Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je možno da nekdo tako zblefira na razgovorih za službo?

Je možno da nekdo tako zblefira na razgovorih za službo?

Ravno zato smo pri nas počasi skenslali vse ženske in najemamo samo fante, ker niso na porodniški, ne hodijo v bolniško za vsako malenkost in ne kofetkajo ure in ure. Od takrat naprej nam gre veliko bolje in imamo lahko večje plače. Prej je bil pa kar naprej en cirkus z nadomeščanjem in slaba volja. Babnice naj bodo doma, za resno delo niso primerne, razen zelo redkih. Tako pač je.

Poglej si UKC kako lažejo zaposleni in do služb pridejo.Pol pa vsake 2 meseca ponovni razpisi.Šizofreniki na psihiatričnih terapijah,jeclajvci dobijo službo takoj,ker tako govorijo kot da je vse res in delodajalca nategnejo.Pol pa ko se bojijo za službo pa se jim stanje tako poslabša,da imajo privide in prisluhe,da jih sodelavci zasledujejo,snemajo,so površni pri delu,na medicini dela in upravi namest,da bi jim pomagali in pozdravili,pa jim slepo verjamejo.Ko nekdo umre zaradi njihovih bolanih misli,pa podtaknejo drugemu.

Vprašaj se kaj je narobe s tabo,da jim nasedeš.Kake motnje imaš ti,da takim ljudem verjameš.Saj veš kak si take ljudi privabiš.

Pozdravljena. Na vprašanje, če je možno, da vas nekdo tako zblefira ste verjetno sama sebi dala odgovor. DA, je možno. Če pogledate večino kariernih nasvetov in vse te kalupe kako mora izgledati ponudba oz. prošnja za delo in kako nastopiti, potem ni to nič čudnega. Vse je po istem sistemu in kaj je tu tako težkega, da se to naučiš? Sama ne prakticiram tega, ker se mi zdi plastično. So pa delodajalci tudi takšni, da dobivaš ista vprašanja,vprašanja, ki jih imaš na internetu in kakšni morajo biti odgovori…mislim…halo??
Sej pa ne bom delala v gledališču na odru, da bi mogla vadit svoj nastop pa scenarij. Vsak delodajalec bi moral sestavit svoja vprašanja za svojo firmo, za njegove preference, za njegov team itd….šola za naslednjič :)…pa lep pozdrav.

Prevladuje mnenje, da so uspešni le energični ljudje hitrih gibov, mnogih besed in impulzivnih reakcij. Tisti bolj zadržani pa v glavnem ne pridejo do dobrih služb. A nekoč sem bila na nekem kariernem predavanju, kjer je predavateljica povedala, da vsaka firma potrebuje več tipov ljudi. Če bi te tipe primerjali z živalmi, potrebuje tako ovčko, kot tudi morskega psa. Pa mravljico, papagaja… Razumete? Predstavljajte si same morske pse v firmi. Saj bi se zgrizli, namesto da bi delali. Seveda tudi ni način, da bi morski psi glodali ovčke v firmi. Zato rabite tudi dobrega pastirja, ki bo imel stalno vse pod nadzorom in ne prepuščal odnosov v firmi delavcem samim. Ceniti je treba vsakršne karakterje ljudi, tako introvertirane, kot ekstrovertirane. Vi ste očitno nasedli kvazi samozavesti, ki pa se je izkazala za priložnostno hiperaktivnost, pa še to za nekonstruktivno. Lahko, da je oseba celo zaužila kako poživilo pred razgovorom, da bi lažje nastopila.
Jaz osebno spadam med introvertirance. Sem pa marljiva in vztrajna oseba, ki od trenutka, ko pridem v službo, redko s kom spregovorim, razen tega, kar se tiče dela. Zato pa vztrajno in zbrano delam vse dokler delo ni opravljeno. Skoraj nobena napaka mi ne uide, ker sem res totalno fokusirana. Ampak na raznih delovnih mestih sem ostala prezrta, ker nisem bila dovolj “gobčna” in se mi ni dalo šaliti s sodelavci. Sedaj sem končno našla firmo, kjer znajo ceniti prav vsak karakter človeka. Tudi vam svetujem, da se na kakšnem prihodnjem razgovoru ozrete tudi po kakšni umirjeni in rahlo sramežljivi osebi. Lahko da se v taki osebi skeiva zaklad za vas. A nenazadnje, nič dobrega se ne zgodi brez vsaj malo tveganja. Boste pač morali človeka poskusno zaposliti, da vidite, kakšen je v resnici. Drugače pač ne gre.

Mislim koliko pritiskov, zaradi stvari na katere oseba težko neposredno vpliva. Je pa razumljivo, da si ljudje v določenem življenskem obdobju ustvarjajo svojo družino, nekaterim gre to gladko, drugim pač ne in ja nekateri teh stvari ne razumejo in jim ni jasno, da je iskanje in obdržanje službe za ženske v teh časih, ko je taka konkurenca glede služb veliko težje. Teh stvari družba ne opazi ali pa jih preprosto ignorira in tudi zaradi takih pritiskov se marsikatera ženska odloči neimeti otroka. Pač gre za preprosto odločitev otrok ali služba.

zdravo

poznam take, sploh ko sem imela 15 let sodelavko, ki je na tak način prišla v službo in sva skupaj delali. Problem je, ker..ko si enkrat notri v firmi, se lahko (sploh v velikih firmah) lepo skriješ, v majhnih gre težje, ne pogruntajo te tako hitro…skratka tudi na razgovorih je mojega direktorja, sicer stari maček, že marsikatera scat peljala. Zato je uvedel 3 dnevni preiskus dela. V treh dneh ti da nekaj nalog, ki jih moreš rešiti, pri njih se vidi vse…a znaš opravljati svoje delo, a se znajdeš, a znaš word pa excel

enkrat mu je poslovni partner predlagal eno gospo, ki je menda obvladala svoj posel, imela ful izkušenj itd..skratka moj direktor jo je vzel, a kasneje niti računalnika ni znala prižgati….
najhuje pa so tisti, ki pridejo z nevem koliko izobrazbe, doktoratom in magisterijem, že od prvega dne nastopajo samozavestno, v smislu vse znam, potem jim pa pol leta in dneva v dan razlagaš osnovne stvar, kaj je razlika med dobavnico in naročilnico……

skratka, ne čudi me, da je punca jih scat peljala na razgovoru…takih je veliko

Če nekdo zna utemeljiti, zakaj je bil njegov bivši delodajalec slab, to ni razlog, da ga ne bi zaposlila. Večina jih namreč zamenja službo, ker je bilo nekaj narobe pri prejšnjem delodajalcu. Zakaj pa ti misliš, da ljudje menjajo službe? Saj nihče ni tako neumen, da bi šel drugam, če mu je na določenem delovnem mestu odlično.

https://youtu.be/9-4V3HR696k?t=1m48s

vse je možno.
na razgovorih vsi blefirajo in se delajo boljše, kot v resnici.
ampak strokovnost lahko hitro ugotoviš s par testi. huje je to, če dobiš v službo relativno sposobnega človeka, ki dela razdor med ostalimi delavci. če imaš majhen tim hitro nastanejo grupe in zamere in lahko rata ven celi kaos.

Tako je z lažmi moja prijateljica v UKC dobila službo.Psihiarična bolnica,da jo zasleduejo,snemajo,klicala policaje,…lagala da je delala ne ve kje in kaj vse,a se je zdravila.Nadleguje sodelavce,nato pa hodi šefu tožit,da njo nadlegujejo,snemajo,zasledujejo pa se ji vse verjame.

Lažejo zato, ker drugače ostanejo brez službe.

Kateri človek pri normalni pameti bo govoril, da zna vse in še več, da se ne boji izzivov in 12-urnega delavnika in da ni problema, če ga pokličeš ob 23.00 zvečer? In pri tem ga niti ne zanima višina plače (leta so nam govorili, da ni spoštljivo spraševati za višino plače!!!) Noben. Ampak take vi želite in zato zaposlite lažnivca, ki vam to govori na razgovoru. Ljudje, ki želijo non stop neke probleme in spremembe (navadno je to sinonim za “nove izzive”) in neskončen delovnik, je zelo zelo malo.

Če pa vam na razgovoru človek pove, da bo znotraj delovnega časa delo odpravljal korektno, po najboljših močeh, da želi, razen zelo redkih izjem, v prostem času mir, da ne zna vsega, se je pa pripravljen naučiti, ga ne boste vzeli v službo. Ampak tak človek je normalen.

Zato pa, dragi delodajalci, dobite lažnivce in bleferje.

Ena iz razgovora:

Razlogov poteka zelo dobro, trije v komisiji. Vse super, dokler me en izmed njih ne vpraša, če znam uporabljati neko stvar. Recimo ji A. Povem po pravici, da ne, da tega ne poznam, ker prvič slišim za to. Klima se takoj spremeni, tip odkimava. Službo sem sicer dobila, kasneje pa sem izvedela, da sem imela blazno srečo, ker je bil oni tip proti, ostali dve osebi pa sta bili za.

In kaj je bila ta stvar A? Neka reč, aplikacija, ki se jo normalen človek nauči v petih minutah. Dobesedno! In potem se res vprašaš, kako so kompetentni ljudje, ki odločajo o zaposlitvah.

Točno tako.
Imam ECDL spričevalo, dejansko obvladam računalnik, aplikacije so povečini logične in delujejo na podobnem principu in vendar me na razgovoru vprašajo, če znam prižagiti računalnik.

Pridete vsaj do razgovora, mmeni še ni upelo (ja, brezposelna učiteljica). Avgust gre h koncu in z njim tudi upanje na službo. 🙁

Moram rect, da si ne znam predstavljat, kako lahko oseba, ki nic ne dela in samo sedi, dela same napake.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Moram rect, da si ne znam predstavljat, kako lahko oseba, ki nic ne dela in samo sedi, dela same napake.
[/quote]

Res je, da tisti, ki dela, tudi dela napake. Samo verjetno je pri tem misljeno, da je, ko je delala, delala le napake. 😀

Meni pa to ni nič čudno. Eni res znajo, imajo nastop, verjetno se tega malo naučijo …
Naša direktorica je tako izbrala dve osebi, moji sodelavki. Prvi vtis (tj. prvi in drugi delovni dan – super). Ko pa je bilo potrebno pokazati nekaj samostojnosti in znanja oz. veščin pa … Neprestano neko spraševanje sodelavcev, ki posledično nismo imeli miru za opravljanje svojega dela. Pa to niso bila neka težka vprašanja, če bi vsaj pomislila, bi vedela in znala.
Žal je imela prva pogodbo za določen čas za 1 leto brez poiskusne dobe in smo morali kar dolgo trpeti. Druga je sama obupala po 2 mesecih.
Pa je prišla tretja, skoraj brez izkušenj, ki se je pripravljena učiti, vestna,, delovna. In smo vsi zadovoljni, da imamo super sodelavko in smo odrešeni kristusovih muk, ki so trajale več kot 1 leto.
Aja, še to. Direktorica zna dobro vodit razgovore, večinoma zna izbrati primerno osebo. Tako da ja, to je igra in na take stvari bodo morali biti pozorni zaposlovalci.

No, konkretno za tvoj primer ne morem govoriti, ampak tudi to, da moraš prvi dan vse znati, je zgrešeno. Ti tam delaš in ti je vse jasno, novemu človeku pa ni vse jasno in normalno, da mora spraševati.

Pri nas velikokrat želijo človeka, ki bo prvi dan vse znal. Ne gre. Velikokrat ga tudi noben ne uvaja in potem pride do težav.

Kje so mentorji, ki uvaja kader in sam presodi kdaj je kdo pripravljen za samostojno delo ali pa morbit sploh ni za to delo ?
Aja saj res ,spara se !
Novemu se je treba posvetit, mu pokazat, kaj naučiti in ga sprejet, če tega ni pol je pa tako kakor je.

Možno, možno, seveda. Lažnive, lene riti imajo to dobro splanirano.
Eno tako imamo tudi mi. Mi je pravila, kako se je na razgovoru predstavila. No, nič od tega se v reali ne dogaja.
Dvomim, da se je bomo kdaj rešili.. Se šefici ne da nove iskat in bomo morali strpet. Jaz pa sem alergična na lažnivce in imam en velik problem. Odpovedi nočem dati, ker rada tam delam, ampak tiste negativne lažnive opravljive energije tudi nočem več prenašat.
Še dobro, da si šefica in lahko poiščeš novega. Upam, da boste dobro izbrali.

Moram rect, da si ne znam predstavljat, kako lahko oseba, ki nic ne dela in samo sedi, dela same napake.
[/quote]

Res je, da tisti, ki dela, tudi dela napake. Samo verjetno je pri tem misljeno, da je, ko je delala, delala le napake. 😀
[/quote]

A da se je narobe vsedla al kako? :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Res je, da tisti, ki dela, tudi dela napake. Samo verjetno je pri tem misljeno, da je, ko je delala, delala le napake. 😀
[/quote]

A da se je narobe vsedla al kako? :))
[/quote]
Tudi to je mozno. 😀

ki na razgovoru ne blebetajo preveč kaj vse znajo, tako se je že večkrat izkazalo.
Ves ta naučen življenjepis, ki jih uči zavod za zaposlovanje je velika beda, povej po svojem in boš prej dobil službo, kot pa cele strani znanja…. Bodi iskren in povej, da tega ne obvladaš in da bi se rad naučil, take eni raje vzamejo! Pa spontanost seveda!

Če nekdo zna utemeljiti, zakaj je bil njegov bivši delodajalec slab, to ni razlog, da ga ne bi zaposlila. Večina jih namreč zamenja službo, ker je bilo nekaj narobe pri prejšnjem delodajalcu. Zakaj pa ti misliš, da ljudje menjajo službe? Saj nihče ni tako neumen, da bi šel drugam, če mu je na določenem delovnem mestu odlično.
[/quote]

Po mojih izkušnjah ljudi s slabimi izkušnjami delim v dve skupini. Tisti, ki znajo realno povedati, na kratko in argumentirano in tiste, ki imajo veliko povedati čez vse in vsakega. Skratka gobcači niso referenčni primer.

Avtorica, izbrali ste napačno osebo, ker ste izbrali samozavestno, pozitivno, veselo in polno energije. Tak ne more biti človek, ki rabi delo/zaposlitev za daljše obdobje in ki bi se delu predal. Bi bila ti samozavestna, vesela in polna energije, če bi bila brez dela?

Vsak odgovoren človek, ki delo jemlje resno, ima v začetku tremo in je bolj zadržan. Trema in začetni strah pomenita, da človeku ni vseeno, kako bo delal in koliko bo naredil. Samo tisti, ki mu je vseeno, je lahko samozavesten. Tudi, če ima ne vem koliko predhodnega znanja in izkušenj, je nova služba vedno nek nov začetek, novo učenje, in brez treme in strahu ne gre, če je človek količkaj odgovoren in resen.

No, da ste napačno izbrali, si kmalu že sama ugotovila. Ne jemlji pa to kot posledico blefiranja kandidata, ampak kot posledico vašega slabega poznavanja psihologije in se iz tega raje kaj naučite, da ne boste napake še kdaj ponovili.

New Report

Close