Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek je to nevzgojen otrok

je to nevzgojen otrok

Jooooj kaka butasta izjava….

Froc je popolnoma nevzgojen!!! Ne samo froca, še starše je treba namlatit ko bike. Imam dve, zdaj že odrasli hčeri, pa jima nikoli niti na misel ni padlo, da bi se kdaj koli deviantno obnašali. Smrkavec je retardiran, razvajen in moten in ga je treba zapret v psihiatrično ustanovo.

Tak komentar lahko napiše samo kak strašno pameten…

JOOOOOJ, KAK BUTAST KOMENTAR…A še živijo takšni?

Malora!

Tu je govora o 6 letniku! Neizoblikovani osebnosti!

Ste se vi že v zibelki zgleda znali obnašat po knjigi bonton enakovredno odraslim osebam!

Mah vzameš bonbone, jih pospraviš, ko jih mulo vidi mu pa le razloži zakaj jih ne bo ne šlatal ne vonjal in tudi jedel ne. Itak da zaradi grdega vedenja. Ampak to je vse normalno. Otrok je še! Ja po kosilu bi jih odprla pri mizi vsi bi dobili le on ne! Pa naj tuli in kriči, on ne dobi. Naj se nauči kako se je treba vesti ko dobiš darilo. Vsako darilo je darilo, pa kakorkoli gledaš. Gre se zato da s nekdo spomni nate. Ja mulo je hotel met kocke, pač tako je to.

Oj, eno vprašanje, bi ti bila vesela barbike za rojstni dan, če ne bi mogla zanosit?. Me zanima tvoja reakcija na takšno darilo? Pa si odrasla!

pejte v maloro

Pri moževem vnuku pa je bilo celo tako, da mi je 9 letni mulc zaloputnil vhodna vrata pred nosom. In to s tako ihto in jezo, ker mu je dedek, ki je šel prvi v stanovanje, dal samo kinder jajčko, jaz pa sem z darilom za rojstni dan zaostajala. Lepo sem pozvonila in ko je odprl vrata, vprašala, če lahko vstopim. Jaaaaa, in zraven zavil z očmi kot da ima fliper. Mu voščim in izročim zavito nogometno žogo (ker pač trenira nogomet in sva se z možem odločila, da mu kupiva pravo žogo in ne ponaredek). Mujo zgrabi zavitek, gre do vrat kurilnice in “fukne” noter darilo. Niti pogledat ni hotel, kaj je dobil. In sem mu takoj rekla, da naj nese v dnevno in pokaže očetu (moževemu zetu), če je darilo dovolj lepo. Toliko dretja, butanja z nogo v vrata, kletja in drugega grdega obnašanja se je zvrstilo, si niti v sanjah ne bi moglo zgoditi. Pa se ga tako dolgo prigovarjala, da je popustil in šel po škatlo, v kateri je bila žoga. Potem je niti ni hotel odpreti in jo je spet hotel odnesti v kurilnico. In če se ne bi oglasil mož (mulčev dedek) in zahteval, da darilo odpre bi spet zmagal. No, ko sta možev zet in vnuk videla, kaj je v škatli, pa se je obnašanje spremenilo. No, tista kinder jajčka pa je še vedno razbita ležala na tleh in jo je zet pometel na smetišnico in odvrgel v smeti. Tistikrat sva bila zadnjič pri njih na obisku. Letos bo star 14 let in največ, kar lahko pričakuje od naju je SMS – ravno toliko kot dobi mož od njih. Name pa se itak nobeden od njih niti po pomoti ne spomni – zakaj pa bi se morala jaz priklanjati razvajenim nadutežem? In tudi nimam najmanjše želje “postati” njegova babica, tako kot se menijo za mojim hrbtom. Na račun daril za razvajene in nikoli zadovoljne sva lahko kakšen dan več na prijetnem dopustu.

Otrok ti je jasno pokazal, da mu ne pomeniš čisto nič in da od tebe daril noče.
Torej imaš dve opciji – Lahko se mu vsiljuješ v njegovo življenje in prenašaš, da te bo stalno zavračal in izkoriščal.
Lahko pa enostavno živiš svoje življenje 🙂 In kupiš darilo sosedovemu otroku, ki ga bo vesel 🙂
Ne izgubljaj časa z ljudmi, ki te ne cenijo.

Mulcu dve okrog ušes. Za takole neprimerno obnašanje ni opravičila. Se pa iz odgovorov vidi, kaj vse dopuščamo mulčkom, češ, da izražajo svoja občutja, bla, bla, bla. In potem odrastejo v egocentrična bitja brez vsake empatije do bližnjih.

Nisem brala vseh odgovorov ampak…

Mislim, da je bil sestletnik samo iskren in se tako tudi odzval (iskreno, spontano, razocarano). Sestletnik se obicajno se ne zna pretvarjati in lazno nasmehniti ob darilu, ki mu ni vsec, kot to pocnemo odrasli, ko neiskreno vskliknemo: “Uau, super! Full ti hvala! Ravno te bonbone sem si zelela!”, potem pa jih ob prvi priliki podarimo nekomu drugemu….seveda kot nase darilo.

Je pa naloga starsev, da (ne morda v tistem trenutku, ko je razocaranje se preveliko) se z otrokom pogovorijo in mu povedo, da je s svojim dejanjem prizadel osebo, ki ga je zelela razveseliti…in mu podati primer v katerem se on znajde v vlogi tete, da sam vidi kako se je pocutila. In tako naprej … pranje mozganov pac! Nujno zlo, da lahko kot odrasel lazje komunicira in uspeva v druzbi in zivljenju.

Otroka ne zagovarjam ampak poskusam razumeti, starsi morajo pa otroku razloziti kaj in kako, da se nauci manir.., ker manire niso prirojene, so priucene, zato otroku ni kaj zameriti.

nevzgojen. V prvi vrsti so očitno nevzgojeni njegovi starši. Otrok je le rezlutat, posledica pomanjkljivih vrednot in spoštljive komunikacije, bontona in predvsem čutenja. Meni je deklica iz družine kjer se kopajo v materialnem obilju, očitno na srečo pa tudi vrednotah, na vprašanje kaj ji lahko prinesemo za rd, odgovorila: “kar koli mi boste prinesli, bom vesela.”. Sem vrtala dalje pa je revše skromno reklo da morda kakšne barvice. No..toliko o vzgojenosti in nevzgojenosti. To je kompleksna zadeva. In tale “ubogi” 6letni otrok gotovo ni pravilno vzgojen..žal.

Ah, daj ne nakladaj. Da se ni razveselil njenega darila ni nikakor znak, da je ne mara! Ce bi mu ta ista oseba prinesla npr avto, ki si ga je zelel in bi darilo z veseljem sprejel, pa bi pomenilo, da jo ima rad, al kaj??
Govorimo o 6 let starem otroku… spontanem, iskrenem…

Ne, to ni nevzgojen otrok.

Pri nas pred vsakim dogodkom (rojstni dan, obisk, bazen,…) naredimo briefing – ponovimo pravila, osvežimo “dos and don’ts”. Vsem trem od nonota razvajenim otrokom ponovim, da nimajo vsi te sreče, da dobijo kar koli si želijo, in da je važno, da prijatelji pridejo na rojstni dan za se igrat in zabavat skupaj, in ne za to, da bi prinesli darila! (V petih letih sem mojim otrokom kupila točno 2 mini avtomobilčka za 1.99 EUR, loom-bands in “naredi sam” vulkan, in samo to!)

Na vabila za RD vedno napišem in podčrtam, da bomo veseli SKROMNEGA darilca; staršem namignem temo, npr. Disney Cars, Ninja želve, etc… S TEM SE IZOGNEM ZADREGI POVABLJENEGA, OBDAROVANCA IN PONAVLJANJU DARIL.
Ko peljem otroke drugam na RD vedno pokličem starše, kaj si otrok želi, in se posvetujem z njimi. Rada podarjam poučne, didaktične stvari, ker vem, da bo obdarjenec dobil kup cenene plastike, s katero bo sicer nekaj dni zadovoljen, na daljši rok pa se takšno darilo ne izplača.

Oprostite, malo sem zašla. V debato sem se želela vključiti, ker menim, da je vseeno preveč debat okrog VZGOJE, VZGOJE, VZGOJE. zame je vzgoja “dober dan, hvala, prosim”, veliko drugih stvari (obnašanje, reakcije, ipd.) pa so tudi stvar osebnosti otroka. menim, da želimo vedno bolj ukalupljat otroke in jim ne pustimo biti – oni.
Žal kdaj tudi staršem v sramoto, vendar pri mojih otrocih ne želim, da so ovce temveč da razmišljajo s svojo glavo in da (iskreno, a vendar taktno, če lahko) izrazijo svoje mnenje. Čeprav negativno in včasih odklonilno.

Mislim, da je imel fantek iz vprašanja slab dan. Ali ni obvladoval živčnosti, neučakanosti,… zaradi rojstnega dneva, prevelikih pričakovanj, utrujenosti… Ker drugače: le kateri otrok se ne bi razveselil vrečke sladkarij? 🙂 🙂 🙂
(Se pa ne strinjam, da starši niso reagirali. Ampak, ponavljam – mi ponovimo pred takimi dogodki, da se zahvalimo za vsako darilo in da se na obisk pač nekaj prinese, malenkost, da se ne hodi praznih rok…)

Maloprej sem bila na govorilnih urah za sina (skoraj 6 let), zato sem pod vplivom vsega, kar smo se pogovarjali z vzgojiteljicama 🙂

Tipično. Saj je še otrok.. Kaj pa ko bo ta otrok zrasel? Kaj ko se ne bo šlo za bonbone Ampak za resnejše stvari, ki bodo vplivale na njegovo življenje in življenja bliznjih? ze otroku je treba jasno zarisati meje in mu privzgojitI bonton. Ne pa da je sedaj za vsako nesramno stvar izgovor da saj je pa ja se majhen otrok, potem bodo pa hodili okrog in se spraševali zakaj je npr. Prestopnik, nasilnež… je pa tole kar stalnica v Sloveniji, na žalost.

Včasih je treba vzet stvari v svoje roke. Če ne maraš, da ti teta vedno znova nosi sladkarije potem je treba poseči po radikalnih metodah. Ubogi tisti, ki vse to pojejo. 🙂

Izjemno nevzgojen otrok izjemno nevzgojenih staršev.

jooo ka te zaj jaz sem enkrat 50 evrov dobo pa sem jih fukno v kos, Ce mi teta ne prinese vsaj 20g trave ji dam focn. MENE BO GDO VZGAJAL, enkrat mi je teta dala 50 evrov za noc carovnic. TAKI SAMAR SEM JI STISNO , DA SE JI SE ZE POZNA!!!! Ce mi gdo da majn ko sto evrov za rojsni dan si rit z njimi obrisem pol pa ga rašutiram da skup pade.

Veš ka mislim, JEBOTE

Tinček, devel let. Kočevje

Ja, to je nevzgojen otrok! Pri teh letih že mora vedeti, da se to ne spodobi. To pa lahko trdim, če ga primerjam z drugimi 6-letniki. Imajo ga prijatelji in če njemu nekaj ne ustreza, bo stvar vzel in jo zelo hitro nekje diskretno odložil. Edino po tem, da je nima ves čas v roki, ugotoviš, da mu ni všeč. Sem ga tudi sama že kdaj polomila, ampak take reakcije ni bilo nikoli. Oh, še kako dobro vejo, kako sprejeti darilo.
Sicer pa ni čudno, ker so njegovi starši tako reakcijo po tihem odobravali…. torej popolna nevzgoja!

Če bi moj otrok to naredil, si nikoli več ne bi upala organizirati praznovanja njegovega rojstnega dne. Tudi zato ne, da bi si zapomnil in sigurno si bi, za vse življenje. Grozno bi me bilo sram, če bi imela tako razvajenega mulca. To pomeni, da si popolnoma nesposoben za vzgojo.

In potem dobimo ucitelji in vzgojitelji take otroki v vrtec oziroma solo. Pa kaj otroke?! Starse takih otrok! Tisti, ki pravite, da je star “sele” 6 let…otrok se ze zelo zgodaj nauci, kaj je vljudno in prav ter kaj ni. Ce se le Ima do koga nauciti.

taki otroc zrastejo potem še v večje egoiste

Permisivna vzgoja nujno in nepovratno vodi k hudim socialnim motnjam – za ta primer je diagnoza patološkega narcisa skoraj že zapečatena.

Starši – izobrazite se vsaj malo o tem, kako vzgajati otroke – ni vaša naloga, da otroka osrečite, ampak da vzgojite odgovorno in zdravo odraslo osebo!

Otrok ni kriv za svoje obnašanje, krivi za to so definitivno starši, saj so oni odgovorni za vzgojo svojega potomca … že vse življenje trdim, da se noben otrok ne rodi neumen, žal pa se rodi neumnim staršem, ki iz njega naredijo točno to ali podobno, kot je opisano zgoraj v dogodku ob rojstnem dnevu…

no ja…zakaj pa to ni ne vem kako darilo….kaj otroke učite materializma? Mogoče pa mu teta ni mogla več kupiti, kot to…ali pa je celo pri sebi vzela, da podari njemu…definitivno je otrok zelo razvajen in nevzgojen! Vsako darilo neglede na to kakšno je, če ga dobiš se moraš zahvaliti in tukaj so starši tisti, ki bi ga to morali naučiti…..In če odrasel da takšen odgovor, kot Vi pa je sploh zaskrbljujoče….sama imam 3 otrokein česa takšnega ne dovolim. Za vse kar dobijo so hvaležni in se zahvalijo.

New Report

Close