Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek jaz pa svoje hranim z nezdravo hrano

jaz pa svoje hranim z nezdravo hrano


Stvar je v tem, da se šele dobro začenjamo zavedati, kakšno sranje (strupe) jemo in pa glede zakisanja telesa. Pšenica je že totalno degenerirana, pakirano (“trajno”) mleko predelano in osiromašeno in tudi ni dobro za kosti, kot dohtarji zmotno trdijo, (beli) sladkor pa ni bil nikoli “zdrav”.
Odkod mislite, da je vedno več raka, alergij in drugih bolezni? Na prvi liniji je hrana.
[/quote]

Pa psiha in stresi so tudi in neizražanje čustev, vse to je še pred hrano. Zakaj je toliko ljudi bolanih na jetrih. Neizražanje jeze in še bi se našlo. In celo življenje niso pili, jedli tablet, zdravo jedli. Kje bi potem bil razlog če ne v čustvih potlačenih, z jezo?

Pa psiha in stresi so tudi in neizražanje čustev, vse to je še pred hrano. Zakaj je toliko ljudi bolanih na jetrih. Neizražanje jeze in še bi se našlo. In celo življenje niso pili, jedli tablet, zdravo jedli. Kje bi potem bil razlog če ne v čustvih potlačenih, z jezo?
[/quote]

Sama imam npr. ko je zgoraj omenjeno skos alergijske napade, senene nahode in točno se zavedam od katerih vzorceh to vlečem od doma in zakaj imam vedno skso s sinusi in pljuči probleme. To je veliko več psiha se strinjam z napisanim. Težave, da te nekdo duši, d ase zadušenega počutiš, veš, pa tega ne znaš spremeniti. Ampak, če že veš, je že korak lažje naprej v tej smeri. In mi nobeni zdravniki ne znajo pojasniti te zamašitve sinusov, pa sem tudi probala en čas s hrano če bo bolje. Ni bilo, ker vzorce sem imela iste in isto ponavljala. Bom odprla temo in več bomo rekli o tem kako ni vse v hrani. Le 1/4. Kje vse so drugje vzroki

Pa psiha in stresi so tudi in neizražanje čustev, vse to je še pred hrano. Zakaj je toliko ljudi bolanih na jetrih. Neizražanje jeze in še bi se našlo. In celo življenje niso pili, jedli tablet, zdravo jedli. Kje bi potem bil razlog če ne v čustvih potlačenih, z jezo?
[/quote]
Tudi to. No, vsakdo ima svoje “izbrane” strupe, nekateri več njih.


Tudi to. No, vsakdo ima svoje “izbrane” strupe, nekateri več njih.
[/quote]

ja moje izkušnje so da je bilo dosti bolj v psihi, stres. Hrano že predelamo, stresne situacije pa malo težje, oz se kar znamo v enih in istih krogih vrteti in ne znamo nikakor ven iz tega.

Dodatki se zelo slabo absorbirajo v telesu.

Mislim, da se da vseeno furati normalno prehrano za zmerno ceno. Mene včasih v naši vaški trgovini kdo kar direkt napade, kako jaz ven odnesem cel ogromen žakelj hrane, pa plačam 20 evrov, oni pa napolnijo eno malo vrečko in je 30 evrov … Nisem obsedena ne z bio, ne z zdravo hrano, niti z lokalno pridelano, ampak po pameti. Čim manj kupljenih sladkarij, ker so v njih najslabše možne sestavine in veliko dodatkov, čim več sladkam z medom, v zadnjem času tudi s kokosovim sladkorjem, piškote, pecivo in kruh pečem doma, izjemoma kupim kruh. Jogurt, mleko, kisla smetana, sir kupujem bio in polnomastno. Mleko in mlečni izdelki so mi enostavno dobri in dokler ne bo nujno, jih bom uživala. Čim več sveže zelenjave in sadja. Testenine polnozrnate, ker je razlika v ceni premajhna, da ne bi (ni treba, da dobi vsak za pol vrečke testenin na krožnik), pijemo v glavnem vodo. Kuham preprosto. Mesa ne jemo, če pa že, je bio (raje enkrat na mesec bio kot trikrat na mesec navadno meso), ne kupujem salam in namazov. Če hočejo otroci sadni jogurt, doma zmiksam sadje in ga dodam navadnemu jogurtu. Kavo kupujem kavo, ne raznih nadomestkov, kakav je kakav, ki ga otroci osladkajo s sirupom ali medom, ne kupujem instant variant.
In tako naprej.

Tudi sama bi tako napisala. Jemo zmerne količine, kupujem osnovna živila, brez mesa. Super, da nas je več takih.

Kar napadejo o boh pomagi keri nevoščljivci. Na vaseh manj imaš opravka z ljudmi, bolje je.

Ampak tole je čisto nakladanje.

Ne vem, kaj imaš v ogromnem žaklju hrane za 20 evrov, ampak za ziher ni napolnjen s polnozrnatimi testeninami, pravim kakavom, medom in bio mesom. Na tak način lahko nateguješ samo ljudi, ki ne vedo, koliko liter medu stane.

Ja, možno je, da v trgovini kupiš samo ovsene kosmiče in mleko, oboje približno evro na liter. Po volumnu ful nanese in se ti ljudje mogoče čudijo, da za tako malo denarja tako maso hrane neseš od blagajne. Ampak nekje moraš tudi tiste dražje artikle dobit, tako da z 20 evri na žakelj hrane lahko kar nehaš.

Ampak tole je čisto nakladanje.

Ne vem, kaj imaš v ogromnem žaklju hrane za 20 evrov, ampak za ziher ni napolnjen s polnozrnatimi testeninami, pravim kakavom, medom in bio mesom. Na tak način lahko nateguješ samo ljudi, ki ne vedo, koliko liter medu stane.

Ja, možno je, da v trgovini kupiš samo ovsene kosmiče in mleko, oboje približno evro na liter. Po volumnu ful nanese in se ti ljudje mogoče čudijo, da za tako malo denarja tako maso hrane neseš od blagajne. Ampak nekje moraš tudi tiste dražje artikle dobit, tako da z 20 evri na žakelj hrane lahko kar nehaš.
[/quote]

Med ne kupi 3x tedensko ane? Meso piše da kupi 1x mesečno. PZ testenine 1 paket imamo mi za 2x, pa smo trije. Kakav stane 1 eur, pa traja cel mesec. Piše da ni obsedena z bio, eko, torej ne kupuje kakava iz Kalčka za 10 eur.
Spet bluziš, vedno natempirana za kreg. In polpismena.

Zdrava prehrana je enostavna samo nihče jo noče, ker je večinoma ljudi navajena na ojačevalcev okusa. Še vodo ne marate, če nimate notri nek ojačevalec okusa. Zato se ne sprenevedajte kaj ja zdrava prehrana in kaj ni.


Res je tako. Še brez čebule in moke ne znajo delat hrane.

Med ne kupi 3x tedensko ane? Meso piše da kupi 1x mesečno. PZ testenine 1 paket imamo mi za 2x, pa smo trije. Kakav stane 1 eur, pa traja cel mesec. Piše da ni obsedena z bio, eko, torej ne kupuje kakava iz Kalčka za 10 eur.
Spet bluziš, vedno natempirana za kreg. In polpismena.
[/quote]

Pravi kakav ne stane 1 evro. PZ testenine vi verjetno jeste vsak dan, in to brez česarkoli drugega.
Takrat, ko enkrat mesečno kupi bio meso, je to svojih 20 evrov, pa ga ni za cel žakelj.

Resno, človek, ki kdaj tudi kupi hrano v trgovini, pač prepozna bulšit. Bio sir. A veš, koliko stane? No, jaz vem. Ne vem, kolikokrat kupi med, ampak če ga namesto cukra uporablja in doma piškote peče, ga ne porabi dva kozarca na leto.

Zato pa pravim, lahko nese žakelj hrane iz trgovine za 20 evrov. Ampak poleg tega žaklja mora še cel kup drugih stvari kupit (v trgovini, pri kmetu, kjerkoli že), če hoče imet stvari, ki jih v postu našteva.

In ja, vedno sem pripravljena na kreg z monami, ki s svojimi nakupovalnimi pohodi kljubujejo vsem ekonomskim zakonitostim. Ti pa z mano, pot calling the kettle black.


Ne sekiraj se, mi smo pri taki hrani prišlo – mož do 70 r.d. jaz do 65. Otroci odrasli. Oba zdrava, letom primerno sicer, nobenih težav zaradi prehrane. Več težav zaradi stresa, ne hrane. Obožujem rogljičke, kot otrok pa bele kifeljce in kakav. Še danes jem bele žemlje, namazane z maslom, še vedno jem mleko in sir, bel riž in piščance.
Smo meščani in nismo nikoli imeli njive ali vrta. Še vedno živimo, ne jaz ne mož nisva debela – prej presuha. Res pa je, da nikoli nismo jedli golaža z moko, nikoli nismo cvrli – ne maramo sladkih pijač, rajši kozarec refoška pri kosilu.
Šele od penzije naprej jeva zajtrk, prej sva zjutraj pila samo kavo, še pred tem pa tudi kakšno pokadila.
Torej je nezdrava hrana lahko prenažiranje, preveč mastno in slabo ocvrto- cvrejo tudi Japonci in Kitajci pa niso debeli, bel riž je vsa Indonezija 3x na dan, pa ni debelih. Torej debelost ne pride od belega riža, debelost pride od prenažiranja! Od nič ni nič so rekli stari ljudje, ko so videli debeluha.
[/quote]

Težko je naštevati stvari. Na kakovost in dolžino življenja vpliva zelo veliko dejavnikov. Lahko delaš zelo veliko stvari super, enega od tistih, ki pa je morda tvoja šibka točka pa pozabljaš… Ampak veliko je že samo genetika človeka. S pravilno prehrano vseeno zmanjšaš tveganje, ampak če si v naslednjem trenutku v stiku s strupenimi snovmi…

Ampak tole je čisto nakladanje.

Ne vem, kaj imaš v ogromnem žaklju hrane za 20 evrov, ampak za ziher ni napolnjen s polnozrnatimi testeninami, pravim kakavom, medom in bio mesom. Na tak način lahko nateguješ samo ljudi, ki ne vedo, koliko liter medu stane.

Ja, možno je, da v trgovini kupiš samo ovsene kosmiče in mleko, oboje približno evro na liter. Po volumnu ful nanese in se ti ljudje mogoče čudijo, da za tako malo denarja tako maso hrane neseš od blagajne. Ampak nekje moraš tudi tiste dražje artikle dobit, tako da z 20 evri na žakelj hrane lahko kar nehaš.
[/quote]

No, dejansko je količinsko lahko kar veliko.
Pred kratkim so imeli poceni hrvaške mandarine in ko imajo hrvaške, si jih privoščimo, bile so pa manj kot evro. Pa par glav radiča štrucarja, zelje, imeli so znižan slabši paradižnik (porabim za omako), preveč zrele banane (po 60 centov za kg), vzela sem vrečko korenja, olje, liter jogurta, dve stebli pora, izjemoma hlebec kruha in mešanico za žitne polpete. Nekaj čez 20 evrov je bil račun. Ni šlo vse v tisto močnejšo plastificirano vrečo.

Med drugače kupim direktno pri čebelarju.

Bodi malo pozorna na to, kaj imaš v vozičku … Takoj, ko daš notri kako zamrznjeno hrano, že pripravljene omake, škatle piškotov, čokolade, razne namaze, salame, se račun enormno poveča. Dejansko mislim, da ko se odvadiš kupovati balast, ostane tistih 50 evrov, da lahko kupiš malo bolj kakovostne stvari, seveda tisto, kar se zdi smotrno. Na primer pri testeninah se za moje pojme res ne splača šparat, tako kot je zgoraj ena napisala, je 500 gramov dovolj za 6 porcij, pri nas včasih tudi za 8 (in imamo dva najstnika kobilici žerki pri hiši, pa vseeno). Ne bom potem kupovala tistih za 50 centov … Veliko bio izdelkov imajo v Hoferju in Lidlu po čisto znosnih cenah (pa naj se zdaj ne razmahne debata o bio, ampak jogurt, kisla smetana imata precej drugačen okus, že zaradi tega ju raje vzamem kot navadne variante).

Pravi kakav ne stane 1 evro. PZ testenine vi verjetno jeste vsak dan, in to brez česarkoli drugega.
Takrat, ko enkrat mesečno kupi bio meso, je to svojih 20 evrov, pa ga ni za cel žakelj.

Resno, človek, ki kdaj tudi kupi hrano v trgovini, pač prepozna bulšit. Bio sir. A veš, koliko stane? No, jaz vem. Ne vem, kolikokrat kupi med, ampak če ga namesto cukra uporablja in doma piškote peče, ga ne porabi dva kozarca na leto.

Zato pa pravim, lahko nese žakelj hrane iz trgovine za 20 evrov. Ampak poleg tega žaklja mora še cel kup drugih stvari kupit (v trgovini, pri kmetu, kjerkoli že), če hoče imet stvari, ki jih v postu našteva.

In ja, vedno sem pripravljena na kreg z monami, ki s svojimi nakupovalnimi pohodi kljubujejo vsem ekonomskim zakonitostim. Ti pa z mano, pot calling the kettle black.
[/quote]

Meso kupim za en ali dva obroka, ga načeloma ne jemo, ampak vsake toliko otrokom paše. V Hoferju je pol kilograma mlete bio govedine malo manj kot 5 evrov in to je za dvakrat omaka boloneze za otroka, torej štiri porcije (jaz je ne jem), ali vzamem piščanca cirka ista cena in prav tako to razdelim na dva obroka.
Kljub nekaterim bio izdelkom v vozičku za veliki tedenski nakup ne dam več kot 50 evrov. Piškoti, doma pečeni, so vseeno cenejši kot v trgovini, pa ker so iz malo bolj kakovostnih sestavin, jih niti ne moreš toliko pojesti kot štacunskih.

Bio sir je okrog 10 evrov za kg, kar se meni ne zdi toliko ful dražje od navadnih sirov, če ne vzameš seveda trgovske znamke za 5 evrov/kg. Kisla smetana je recimo pol litra 1,5 evra, navadna je pa evro.

Na žalost nimam možnosti primerno shranit krompirja, ker bi sicer bio pri kmetu dobila za 80 centov za kg, tako da ga moram kupovati sproti po 1 evro za kg, ampak to je preračunano na kosilo za tri še vedno razmeroma znosen znesek.

No, dejansko je količinsko lahko kar veliko.
Pred kratkim so imeli poceni hrvaške mandarine in ko imajo hrvaške, si jih privoščimo, bile so pa manj kot evro. Pa par glav radiča štrucarja, zelje, imeli so znižan slabši paradižnik (porabim za omako), preveč zrele banane (po 60 centov za kg), vzela sem vrečko korenja, olje, liter jogurta, dve stebli pora, izjemoma hlebec kruha in mešanico za žitne polpete. Nekaj čez 20 evrov je bil račun. Ni šlo vse v tisto močnejšo plastificirano vrečo.

Med drugače kupim direktno pri čebelarju.

Bodi malo pozorna na to, kaj imaš v vozičku … Takoj, ko daš notri kako zamrznjeno hrano, že pripravljene omake, škatle piškotov, čokolade, razne namaze, salame, se račun enormno poveča. Dejansko mislim, da ko se odvadiš kupovati balast, ostane tistih 50 evrov, da lahko kupiš malo bolj kakovostne stvari, seveda tisto, kar se zdi smotrno. Na primer pri testeninah se za moje pojme res ne splača šparat, tako kot je zgoraj ena napisala, je 500 gramov dovolj za 6 porcij, pri nas včasih tudi za 8 (in imamo dva najstnika kobilici žerki pri hiši, pa vseeno). Ne bom potem kupovala tistih za 50 centov … Veliko bio izdelkov imajo v Hoferju in Lidlu po čisto znosnih cenah (pa naj se zdaj ne razmahne debata o bio, ampak jogurt, kisla smetana imata precej drugačen okus, že zaradi tega ju raje vzamem kot navadne variante).
[/quote]

No tega, da imate pri dveh najstniki (sicer je razlika ali sta 11 ali 17) 500 g makaronov za osem porcij, pa ne verjemem.

Ker pri nas, če se najstnika (16 in 18) zavzameta imata 500 g špagetov točno za enkrat, se pravi 2 porciji.

To kar si ti poslusala, avtorica, ni predavanje o zdravi prehrani, ampak je neko novodobno modrovanje. Stavim, da gospa predavateljica ni cepila svojih otrok. Mene sicer ne motijo modrovanja, vsak zivi svoje zivljenje tako, kot misli, da je prav. Nimam pa nic slabe vesti, ker jem makarone iz bele moke ali bel kruh.

Če plačaš za pol kilograma govedine manj kot pet evrov, se lahko vprašaš o kakovosti tega mesa. Pa ja ne padate na vse “bio” fore?

No tega, da imate pri dveh najstniki (sicer je razlika ali sta 11 ali 17) 500 g makaronov za osem porcij, pa ne verjemem.

Ker pri nas, če se najstnika (16 in 18) zavzameta imata 500 g špagetov točno za enkrat, se pravi 2 porciji.
[/quote]
če tole ni direkt po hudem treningu (ampak takrat se testenin itak ne je), ali pa makaroni brez vsega, potem sta res požeruha.
pri nas je za 4 kosilo iz 500g testenin, pa še ostane. Zraven je še zelenjava, meso redko. Otroka 13 in 19, še nikdar sama nista pojedla pol kile testenin. Če so polnozrnate, so še bolj nasitne in se jih poje še manj.

500g polnozrnatih bio testenin v Hofru je 0,99€.

In to en tak velik predavatelj, pa ne vem, če ni bil Ogorevc, ne vem več koga sem že poslušala na youtubu. Jest v mejah normale, se razume, pri tem pa si za svoje zdravje naredil veliko več, če si z užitkom pojedel en zrezek in krompir kot z vso novodobno znanostjo (in stresom v ozadju, v možganih, o tem, kaj je zdravo in kaj ne) neke vodene bio zelene liste brez okusa.
Skratka, pomembno je tudi zmerno, a zadovoljno živeti in ne biti obremenjen s tisoč smernicami in modnimi muhami.


če tole ni direkt po hudem treningu (ampak takrat se testenin itak ne je), ali pa makaroni brez vsega, potem sta res požeruha.
pri nas je za 4 kosilo iz 500g testenin, pa še ostane. Zraven je še zelenjava, meso redko. Otroka 13 in 19, še nikdar sama nista pojedla pol kile testenin. Če so polnozrnate, so še bolj nasitne in se jih poje še manj.

500g polnozrnatih bio testenin v Hofru je 0,99€.
[/quote]
Bemti, trije smo, pa nismo nič debeli, pa je 250 g testenin čisto dovolj za nas. Dobrih seveda. In kako iz pol kile naredite 4 kosila za … koliko ljudi? In otroka, 13 in 19?? ne pojesta četrt kile testenin s polivko. A jesta pri babici ali pa sta lačna.
Ali pa lažeš!

Avtorica, praviš, da je predavateljica iz stroke.
Mene pa zanima iz kakšne stroke?
Namreč iz zdravstvene stroke sigurno ni. Mi pa deluje kot, da je neka babura, ki je šla na kak tečaj, recimo Herbalife in se ima za strokovnjaka o prehrani.

Tisti, ki so medicinske stroke, ti ne bodo trapali takih traparij.
Sicer se strinjam, da je fajn, da je čim več eko, bio. Ampak razni dodatki, ki jih omenjaš, je to res eko, bio? Ne, ni, je čista kemija. Vsak tablet, čeprav trdijo, da je naravno, je zame čista kemija.
Tako, da ta predavateljica predvsem ni povedala kaka stroka je. Veš so ljudje, ki so ekonomisti, fdjevci, strojniki po stroki. Predavajo pa o hrani. So strokovnjaki za ekonomijo, za sociologijo, strojništvo. Niso pa strokovnjaki za prehrano. In tale tvoja predavateljica je strokovnjakinja, ampak ne za prehrano.

http://ekomeso.si/nasa-mlada-ekoloska-govedina/

No tega, da imate pri dveh najstniki (sicer je razlika ali sta 11 ali 17) 500 g makaronov za osem porcij, pa ne verjemem.

Ker pri nas, če se najstnika (16 in 18) zavzameta imata 500 g špagetov točno za enkrat, se pravi 2 porciji.
[/quote]

Napisala sem, da je včasih dovolj za osem porcij – pol zavoja skuham za tri in včasih ostane ena porcija še za večerjo. Jaz sebi naložim tako od oka 60 g, otroka potem cirka vsak po 95 g., včasih manj in potem ostane. Četrt kile na enega – saj ne redim slonov. Zraven je itak še omaka in solata. Navajeni smo jesti zmerno, ne maram nažiranja in da mojemu otroku kdo da tak kup špagetov na krožnik, se mu zagravža.
Škoda, ker jim nisi privzgojila zmernosti pri hrani, to ju bo lahko kasneje v življenju še hudo teplo, če niste gensko nagnjeni k suhosti.

New Report

Close