Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jedilnik debeluharja

Jedilnik debeluharja

Namesto da zmanjšuješ količino hrane, skrči okno hranjenja na max 8 ur na dan. To ti bo uredilo tudi bolezni in težave.

Ne cakaj predolgo, ampak vztrajaj pri osebnem zdravniku, da nekaj ni v redu in naj razisce. Ce je s scitnico ok imas mogoce tezave s hipofizo. Poznam vec primerov zensk, ki so se nenormalno redile in preden jim je kdo kaj verjel so dobile ob pomankanju prehrane 30 kg viska samo zaradi izrastka na hipofizi. Sama sem pa kontra primer, ko sem ob zacetku pubertete nenormalno hujsala in konkretno jedla in starsem nihce ni verjel, da je kaj narobe dokler skoraj nisem umrla zaradi prevelikega delovanja scitnice, ker v tistih casih v 80 letih ni nihce pomislil na scitnico. Vztrajaj, da se razisce kaj je narobe!!!

Tvoj jedilnik ne pokrije niti bazalnega metabolizma. Tako da nehi srat in delat reklamo za anoreksijo. Da te ni sram tako blefirat! Ker če bi ti tako v resnici jedla, ne bi sploh zmogla pisat sem!!!
EDINA prava dieta je zdrava prehrana in EDINI način za hujšanje na dolgi roki malo manjši vnos kot poraba. Torej MINIMALNO 1500 kalorij na dan!!!
[/quote]

Ne bo držalo.

To, da je za hujšanje potrebno omejiti vnos kalorij, ki mora biti manjši kot poraba, drži. To, da odrasla ženska potrebuje 1500 kalorij dnevno, pa ne drži. Potrebe so odvisne od starosti, fizične dejavnosti, metabolizma, hormonskega stanja.

Na kratko: ženska pri 165 cm višine, starosti nad 45 let, sedeče delo, tudi če malo športa (1 uro na dan), ne potrebuje 1500 kalorij. Žal.
[/quote]

No, koncno ena, ki demantira tabelo kalorij, ki jih je dnevno – po spolu- za zaužiti. Ce bi jaz toliko zauzila, bi bila porejena. Nasplosno je ugotovljeno, da prevec jemo, prej prevec, kot premalo. Iz izkusnje vem, da cetudi bi dnevno se vec sportala, bi se vecji vnos kalorij ‘lepil’ na telo. Tako da se tista lajna o vecji porabi pri meni tudi ne izzide.
Vsako telo je pojem zase, neke smernice že, a ne vec kot to.

Sedaj ste me spomnili na te “otroške porcije – krožnike”.

Primer, ko sem delala v šoli:
doma ob 7h zajtrk
potem ob 9.30 ali 10h (kos sadeža – grozdje ali banana ali – glede na letni čas) – ostale zaposlene, ampak čisto vse so doma jedle zajtrk, za malico v šoli pa – sendvič, sadje in jogurt

Kosilo v šoli: okrog 12.30 – 13.30(odvisno kako si bil prost) – otroška/šolska porcija.

Kuharice (so se zgražale, ker so mi filale porcijo, pa sem jim povedala, da je preveč in da bom pustila, ko sem vrnila pladenj, niso mogle verjet, da toliko pojem in me spraševale če sem bolana… in ostali učitelji, ki so opazili – niso mogli verjet, da pojem kos sadeža(najmanjši), da nikoli ne vzamem sendviča in jogurta poleg, kot ostali za malico.
Malico (kos sadja) sem si sabo vzela v knjižnico ali podobno – zunaj.
Ter kosilo, tudi manj od njih, ampak, ker jih je večina jedla takrat so opazili, da so porcije absolutno premajhne, za odraslo osebo.

Če dobro pomislim, se spomnem moje tete, ki je imela podoben jedilnik, le da je pojedla malo več, imela je več zelenjavnih juh in solat za večerjo, pa je take višine 170cm, imela 64 kg, torej ona se ni redila, pa tudi brez žolčnika.
Zdaj pa razumi, če moreš. 🙁

Te porcije nisem nikoli, amapak res nikoli smatrala za majhne. Drugi so me opozarjali! Ttisti, ki so to videli, jedli z mano – zunanji ljudje). Tako, da ne bi niti šla za tem, če ne bi komentirali.

Jaz te se nisem nikoli brala, pa mi ni jasno, kako se redis od taksne hrane. Nekaj ni v redu. Ne verjamem, da se tako prehranjujes dlje casa. Zredit se ni mogoce v enem mesecu, kot tudi ne shujsat.
Na oko jes prevec sladkorja (sadje). Drugace pa vsega premalo.

Aja, pa skoraj edina – fenomen, ki sem se redila v času hipetrireoze, namesto da bi hodila dol s težo, kot ostale/ostali… Le v času tablet za ščitnico je teža mirovala. Hipertireoza sklati do 20 kg pri posameznici.
Komentar dr – pač se zgodi, ste fenomen, 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerov na svetu.
Ostalo zakaj, kako proti temu- ne zanima nikogar, le mene, še vedno 🙂

Narobe narejena 😉

Ščitnico bo treba na “ostro prijet”, da bo ubogala. Ne samo nežno, pa lepo z njo.. 😉 :))))

Kdor išče najde..pa četudi drobtinice…

Ravno včeraj srečala določeno osebo, ki mi pove, kakšne probleme mu je ščitnica zakuhala in kako lepo je zdravnik vse to pogruntal, poskrbel zanj, povedal povezavo itd…ukrepal ipd..
Občudovanja vreden zdravnik in diagnostik! Bravo za take! Moj dr žal ne sodi v to skupino, sem pa vesela, da ima ta takega doktorja.

Sumila sem to, ta mi pa je potrdil!

Skratka, ta pot bo kar prava za začetek.

New Report

Close