Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek je bil kdo od vas na zahodni ameriki? kje ste kupi karte, koliko vas je stalo potovanje?

je bil kdo od vas na zahodni ameriki? kje ste kupi karte, koliko vas je stalo potovanje?

to bo gotovo pravo doživetje 🙂 tale amerika 🙂

kar se tiče odobrenega limita za minus na kartici pa zato, ker je ena znanka, ki je prepotovala že pol sveta, pred nekaj dnevi na fb-ju jamrala, da so ji pobrali iz računa za dve karti in ne samo za eno…

nismo pa še niti nikoli leteli z letalom. zato nas je malo strah prestopanja… sem sicer brala, da so iz zagreba bili včasih tudi direktni leti, kar bi bilo sicer zelo primerno, ampak sedaj na njihovi spletni strani ne najdem nobenih destinacij zg – la/sa.

sulica, imaš definitivno prav. sulica – si ti imela rezervirane že vse hotele v naprej ali si jih rezervirala sproti v ameriki potem?

Tako zelo si že vsa leta želim potovat v Kalifornijo, ampak imam zelo nizke prejemke. Sicer varčujem, se pa bojim, da bom prej umrla, kot pa uresničila svoje sanje.

Želja pa je nenormalna, venomer brskam po int.straneh in iščem informacije od ZDA. Računam na to, da bi šla mogoče do NY , potem pa s trefikom čez celo državo do LA.

Upam in molim, da bi mi to uspelo.

Vsem vam, ki pa greste v bližnji prihodnosti, pa obilo užitka in veselja ob odkrivanju te lepe države.

Za letalske karte preverjaj tole: http://www.posvetu.si/blog/2013/03/26/kalifornija-iz-munchna-za-neverjetnih-360e/

sulica – kje si pa ti kupila letalske karte?

da jih bi dobili nekje po ugodni ceni, bi verjetno takoj skočili v to 🙂

O hvala za to stran in hvala vesolju za internet.

lep dan

Huh, kakor kdaj. Momondo, expedia, se niti ne spomnim več, katero spletno stran sem takrat uporabila. Zadnje leto ali dve uporabljam Momondo in Expedia, ampak resda večinoma potujem po Evropi. Zna biti, da obstajajo cenejši ponudniki, kdo bi vedel. Je pa tega kot listja in trave 🙂 Nazadnje sem za povratno letalsko karto plačala cca. 800 dolarjev (zdaj bo skoraj dve leti od tega). So pa čezatlantski leti skoraj vedno polni, zato je pametno rezervirati nekaj časa vnaprej, sicer ostanejo same zoprne (in drage) variante, kot npr. 2x prestopanje in podobno.

Vnaprej zgolj za 5 nočitev, ostalo pa sproti. Saj moteli ob cestah niti niso dragi, pa še malo doda tisteeg pridiha iz ameriških road trip filmov.

Rezerviras karto, uredis vse potrebno, najames avto. Potem pa gasa!

Simples…

Mislem, jest pa tudi ne bi dala hrane zraven. Saj je rekel da je hrana malo cenejša kot pri nas.
Pa si izračunaj. Ta podatek ne more bit realen, ker zelo različno trošimo za hrano. Jaz do 200eur na mesec za familijo eni pa tud po 400.[/quote]

pa pismo no, ja valjda se da hrana zraven.
saj pa ne moreš primerjat. doma greš v trgovino, kupiš osnovne sestavine in si kaj skuhaš, na potovanju pa na tak poceni način ravno ne prideš skozi in si odvisen od takšne in drugačne pripravljene ponudbe. vsaj večinoma, redkokje imaš najet apartma, da si lahko sam kuhaš.
zato so stroški hrane pač ena od vseeno važnih postavk na potovanju no.
doma menda ne ješ dvakrat na dan zunaj…

Ne vem kaj dramirate saj je veliko restavracij in supermarketov na vsakem koraku. Vse se, da tudi kombinirat in ni treba vsak dan v restavracijo. Itak je pa dolar se vedno ugoden za nakupe in tam za 10$ dobis ze ogromno porcijo. Ce je meni ne uspe vedno pojesti potem se ze ve, da je precejsnja… :p

Matr ste pa res zapeli za to hrano. A vi doma nč ne jeste, da vam hrana na potovanju predstavlja tak strošek??

Glej, če se govori o stroških potovanja, se hrano pač vključi zraven!

Človek mora jesti, če gre na potovanje, ali pa če ne gre. Za razliko od hrane, pa doma pred kavčem ne rabiš vozovnice, pa najetega avtomobila, niti spanja po hotelih. Torej je popolnoma jasno kaj se šteje pod stroške potovanja.

Očitno samo monam to ni jasno.

Logika pa ni tvoja vrlina, kajne. Dlje kot do Hrvaške ti pa tudi verjetno še ni uspelo.
Verjetno ne ločiš med kuhanjem doma in prehranjevanjem na potovanju.
Potem pa odštej še določeno količino bencina, saj ga porabiš nekaj tudi, če ne potuješ po ZDA in prištej primanjkljaj, ki ga boš imel pri plači, ko te 3 tedne ne bo v službo.

Glej, če se govori o stroških potovanja, se hrano pač vključi zraven![/quote]

Pa nehaj že srat s to hrano, mene košta dnevno kosilo v Šparu več, kot v USA, tam imaš več kot dovolj izbire, razen v tistih njihovih prerijah in puščavah. Med 7-10 dolarjev, pa se naješ. Lahko greš pa tudi v market in si nabaviš Kaj pa jaz vem, ali kdo živi samo od jabolk ali guštira po ta boljših restavranih, razlika je astronomska!
V glavnem, hrana je cenejša kot pri nas, torej dovolj dober podatek za vse, razen za tebe?

New Report

Close