Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek je res tako tudi splošno mišljenje?

je res tako tudi splošno mišljenje?

Saj imate dovolj zaposlitev. Vrt, zivali, otroke, krozke, pospravljanje, ciscenje hise, okolice, hleva in itd…..toliko razlicnih zaposlitev noben clovek nima v sluzbi. Ste prisotna pri prostovoljnih dejavnostih in itd…..ko bi imeli sluzbo tega ne bi moglo biti kar imate zdaj.

Boš govorila, ko si bo mož našel mlajši, kako je bit gospodinja. Dokler vama laufa, ni problema.

Kakor vam paše, ne? Jaz osebno dvomim, da bi zdržala s tipom, ki razlaga (in najbrž tudi v resnici tako misli), da ne bi cenil ženske, ki dela za 800 evrov, sploh pa ne tako, da bi bila finančno odvisna od njega.

Ampak, v glavnem, na tvojem mestu se v debate sploh ne bi spuščala. Kaj pa ti delaš? Doma sem. Konec debate. Ni se ti treba zagovarjati, kot se ni treba niti umetnikom, družboslovcem in vsem drugim, ki se zdijo kmečkimpameti nepotreben strošek.

Kar ne morem verjeti, da se vam tolikim zdi skrb za družino nekompatibilna s službo, večina to folga brez pompa in veleproblemov, po mojih izkušnjah ni nobene razlike med otroci zaposlenih mater in mam gospodinj, na nobenem področju.

Maja, in porabila bi sigurno več kot 300 evrov na mesec zase. To meji na skrtost ali da si v strahu možu.

Tam kjer denar res ni problem, vstopijo v igro druge prioritete, med drugim tudi duhovna in poklicna rast. To o srečnih družinah z mamo gospodinjo so domena in sanje srednjega sloja.

Meni osebno to ne bi pasalo, ampak če je vam v redu, kdo sem jaz, da bi sodila?

Vem , da je neumestno vem pa, da ima farmacija enostavno preveč keša, pa brez zamere.

Avtorica, za Nemčijo, Anglijo in mnoge evropske države je to povsemm normalno, za slovenske zmešane puhloglavke polne samih sebe, ki niso nikjer ničesar sposobne, ne doma ne v službi in zgolj mahajo z listom papirja z nekega družboslovnega faksa, ter vrtijjo gofljo brez pameti, je pa to kar ti praviš zase seveda alarmantno, grozno, nepojmljivo, ,nevredno……

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Tam kjer denar res ni problem, vstopijo v igro druge prioritete, med drugim tudi duhovna in poklicna rast. To o srečnih družinah z mamo gospodinjo so domena in sanje srednjega sloja.[/quote]h

Njej itak vsi se popedenajo. To je tudi razlika. Zato tudi lahko duhovno in poklicno raste. Srednji, nizji sloj mora pa vse delati sam od a do z zato je logicno, da duhovno in poklicno ne raste.

Glej ga, pa ravno ti se oglašaš 🙂 Pojdi hitro služit 136 čukov letno, kolikor prinese domov avtoričin mož, pa boš laho tudi ti gofljo vrtel.

Ko imas denar druge placujes za vse in clovek se lahko posveti samo sebi, svoji domisljiji….. Ko ni denarja ali malo pa se clovek bori za prezivetje. To je pa v sloveniji 80 procentov ljudi.

Hvala za mnenja.

Upam, da razumete, zakaj sprašujem tukaj…. ker če vprašaš znance, sosede, kolege, dobiš odgovor iz riti privlečen. Vse drugo, samo resnice ne.

Zakaj sem napisala višino moževega zaslužka? Zato, ker je to verjetno glede na moj status precej pomemben podatek.
Dvomim, da bi ostala doma, če bi zaslužil povprečno plačo.
Zakaj sem napisala, da imamo 4 nepremičnine, katerih solastnica sem? Zato, da povem, da nisem doma za poceni delovno silo, ampak sem pri premoženju enakovredna možu.

Vidim, da je največ pomislekov pri morebitnem razhodu.
Hja, res je, lahko si najde mlajšo in me odpika. 🙂
Mož je že tako 10 let starejši, ena sama dobričina in zelo družinski človek. V primeru ločitve pa….. dobim polovico nepremičnin, polovico delnic, denarnih sredstev, preživnino in vse živali! 🙂 Resno, to me še najmanj skrbi, ločitev. Če komu zaupam je to mož. In obratno. Kolikokrat me pokliče v želji, da mi poroča o kakšnem novem projektu, prav želi slišati moje mnenje.
Glede moje intelektualne zarjavelosti….. jo kar redno zalivam z WD 40! Sem predsednica društva ( ne bom napisala katerega, vseeno se nočem izpostaviti), sodelujem v še treh prostovoljnih društvih, sodelujem v športnem klubu sina, vodim kompletne družinske finance, aja trenutno se učim še en odštekan tuj jezik, ga ima hči kot tretji tuj jezik v gimnaziji in mi je hudoooo všeč.

Zakaj zapravim zase 300 € na mesec? Zato, ker moram. Ker sem vsaj 2-3 x mesečno na kakšni moževi poslovni večerji, ker moram biti urejena. Ker je pač tak poslovni bonton. Ker pogosto gostim žene moževih partnerjev iz tujine in niso vse navdušene vrtnarke in jim gumijasti škornji kot obutev pač čudno izgledajo.
Ker grem in si kupim kakšno stvar za dušo.

Važno je kako se ti počutiš in koliko se sama sebi zdiš vredna s svojo spoposobnostjo in izobrazbo, ne rabiš zato službe. Pusti ti radikalne orto feministične puhloglavke in fovšljivke. Če bi jim začela sledit, si na najboljši poti, da zelo na hitro vse uničiš., tako je 🙂

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

modri, si ti tudi tako nosil po rokah svojo bivšo? ane kako je neumna, da te je dala na čevelj 😀

Blagor ti. Iz tvojih zapisov veje sama pozitiva in zadovoljstvo. Ti privoscim.

Ne razmisljat kaj bo ce bi bilo. Se vsaka je prezivela..z desetkrat(se mi ne da glih racunat)manj.

Še dosti bolj, kar je osnovni razlog da babja rit znori, ker ni več nič dovolj in nikjer meje in to ni samo pri meni, je kar splošno stanje v Sloveniji, le redke ohranijo zdrav razum, tako kot avtorica zaenkrat.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Najprej naj ti priznam, da si zelo pridna ženska! Verjetno bolj kot marsikatera druga, ki hodi v službo in si doma delo z možem pravično razdelita. Na tebi je vse: skrb za družino, gospodinjstvo, otroke, živali, vrt, zemljo, hišo… Dela kolikor hočeš in zato ne dobiš popolnoma nobenega plačila! Mož ima eno samo vlogo – je prinašalec financ.
Če si ti zadovoljna in ti to ustreza, ter ste vsi zadovoljni, potem je vse O.K.
Meni osebno pa se mi bi zdelo škoda toliko let truda in študija (faks, magisterij), da sedaj brkljaš po zemlji. Verjetno te je področje kemije zanimalo, izšolala si se, sedaj pa bo vse to tvoje znanje izpuhtelo.
Vsak po svoje – jaz sem sedaj doma, delam vse doma, tako kot ti, ampak če si ne bi zaslužila pokojnine, ne bi imela od vsega skupaj nič. Srečna sem, da mi je bilo dano delati vsaj 36 let.

Ej, modri val. Ona se ima za gospo, za nekaj več. A hkrati jo puhoglave, zafrustriranke za 0,8k plače spravijo ob gospodske živce, da se mora razjokati na nizkomentalnem monu?
Dej to razjasn?

Če vama tako ustreza, ne vidim razloga, da bi bil vajin dogovor problem, če bosta ostala skupaj dokler vaju smrt ne loči. Osebno pa ne verjamem v to, da je dobro, da je partnerica popolnoma finančno odvisna od partnerja…nikoli se ne ve.

Tudi če ne bi ostala skupaj, bi ji ob razhodu pripadalo nekajkrat več,kot običajni puhloglavki,ki znori z 800 evri plače in se vleče za čimvečjo preživnino.

Ne vem kaj vam ni jasno? To kar je za napredne evropske države povsem normalno, hočete tu na vsak način dopovedat, da je manjvredno, zapostavljeno in ne vem kaj še?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Tudi če ne bi ostala skupaj, bi ji ob razhodu pripadalo nekajkrat več,kot običajni puhloglavki,ki znori z 800 evri plače in se vleče za čimvečjo preživnino.

Ne vem kaj vam ni jasno? To kar je za napredne evropske države povsem normalno, hočete tu na vsak način dopovedat, da je manjvredno, zapostavljeno in ne vem kaj še?[/quote]

Kdo le ji hoče kaj dopovedat? Tvoj zaslepljen um bere, kar želi brati. Objektivni bralec pa vidi 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pozitivnih odgovorov na njeno vprašanje. V sebi išči problem, ne v drugih.

Tudi če ne bi ostala skupaj, bi ji ob razhodu pripadalo nekajkrat več,kot običajni puhloglavki,ki znori z 800 evri plače in se vleče za čimvečjo preživnino.

Ne vem kaj vam ni jasno? To kar je za napredne evropske države povsem normalno, hočete tu na vsak način dopovedat, da je manjvredno, zapostavljeno in ne vem kaj še?[/quote]

Meni je tut cist jasn da bi otroc bili prepusceni sami sebi, z kako gosp.pomocnico, ker kot magiistra kemije ne bi bila nikoli doma ob treh, ob tem da bi znala imeti tudi se en kup popoldanskih sestankov in sluzbenih potovanj. V primeru dveh tako zaposlenih pa res trpi druzinsko zivljenje. Ampak to vemo tisti ki ga zivimo. Na pamet bluzit da neces bit odvisna od moskega…za vsak slucaj..ni to to. To je tisto grem s figo v zepu v vezo.nikol sto procent. Garancije pa ni, ampak voljo in moc pa tale avtorica ima..poleg znanja tako da v koncni fazi lahko doma zacne ustvarjat kake kremice pa praske..eko bio..to je in zdaj. Prezivela bo, pa naj bo karkol, ker se zna zaposlit, v primerjavi z jamrajocimi tukaj gor.

Ne vem zakaj te ti komentarji tako vznemirijo. Saj v bistvu delaš isto kar so delale naše babice, prababice,…Doma skrbele za družino, njivo in živali. Dedki so bili pa gospodarji. Potem je prišla neka emancipacija, tudi me smo hotele službe, biti enakopravne,…In sedaj imamo kar pač imamo. Me pa zanima če se hčerke (tvoje ali tiste v Nemčiji) šolajo (kar si itak ugotovila da je brezveze delat za 800eur) ali jih samo učite kako ujeti bogatega moža in skuhat marmelado?

[/b]

Tudi če ne bi ostala skupaj, bi ji ob razhodu pripadalo nekajkrat več,kot običajni puhloglavki,ki znori z 800 evri plače in se vleče za čimvečjo preživnino.

Ne vem kaj vam ni jasno? To kar je za napredne evropske države povsem normalno, hočete tu na vsak način dopovedat, da je manjvredno, zapostavljeno in ne vem kaj še?[/quote]

Kdo le ji hoče kaj dopovedat? Tvoj zaslepljen um bere, kar želi brati. Objektivni bralec pa vidi 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pozitivnih odgovorov na njeno vprašanje. V sebi išči problem, ne v drugih.[/quote]

Kaj je pa to drugega razbrat, če bi rada nekaj dopovedala kar ni nikakor res? Ne moreš meni bluzit, to bi že lahko vedela.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

New Report

Close