, zavarovalnega varstva ni.

Za pravno zaščito iz pogodbenega prava (delno paket Varnost, v delu, ki se nanaša na pogodbeno pravo) ter pravno zaščito na področju socialnega zavarovanja (paket VARNOST) je predvidena čakalna doba 3 mesece.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
Preboleli, 21.09.2021 ob 18:35

Več kot pol delavcev je na minimalcu  kaj pa lahko dajo na stran za penzijo.

Ljudje, ki garajo, bodo sli z dela v rakve in penzije niti docakali ne bodo.

Vcasih so ob upokojitvi dajali zlate ure, zdaj pa  morda žaro z napisom: Dragemu sodelavcu za 40 let dela…

Penzija bi morala biti dolocena za vse enako visoko za 40 let dela ( ne tudi za lenuhe). Tisti, ki so imeli visje place, so si uredili hise vikende…premozenje s katerim lahko uzivajo penzijo.

V casu dela so dobili razlicno visoko placo glede na to da so ustvarjali dodano vrednost.

V penziji nihce ne ustvarja dodane vrednosti. In so vsi oddelali 40 let. Penzija pa mora biti dostojna. Med 550 in 2200 je precejsnja razlika. In uskladitev za ene pomeni ena žemlja več za druge pa trihodno kosilo.

O predlogu, kakršnega navajate so tudi v slovenskem prostoru že tekle mnoge debate, a mi kot izvajalec dodatnega pokojninskega zavarovanja žal na pisanje zakonov na temo osnovne pokojnine nimamo prav velikega vpliva. Lahko zgolj sodelujemo v razpravah in podajamo svoje mnenje in priporočila.

Zavedamo pa se dejstva, da je varčevanje v teh časih še toliko težje za vse zaposlene, ki prejemajo minimalno plačo. Hkrati se zavedamo, da pokojnine s prvega stebra žal ne bodo dovolj za dostojno življenje po upokojitvi. Zato skušamo izobraževati in ozaveščati o pomenu zgodnjega začetka varčevanja za pokojnino. Saj veste kako pravi slovenski pregovor: Kamen na kamen… palača.

Naša želja je, da bi čim več delodajalcev poskrbelo za zaposlene in jim na ta način omogočilo lepše življenje po upokojitvi in dostojno starost. Zato aktivno izvajamo predstavitve po Sloveniji in izobražujemo delodajalce o pomembnosti dodatnega pokojninskega zavarovanja.

Z veseljem se torej oglasimo v vsakem podjetju, ki nas bo pripravljeno sprejeti. Več o ponudbi za podjetja

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
Rad bi šel v tujino, 23.09.2021 ob 09:00

Kako je z delom v tujini. Če se preselim v tujino in se kasneje vrnem nazaj, bom prejemal pokojnino s tujine ali Slovensko?

Se sploh splača v tujino ali je bolje ostati s stališča pokojnine?

Vsaka država ima svojo pokojninsko ureditev, predpisane upokojitvene starosti, zahtevano delovno dobo ipd. Nisem strokovnjak s področja obveznih pokojnin, zato bi bilo bolje, če se s tem vprašanjem obrnete neposredno na ZPIZ. Več o delu v tujini in pravicah zaposlenega si lahko preberete tudi tukaj in tukaj.

V primeru dodatnega pokojninskega zavarovanja pa vas bodo prihranki ob morebitni selitvi v tujino počakali do upokojitve. Takrat vam bomo izplačali prihranke tudi, če ste bili zaposleni oli pa ste ostali v tujini. Več o izplačevanju prihrankov pri Modri

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
Gledalec, 22.09.2021 ob 13:16

Dodatno pokojninsko zavarovanje, pa placujejo delodajalci, ki delavcem dajejo postene place in posledicno bodo imeli tudi visjo pokojnino.

Žal je malo takih delodajalcev v gospodarstvu, ki vplacujejo delavcu dodatno pokojninsko shemo.

Je kot loterija, kaksnega delodajalca imaš. Vecina, ki dela za minimalca se itak prebija iz rok v usta, kaj sele da bi mu ostalo kaj za pokojninsko varcevanje.

Potrebno bi bilo korenito spremeniti zakonodajo in na celo pokojninske drzavne blagajne postaviti pravega vodjo z vizijo ter visoko stopnjo empatije brez egoisticnim polnenjem lastnih žepov. Zmanjsati st. Zaposlenih ki mesajo meglo in pobirajo placo za gretje stolckov brez konkretnih učinkov.

Ste nareili projekcijo, kako bo stvar funkcionirala cez 10-20 let?

Kot rečeno, ima Slovenija “pay as you go” pokojninski sistem, kar pomeni, da se vsa vplačila zaposlenih v sistem tekoče porabijo za izplačila upokojenim (pa še država mora nekaj pristaviti zraven, ker obseg pobranih prispevkov že danes ne zadošča več za pokrivanje tekočih pokojnin). Zato projekcije za prihodnost niso dobre. Modra se aktivno vključuje v sprejemanje in spreminjanje pokojninske zakonodaje ter s svojimi predlogi poskuša vplivati na zakonodajalca, da bi bilo dodatno pokojninsko zavarovanje čim bolj prilagojeno željam in potrebam varčevalcev.

Veliko truda posvečamo tudi izobraževanju in ozaveščanju tako posameznikov kot tudi delodajalcev. Menimo namreč, da le informiran človek lahko sprejema racionalne odločitve.

Pri Modri sicer za dodatno pokojnino varčuje že 2.286 delodajalcev, ki skrbijo za lepšo prihodnost zaposlenih. Med njimi so tudi vsi delodajalci v javnem sektorju in številna podjetja v gospodarstvu.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

New Report

Close