Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek je lahko partner zavarovan po meni?

je lahko partner zavarovan po meni?

Stvar je taka- do sedaj je bil zavarovan po mami, je danes hotel potrdit kartico in mu je napisalo,da ni zavarovan.
Je reden študent,od lani sva prijavljena na skupnem naslovu, jaz sem zaposlena.

je možno,da ga zavarujem po meni?

Kaj pa kot občan?

Tudi moj partner je zavarovan po meni.Res pa je,da sva porocena.Ne vem kako je,ce nista.

Če je reden študent, kako to, da ni zavarovan?

Je prinesel oktobra potrdilo o vpisu na ZZZS?

ja, če se ni rabi nest potrdilo o šolanju, če je redn študent

če je redni ali izredni študent MORA vsako leto prinesti potrdilo o šolanju na ZZZS zagotovo so ga o tem že opominjali !! in zakaj bi bil po tebi ? naj ostane po starših, verjetno ga oni tudi uveljavljajo kot olajšavo pri dohodnini.

smo že ugotovili napako. Ni še odnesel potrdila o šolanju na ZZZS. Niso ga nič opomnili. V dohodnini ga uveljavljam jaz,saj živiva skupaj in imava majhno hčerko, tako da uveljavljam kar oba.

hvala za odgovore

Opomnili?

Njegova dolžnost je, da skrb za urejeno zavarovanje, čisto tako mimogrede.

Pred leti si ga lahko zavaroval po sebi, če sta dve leti bivala na istem naslovu, drugače pa ne, razen v primeru poroke (toliko o enakosti zunajzakonske zveze in poroke, kar se tiče zavoda za zdr. zavarovanje).

Zavarovan si lahko po možu / ženi.

lahko ga zavaruješ po sebi, samo na upravni enoti moraš dvigniti potrdilo o skupnem gospodinjstvu, ter ga odnesti v svojo kadrovsko ali finančno službo. potem oni uredijo vse naprej.
lp, roza

Oblečena in prav je tako!

Če ne bi bilo, bi bil lahko zavarovan po bilokomu tudi po sosedovem Janezu.

???
Potemtakem je prav, da oče njenega otroka ne more biti zavarovan po njej, zgolj zato, ker zavod dela razlike med poročenimi in koruzniki?
No, itak gre v tem primeru zgolj za njegovo šlamparijo, ker ni dostavil potrdila.

New Report

Close