Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jaz ne zdržim več doma

Jaz ne zdržim več doma

Domovi za ostarele po celi Sloveniji iščejo prostovoljce. Vabljeni, se koristno bo.

za marsikoga ni enostavno, kaj pa družine z majhnimi otroki, recomo, da bomo morali ostati 3 mesece doma, nepredstavljivo, ljudem se bo mešalo, otorci ne bodo ostali brez posledic. Sama imam dva šolarja, hvala bogu, imata delo za šol, cel dopoldan, popoldan malo tv, igre, igrice na PS , sprehod..Z otrokom tam nekje do 6 let pa zna biti kar problem. Pa vsi nimajo hiš in velikih stanovanj, ljudje/družine živijo v garsonjerah po 3 itd..
Ni hec tole, zna kar pustit posledice na psihi.
[/quote]

Zahvali se tistim, ki jedo netopirje in podgane. In to celo še žive – mladiče.

Ja, žal je to kot vojno stanje – generacije, ki niso doživele vojne za Slovenijo, niti ukrepov iz časov Milke Planinc v Jugi, ne morejo vedeti, kako to je in se s takimni psihičnimi obremenitvami soočajo prvič. Takrat še ni bilo take razvajenost in izobilja, pa tudi psihično smo bili precej bolj “trdni”; kot danes- sposobni marsikaj pretrpet tudi na psihični ravni.

Ljudje smo socialna bitja, družbo potrebujemo vsaj toliko kot hrano. Zakaj je v zaporu najhujša kazen samica? Če bo to trajalo še par tednov bo porast depresij, anksioznosti, samomorov, … se je za vprašat do katere mere je še vredno? Mi smo sicer družina, 2 majhna otroka, imamo drug drugega, dolgčas nam ni. Smilijo se mi samski, ki imajo sicer bogato družabno življenje, zdaj pa morajo biti sami samcati 24h, še starsev ali brata,sestre ne smejo obiskati.


Ja, se strinjam. Če bo karantena zelo dolga, zna priti tudi do depresij in samomorov. Zato pa bi bilo fino, da se čim bolj držimo karantene, da bo izolacija potrebna čim manj časa.

Drugače pa imamo danes na voljo en kup pripomočkov, s katerimi si lahko zamotimo misli – od telefonov, računalnikov in tv, družimo se lahko preko socialnih omrežij in videoklicev. Imamo tudi možnost poguglati za ideje, kako se zamotiti, od telovadbe doma, do ustvarjanja. Na koncu pa se da preko spleta tudi najti dobro gradivo za samopomoč v primeru aksioznosti. Predstavljaj si, da bi imeli tako karanteno v času, ko vsega tega ni bilo na voljo…


Pejt mal do vladne palače. Tam je kup palčkov,ki ti bodo pomagali!

Ne ne ne, napaka. Eni radi hodite v službo, eni pa radi hodimo delat. Je razlika, veš? In tisti, ki na delovnem mestu delamo, smo kljub temu, da imamo svoje delo zelo radi, od dela tudi utrujeni in nam malo počitka zelo prija. Tisti pa ki hodite v službo ure nabijat in kofetkat (v bistvu ste vi tisti, ki se čohate po jajcih), tega, da si od dela utrujen, seveda ne razumete in vam zdaj manjka malo druženja s kolegicami.

Dela imaš doma lahko veliko, od pospravljanja, kuhanja,itd.
Na teveju so tudi vaje za telovadbo, kolikor vem. Pa tudi prejšnji teden si lohk šla mal v naravo, ko je bilo lepo vreme. V trgovino ne hodim, ker kolikor slišim eni kašljajo v vse izdelke in so brez rokavic, raje naročim vse preko spleta.

Jaz se nimam za neko pretirano družabno bitje. Ampak vseeno pogrešam družbo ljudi.
Se lohk preko skypa menim z njimi. Karantena me moti, ker imam ful rada svobodo, grem teči, na kak izlet na potovanje ali na bližnji hrib, zdaj pa skoz biti v hiši-groza.
Ampak vseeno boljše, kot se izpostavljati okužbi.

Samski zmeraj nastradamo v tej krizi še bolj, sploh tiste, ki so še 3 mesece prej imele ljubimce za seks. Jaz osebno najbolj trpim zaradi pomanjkanja svobode in seksa. Ostalo se že nekako navadim. Ampak tisti, ki živijo sami ali z mačko ali psom vsaj ne bodo okužili drugih, kot če živiš s celo družino.
Ja, veliko tesnobe in samomorov bo- ampak če sem čisto iskrena je v teh časih boljše umreti, da se sam/a ubiješ, kot da te korona pokoplje. Naredimo skupinski samomor v varnem zavetju domov.

Zahvali se tistim, ki jedo netopirje in podgane. In to celo še žive – mladiče.

Ja, žal je to kot vojno stanje – generacije, ki niso doživele vojne za Slovenijo, niti ukrepov iz časov Milke Planinc v Jugi, ne morejo vedeti, kako to je in se s takimni psihičnimi obremenitvami soočajo prvič. Takrat še ni bilo take razvajenost in izobilja, pa tudi psihično smo bili precej bolj “trdni”; kot danes- sposobni marsikaj pretrpet tudi na psihični ravni.
[/quote]

Jaz sem doživela vojno za Slovenijo, takrat sem bila zelo majhna. Ampak tisto je k sreči hitro minilo.

Ta zločin zaradi katerega moraš biti doma, je bil narejen z agendo v laboratoriju-virus.
Z njim nas hočejo elite depopulizirati, nato pa spremeniti v cashless society pa vojaško državo.
Nočem vas strašiti, samo ne biti naivni da bo po tem sranju bolje.

Osnovna matematika… BOLJ, KO SE BO VIRUS SIRIL, DLJE BOMO IZOLIRANI.
Se razume, kajne. Se torej splaca potrpel al krsiti vse in raztegnit tole sranje se v poletje?

Itak. Virusi so na Zemlji dlje od nas. Cca tako dolgo, kot celice. Ce imate otroke, imate sedaj idealno priloznoat malo ponoviti biologijo.

Sama sem totalni introvert. Nakupovanje, kavice, frizer… me ubijajo in je zame popolna izguba časa in imam zminizirano na res samo najbolj nujno. Z večino kolegic se tudi drugače bolj slišimo, vsakih toliko dobimo na sprehodu, ker nas kafiči ubijajo. Če bi še imela možnost dostojno zaslužiti z delom od doma in enkrat na leto it na potovanje, komot tak živim. Najraje sem v miru sama s seboj in družino in mi popolnoma nič ne manjka.

Res zanimivo kako smo si različni.

140 km cel mesec…
Ko jih boš pretekla 1.400, se zopet javi!

Vidi se, kakšne “vrednote” so pri nekaterih v ospredju. Nakupovanje, kozmetičarka, frizerka, kofetkanje… Zaradi takega egoističnega razmišljanja (samo jaz in nihče drug ni pomemben) je svet tam, kjer je.

Takšno stanje, kot je, če ne bi bilo virusa, bi bilo prav dobrodošlo. Svet je ponorel. Čas je bil, da se je ustavil. Če zdaj že več ne zmorete, kaj šele bo, saj to stanje ne bo odpravljeno čez noč.

Da ne vidite drugega kot potrošništvo, je resen problem. Od avtomobilov se bomo zadušili. Kakšen balzam je zdaj, ko ni takšnega prometa.

Nekateri ste globoko zabredli v materializem in to je zdaj začelo vam ven udarjati. Tistim, ki imajo preveč denarja in imetja, je zdaj še posebej hudo, ko se ne morejo postavljati pred drugimi. Če ni ničesar drugega dobrega od tega virusa, je vsaj to, da je popolnoma vse izoliral, ne le revežev. Virus, ki ne pozna statusa, virus, ki v tem pogledu ne diskriminira in ne deli na bogate in revne.

predlagam da se tem kateri itak že živijo v vsporednem svetu le ta omogoči, naj živijo po starem, stran od nas, pa naj pocrkajo , prej bodo prej bo mir. Naj sprejemajo “begunce”, naj hodijo na pijačke pa v šoping, tam naj delajo oni in njihovi somišljeniki, če ne premorejo instinkta za samoohranitev je bolje da jih danes pobere kot da zjebejo še nas.

Ti pa se prvo nauči, da se ne obsoja. Poznaš pregovor, kdor sodi mu bo tisočkrat povrnjeno.


Vceraj je 19 letni sin komentiral, da ne razume folka, ki jamra, da mora ostati doma, kjer ima vso udobje in moznost komunikacije. Kaj vse je prezivelo clovestvo, bolezni, vojne, zdaj pa egoisticni razvajenci jamrajo.
Zelo zrela izjava najstnika, ki zivi za vikende, dogajanje. Si pa zna narediti svojo zabavo in v tem casu niti enkrat ni jamral.

to da doma čepiš in obsojaš druge ljudi ni samoohranitveni nagon ampak nagon strahu. jako boš pomagal, ko bo prava vojna. ko bo šlo zares, prej ko slej, pri tebi, tako, kot gre pri vseh, življenje je polno presenečen, nam boš pokazal svoj samoohranitveni nagon. Garantiram vsem monovcem, da ne znaš reševati problemov, da ne znaš preživeti, če ti nekdo s prstom ne pokaže kako moraš……in tako dalje.


Vceraj je 19 letni sin komentiral, da ne razume folka, ki jamra, da mora ostati doma, kjer ima vso udobje in moznost komunikacije. Kaj vse je prezivelo clovestvo, bolezni, vojne, zdaj pa egoisticni razvajenci jamrajo.
Zelo zrela izjava najstnika, ki zivi za vikende, dogajanje. Si pa zna narediti svojo zabavo in v tem casu niti enkrat ni jamral.
[/quote]

ne ni zrela izjava ampak izjava najstnika, ki je dal malo skozi in še tebi povem, nikoli ni zrelo, ko nekdo kaže s prstom na druge in jih obsoja. NIKOLI.

to da doma čepiš in obsojaš druge ljudi ni samoohranitveni nagon ampak nagon strahu. jako boš pomagal, ko bo prava vojna. ko bo šlo zares, prej ko slej, pri tebi, tako, kot gre pri vseh, življenje je polno presenečen, nam boš pokazal svoj samoohranitveni nagon. Garantiram vsem monovcem, da ne znaš reševati problemov, da ne znaš preživeti, če ti nekdo s prstom ne pokaže kako moraš……in tako dalje.
[/quote]

Meni je doma čisto vredu, vem da sem na varnem, vem da se z virusom ni za zajebavati, sem sicer v vrhunski kondiciji, pa kaj mi to pomaga, poglej vrhunske športnike kako znajo najebati, kdor se ne zaveda nevarnosti se pač ne zaveda, sploh pa ne gre samo zate, zame, gre za vse nas, tvoje znance, družino, bi znalo živeti s tem da bi s svojim neodgovornim vedenjem okužila ljudi okoli sebe kateri bi zaradi tvoje NEODGOVORNOSTI umirali.

Kozmeticarka pride na dom? Waw, bravo ! Zaradi takih dejanj, bomo se dlje doma. Katastrofa. Egoizem na visku !

Nemorm verjet kok je folk neumen. A ne mors doma nohtov nalakirat pa si frufru odstrizt. Kaksne ovce da ne zdržite brez druzga folka. Cist slabo. Zato pa je ta virus med nami sploh. Ker folk ne more brez folka. Namest da bi se kdaj mal posekiral kwa delamo s svetom se doma jokcate k nemorte na kavico v lokal pa k frizerju. Bo la no. Tvoj komentar.. K da bi ga napisala tipicna blondinka v komediji.

Drgni si jo sama.

New Report

Close