Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Učinkovito in varno nad akutni kašelj

Javna tribuna: Učinkovito in varno nad akutni kašelj

To je pogosto vprašanje v lekarni in za marsikoga ni enostavnega odgovora. Kašelj je lahko suh, dražeč, lahko je tudi moker, produktiven, ko izkašljujemo sluz – ali celo oboje. Zakaj lahko izberemo napačno zdravilo, zakaj kašelj enkrat traja nekaj dni, drugič spet več tednov, kdaj moramo pri kašlju nujno k zdravniku in kje ima tu narava za naš organizem primernejšo rešitev – vse to bodo teme tokratne Javne tribune o učinkovitem zdravljenju kašlja z zdravilom Prospan in pomoči s pastilami Isla.

Gost in vaš sogovornik bo Robert Terčelj, ki z ekipo Farmedice podpira uporabo zdravil rastlinskega izvora.

Pridružite se nam v torek, 25.1.2022, ob 10. uri na forumu Starševski čvek!

Uredništvo Med.Over.Net

S temi sirupi se vedno lovim. Imam dva mala otroka, stara 2 in 4. Zdaj je obdobje, ko se kašlja in vedno se lovim, kaj kupit. Običajno je kašelj moker, teče jima iz nosu.

Spoštovani, nisem bolna, kar pa opažam zadnje čase je, da imam zelo suha usta. Pijem dovolj, čez cel dan po kozarcih, ampak usta pa zelo suha. Kakšen nasvet?

 

 

 

 

 

 

 

Tole pa kot naročeno…sin je star 8 let in toži, da ga boli grlo, testirali smo ga in je negativen. Boli ga pa tako, da joka, občasno zakašlja, suho. Kaj lahko kupim, da ga ne bo več dražilo/peklo grlo?

Ko človek začne kašljati je v fazi ozdravitve-  samoozdravitve!! To je zelo pomemebno in farmacija to dobro ve. Ko smo v aktivni fazi, ko se npr. na sluznici bronhija dogaja ulceracija sluznice, mi tega ne čutimo in nimam težav. Ko pa telo sprovede SAMOZDRAVLJENJE obnovo te sluznice, pa v tem samozdravljenju VEDNO SODELUJE OTEKLINA IN TEMPERATURA. To dvoje najmanj je vedno prisotno. Oteklina pomeni, da je na mestu, kjer smo imeli stanjšano sluznico, telo po žilah pripeljalo snovi, ki so potrebne za sanacijo sluznice bronhija. Seveda kašljamo lahko tudi zaradi težav višje od bronhijev, sapnici, sapnik, grlo, ampak ne glede na to kje se je zgodila aktvina faza, so simptomi podobni. Kar se tiče teh bonbončkov, ki jih farmacija imenuje ISLA smo delali preiskus in smo ugotovili, da je pri bolnikih, ki so uporabljali ISLO zdravljenje trajalo 7 do 10 dni, za tiste ki niso uporabljali ISLO pa malo več kot 1 teden. Hočem rečt, da ni bilo nobene razlike. Bila pa je razlika povprečno 2 dni prej so se pozdravili tisti, ki so pili karamelno mleko, torej pražen sladkor, zalit z mlekom. Jaz vem, da mora MED-OVER-NET živeti tudi od reklam, ampak se mi ne zdi fer, da to počnete na tak TROJANSKI NAČIN, da uturite nekaj tako, da izgleda da je zdravilo.

Odgovor na objavo uporabnika
zaskrbljenasem, 24.01.2022 ob 12:44

Tole pa kot naročeno…sin je star 8 let in toži, da ga boli grlo, testirali smo ga in je negativen. Boli ga pa tako, da joka, občasno zakašlja, suho. Kaj lahko kupim, da ga ne bo več dražilo/peklo grlo?

ZASKRBLJEN-a predlagam vam, da mu kupite KOLOIDNO SREBRO, zelo dobro pomaga. Večkrat na dan mu z razpršilom pošpricajte grlo, nič ne peče, vedno navlaži da ni suho in naj pije dovolj tekočine da bo hidriran in ne mu zbijati vročine z ničemer tam do 38,5 je vročina nujno potrebna, ker jo odredi telo za boljše in hitrejše zdravljenje. Dajte mu dovolj C vitamina čez celi dan na vsake 2 uri, ker C vitamin se v 2 urah izloči iz telesa- ga polulamo. C vitamin je nujen pri obnovi sluznic. 

Prospan zjutraj, opoldne in popoldne. Pred spanjem Panatus, da je noč lažja.. Za grlo pa Septolete. Tako bo najhitreje mimo.

Odgovor na objavo uporabnika
ManicaL, 24.01.2022 ob 11:25

Spoštovani, nisem bolna, kar pa opažam zadnje čase je, da imam zelo suha usta. Pijem dovolj, čez cel dan po kozarcih, ampak usta pa zelo suha. Kakšen nasvet?

 

 

 

 

 

 

 

Preveri sladkor v krvi. Suha usta so prvi znak sladkorne bolezni.

Glede zgoraj omenjenega koloidnega srebra, se prosim poducite kako ga pravilno uporabljati. Namrec nikoli ne zauzite vec kot 1 cajne zlicke naenkrat in ta ne sme biti kovinska torej plasticna ali pa lesena-NUJNO!!! Prav tako ne smete zauziti vec kot 2-3 zlicke na dan.

Prekomerno uzivanje koloidnega srebra je lahko skodljivo kar se obicajno opazi kot modrikasta koza, z drugimi besedami zastrupitev s srebrom…

Drug nacin uporabe za grlo, pa je, da nagnete glavo nazaj in tekocino grgrate v ustih, ter jo po cca.30sekundah izpljunete.

Za zunanjo uporabo pa ni skodljivo tudi ce ga veckrat uporabite (lahko celi, pomaga pri odpravitvi bradavic, ce jih prbl. 2 tedna “namakamo” z namoceno gazo itd.).

Pazite le, da ga shranjujete v temnih prostorih, najbolje v steklenicki, ki jo ovijete z alu folijo, ter da shranjujete od vseh elektricnih virov (vticnice, kabli/zice v stenah, zasloni itd) vsaj 1,5m stran.

Upam da vam zgoraj omenjene info pomagajo, ce se odlocite za uporabo koloidnega srebra. Je res super “zdravilo” in marsikomu bi pomagalo s tezavami. Srecno! 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Samo nasvet, 24.01.2022 ob 14:34

Glede zgoraj omenjenega koloidnega srebra, se prosim poducite kako ga pravilno uporabljati. Namrec nikoli ne zauzite vec kot 1 cajne zlicke naenkrat in ta ne sme biti kovinska torej plasticna ali pa lesena-NUJNO!!! Prav tako ne smete zauziti vec kot 2-3 zlicke na dan.

Prekomerno uzivanje koloidnega srebra je lahko skodljivo kar se obicajno opazi kot modrikasta koza, z drugimi besedami zastrupitev s srebrom…

Drug nacin uporabe za grlo, pa je, da nagnete glavo nazaj in tekocino grgrate v ustih, ter jo po cca.30sekundah izpljunete.

Za zunanjo uporabo pa ni skodljivo tudi ce ga veckrat uporabite (lahko celi, pomaga pri odpravitvi bradavic, ce jih prbl. 2 tedna “namakamo” z namoceno gazo itd.).

Pazite le, da ga shranjujete v temnih prostorih, najbolje v steklenicki, ki jo ovijete z alu folijo, ter da shranjujete od vseh elektricnih virov (vticnice, kabli/zice v stenah, zasloni itd) vsaj 1,5m stran.

Upam da vam zgoraj omenjene info pomagajo, ce se odlocite za uporabo koloidnega srebra. Je res super “zdravilo” in marsikomu bi pomagalo s tezavami. Srecno! 🙂

Verjetno ste na internetu našli eno sliko modrega človeka, ki se je zastrupil s srebrom. To je bil edini človek na svetu Paul Karson iz Oregona.   

Ne morete kar tako na pamet na podlagi enega primera, za katerega sploh ne veste zakaj se je pri njemu to zgodilo trditi tega kar trdite. Poleg tega ta človek (poznam primer) sploh ni bil bolan, ni imel nobenih težav, razen da je bil modro obarvan. Da bi dobili tako barvo, bi morali popiti ogrmno koloidnega srebra, kar je nemogoče.

 

Od katerega leta naprej je primeren sirup Prospan?

Ali Prospan lahko jemljem skupaj z drugimi zdravili? Tudi antibiotiki?

Dober dan, sem kar hripava občasno, pred leti operirana na glasilkah. Sumim, da sem muči kislina in posledično hripavost. Kaj bi mi priporočili?

V lekarni sem videla isla tablete pa jih ej toliko, da ne vem v čem se razlikujejo? So samo okusi različni?

Sem noseča, 6.mesec.

Grozne bolečine v grlu in tak rahlo moker kašelj. Ker ne bi rada hodila preveč okoli, me zanima, če lahko kaj naročim po spletu, sirup, pastile? Hvala.

Odgovor na objavo uporabnika
Tadeja222, 24.01.2022 ob 11:04

S temi sirupi se vedno lovim. Imam dva mala otroka, stara 2 in 4. Zdaj je obdobje, ko se kašlja in vedno se lovim, kaj kupit. Običajno je kašelj moker, teče jima iz nosu.

Pozdravljeni,
verjamem, sirupov je veliko in odločitev je včasih težka. Pomembno je, da je za sirup dokazana učinkovitost in ob produktivnem kašlju je Prospan sirup primerna izbira. Ima namreč posebnost kombiniranega učinka: a. sočasno redči gosto sluz, ki jo otrok izkašljuje in s tem očisti pljuča ter b. širi dihalne poti, kar lajša intenzivnost kašlja, ga pa ne blokira. Je uradno registrirano zdravilo.
Več o samem sirupu je zapisano tudi na https://www.farmedica.si/si/zdravilabrezrecepta/prospansirup.html

Vsekakor svetujem, da vzdržujete ustrezno vlažnost zraka tam, kjer otroci bivajo in še posebej tam kjer spijo. To jim bo olajšalo dihanje in dodatno zmanjšalo draženje na kašelj.

Zdravih dni vam želim,
Robert Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Dober dan,

lepo pozdravljamo današnjega sogovornika, g. Roberta Terčelja iz Farmedice.

Vabljeni z vprašanji.

Med.Over.Net

 Sem astmatik, ali vaš sirup lahko uporabljam?

Spoštovani, mene zanima, kdaj začeti s sirupi/pastilami. Mož ima simptome, izcedek iz nosu, rahlo povišana temperatura, praskanje v grlu in pokašljevanje..

Pozdravljeni.

Danes grem v lekarno in bi nekaj kupila, da bo učinkovito?

Lp,L

Spoštovani, hčerka je stara 9 let in ravno preboleva c19. Vročine sicer nima, jo pa sili na kašelj, preko dneva in zjutraj. Zvečer ne. Dajala sem ji smrekove vršičke, pa se mi zdi da je premalo

Pozdravljeni,

suha usta ali kserostomija je kar pogost pojav – z leti se nekoliko stopnjuje, tudi zaradi hormonskih sprememb, pogosto je tudi posledica jemanja nekaterih zdravil ali npr. avtoimunskih bolezni (npr. Sjogrenov sindrom). Predvidevam, da pri vas ne gre za zelo moteč pojav in ga boste lahko sami lajšali. Tu bi vam priporočil naše pastile Isla Medic Hydro+, https://www.farmedica.si/izdelek/108/Isla%C2%AE-Medic-hydro+

Lahko tudi druge pastile (npr. Granobil, Luuf, Gelorevoice). Posebnost Isla Medic Hydro+ je v tem, da imajo poleg islandskega lišaja in hialuronske kisline (vzdržuje vlago) še hidrogel, ki dodatno pomaga navlažiti površje sluznice. Dnevno po potrebi 4-6 pastil bo zadoščalo za lajšanje občutka suhosti.

lep pozdrav,Robert Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pozdravljeni,imam izredno suho grlo, sploh zvečer. Me ne boli, ampak imam občutek, kot bi bilo polno prahu in me to draži. Kaj mi priporočate?

 

Pozdravljeni,

pri vnetju grla imate kar nekaj izbire. Osebno prisegam na naravne rešitve, zato lahko priporočam Voglov Salvisan, https://www.farmedica.si/si/zdravilabrezrecepta/salvisan.html

Je uradno registrirano zdravilo pri akutnih vnetjih in bolečinah, vendar šele od 12 leta dalje. V vednost, ko bo že malce večji. Je zelo dobra in učinkovita kombinacija učinkovin žajblja in ameriškega slamnika: prvi prispeva k protivnetnemu in protibolečinskemu učinku, drugi deluje proti virusom, za kar je v zadnjem času vse več aktualnih raziskav.

Sedaj pa k rešitvi za sina: najprimernejše bi bile pastile Isla Junior, https://www.farmedica.si/izdelek/115/Isla%C2%AE-Junior, vendar jih trenutno ni na voljo, zato vsaj za lajšanje težav in manj siljenja na grleni kašelj lahko uporabi Isla Medic Hydro+ https://www.farmedica.si/izdelek/108/Isla%C2%AE-Medic-hydro+ ali pa Isla Medic Akut. Obe inačici imata podoben učinek: zaščitita pordelo, vzdraženo sluznico žrela, jo dodatno hidrirata (manj draženja na kašelj) in tako pomagata, da simptomi grla hitreje minejo. Pastile naj počasi poliže, dnevni odmerek je 4-6 pastil, po potrebi.

Naj težave čimprej minejo!

Robert Terčelj

 

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Odgovor na objavo uporabnika
pri nas tako, 24.01.2022 ob 13:55

Prospan zjutraj, opoldne in popoldne. Pred spanjem Panatus, da je noč lažja.. Za grlo pa Septolete. Tako bo najhitreje mimo.

Hvala vam za podelitev izkušenj – te veliko štejejo!

Robert Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Tema je zaprta za komentiranje.

New Report

Close