Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jaz bi obdavčil vse samske brez otrok

Jaz bi obdavčil vse samske brez otrok


davki ne morejo rešiti vseh problemov tega sveta 🙂
[/quote]Saj ni vse davek, tudi če se tako imenuje, gre za edini mehanizem , ki ga imamo v samooklicani civilizaciji, ki vsaj delno deluje in to je, da se človeka udari po žepu in s tem prisili k pameti.


Ti pa nisi ravno zdrav.


Ti pa nisi ravno zdrav.
[/quote]
Verjamem, da nisi sposobno zavedanja, da si se moralo nekomu rodit, čeprav ne v ponos in korist, da lahko danes noriš, ne? Pri takih je res bolje, da se prihodnost ne nadaljuje in narava poskrbi, da ste mentalno jalovi, ampk vseeno koristite in boste koristili v starosti trud, ustvarjanje in delo mlajših genercij, čeprav vašega prispevka med njimi ni. Torej ste paraziti.

Pod fašistično Italijo smo Primorci že imeli tak davek. Samski so morali plačevati poseben davek. Matere, s 5 in več otrok, so bile nagrajene z medaljo in denarno pomočjo. Na vaseh je takrat mrgolelo podmladka ‘Piccola balilla’ in ‘Figli della lupa’ nekakšna italijanska vzporednica Hitler jugenda. Z vstopom v šolo si postal član fašistične mladine.

Novi Hitler?
Totalni nadzor in te stvari? Saj so že poskusili… in bili dotolčeni v 2. svetovni…

Ti bom razložil; kako boš dokazoval status samskosti, razen s totalnim vdorom v zasebnost?
Kaj boš z ljudmi ki so poparčkani, niso pa poročeni? Izvenzakonske skupnosti, ki so po zakonu v statusu izenačene s poročenimi?
Kaj s tistimi, ki se spoznavajo – so torej v procesu?
Kaj s stanovanjskimi skupnostmi?

In če čisto zanemarimo idiotizem umetnega ločevanja na skupine – je še neizvedljivo brez totalne spremembe celotne družbe.
Torej avtor… kje imaš pamet?

Obratno je, vas luzerje s froci bomo kmalu obdavčili, ker vaši froci rastejo v narkomane in brezdelneže.

Japs, zakaj bi jaz tebi sofinanciral šolanje tvoje mularije, medtem ko ti pišeš o suhih vejah?

Solidarnost je mrtva, jaz do tebe ne bom solidaren, ker ti nisi do mene in tu dnevno razpredaš, kako bi samske poparčkal in jim še več denarja izpulil za svoje potrebe.

Stari, jaz te počasi razumem, čez par mesecev pičim iz te blesave države, potem pa naj socialci drug drugega obdavčujejo. Pogodbo že imam.

Japs, zakaj bi jaz tebi sofinanciral šolanje tvoje mularije, medtem ko ti pišeš o suhih vejah?

Solidarnost je mrtva, jaz do tebe ne bom solidaren, ker ti nisi do mene in tu dnevno razpredaš, kako bi samske poparčkal in jim še več denarja izpulil za svoje potrebe.
[/quote]
Tudi tebi je nekdo financiral šolanje.
Ko je mrtva solidarnost, je mrtva družba.

Davek na samske je seveda bedarija. Samo komentiram odzive na to provokativno temo.

Vsi , ki se sklicujete na odnose in razne plehke novodobne floskule, brez ljudi nič od tega ni, ljudje to ustvarjamo, ne obratno. In osnove so v naravi in naravnih zakonih, rojstvo, reprodukcija, smrt. Skratka osnova za obstoj vsake vrste, tako živalske kot rastlinske, šele če je to izpolnjeno in sploh obstajate, se lahko greste izmišljanja in preseravanja o “pomembnosti” izmišljanja. Izgleda, da ste izpustili vse osnovno vedenje o čemerkoli in potem ste res na nekih nivojih z pametovanje, kot norite.

In vsi, ki pametujete, ste se morali nekomu rodit, sami pa niste več sposobni razmnoževanja za prihodnost.

Človek, ki ne ustvarja nič, je nekoristen za družbo. To je opravičljivo le, če je bolan, otrok, invalid, ali star. Socialci in lenuhi ste družbi breme, ne gelde na vaše froce, ki so večinoma itak brezdelneži, igralci pokra in v drugih temah zagovarjate socialne pravice lenobe in da sonca ne bodo delala za 700.

Odrasel zdrav človek, ki noče delati, ustvarjati, ni vreden nič. zaradi mene naj crkne.

Samskih ljudi ne bi obdavčila. Le zakaj? Že zato, ker si niso dobili ustreznega partnerja oz. partnerke, so za marsikaj prikrajšani v življenju, zato tudi otrok nimajo.
Obdavčila bi edino pare, ki živijo skupaj, so premožni, so zdravi in nočejo oz. ne marajo imeti otrok izključno iz sebičnih razlogov. Samo to pa je itak težko dokazovati.

To mi pridi v živo povedat. Ni problema. Najlažje je naredit otroka. Ni lažjega. A živel ga boš pa ti? Sva zmenjena?

Da imaš danes enega otroka, je zelo težko, sploh če sta oba starša na minimalni plači, morata plačevati najemnino, ker kredita itak ne dobita, kje so pa še položnice, hrana, obleka???!!! In to so samo osnovne življenjske dobrine. Streha nad glavo, hrana in obleka. Kje je še otrok, pa četudi samo eden?

Namesto, da bi napisal, da bi slovenska vlada naredila vse, da bi znižala davke, predvsem na plače, omogočila lažje pogoje za iskanje bivališča za mlade pare, da vsaj najemnine ne bi bile astronomsko visoke, kot so trenutno, ko v Ljubljani v centru ne dobiš niti garsonjere pod 500,00 EUR, se ti tukaj jeziš kot nek koritnik, ki bi vse samo še bolj obdavčil.

Očitno imaš sam najmanj tisoč neto plače, zastonj streho nad glavo, da lahko treseš take nonsense, pa tudi več kot očitno besen, ker imaš sam otroke, ki so ti zdaj odveč.

Kvecjemu bi bilo treba obdavciti tiste, ki se nekontrolirano mnozijo potem pa po raznih Tednikih in podobnih oddajah jokajo kako jih 5 ali 6 zivi v eni lopi, z minimalno placo. Ampak na zalost bi potem nic krivi otroci se bolj nastradali, ker so njihovi starsi tako butasti in neodgovorni.


Če bi njih obdavčil, bi še bolj jokali po TV in bili še večji reveži. Logika, ki ni nič boljša od tiste, ki trdi, da je treba samske obdavčiti.
Logika, ki temelji le na kaznovanju in sovraštvu.

Obdavčitev samskih je zame poseganje v zasebnost. Namesto da bi se država ukvarjala z tistimi ki kradejo…naj se raje vprašajo zakaj je tako. Nekateri sami sebe težko preživljajo, kako se naj potem odločijo za partnerja in družino???
Najlazje je denar “trgat”od nemočnih


Če bi njih obdavčil, bi še bolj jokali po TV in bili še večji reveži. Logika, ki ni nič boljša od tiste, ki trdi, da je treba samske obdavčiti.
Logika, ki temelji le na kaznovanju in sovraštvu.
[/quote]

Preberi se drugi stavek.

Meni se smilijo otroci, ki morajo nic krivi ziveti v taksnih razmerah. Niti malo pa se mi ne smilijo njihovi neumni in neodgovorni starsi, ki so te otroke spravili na svet. Potem pa na plano privlecejo se izjavo “kar zgodilo se je”.

Jaz sem presrečen, ker imam prečudovito partnerko, a kljub moji sreči mislim, da se starševstvo prepogosto izkorišča na delovnih mestih.
Jaz tem ženskam nisem naredil otroka, torej, zakaj bi moral jaz delati še namesto njih? A njihovi partnerji pa nikoli ne morejo vzeti bolniških za otroke? Potem pa naj bodo te mamice lepo doma in skrbijo samo za otroke, pa se zaposli nekoga, ki bo delodajalcu dejansko na voljo!!
Dober primer je zaposlitev za nedoločen čas. Čim se zaposli mlajšo žensko, ne traja pol leta, da gre že na porodniško. Tudi, ko se vrne, dela še leto dni skrajšan delovnik.

Otrok npr. samo kihne, pa so mamice že na bolniški. Da igrajo vlogo taksista svojim otrokom, je itak jasno. Otrokom se vse prinese k riti. Vzgaja se jih v popolne in nesamostojne invalide. Nekoč smo bili veliko bolj samostojni že kot otroci, danes pa so še kot najstniki kot neki mesečniki, ki izkoriščajo samo svoje pravice, dolžnosti pa ne poznajo. Tudi zakon jih ščiti celo tako pretiroma, da starš otroku že kmalu ne bo več smel reči ne.

Dolgoročno tak sistem nikamor ne vodi. Za starševstvo se vsak odloči in ima pravico odločiti po lastnih željah, sposobnostih in finančni zmožnosti, preživetje in s tem zaposlitev pa je nuja. Delati mora vsak, da preživi, če pa smo tisti, ki nadomeščamo pogosto manjkajoče mamice na delovnih mestih, dolžni opraviti tudi njihovo delo, ko manjkajo, potem mi nima kdorkoli pravice govoriti, da smo ostali suha veja in da bi morali plačevati še dodaten davek. Na kratko. Starševstvo ni obvezno. Je prostovoljna izbira. Polarni sij nepr. in Robi pa trdita, kot da je to obveza.

Ljudi je na svetu že tako preveč.

Preberi se drugi stavek.

Meni se smilijo otroci, ki morajo nic krivi ziveti v taksnih razmerah. Niti malo pa se mi ne smilijo njihovi neumni in neodgovorni starsi, ki so te otroke spravili na svet. Potem pa na plano privlecejo se izjavo “kar zgodilo se je”.
[/quote]
Razumem, da se ti smilijo. vendar bi bili zaradi dodatnih davkov še večji reveži.
Tvoj namen je, da se ti otroci smilijo in hočeš, da se ti še bolj smilijo.
Da se boš lahko zgražal nad neodgovornimi starši.

V Sloveniji imamo očitno posameznike, ki razmišljajo kot turški Erdogan, ki bo uzakonil, koliko otrok mora imeti ženska. Očitno se res vračamo v srednji vek. S prodorom islama v Evropo bo to očitno vsakdan, pa javne usmrtitve, kamenjanje tudi posiljenih žensk, obešanja, obglavljenja,… Očitno nekateri ne želite živeti v miru in sožitju. Je treba drugim govoriti, kako naj živijo, a ne?

Kaj pa homoseksualci!? Se bodo morali pariti z nasprotnim spolom le zato, ker sta Robi in Polarni sij nepr. tako rekla?

Robi in Polarni sij nepr., raje poskrbita, da se bo v vajinih spalnicah kaj dogajalo, ne da drugim gledata v njih in se brigata, kdo bo imel otroka in kdo ne.

Ti bom nekaj povedala. Kot ženska brez otrok ravno tako plačujem davke, ki so med drugim namenjeni za otroške dodatke, cenejše vrtce, pa tudi javni preživninski sklad, ko neodgovorni očetje ne plačujejo preživnine in otroci dobijo nadomestilo preživnine…

Lagodno življenje? Kaj pa, če si otrok ne moreš privoščiti, nimaš dovolj visoke plače, ali pa jih preprosto ne moreš imeti iz zdravstvenih razlogov? Tudi nismo vsi tako neodgovorni, da bi štepali otroke, za njih pa naj poskrbi kdo?

Pa še nekaj. V službi vse tiste, ki nimamo otrok, ponavadi delamo dlje in več kot tiste, ki jih imajo. Dežurstva, nočne ipd. v večini padejo na nas. Velikokrat ravno zaradi tistih, ki imajo otroke, delamo bistveno dlje ali še njihovo nenarejeno delo, ne moremo, ko želimo na dopust. Eno samo prilagajanje tistim, ki imajo otroke, delo pa trpi.

Nekdo se je tudi spomnil, da bi naj imeli tisti, ki imajo otroke, višjo pokojnino. Zdaj ostali delamo več, smo veliko več prisotni na delovnem mestu, delamo nadure, prilagajamo dopuste tistim, ki imajo otroke, pa še nižjo pokojnino bi nam dali…

Dober delavec je tisti, ki dela, je zanesljiv, delovno učinkovit… Tisti, ki imajo otroke, so nezanesljiv kader, ker so skoz na bolniški, če ne zase, pa za otroke… Mene osebno ne preseneča, da delodajalci ne želijo zaposliti žensk, ki imajo manjše otroke.

Raje potihnite s takimi idejami, ker pojma nimate. Zato, da so mamice lahko doma, mora nekdo tudi namesto njih delati.
[/quote]

Podpis.

ti skrbi samo za svoje otroke, da imas sluzbo, delas in imas denar, da lahko prezivljas sebe in nudis otroku lepo otrostvo. In da ste druzina mama, ti , otrok. Za druge te popolnoma nic ne briga kako si urejajo zivljenje. Poploma nic. Ce ti ne mores skrbeti za svoje otroke denarno, ne zahtevaj od ljudi, da tebi dajo denar. Na sveti je sedem milijard ljudi in da bi bili vsi taksni kot ti, nas ne bi bilo vec, ker si ti suha veja clivestva. Svetu nisi nic doprinesel, ne svoji zeni, ne otroku. Nic. Ti mislis, ce imas otroka, da si vreden clovek, ne nisi, kar ti kaze tudi zivljenje, vseeno, ce te ne bi bilo. Je dovolj inteligentnih, spisobnih, pametnih, skuliranih starsev in posameznikov brez otrok, ki peljejo svet naprej. Narava taksne kot si ti izloci. Niso potrebni. Ket samo zahtevajo in hvatajo krivine. Narava ne potrebuje taksnih kot si ti, si le nujno zlo, ki boste generacijsko, gensko izginili.

ti skrbi samo za svoje otroke, da imas sluzbo, delas in imas denar, da lahko prezivljas sebe in nudis otroku lepo otrostvo. In da ste druzina mama, ti , otrok. Za druge te popolnoma nic ne briga kako si urejajo zivljenje. Poploma nic. Ce ti ne mores skrbeti za svoje otroke denarno, ne zahtevaj od ljudi, da tebi dajo denar. Na sveti je sedem milijard ljudi in da bi bili vsi taksni kot ti, nas ne bi bilo vec, ker si ti suha veja clivestva. Svetu nisi nic doprinesel, ne svoji zeni, ne otroku. Nic. Ti mislis, ce imas otroka, da si vreden clovek, ne nisi, kar ti kaze tudi zivljenje, vseeno, ce te ne bi bilo. Je dovolj inteligentnih, spisobnih, pametnih, skuliranih starsev in posameznikov brez otrok, ki peljejo svet naprej. Narava taksne kot si ti izloci. Niso potrebni. Ket samo zahtevajo in hvatajo krivine. Narava ne potrebuje taksnih kot si ti, si le nujno zlo, ki boste generacijsko, gensko izginili.
[/quote]
To seveda ni res. Gensko boste izginili tisti, ki nimate otrok.

V spalnicah taksnih je celo bolje, da se nic ne dogaja. ;)))))


To seveda ni res. Gensko boste izginili tisti, ki nimate otrok.
[/quote] ne izginejo, tudi tisti, ko se prekine potomstvo. Narava, ze zna dobro poskrbeti, da taksne kot si ti izloci, ker ste zelo suha veja prej ko slej. . Nic pomembni. Tesla ni imel otrok in bo njegova dediscina prisotna do konca tega sveta. Veliko posameznikov brez otrok jin narava obdari z talentom, da se jih ljudje spominjajo in spreminjajo svet na bolje. Da svetu das veliko in da se razvija naprej ne potrebujes otrok.

New Report

Close