Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je v teku diskontna pofilzacija življenja?

Je v teku diskontna pofilzacija življenja?


Volkec kaj točno ti hočeš od mene ali kaj točno hočeš slišati.?
A imam lahko jaz svoj pogled na to ali imam jaz pravico do tega da se ne čutim prisiljena v karkoli…ali ti bo ljubše če bom z vami jamrala kako se čutim prisiljena kupovati poiflmofl za malo ali celo vec denarja.?
Ok , če te bo to osrečilo.. zakaj pa ne
…joj ta svet je res zjeban, na vsakem koraku si prisiljen v nakup jopice ampak ko bi ta vsaj 25 let zadržala bi se slo, čisti kriminal je da se je ferderbala že po enem letu, plačat si jo pa moral in to 20 evrov. Totalna stala da prodajajo mnercedeza za 150 jurjev in to točne tega ki mi je najbolj všeč. Če bi spustili ceno na recimo 60 jurjev bi si ga vsaj na kredit lahko vzela,tko so mi zračunali v banki…da tolk kredita dobim..vec pa ne… Jebeš ta svet, vse je v rokah velikih korporacij… Uničiti hočejo malega delovnega človeka s poflmofl robo ki jo je prisiljen kupit.
A je dovolj jamranja AL nadaljujem
[/quote]

Počakaš 4 leta in kupiš.

Počakaš 4 leta in kupiš.
[/quote]
Ja ampak pol ni nov iz štacune
Jaz hočem novga iz štacune . Prassci naj ceno spustijo. Nisem jaz kriva če nimam 150 jurjev oni so ker ga preveč cenijo 🙂 dali bi normalno ceno pa bi ga kupila. . Ves hebejo naj se. To je vse zarota


Ja ampak pol ni nov iz štacune
Jaz hočem novga iz štacune . Prassci naj ceno spustijo. Nisem jaz kriva če nimam 150 jurjev oni so ker ga preveč cenijo 🙂 dali bi normalno ceno pa bi ga kupila. . Ves hebejo naj se. To je vse zarota
[/quote]
Pa dej še ti deli butične izdelke in jih prodajaj po norih cenah. Pa jih zajebi.

jaz sem za trajnost. vedno me je funkcionalnost zanimala bolj kot pa izgled. zato sem si pohištvo po celi hiši naredila iz palet oziroma iz desk, ki sem jih dobila med razdiranjem velikih palet za drva. nič jih nisem posebej urejala, samo zabila skupaj z žeblji in kakor je videti, se jih bom prej naveličala, preden bi one obnemogle. 🙂 tudi pri postelji sem npr. kupila tapetniško peno, ki mi drži že 5+ let in nimam nobene pripombe.

obleke, obutev VSE je druga roka. na to prisegam. in preden dobim oz, kupim kaj novega moram najprej tisto, kar imam ponosit – beri se mora ali ultra raztegnit ali strgat ali karkoli drugega, da tak kos zamenjam z drugim.

telefon je striktno samo za telefonirat in ni pameten. vsled temu stane cca 20 eur, baterija zdrži, se jo lahko tudi zamenja in to je vsa umetnost.

avto je skoraj 20 hyundai. zadnji blatniki rjavijo, pa me ne moti. kupila sem ga pred 4 leti za 200 eur. dokler bo vozil (in menda bo še dolgo, ima samo 124.000 km, novi jermeni, servisi redni, motor kot nov), ga bom vozila. rja pa … jbg

če se kaj strga zašijem ali nesem zašit. če se kaj zlomi popravim. če se kosilnica pokvari jo dam popravit. skratka ne kupujem novega, novo me ne zanima in v tem duhu vzgajam tudi svoje otroke.


Pa dej še ti deli butične izdelke in jih prodajaj po norih cenah. Pa jih zajebi.
[/quote]
A misliš da bi mi slo 🙂
Včasih ko poslušam ljudi ki jamrajo čez vse na svetu si mislim kdo ti je kriv če ne znas

Vse je stvar Pogleda, ljudje razmišljajo različno
Prvi bo razmisljal takole Mercedes stane 150 jurju-prasci, svine, gnoji, hurbe kapitalistične in bo jamral jamral nad krivico ker si ga ne more kupit. Cele dneve bo Slabe volje..
Drugi bo razmišljal takole ok Mercedez stane 150 jurju.. . Na banki so mi obljubili 60 jurju v stumfu imam 20 .. . Prasci svine hurbe .. Ok bom vzel mercedeza za 80 . Ne bom veliki frajer bom pa srednji frajer.. Pa kredit bom moral se plačevat in ga preplacat.. Svine prassci hurbe.. Cele dneve bo Slabe volje
Potem pa smo se mi ki razmišljamo takole
Mercedes stane 150 jurju-o takem avtu sploh ne razmišljam .. Banka mi bo dala 60 jurju. Ne ne bom vzela kredita. . Saj nisem na glavo padla..
V stumfu imam 20 jurju, za ta denar bom kupila najboljše kar se da kupiti za ta denar. Če nisem dovolj pametna (pac na avte se ne spoznam)bom vprašala tistega ki je. Nihče me ne bo okoli prinesel ker se bom dobro pripravila za nakup.. Nobenega jamranja, nobene prisile nobenega kredita in nobene Slabe volje ker mi trgovec noče prodati mercedeza za 20 jurjev niti za 80 ne.. Ki ga ocenjuje na 150
Vse se je pa začelo z željo In to nerealno zeljo.. Od tu slaba volja in jamranje in občutek prisile
Ok Mercedes je bil ekstremni primer lahko namesto mercedeza recimo damo jopico ali pa liter mleka


A misliš da bi mi slo 🙂
Včasih ko poslušam ljudi ki jamrajo čez vse na svetu si mislim kdo ti je kriv če ne znas

Vse je stvar Pogleda, ljudje razmišljajo različno
Prvi bo razmisljal takole Mercedes stane 150 jurju-prasci, svine, gnoji, hurbe kapitalistične in bo jamral jamral nad krivico ker si ga ne more kupit. Cele dneve bo Slabe volje..
Drugi bo razmišljal takole ok Mercedez stane 150 jurju.. . Na banki so mi obljubili 60 jurju v stumfu imam 20 .. . Prasci svine hurbe .. Ok bom vzel mercedeza za 80 . Ne bom veliki frajer bom pa srednji frajer.. Pa kredit bom moral se plačevat in ga preplacat.. Svine prassci hurbe.. Cele dneve bo Slabe volje
Potem pa smo se mi ki razmišljamo takole
Mercedes stane 150 jurju-o takem avtu sploh ne razmišljam .. Banka mi bo dala 60 jurju. Ne ne bom vzela kredita. . Saj nisem na glavo padla..
V stumfu imam 20 jurju, za ta denar bom kupila najboljše kar se da kupiti za ta denar. Če nisem dovolj pametna (pac na avte se ne spoznam)bom vprašala tistega ki je. Nihče me ne bo okoli prinesel ker se bom dobro pripravila za nakup.. Nobenega jamranja, nobene prisile nobenega kredita in nobene Slabe volje ker mi trgovec noče prodati mercedeza za 20 jurjev niti za 80 ne.. Ki ga ocenjuje na 150
Vse se je pa začelo z željo In to nerealno zeljo.. Od tu slaba volja in jamranje in občutek prisile
Ok Mercedes je bil ekstremni primer lahko namesto mercedeza recimo damo jopico ali pa liter mleka
[/quote]

Ej stara… če bo nekdo pripravljen odštet 150EUR za svež kravjak, mu ga za nič manj ne prodam.

Ej stara… če bo nekdo pripravljen odštet 150EUR za svež kravjak, mu ga za nič manj ne prodam.
[/quote]

Ps. Tudi ti bi bila pripravljena odšteti 150k EUR če bi jih imela. Torej je cena prava >:)

Točno tako zivc
Samo ljudem ne moreš tega dopovedati vedno jim nekaj ali nekdo dela krivico npr zarukani trgovec s hudimi cenami in se bolj zarukani kupec ki ima 150 jurju 🙂

jaz mislim da je poanta tele debate v drugje … ogromno vsega se proizvede, velika večina je neuporabnega ali zelo kratkoročno uporabnega in vse to so na koncu smeti … kar zadeva vse nas … tako tistega ki si lahko privošči bentleya, kot mene, ki si ga ne morem 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Najbolj žalosten del zgodbe je, da tako razmišljanje “bi moglo bit cenej” zbija vrednost njihovega dela. Kdor ve za kaj se gre bo razumel, za ostale pa… je žal preveč za razlagat.

Palete so zakon :)) mi imamo vrtno garnituro iz njih – samo pobrušene in z lanenim oljem namazane :))
Super ste 🙂
Mi smo proti tebi ultra potrošniki, pa sem mislila, da se nazaj držimo 🙂

Palete so zakon :)) mi imamo vrtno garnituro iz njih – samo pobrušene in z lanenim oljem namazane :))
Super ste 🙂
Mi smo proti tebi ultra potrošniki, pa sem mislila, da se nazaj držimo 🙂
[/quote]

Pa kaj ste nori? EURO palete so drage ko pes, če jih misliš za pohištvo razžagat.

Pa kaj ste nori? EURO palete so drage ko pes, če jih misliš za pohištvo razžagat.
[/quote]

Mislim, da niso bile euro palete. Neke leve palete.
Pa tudi če bi bile, za nas samo najboljše 😂😂

Pa kaj ste nori? EURO palete so drage ko pes, če jih misliš za pohištvo razžagat.
[/quote]

http://www.bolha.com/stroji-orodja/industrijska-oprema/palete/palete-80-x-120-1339021310.html?aclct=1539380302

ali

http://www.bolha.com/stroji-orodja/industrijska-oprema/palete/palete-80-x-120-1339021310.html?aclct=1539380302

človek se vsak dan nauči kaj novega 🙂

http://www.bolha.com/stroji-orodja/industrijska-oprema/palete/palete-80-x-120-1339021310.html?aclct=1539380302

ali

http://www.bolha.com/stroji-orodja/industrijska-oprema/palete/palete-80-x-120-1339021310.html?aclct=1539380302

človek se vsak dan nauči kaj novega 🙂
[/quote]

To je šrot od palet.

Palete so zakon :)) mi imamo vrtno garnituro iz njih – samo pobrušene in z lanenim oljem namazane :))
Super ste 🙂
Mi smo proti tebi ultra potrošniki, pa sem mislila, da se nazaj držimo 🙂
[/quote]
Pa ko si že na paleti, te lahko tvoj pelje kamor hoče… če ne s paletarjem, pa z viličarjem:-))

Palete so zakon :)) mi imamo vrtno garnituro iz njih – samo pobrušene in z lanenim oljem namazane :))
Super ste 🙂
Mi smo proti tebi ultra potrošniki, pa sem mislila, da se nazaj držimo 🙂
[/quote]

A ti si od tod. Vsaki dan grem mimo-so;))
Lepo ste to naredili.

http://www.oglasi.si/oglas_stroji_in_orodja/industrijska_mehanizacija/palete/euro-palete-1200×800-prodam/432887

re so drage ko pes. celih 5,50 eur po komadu

Zdej pa poglej, koliko je nova.

Zdej pa poglej, koliko je nova.
[/quote]

in od kje tebi ideja, da bi jaz hotla imet EURU palete, zapovrh pa še nove? kdor varćuje / ne razsipava z denarjem / ima majhne želje / ima majhne zahteve / je hitro zadovoljen / ima domišljijo / rad reciklira … bo zadovoljen z rabljenimi xy paletami, ki jih bo po svoje obnovil ali pa tudi ne. mene ne delajo srečno materialne stvari. palate so podstavek za tapetniško peno. podstavek za moj kavč, posteljo. pika amen. pomembno je, da je podstavek stabilen, raven in trpežen. vse ostalo je zame čisto nepomembno.

jaz mislim da je poanta tele debate v drugje … ogromno vsega se proizvede, velika večina je neuporabnega ali zelo kratkoročno uporabnega in vse to so na koncu smeti … kar zadeva vse nas … tako tistega ki si lahko privošči bentleya, kot mene, ki si ga ne morem 🙂
[/quote]

Uh smeti, ja to postaja v bistvu je že svetovni problem..

Uh smeti, ja to postaja v bistvu je že svetovni problem..
[/quote]

Dokler so eden najdonosnejših biznisov ravno smeti, je težko ljudi prepričati v to, da so problem.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Poglejmo slušalke.. klasične še vedno delajo, ne proizvajajo dodatnih smeti. Če kupiš modrozobe, je poleg zoprnije polnjenja še ene naprave, tu tudi baterija, ki jo bo potrebno nekoč zamenjati oz. vreči stran.
Zdaj.. če imaš ožičene hi-fi slušalke, jih boš uporabljal desetletja.. ne, če so modrozobe, ker ne bo več specifične baterije za točno tvoj model.

Podobno je trenutna moda sesalcev, da so brezžični.. kar pomeni spet še ena naprava za polnit in še en set baterij za na odpad (in vprašanje ali bo čez čas možno nadomestiti jih)..

Ampak v teh primerih (še) imaš izbiro.. kupiš stvari s kablom!

Samo zadnji modeli pametnih telefonov nimajo več phone-jack priključkov.. in moraš potrm preko kodrgazoba streamati na ojačevalec ali kaj podobnega, da lahko uživaš v kvalitetni reprodukciji glasbe (lossless codec only).

De omnibus disputandum..

Joj grda resnica a se spet sposobno delaš?
Ti nisi nič kupila. Tebi je vse kupila MAMICA. Hiše, avtomobile,bazene.
Kar si mamina princeska zamisli, to mamina princeska dobi! Moža in otroke imaš pa za status, saj se to od”plave krvi” pričakuje in spodobi. Nimaš nobenega občutka za soljudi. Živiš zavita v vato in ti je mar samo za lastno rit! Taka si kot tvoja stara mama!Kadar pa ti kdo resnico v obraz pove, ga hitro zatožiš mamici in mamica takoj odvetnike angažira. Tisti tvoj osebni varnostnik, ki ga imaš doma in s katerim se tako rada hvališ pred drugimi, pa je tudi svojega denarja vreden. Verjetno je večkrat doživel pretres možganov od vseh udarcev v glavo, ko se je še pretepal v ringu za denar in so mu udarci pustili trajne posledice na možganih,kajti normalen človek se ne bi poročil s teboj in ne bi šel za zeta v volčje krdelo!!!

ti govoriš o slušalkah, jaz lahko navedem primer petrolejk. še vedno jih izdelujejo. nove.
https://roland.si/izdelki/zvonci_pvc_opozorilne_table_okrasni_artikli/85/svetilka_stenska_velika/

niso vezane na elektriko, gorijo vedno, samo malo petroleja rabijo in stenj, en kos stenja pogori v dveh letih, ker uporabljaš petrolejko dosti manj kot navadno luč. razen izgorjenega dima ni drugih stranskih odpadkov, če ravno nisi tele in ne razbiješ stekleno glavo vsakič, ko jo brišeš. 🙂
da o štedilniku na drva sploh ne govorim. 🙂

malo za šalo, malo zares.

New Report

Close