Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek jaz pa svoje hranim z nezdravo hrano

jaz pa svoje hranim z nezdravo hrano


Bemti, trije smo, pa nismo nič debeli, pa je 250 g testenin čisto dovolj za nas. Dobrih seveda. In kako iz pol kile naredite 4 kosila za … koliko ljudi? In otroka, 13 in 19?? ne pojesta četrt kile testenin s polivko. A jesta pri babici ali pa sta lačna.
Ali pa lažeš!
[/quote]
kaj se pa ti razburjaš, če bi bila funkcionalno pismena, bi videla, da pišem o štirih osebah in ne štirih kosilih, bo šlo?

V trgovini ne kupujem zamrznjene ali pol pripravljene hrane. Kupujem enkrat na teden. Ne kupujem BIO izdelkov, ker so za nas predragi in po pravici ne verjamem v to etiketo ”BIO”.

Zame je ”bio” samo tisto, kar zraste na vrtu, kar sama pridelam. Ni veliko, malo je, za več pridelka nimam več zemlje, niti časa.

Ko tole berem, da ričet redi…..in take jedi, ne vem no. Meni se ne zdi.
Ja, kuham pozimi sedaj: joto, ričet, ajmoht, zelenjavno juho, borovničeve knedelne (sami nabrali borovnice poleti), svaljke in golaž, špinača s pirejem in jajcem na oko…….. ne vem, se vam zdi, da to redi?
Meni se zdi da ne, važno je koliko tega poješ in koliko migaš….ter kako je pripravljeno.

Zelenjavni ričet s hrenovko ali pa z eno pečenico (ne z nekimi mastnimi nakuhanimi rebri)…..se mi ne zdi ”težka hrana”…..enako, če ne zabeliš to z nekimi ocvirki, ali ne vem koliko maščobe da uporabiš pri kuhi………. meni se ne zdi to težko.
Zdi se mi celo simpl, namečeš v lonec in pustiš, da se kuha ”samo”- ni neka veče procedura, da to narediš.
Se mi pa zdi, da je ”domače”, vedno je kuhano doma in vsi radi jejo nekaj na žlico ali pa nekaj česar ni v menzi ali v šoli.
Imam otroke ja (in najstnika fanta!), ki radi jejo: palačinke, mlečni riž, proseno kašo, šmoren, rižev narastek, kompot (tega sem vložila poleti sama),…..ali pa od mesa: polpete, polivka s faširanim na svedrcih, hrenovka….
Rada bi doma pekla krih, pa ne morem, ker nima časa in discipline. Delam pa doma domačo pašteto, ker se mi zdi nek pašteti podoben namaz kupovati- fuuj….
Poleti smo bolj na zelenjavnih juhah, tudi knedelnih mareličnih (da porabimo star krompir), pa na solati s kakšnim krompirjem, mesa jemo takrat manj, tudi če je vroče, nam ne paše…..

Če povzamem, ker že preveč nakladam……je to tako, da v kuhinji pa je treba bolj pomigat ja za tak stil kuhanja, nisem nič kaj komot. Praviloma si zelenjave in solato vedno pripravim vnaprej, da je zelenjava očiščena, pripravljena oprana in očiščena…..ker mi to ful časa prihrani. Ja, včasih tudi juho skuham prej in po tem pogrejem, ker če domov prideš lačen, sestradan in da so stvari še na vrtu, ali v skrinji, ali v štacuni……me kar mine, da bi delala in takrat bi gasili to z nekimi napol pripravljenimi stvarmi, sladkorji……….. Tega pa nočemo, zato se raje discipliniram in pripravim prej zvečer, čeprav je včasih težko, ampak se po tem drugi dan izplača.

lp, D

New Report

Close