Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Tesnoba se ne dogaja samo vam

Javna tribuna: Tesnoba se ne dogaja samo vam

Tresenje rok….

Tresete se zaradi treme. Odkod pa je prihaja trema in zakaj, pa je potrebno raziskati. Hitrih rešitev ni. Bi pa rekla, da gre morda za nesamozavest, za občutenje, da nisi dovolj dober. Za strah pred tem človekom, s katerim si se srečal. čeprav je ta človek v tem hipu popolonoma nepomemben; gre namreč samo za vas in vaš odnos do sebe. Lahko gre za neke vrste notranjo stisko, ki izhaja iz slabe samopodobe…ta pa je lahko zaradi nešteto vzrokov….od privzetih negativnih vzorcev do prepričanj, ki so jih v vas vtisnili drugi. Da niste vredni, da si ne zaslužite pozornosti, da niste dovolj dobri. Če govoriva o psihičnih vzrokih….Kot je razvidno iz vprašanja, pa bi lahko ocenila, da gre za psihični vzrok.

Morda si pomagajte tako, da si, tik preden greste na takšno srečanje, vzamete 5 minut, se pogledate v ogledalo, dihate, se umirite. Si rečete nekaj vzpodbudnih besed, pri tem pa gre za to, da se povežete s seboj, da se čutite, da ste v stiku s seboj.

Predvsem pa vam mora biit popolona vseeno, kaj si o vas ali tresočih rokah misli ta sogovornik ali kdor koli drug. Pa kaj, če se vam tresejo roke. Sprejmite to dejstvo, da se vam tresejo, ne skrivajte rok ter vadite odnos s seboj…..pobrskajte po sebi….to je dober začetek…in ko vam bo enkrat vseeno, ali se vam tresejo roke ali ne, in se boste sprejeli, boste videli…morda se bodo roke ‘čudežno’ nehale tresti….

Nihče drug ni čisto nič več kot vi. Enakovredni ste. Pa naj bo to bog ali pa nekdo, ki sedi na milijonih. To sploh ni pomembno. Vi ste enako dragoceni.

Objem.

Damjana

Hvala gostji Damjani Bakarič za vse dragocene odgovore in osebne izkušnje ter vsem, ki ste sodelovali v tokratni javni tribuni.
Poskrbite za dobro počutje, spremljajte in poslušajte svoje telo ter še v začetni fazi preprečite bolezensko stanje!

Temo puščamo odprto, da se objavijo še vsi preostali odgovori, z vprašanji pa smo zaključili.

Vse stare in prihajajoče tribune lahko spremljate v rubriki Javna tribuna[/url].

Lep dan,
uredništvo Med.Over.Net

Hvala draga Damjana, čudovito ste pojasnili vprašanje, tudi vam lep dan in dobro počutje:)

Pozdravljeni,

sprašujete me o zdravilih in vajah….

Sama se nisem odločila za zdravila, ker je bilo pretežko – preprosto so me odvrnili stranski učinki, ki so zapisani, predvsem pa nisem hotela zdravil, hotela sem reševati vzroke. Ne vem, če boste lahko izboljšali stanje samo z zdravili, osebno menim, da ne. Treba je temeljito spremeniti navade, življenje. To pa je za marsikoga težko, vendar če želite boljše življenje, so to neizogbne stvari. Še nisem videla situacije, kjer bi ob enakih pogojih dosegali drugačne izide. 🙂

Ko ste se soočili s stanjem, si ga priznali, potem lahko nadaljujete. Če ste pripravljeni narediti vse, da vam bo bolje, potem vam ne bo težko odstraniti iz svojega življenja ljudi in situacije, ki vas obremenjujejo. Zamenjati službo ali psutiti partnerja, če je treba. Predvsem pa je treba spremeniti vzorce, ki jih imamo. Prepričanja, ki niso naša. Začeti živeti svoje življenje in ne tujega. Se naučiti poslušati sebe in svoja čustva in postavljati meje. Se prenehati identificirati s tistim, kar delate. Ker niste to, kar delate. Ste veliko več. Z drugimi besedami: naučiti s emirate imeti radi. Da, sebe. Ker vse to se dogaja ravno zato, ker sebe nimate radi, pa nas se sliši še tako osladno.

Kako sve to storiti? Postopoma. Vsak dan. Delati je treba vsak dan. In čez noč ne bo uspeha. Zagotavljam pa vam, da če boste našli sebe in svojo pot, boste zaživeli polnejše in bogatejše življenje, anskioznim motnjam in paničnim pa boste le hvaležni. Ker telo vas le opozarja, da s seboj ne delate ljubeče in prav. In kot sem že zapisala: telo vedno govori resnico, telo ima spomin. Mi pa mu nismo prisluhnili. Sedaj pa nas je v to, hvala bogu, prisililo.

Vaje? Za začetek dihanje. Ozavestite svoje telo, Niste le um, ste veliko več kot to. Branje. Hoja v naravo, vsak dan, ura. Meditacija. Vaje čuječnosti. Vsak dan. Ostranitev vseh bremen, ki niso nujna za vas. Odstranitev vsega in vseh ljudi, česar nočete, in s katerimi se ne želite družiti. Do tega imate pravico. In ne, ni vam treba trpeti tega.

Življenje je dar, življenje naj bi bilo užitek in ne trpljenje.

Predvsem pa, dovolite si začutiti vsa čustva, ki jih imate do svojih najbližjih.

Več o tem, kako vse to doseči, pa na naših skupinah ali individualnem svetovanju. Lahko mi pišete na [email protected]

Lep in miren, predvsem pa uživaški dan vam želim. 🙂

Damjana

New Report

Close