Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je to kraja – z vidika vzgoje?

Je to kraja – z vidika vzgoje?

silvy napisal:

> Te spremljam že nekaj časa, in mislim, da se tega ne zavedaš,
> ampak si izrazito negativno nastrojena proti vsem (tukaj ne
> mislim na forumašice) in vsakomur. Če gledaš na življenje skozi
> črna očala, potem ga tudi vidiš črno.

Tule se pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjam s silvy. In na žalost ta negativizem prenašaš v družino, potem pa pridejo bolezni …..pa konflikti v službi…..
Ampak to je že druga zgodba.

To je kraja.

Kaj reče starš, ko mu otrok prinese superge domov: fino mi ne bo treba supergov kupovati ali pa : jih bom probala prodat sodelavki (ali pa čez internet).

Jaz ne bi preveč razglabljala. To se zgodi se mi zdi vsakemu. Ni lepo in prav ampak tako je. Tvoj sin je dobil lekcijo.

Jap. Splošno znano je, da so negativizem in konflikti med ljudmi kar veliki potenciali za raznorazne bolezni. LP

oTROK JE STAR 8 LET in ima nogo 33. Če je še kakšen pri tej starosti s s tako nogo je to redkost. Pri 8 letih imajo fantje št noge 35 ali več. Sedaj pa na lov kdo ima še tako majhno nogo.

TIDA, bedarija. Otroci pri 8 letih imajo največkrat nogo od št.31-35, veliko njegovih sošolcev in sošolk je v tem razponu.

Tole pa je bila najbolj bedasta pripomba – sorry kar je res je res.

Saj delno se strinjam s silvy. Na življenje gledam res bolj črno, ker me je do zdaj že toliko teplo, vključno od rane mladosti in težko se iztrgam tem okovom. Verjamem ker nobena ne pozna moje življenske poti, si niti v sanjah ne morete misliti kaj me je doletelo, ampak s tem se sama vsak dan spopadam. Ampak zato nisem kriva sama, ampak določeni ljudje ki so se pojavili na moji poti.

Kljub vsemu pa premorem toliko pozitivne energije, da se znam vklopit v družbo in da sem rada med ljudmi. Če temu ne bi bilo tako, bi največkrat kar čepela doma, se ti ne zdi? Saj se nič ne opravičujem, da ne bo katera spet mislila da se kaj branim.

Glede superg bom še posredovala, če katero zanima lahko napišem tudi če se bodo našle.

Zanimivo v kaj se je razvilo vprašanje “ali je to kraja”, nekatere ste napisale veliko modrega, nekatere ste pisale v tri dni, pa tudi kakšne bedarija bi se našla, ki verjamem da je pripomba kar tako (TIDA) ;)), me je pa vseeno nasmejala.

Jaz bi bila vesela, če bi sporočila, ko se bodo superge našle.

Veš, morda je fant, ki jih je po pomoti odnesel po treningu, torbo za nogomet brez da bi jo odprl postavil v en kot in bo tam počakala do naslednjega treninga.
Verjetno doma sploh ne vedo, da vaše superge počivajo pri njih doma.

Razmišljaj v tej smeri. Saj veš, energija sledi misli.

Ko so našemu odnesli superge in je moral v kopačkih domov(bil je med zadnjimi), sploh nisem pomislila, da so mu jih ukradli in sem mu rekla, da naslednjič mu jih zagotovo vrnejo in tako je tudi bilo.

Ja, ja, pozitivne misli rodijo pozitivna dejanja – tvoja in drugih. Mnogi se ne zavedajo, da s pesimizmom privlačijo neljuba dejanja in celo nesrečo.

Tudi če superg nekdo ni vzel po pomoti, moraš misliti tako, da jih je morda bolj potreboval kot tvoj sin. Tudi če jih v resnici ni. S tem se sploh ne ubadaj, misli samo na to, da se bo vse uredilo.

Sama sem pred kratkim izgubila 5000 SIT (bankovec mi je padel iz žepa), pa se sploh nisem sekirala. Takoj sem pomislila na to, da je denar najbrž nekomu prišel veliko bolj prav kot meni, ki toliko denarja nikoli ne pogrešam (hvala bogu).

Pa še to: ni naključij …

Adele napisala:

“Tudi če superg nekdo ni vzel po pomoti, moraš misliti tako, da jih je morda bolj potreboval kot tvoj sin.”

Žal tega pa nikoli ne bom sprejela. Eno je vzeti kruh ker si lačen in ga potrebuješ, drugo pa je vzeti ene superge, čeprav druge imaš, pa so tiste vzete lepše in boljše in bi ravno tako preživel brez tistih lepših in boljših. To preprosto ni v skladu z mojo vzgojo in načeli.

Naj povem, da je imel moj brat grenko izkušnjo v 7.razredu. S “prijateljem”, ki ga je nagovoril da gresta v trgovino, sta tam ukradla 2 čokoladi Toblerone. Prodajalka ju je zasačila in odvedena sta bila na policijo. Samo moja mami se je kot starš zglasila na policiji, staršev drugega fanta tudi blizu ni bilo. Malo so se pogovorili, nato je mami zagotovila, da bo tudi drugega fanta odpeljala na njegov dom. Fanta je predala staršem, z mojim bratom pa sta imela pogovor. Ker sem bila še mlajša se najbolj spomnim, da je rekla, da je zelo prizadeta, da je najgrše krasti in lagati in da če si kaj želi naj ji to pove in da če bo le lahko mu bo kupila. Brat bi moral misliti s svojo glavo, verjamem pa da mu ni bilo lahko ko je sedel tam na policiji.

In kraja kjer vzameš nekaj kar si želiš, pa tega nujno ne potrebuješ se mi zdi veliko bolj hud prekršek kot če bi vzel kakšno jabolko (navajam samo primer). Včasih je treba upoštevati tudi okoliščine.

Oprosti Adele res nisem mogla mimo tega, pa lep dan.

Piki Miki, vsakdo izmed nas nosi kakšen križ v življenju. Zgovarjati se, tako kot se ti, da so drugi krivi, tisti, ki so se pojavili na tvoji poti, je metanje peska v oči. Dokler boš druge obsojala za krivice, sama ne boš mogla mirno živeti. Verjemi, tudi sama sem prehodila težko trnovo pot, za delček te poti ve tudi acjom. Veliko let je minilo, da sem lahko lastni materi pogledala v oči in jih s solzami v očeh rekla: “Saj vem, zakaj si bila taka, vedi, da sem ti že zdavnaj oprostila!”
Ne Piki Miki, v tebi je mržnja, strah in nemoč nad življenjem. Verjamem, da bi bila rada v družbi, a ne moreš se vklopiti, ne sprejmeš njihovih navad, vedno nekaj hočeš biti extra, rada ogovarjaš druge ljude, samo da bi lahko prikrila svoje napake.

Piki Miki, berem te cca že eno leto in z gotovostjo lahko trdim: Ti potrebuješ pomoč v beli halji!

Če želiš svojim otrokom vse najboljše, jo boš poiskala, saj taka kot si, si njim slab izgled; nevede in nehote svoj pesimizem prenašaš na njih. Še enkrat: oprosti in upam, da sem ti vsaj malo odprla oči:-))

tudi jaz se strinjam, da je to kraja. Odreagira pa naj mati, kakor se ji zdi ustrezno oz. v skladu z siceršnjim vzgojnim načinom. Saj ne vzgajamo otrok vse enako. Že ve zakaj in kako bo najbolje vplivala na otroka, da v bodoče ne bo pozabljal.
Pri nas smo imeli pred tednom dni primer, ko je “žleht” (ne morem drugače napisat) sošolec otroku skril čevlje v enega od košev za smeti. In smo jih popoldan iskali, sicer bi šli bosi domov.
Takoj naslednji dan sem to sporočila razredničarki in tudi povedala, da pričakujem, da otrokom pove, da se tako s tujimi stvarmi ne ravna. Pa saj so šele prvčki. Kaj se bodo spomnili še do konca šolanja??

Mislim, da ti je Adele skušala povedati, da bo ZATE bolje, če skušaš na ta način pogledati na to, kar se je zgodilo.
Sicer pa še vedno ne veš, ali je kraja ali jih je nekdo odnesel po pomoti. In tudi če je kraja, mogoče se bo pa kirvec pokesal in jih vrnil. Sporoči, kako boš rešila.

Se strinjam z au. Šola je zavarovana za primere kraje. Pojdi do ravnateljice in zahtevaj povračilo stroškov.

Mater ene ste pa res pasje. Samo, da vidite nik Piki Miki, pa se vam že stemni pred očmi in dobite peno na usta, kajne?

katja1111, sem že dobila info s strani šole. Najprej moram krajo prijavit na policiji – lepo vas prosim, kdo pa se bo šel to. Raje grem ta hip v trgovino in na kredo kupim superge. Toliko o zavarovanju.

Ah Žogolina, kako pa kaj trebušček?

Piki MIki, ni zamere, hotela sem ti samo pomagati, da bo TEBI laže.

Narobe je, da razmišljaš toliko o tem, kdo jih je ukradel, pa da avtomatsko veš, da jih ni rabil, da itak ima svoje doma… Kar nekaj predpostavljaš. Hotela sem ti reči, da se ne muči več s tem, da ne boš ničesar poboljšala s tem, samo zelo poslabšala.

Skratka to ni pravšnji odnos do življenja. In morala ga boš spremeniti, če boš hotela preživeti. Če boš hotela, da bodo tvoji otroci imeli drugačno življenje, da bodo nasmejani, veseli…

Itak, da je grdo, ker je superge nekdo vzel. Ampak to ni konec sveta! Pomisli na to, koliko hujših stvari bi se lahko zgodilo.

Ne vem, eni si res sami ustvarjate 100 novih problemov, takoj ko naletite na enega. Namesto da bi ga lepo odpravili. Oprosti, Piki MIki, jaz pa tebe ne razumem oz. tvoje življenjske filozofije (če se ji lahko sploh tako reče – glede na to, da je dobesedni prevod besede filozofija v stari grščini modrost). Pa brez zamere!

Vprašanja sploh ne razumem dobro – rabiš potrdilo, ali je šlo za krajo ali ne, da boš potem izbrala ustrezen vzgojni ukrep za sina? Če je kraja, potem ne bo kaznovan, če je pozabljivost, pa bo?
Pa še nekaj me zanima – isto vprašanje sem postavila že v drugi temi – kako to, da ste podnajemniki, če odplačujete (oz. ste odplačevali) stanovanjsko posojilo?

Aja, pa še nekaj: zasledila sem, da si bila med prvimi kupci v novi Pikapolonici, pa da ste otroku kupili kar drage rolerje (jaz sem recimo tudi v Hervisu videla in kupila cenejše), in to je bilo vse nedavno, tako da vam tako slabo očitno le ne gre in boste napraskali za nove kopačke… A sem zlobna, kajne?

Kar pa se policije tiče, pa se ne strinajm s teboj. To, da superg ni bilo, je KRAJA in krajo se prijavi policiji. Pa naj gre za superge ali pa avto. Jaz osebno bi to naredila in se prav nič nebi ozirala na to, da to ni nek strašen znesek.

Ali še malo drugače. Če bi se komu od tvojih kaj zgodilo, bi ti bilo za tiste superge čisto vseeno, verjemi. Jih pač ni več, PA KAJ! V življenju so pomembne čisto druge stvari, če se pa hočeš obremenjevati zaradi enih superg, ti pa tega tudi ne more nihče braniti.

kako to?, ne maram izmišljevanja in natolcevanja. Kapiš?

V Pikopolonici sem samo izkoristila 1000 sit bon, ki so ga ponujali prvi dan. Za malega sem vzela dve dudiki in avtoček in doplačala slabih 500 sit, to pa ni ne vem kakšen hud nakup. Se strinjaš?

Rolerje smo kupili v Hervisu za 9600 sit, denar pa je dala babi za sinov rojstni dan. Torej kot starša zanje nisva odštela NIČ sit. Zadovoljna? Jaz sem in hvaležna babici, da je vprašala kaj si sine želi.

Smo najemniki neprofitnega stanovanja, ampak če smo se želeli sploh dovolj visoko uvrstiti smo morali dati lastno udeležbo 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti stanovanja, za kar sva morala vzeti tako zvani stanovanjski kredit (poseben kredit za najemnike občinskega stanovanja). Torej zdaj plačujem puf in najemnino. Te boli? Mene pač, ker smo bili prva serija, ki je morala dati soudeležbo, čeprav naj bi bilo to proti zakonito. Drugim pred nami tega ni bilo treba dati. Dobiš stanovanje, zanj moraš vzeti puf, plačevati najemnino, pa še opremil naj bi ga. Mi smo ga opremili s starim pohištvom, drugače pač ni šlo. Aja, saj ta denar bom dobila nazaj, čez 35 let !!! Vrag si ga vedi, kje bom takrat.

Kaj ti še ni jasno? Sicer pa mi je jasno, da ne rabim polagat nikomur računov. Ampak ne maram šlamparije in površnosti pri branju in tolmačenju.

Moj nasvet: Ne beri površno ali pa sploh ne beri. Sem zlobna kaj.

New Report

Close