Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je v teku diskontna pofilzacija življenja?

Je v teku diskontna pofilzacija življenja?

Tale izjava je pa res mimo. Govorimo o tem, da je samo po tvoje. Drugače ni mogoče.
[/quote]
Nihče od vas ni razložil kdo vas sili kupiti karkoli že
Kdo je ta ki vas v to sili.?
Lej kaj nosiš in koliko časa je tvoja stvar
Pač ne kupi Ane če ti ni


Mene nihče v nič ne sili. Kupim to kar se sama odločim ali kar si želim kupit
Večinoma kupim ok, včas pa tud mačka v zaklju in ko se mi to zgodi vem da me ne bojo več na isto foro vrgli ampak ej thats life
[/quote]

Ne gre za “siljenje”, temveč dejstvo, da nimaš izbire.. da mečeš stran, menjaš.. nova sezona in nove modne barve… avto na 7 let, novo pohištvo na 5 let, pametni telefon vsako drugo leto, obleke vsako leto.. če ne drugega je poleg še ogromno nepotrebne embalaže.

Ali lahko kupim mleko različnih mlekarn v STKELENICI?
Ne, večinoma so setrapaki ali plastenke…

V času mojega odraščanja se je veliko manjšo kanto za smeti odneslo 1x na teden ven. Danes na par dni.

Ves čas nekaj stran mečeš.

In kot že v osnovi povedano: Kako to, da so četrt stoletaja stara oblačila še vedno v svoji funkciji, pred tremi leti kupljena, v isti trgovini, ista znamka.. pa ne?

Če je na hrani lahko zapisan ROK UPORABE, bi moral biti tudi na oblekah. Poleg seveda vseh fines o tem, od KOD prihajajo materiali, KJE vse so delali posamezne kose (gumbe, zadrge..) ter KJE so jih potem “naredili”. MADE IN označuje le kraj sestave.. ne pa celotne, včasih čisto dobesedno sužnje-lastniške poti proizvoda.. od obiranja, do sweat-shopov.. izkoriščanje otrok itd.

Zakaj? Da mi bodo hlače desintegrirale čez 3 leta.. in bodo sužnji še vedno imeli delo?

Kar spominja na antično anekdoto, ko je Mekanos Aleksandrijski prišel do kralja, prikazati svoj izum: parni stroj.. in je povedal, kako bi lahko s tem marsikaj postorili, zajezili moč pare..
in kaj mu odvrne kralj?
“In kaj naj jaz potem s sužnji?”

De omnibus disputandum..

Povpraševanje bi bilo, a konkurenca bi te zminirala. Pred leti so po pripovedovanju serviseja naredili tak pomivalni stroj, ki se ni mogel pokvariti. Vzeli so ga iz proizvodnje, ker serviserji ne bi imeli dela, proizvajalci pa manjšo prodajo.

Povpraševanje bi bilo, a konkurenca bi te zminirala. Pred leti so po pripovedovanju serviseja naredili tak pomivalni stroj, ki se ni mogel pokvariti. Vzeli so ga iz proizvodnje, ker serviserji ne bi imeli dela, proizvajalci pa manjšo prodajo.
[/quote]

Viš recimo. jaz bi pa rada, da bi človek lahko IMEL MOŽNOST kupiti tak stroj.
Kot tudi MOŽNOST kupiti ćčevlje, plašč, obleko, ki bi bila res kvalitetna, z garancijo.
Ne pa,da ti podplat stran pade, plačal si pa pošteno ceno.

Viš recimo. jaz bi pa rada, da bi človek lahko IMEL MOŽNOST kupiti tak stroj.
Kot tudi MOŽNOST kupiti ćčevlje, plašč, obleko, ki bi bila res kvalitetna, z garancijo.
Ne pa,da ti podplat stran pade, plačal si pa pošteno ceno.
[/quote]
So izdelali pralni stroj na ultra-zvok, ki je bil mišljen, da se ga povezne preko korita.. kaj se mu je zgodilo?
Odkupil ga je eden glavnih proizvajalcev pomivalnih sredstev.. in zadušil.

Ob prehodu iz analogne na digitalne fotaparate, se je pojavilo podjetje, ki je naredilo senzor in pomnilnik v obliki klasičnega filma.. to zadevico si vstavil v svoj klasičen analogni fotoaparat in slikal digitalno.
Kaj se je izumu zgodilo?
Kupil ga je gigant fotografije in zadušil.. več se zasluži, če morajo ljudje na vsake toliko let zamenjati ne samo kamero, temveč tudi vse objektive (dasiravno optika ne stari!).

De omnibus disputandum..


So izdelali pralni stroj na ultra-zvok, ki je bil mišljen, da se ga povezne preko korita.. kaj se mu je zgodilo?
Odkupil ga je eden glavnih proizvajalcev pomivalnih sredstev.. in zadušil.

Ob prehodu iz analogne na digitalne fotaparate, se je pojavilo podjetje, ki je naredilo senzor in pomnilnik v obliki klasičnega filma.. to zadevico si vstavil v svoj klasičen analogni fotoaparat in slikal digitalno.
Kaj se je izumu zgodilo?
Kupil ga je gigant fotografije in zadušil.. več se zasluži, če morajo ljudje na vsake toliko let zamenjati ne samo kamero, temveč tudi vse objektive (dasiravno optika ne stari!).
[/quote]

Ja, to je jasno – že če samo slediš zgodbi o električnih avtomobilih in KDAJ so že začeli s to idejo. Teh zgodbe je na stotine, lobiji in karteli so neusmiljeni.
Jaz sanjam o tem, da pač ne prodaš. Da delaš trajne izdelke in sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da najdeš tudi kupce, tudi če ti preprečijo oglaševanje.

Tudi v avtomobilizmu imamo takšne zgodbe.. ena, iz ameriške zgodovine je TUCKER.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tucker_48

Veliki trije so ga Zminirali, ker je bil prenapreden.

Podobno je FORD pri modelu Pinto, ugotovil, da bi ob trčenju od zadaj lahko prišlo do požara.. za odpravo napake bi bilo potrebno na avto vložiti 11$.. namesto odprave so se odločili, da raje riskirajo tožbe, ki bodo cenejše na koncu..
https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Pinto#Fuel_system_design

Vedo za SMRTNO nevarno napako in jo pustijo.. ker je za njih cenejše.

De omnibus disputandum..

Ja, to je jasno – že če samo slediš zgodbi o električnih avtomobilih in KDAJ so že začeli s to idejo. Teh zgodbe je na stotine, lobiji in karteli so neusmiljeni.
Jaz sanjam o tem, da pač ne prodaš. Da delaš trajne izdelke in sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da najdeš tudi kupce, tudi če ti preprečijo oglaševanje.
[/quote]
Zmaga denar, večji in močnejši.. lobiranje.. itd.

Lahko si samo butični proizvodnji

De omnibus disputandum..


Zmaga denar, večji in močnejši.. lobiranje.. itd.

Lahko si samo butični proizvodnji
[/quote]

Res je.

Ne gre za “siljenje”, temveč dejstvo, da nimaš izbire.. da mečeš stran, menjaš.. nova sezona in nove modne barve… avto na 7 let, novo pohištvo na 5 let, pametni telefon vsako drugo leto, obleke vsako leto.. če ne drugega je poleg še ogromno nepotrebne embalaže.

Ali lahko kupim mleko različnih mlekarn v STKELENICI?
Ne, večinoma so setrapaki ali plastenke…

V času mojega odraščanja se je veliko manjšo kanto za smeti odneslo 1x na teden ven. Danes na par dni.

Ves čas nekaj stran mečeš.

In kot že v osnovi povedano: Kako to, da so četrt stoletaja stara oblačila še vedno v svoji funkciji, pred tremi leti kupljena, v isti trgovini, ista znamka.. pa ne?

Če je na hrani lahko zapisan ROK UPORABE, bi moral biti tudi na oblekah. Poleg seveda vseh fines o tem, od KOD prihajajo materiali, KJE vse so delali posamezne kose (gumbe, zadrge..) ter KJE so jih potem “naredili”. MADE IN označuje le kraj sestave.. ne pa celotne, včasih čisto dobesedno sužnje-lastniške poti proizvoda.. od obiranja, do sweat-shopov.. izkoriščanje otrok itd.

Zakaj? Da mi bodo hlače desintegrirale čez 3 leta.. in bodo sužnji še vedno imeli delo?

Kar spominja na antično anekdoto, ko je Mekanos Aleksandrijski prišel do kralja, prikazati svoj izum: parni stroj.. in je povedal, kako bi lahko s tem marsikaj postorili, zajezili moč pare..
in kaj mu odvrne kralj?
“In kaj naj jaz potem s sužnji?”
[/quote]
Ne vem ali imate nekateri tako smolo, da se uzgete pri nakupu, jaz pa tako srečo da večino stvari ki jih kupim sama ali mi jih kupi mati npr oblacilo torbice dodatki itd..zdržijo. Res da imam lepo shranjene v vrečkah in lepo pokončno zložene in nekatere izključno nosim v čistilnico torej vzdržujem jih primerno materialu (vzdrževanje in shranjevanje) se ne uničijo kar tako,se prej zgodi da se jih sčasoma naveličam in zato kupim kaj novega, staro pa tudi podarim npr tašči torbice pa kak dodatek in izgledajo kot nove.
Glede masin to kupuje moz jaz ne kupujem ne mobijev ne računalnikov
Imam star mobi tablico in prenosnik tak da je meni prijazen. Doma Imajo pa vsi neke nove moderne naprave s katerimi se ne znajdem in jih ne maram in jih ne uporabljam. Koliko jim delujejo ne vem ker me ne briga. In tudi vem ne kdaj kupijo nove.
Kupovanju jih ne sili nihče sami si jih kupujejo cisto tako kot si jih vi.

Volkswagonow DISELGATE (tudi Audi, Porsche in ostali iz Volkswagen Auto Group).. ista stvar.. izpuhi, ki škodijo ljudem.. navkljub temu, da naj ne bi. Namerno škodovanje ljudem, kupcem.. in ljudje bodo še vedno prisegali na “Nemce”.

De omnibus disputandum..


Ne vem ali imate nekateri tako smolo, da se uzgete pri nakupu, jaz pa tako srečo da večino stvari ki jih kupim sama ali mi jih kupi mati npr oblacilo torbice dodatki itd..zdržijo. Res da imam lepo shranjene v vrečkah in lepo pokončno zložene in nekatere izključno nosim v čistilnico torej vzdržujem jih primerno materialu (vzdrževanje in shranjevanje) se ne uničijo kar tako,se prej zgodi da se jih sčasoma naveličam in zato kupim kaj novega, staro pa tudi podarim npr tašči torbice pa kak dodatek in izgledajo kot nove.
Glede masin to kupuje moz jaz ne kupujem ne mobijev ne računalnikov
Imam star mobi tablico in prenosnik tak da je meni prijazen. Doma Imajo pa vsi neke nove moderne naprave s katerimi se ne znajdem in jih ne maram in jih ne uporabljam. Koliko jim delujejo ne vem ker me ne briga. In tudi vem ne kdaj kupijo nove.
Kupovanju jih ne sili nihče sami si jih kupujejo cisto tako kot si jih vi.
[/quote]
Glede na to, da vam kupuje mati, ste očitno še premalo časo na svetu, da bi te stvari lahko primerjali 🙂

De omnibus disputandum..

v teku je eksplozija rasti prebivalstva in posledično masovna produkcija, filozofi pa iz tega vlačite kurja čreva o nekih skritih agendah.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Glede na to, da vam kupuje mati, ste očitno še premalo časo na svetu, da bi te stvari lahko primerjali 🙂
[/quote]
Lej moja mama živi v tujini in kupi stvari ki jih pri nas se dobit ne moreš ona je pač v koraku z modo
Kaj je s tem Narobe če svoji hčeri podari stvari.?

Pa se neki bom dodala
Par strani za preprosto dejstvo ki se ga da povedati v enem stavku: imeli bi stvari, ki si jih v resnici ne morete privoščiti .
zato se cutite prisiljeni kupiti kot pravite poflmofl hkrati se pa cutite 2x posiljeni, ker vam tiste stvari niso dosegljive brez kredita recimo in pol se spet cutite prisiljeni in posiljeni če že vzamete kredit in si stvar le kupite, ko je zaradi mesečnega odplačila manj denarja na računu, če bi pa vi rešili svojo željo na enostavn način tako da bi trgovec spustil ceno. Potem se ne bi več čutili prisiljene. Pa koliko ste stari.? Nič ne bo iz tega zaradi vas nihče ne bo spuščal ceno samo zato ker si vi nekaj želite po neki vam sprejemljivi ceni. Za vašo ceno že imate na razpolago drugo trgovino in izvolite tja.
Zelje so tiste ki nas vodijo in s tem ni nič narobe. Samo ne pričakujte da se bo trg prilagodil vam v takem smislu da si boste vi lahko izpolnili zelje (kupili) za katere nimate takega denarja. Trg je že razdeljen -za vsak žep nekaj že obstaja. V čem točno vi vidite problem.?
Stvari za katere nimam denarja ne gledam ker je to neumno. Gledam in kupim tisto kar si lahko in nič se ne počutim zravn prisiljeno

Joj no, pa ni v ospredju moj zaslužek. Gre za razmišljanje, ali bi
a) ljudje to kupovali
b) industrija dopustila, da kaj takega obstaja in uspe
[/quote]

Malce je tudi kontradiktorno s tole temo: Ali je denar res pravično razdeljen?

Philippe Patek ura, bo čez stoletje še vedno Patek ura.. lahko pa seveda kupiš 24 milijonov kitajskih uric po 1$.

De omnibus disputandum..


Lej moja mama živi v tujini in kupi stvari ki jih pri nas se dobit ne moreš ona je pač v koraku z modo
Kaj je s tem Narobe če svoji hčeri podari stvari.?
[/quote]
V tem navidezno “naivnem” stavku je toliko stvari narobe.. da ni čudno, da se Sacha Baron Coehen lahko prebija okoli po svetu z navidezno naivno neumnimi intervjujih v svojih alter ego preoblekah…
Ali ste tako brihtni kot on (in odlično provocirate).. ali pa to niste.

Ni čudno, da je enemu izmed alter egov ime: “Ali” G.

De omnibus disputandum..


V tem navidezno “naivnem” stavku je toliko stvari narobe.. da ni čudno, da se Sacha Baron Coehen lahko prebija okoli po svetu z navidezno naivno neumnimi intervjujih v svojih alter ego preoblekah…
Ali ste tako brihtni kot on (in odlično provocirate).. ali pa to niste.

Ni čudno, da je enemu izmed alter egov ime: “Ali” G.
[/quote]
Kaj jo napadaš? Naredi še ti, tako kot ona.
Reci mami, naj ti že enkrat kupi novi IPhone, ki si ga tako želiš. 😉


Če sem kje zapisal, da je bil nekaj PRVO, se opravičujem… kartelni dogovori za znižanje stroškov in slabšo kvaliteto blaga so pa stara toliko kot kašpitalizem sam.. in se da verjetno najti kaj tudi pred žarnico..

In ko smo ravno pri ŽARNICI, sem se spomnil, da mi avtomobilske žarnice kupjene v Sloveniji hitreje pregorijo, kot kupljene drugje..
Mislim, da je VIP.. torej evropska zveza potrošnikov že ugotavljala, da se blago na bivšem vzhodu prodaja bistveno manj kvaliteten.
In so tudi testirali.. in potrdili ne samo za žarnice, temveč tudi za tune, pralne praške, lešnikove namaze..
Kjer imajo za pralne praške izgovor: “se prilagajamo lokalni vodi” (ne me basat da ima cela Poljska isto kvaliteto vode?!? 5m čez v Nemčiji pa čisto drugo?!?)
Glede samega cukra v Poljski Nuteli pa: “se prilagajamo lokalnemu okusu” (kjer so najcenejše surovine namenjene vzhodu… več kakava Nemcem.. in original Italijanom in Francozom).
itd.

De omnibus disputandum..

Avtomobili so postali bistveno bolj zanesljivi in varni. To je dejstvo.
[/quote]
Postali so bolj varni zaradi raziskovalnega novinarstva.. škandalov in pritiska neljube zakonodaje države.

Primer Tucker (glej višje)… in pa že dvakrat omenjeni Ford Pinto..

Poleg tega vozila iz EU, ki imajo po našem NCAP sistemu 5 zvezdic, na ameriškem prejmejo le 3.. ker gre tam za drugačna prekrivanja.. “Zvezdice varnosti” so pa prilagojene točno določenim trkom.. v nadzorovanih okoliščinah..

Švedi so že pred destletjem ugotovili, da je v realnem življenju najbolj varen: SAAB.. in ravno tega je šel GM ukinit.. poanto pa najdeš tudi na YouTube-u.. v poslovilni oddaji za Saab od TopGera.. za hec gredo z nekaj metrov višine s kabino navzdol vreči proti tlom Saab 900 in BMW iz 90ih:
https://www.youtube.com/watch?v=_9fw9nou_G8

Ne čudi torej, da so imeli pri Saabu najvišje izobražene kupce.. in najbolj priljubljen med arhitekti.

De omnibus disputandum..

Popravek: iz 80ih

De omnibus disputandum..


Postali so bolj varni zaradi raziskovalnega novinarstva.. škandalov in pritiska neljube zakonodaje države.

Primer Tucker (glej višje)… in pa že dvakrat omenjeni Ford Pinto..

Poleg tega vozila iz EU, ki imajo po našem NCAP sistemu 5 zvezdic, na ameriškem prejmejo le 3.. ker gre tam za drugačna prekrivanja.. “Zvezdice varnosti” so pa prilagojene točno določenim trkom.. v nadzorovanih okoliščinah..

Švedi so že pred destletjem ugotovili, da je v realnem življenju najbolj varen: SAAB.. in ravno tega je šel GM ukinit.. poanto pa najdeš tudi na YouTube-u.. v poslovilni oddaji za Saab od TopGera.. za hec gredo z nekaj metrov višine s kabino navzdol vreči proti tlom Saab 900 in BMW iz 90ih:
https://www.youtube.com/watch?v=_9fw9nou_G8

Ne čudi torej, da so imeli pri Saabu najvišje izobražene kupce.. in najbolj priljubljen med arhitekti.
[/quote]
Saab so ukinili ker so podvajali stroške. Ostalo drži.

Da NCAP zvezdice ne pomenijo kaj več, kot marketinške poteze so ugotovili tudi na britanskem Channel 4.

Detajlnejša razlika med EU NCAP testom in dejanskimi nesrečami je opisano tukaj: https://www-nrd.nhtsa.dot.gov/pdf/ESV/esv17/Proceed/00033.pdf

Ko je Saab še obstajal, je bil najvarnejši v dejanskih nesrečah.. Realne nesreče se dogajajo v resničnem svetu, v milijardah kombinacij, prekrivanj, kotov in zunanjih ter notranjih ovir..
Sedaj je to mesto prevzel drugi “švedski” proizvajalec: Volvo
Kitajsko skandinavsko podjetje ima namreč cilj: nič smrtnih nesreč v njihovih vozilih od proizvodnjega leta 2020 naprej.

Da ne boste preveč črnogledi.. obupani.. je potrebno videti, da se stvari vseeno izboljšujejo (ne vedno z nam zaželjenim tempom), dokazuje Fifth Gearov trk Modusa in Volva 940: https://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY

De omnibus disputandum..


Saab so ukinili ker so podvajali stroške. Ostalo drži.
[/quote]

Saaba naj bi kupil Spyker.. pa je potem podjetje tudi samo propadlo.
Bili so tudi kupci iz Kitajske (tako kot je Geely kupil Volva).. a GM ni želel dovoliti dostop do tehnologije, kot prepustiti znamko Kitajcem.
Rover (fizično stroji, tovarna in obstoječi modeli( se je od BMWja prodal Kitajcem.. a ne tudi znamka. Sicer pa Roverju že prej Honda ni mogla pomagati.. sedaj se tržijo pod, značilno kitajsko: Roewe 🙂

De omnibus disputandum..


V tem navidezno “naivnem” stavku je toliko stvari narobe.. da ni čudno, da se Sacha Baron Coehen lahko prebija okoli po svetu z navidezno naivno neumnimi intervjujih v svojih alter ego preoblekah…
Ali ste tako brihtni kot on (in odlično provocirate).. ali pa to niste.

Ni čudno, da je enemu izmed alter egov ime: “Ali” G.
[/quote]
Volkec kaj točno ti hočeš od mene ali kaj točno hočeš slišati.?
A imam lahko jaz svoj pogled na to ali imam jaz pravico do tega da se ne čutim prisiljena v karkoli…ali ti bo ljubše če bom z vami jamrala kako se čutim prisiljena kupovati poiflmofl za malo ali celo vec denarja.?
Ok , če te bo to osrečilo.. zakaj pa ne
…joj ta svet je res zjeban, na vsakem koraku si prisiljen v nakup jopice ampak ko bi ta vsaj 25 let zadržala bi se slo, čisti kriminal je da se je ferderbala že po enem letu, plačat si jo pa moral in to 20 evrov. Totalna stala da prodajajo mnercedeza za 150 jurjev in to točne tega ki mi je najbolj všeč. Če bi spustili ceno na recimo 60 jurjev bi si ga vsaj na kredit lahko vzela,tko so mi zračunali v banki…da tolk kredita dobim..vec pa ne… Jebeš ta svet, vse je v rokah velikih korporacij… Uničiti hočejo malega delovnega človeka s poflmofl robo ki jo je prisiljen kupit.
A je dovolj jamranja AL nadaljujem

New Report

Close