Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek je kdo kupil podstreho v bloku?

je kdo kupil podstreho v bloku?

Pred leti smo kupili stanovanje v starejšem bloku. Smo v najvišjem nadstropju in bi radi odkupili podstreho od sostanovalcev. Ali se komu sanja, koliko je vreden kvadrat? Gre za center Ljubljane. Ali pa vsaj razmerje, recimo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene stanovanja, v tem smislu. Ker bi radi z eno realno ponudbo prišli do sostanovalcev, da ne bi rekli, da jih hočemo okoli prinesti, hkrati pa da tudi ne plačamo več, kot je vredno. Bi pa na svoje stroške dvignili streho – a kdo ve, kakšna dovoljenja rabiš in ali se lahko zafrknemo v smislu, da kupimo in potem ne dobiš teh dovoljenj??

Ja, mi smo leto odkupili. Sama tako ne boš mogla ocenit, poklicati moraš cenilca, ki ti bo izdelal cenilni zapisnik, na podlagi katerega lahko odkupiš. Pri nas je tržna vrednost kvadratnega metra stanovanja 600 EUR (Štajerski konec bolj proti meji s Hrvaško), cena ki jo plačaš za podstrešje je 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ( se pravi 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od 600 EUR za kvadrat). Pridobiti moraš soglasje sostanovalcev, da ti sploh dovolijo odkup in potem preureditev, na upravni enoti povprašaj kakšna dovoljenja rabiš. Dvomim, da ti bodo dovolili dvigniti streho. Pri nas ni šlo.
LP

Uradni cenilec, nato pa soglasja vseh, ampak čisto vseh lastnikov stanovanj, če se en ne bo strinjal ne bo nič. O dvigu strehe pa lahko le sanjaš, sigurno se to ne bo dalo!

Center Ljubljane zna biti zelo problematičen, ker je cel kup stavb pod spomeniško zaščito. V teh primerih pa je odgovor na vprašanje glede dovoljenja za dvig strehe popolnoma jasen – absolutno ne.

Radovedna, zanima me kako se meri kvadratura podstrešnega prostora? Pri nas je podstrešje višine od 0 do cca 350cm. Je to celotna kvadratura ali pa samo od višine160cm naprej (kot je definirana pri bodočem popisu nepremičnin)?

A rabiš čisto vsa soglasja tudi za nakup dela podstrešja?

Ne ne meri se vse. Ne vem zdajle točno, bi morala zapisnik pogledat, ampak tako kot piše za tale popis pa sigurno ne. Mi smo imeli recimo 20 m2, v zapisniku kao uporabnega pa 14,4 m2.
LP

Ampak pri nas je višina od 0-160 cm, torej potem sploh nima smisla kupovati? Sem mislila, da bi ob fasadi pustili enako višino, dvignili pa bolj na sredini, da torej ostane izgled iz ceste enak oz. podoben, uporabna kvadratura bi bila pa seveda precej manjša. A mislite, da to potem ne bi šlo??

New Report

Close