Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jezerškovi, ki so lani imeli 7 milijonov evrov prihodkov jamrajo zaradi zaprtja gostiln

Jezerškovi, ki so lani imeli 7 milijonov evrov prihodkov jamrajo zaradi zaprtja gostiln

Meni je smešno, ko gostinci jamrajo, kake stroške imajo, kakšne hude investicije morajo pokrivat, potem pa vidiš, da so oštarije vsa leta enake; niti fasade niso obnovljene, kaj šele inventar znotraj. Vse isto obrabljeno in ofucano. Kje so potem tiste silne investicije?

Letna amortizacijska doba za različne investicije je različna:

Vaš link

Investicija 1 mio eur ki je kot taka zavedena v letno bilanco bi morda pomenila nakup kuhinje za 5 mio eur ali nepremičnine za 33 mio eur. Ne poznam takih kuhinj ali gostinskih nepremičnin, verjetno gre za kaj drugega, dražjega če je investicija res 2 mio eur na leto.

Pa zraven jamrali tako kot npr. Lepa Brena. Celo poletje je kruzala po Jadranu potem gre pa pred novinarji jamrat kakšen izpad dohodka ima ker je zaprtje. Pa kako je boga, ker je ljudje ne razumejo da ima ona tudi stroške. Vam zveni znano?
Vidim pa tudi da je tukaj kar nekaj strokovnjakov ki dobiček povezujejo z obveznostmi. Dobiček ni denar. Pa še razmislek – v odhodkih ni samo plača delavcev, tudi plača direktorja. Če je izplačana po slovenski tradiciji je najmanj 5x večja od najnižje plače izplačane v podjetju.

Džabe razlagat enim, kaj je prihodek in kaj dobiček. Njim kapne plača vsak mesec, pa mislijo, da so pojedli vso modrost sveta.
[/quote]

super, pa pej še ti delat , pa ti bo kapnilo vsak mesec minimalc

A niso privatniki ponavadi desničarji? In desničarji stalno tupijo, kako je narod glup in neodgovoren, ker se ne drži Janezovih ukrepov, da bi morali stisnit zobe, dokler epidemija ne mine in tako dalje. Ampak ukrep zaprtja oštarij in drugih lokalov jim pa ne paše. Ko gre za njihov biznis, bi pa oni še naprej po svoje in jih korona ne zanima. Se obnašajo kot kakšni levaki, antimaskarji in biciklisti.

super, pa pej še ti delat , pa ti bo kapnilo vsak mesec minimalc
[/quote]

Jaz skrbim sama za svojo plačo, me nimaš kaj pošiljat delat. Samo žalostno je, da komentirajo in še več, celo privoščijo propad, tisti, ki ne ločijo med prometom in dobičkom, ki ne ločijo med neto, bruto in bruto-bruto plačo, ki še višine davka ne poznajo itd.

Tistemu, ki jamra , je treba vzet. Zelo prav so imeli.

Pred dnevi je nekdo tu napisal, kaj je rob preživetja.

Jaz skrbim sama za svojo plačo, me nimaš kaj pošiljat delat. Samo žalostno je, da komentirajo in še več, celo privoščijo propad, tisti, ki ne ločijo med prometom in dobičkom, ki ne ločijo med neto, bruto in bruto-bruto plačo, ki še višine davka ne poznajo itd.
[/quote]

Saj ti je prav povedal. Pa kaj bo tebi tisto razlikovanje med prometom in dobičkom in bruto ter neto, če pa tukaj cepetaš od zavisti do tistih, ki minimalca prejemajo? Pejt še ti delat za minimalca, da ne boš fouš.

Uau, poleg tega da je kar na enkrat Slovenija pridobila ogromno epidemologov, zdravnikov, znanstvenikov, sociologov ipd., je pridobila tudi ogromno ekonomistov ter računovodij očitno :). Sicer z takim znanjem ni čudno da je država v riti ma ok :).


Država zaposluje ker mora. Podjetniki pa zaposlujejo ker imajo ljudi radi. Brez njih bi zmogli vse in še več ampak si rečejo hej, okolica je brezposelna, jih bomo pa mi vzeli! Da družine ne bodo lačne, da bo delo! Pošteno jih bomo plačali, državi pa dali kar je njenega! Zato jih pa država pusti na miru. Ker ve da so pošteni.

Kako se podpovprečno izobražena MON klientela čuti poklicano in strokovno usposobljeno komentirati ekonomsko poslovanje vseh panog po spisku? O katerih delovanju ne vedo popolnoma nič. Ne ločijo niti med prometom in dobičkom. Ampak jasno jim je pa vse. Predvsem to, da vsak, ki nekaj zasluži, je nujno nategun. Jp, to drži kot pribito. In jim nikoli ne bo jasno, da njihove socialne evrčke plačujejo ravno tisti, ki jih imajo tako zelo v zobeh. O ne, to pa ne! Njihovi evrčki zrastejo na drevesu, ki redno vsak mesec 15. dozori.

Sram naj vas bo, drhal nesposobna in privoščljiva! Sem takoj za to, da uvedemo sistem kot v Ameriki, vsak sam skrbi zase, svojo penzijo, svoje zdravstvo. Pozabi socialo, dostopno šolstvo in zdravstvo. Pa da vas vidim potem, klošarje brez privilegijev kot je internet!


Sedem milijonov prometa pa skoraj nič dobička. To je skoraj neprofitna organizacija. Država mora takim podjetnikom pomagati da najdejo več dobička v svojem delu. Začenši s temeljitim pregledom izvora njihovega premoženja. Če je vse po pravilih se nimajo prav ničesar bati. Dan Bilzerian bi temu samo pritrdil.
[/quote]
Država ima 30 miljard+ prihodkov, pa na koncu še izgubo pridela 🙁

Sta šla 2 klošarja po cesti, pa vidita ob cesti drek. Pa prav prvi, “čuj ti, bi pojedel tisti drek”? Pa prav “ah, raje ne bi”, pa pravi prvi, “kaj pa če ti dam zato 1mio€”. Pa pravi, “hja za ta denar, pa ni problema” in pomalca drek. Se sprehajata naprej in debatirata, kako je en drugemu dolžan in kako mu bo vrnil, ko drugi ob cesti zagleda konjsko figo. Pa pravi drugi “bi pojedel tisto figo?” Pa prav prvi, “raje nebi”, pa pravi drugi “zato ti dam 1mio€”. Pa pravi, “ah za ta denar ni problema” in pomalca figo. Potem se sprehajata naprej pa pravi eden izmed njiju reče, “hja veš, ta drek ko sva jedla, s tem nisva nič nardila”. Pa pravi drugi, “kaj ne 2mio€ prometa sva naredila!”

Ja, ravno ti boš določal sistem tukaj. Če ti kaj ni prav, se odseli v Ameriko in tam uživaj. Meje so odprte.

Grem stavit da npr. g. Luka Jezeršek ne bi znal in zmogel psihično trenutno preživeti s 100 imi evri na mesec za svoje potrebe, ali pa morda s še manj. Se mu verjetno odrola, če bi moral. Pa bi taki ravno morali , tudi v tej situaciji izkusiti, kako je preživeti s 100imi evri na mesec, pa razne Ane ROš tudi – ne pa jamrat… Jebiga, če je vojna, je vojna za vse. Inžal nekako tale andemija virusa je kot vojna… Samo bombe ne padajo z neba.

A nima nič od teh 7MIO prihodkov po odštetem prihranjenega za “hude čase”. Ne znajo nič mislit očitno, da se lahko zgodi tudi njim kak hud scenarij.

Si sposobno in zmožno en mesec ali dva preživeti s 100imi evri, po doštetih plačanih obveznostih? Si kdaj morda izkusilo ti v življenju? Bi moralo Ko boš, pol pa mavžlaj tukaj in žali sodelujoče na MONu. Pa lp od nesocialca !

A ko zaženeš panogo imaš možnost in denar na stran dajati za hude čase? Če bi to tako bilo, potem tudi Haribo in Ford danes ne bi bila koncerna v masi, kakršni sta. AR je postavljala na noge propadlo restavracijo. Onadva bi verjetno kot fizični osebi preživela s 100 evri bolje kot ti. Ampak imata podjetje, odgovornost do podjetja kot svojih delojemalcev. Tisti, ki jamrate, da morate preživeti s 100 evri, pa pač nimate dolžnosti nekomu plačo s prispevki plačevati, pogosto celo najmenino za lastno stanvoanje ne. Najemnine za poslovni obrat so pregrešno drage. Ravno iz tega razloga veliko frizerk mnogo let dela na črno medtem, ko so kot delojemalke zaposlene pri nekom. Šele po več letih, ko zberejo denar za vsaj prvo varščino in najemnino ter prve aparate, gredo na svoje in odprejo svoj salon. Elektrika, voda in drugo so precej drugačne številke na računih kot na tvojih, ki ti jih kakšno Zadnje upanje ali pša Karitas plačata.

Jaz skrbim sama za svojo plačo, me nimaš kaj pošiljat delat. Samo žalostno je, da komentirajo in še več, celo privoščijo propad, tisti, ki ne ločijo med prometom in dobičkom, ki ne ločijo med neto, bruto in bruto-bruto plačo, ki še višine davka ne poznajo itd.
[/quote]

kaj pa pol jamrate, če znate sami poskrbet za svojo plačo ha-ha-haaa

seveda znamo vse ločit, očitno vi ne znate razpologata in razporejat prihodke, ki ste jih dobili v letih debelih krav, da stokate in jamrate že v prvih mesecih suhih krav :)))

Oštarije z meniji po 175 €, jih praktično normalen in povprečni slovenec ne pogreša.

A ko zaženeš panogo imaš možnost in denar na stran dajati za hude čase? Če bi to tako bilo, potem tudi Haribo in Ford danes ne bi bila koncerna v masi, kakršni sta. AR je postavljala na noge propadlo restavracijo. Onadva bi verjetno kot fizični osebi preživela s 100 evri bolje kot ti. Ampak imata podjetje, odgovornost do podjetja kot svojih delojemalcev. Tisti, ki jamrate, da morate preživeti s 100 evri, pa pač nimate dolžnosti nekomu plačo s prispevki plačevati, pogosto celo najmenino za lastno stanvoanje ne. Najemnine za poslovni obrat so pregrešno drage. Ravno iz tega razloga veliko frizerk mnogo let dela na črno medtem, ko so kot delojemalke zaposlene pri nekom. Šele po več letih, ko zberejo denar za vsaj prvo varščino in najemnino ter prve aparate, gredo na svoje in odprejo svoj salon. Elektrika, voda in drugo so precej drugačne številke na računih kot na tvojih, ki ti jih kakšno Zadnje upanje ali pša Karitas plačata.
[/quote]

Kaj pa je problem plačevati plačo in prispevke nekomu, ki jo je z delom in znanjem sam zaslužil, pa še od njegovega dela zase jemat?

Si sposobno in zmožno en mesec ali dva preživeti s 100imi evri, po doštetih plačanih obveznostih? Si kdaj morda izkusilo ti v življenju? Bi moralo Ko boš, pol pa mavžlaj tukaj in žali sodelujoče na MONu. Pa lp od nesocialca !
[/quote]

Ej, začela sem na dnu. In ravno zato, ker sem si rekla, da si zaslužim več, mi danes ni več treba. Kaj vse je bilo pa potrebno od tam do danes, je pa druga pesem, ampak zato razumem vse, ki nekaj delajo in ustvarjajo. Ostalim pa nastavljam ogledalo, nikogar ne žalim (očitno sem ti stopila na rep, ker ne razumeš razlike med tem in žaljenjem).

Ja, ravno ti boš določal sistem tukaj. Če ti kaj ni prav, se odseli v Ameriko in tam uživaj. Meje so odprte.
[/quote]

Jaz samo pravim, da nimate pojma, kaj imate, in če imaš promil soli v glavi, ne boš tolkel po tistemu, ki ti omogoča ves socialni luksuz, ki ga kljub vsemu v Sloveniji še vedno imamo. Jaz preživim tam in tukaj brez da zlivam gnoj po drugih ali iščem izgovore, nekateri pač ne. Bi pa neskončno raje videla, da gredo moji žulji samo mojim otrokom kot lenuhom, nevošljivcem, neumnežem in zlobnežem.

A ko zaženeš panogo imaš možnost in denar na stran dajati za hude čase? Če bi to tako bilo, potem tudi Haribo in Ford danes ne bi bila koncerna v masi, kakršni sta. AR je postavljala na noge propadlo restavracijo. Onadva bi verjetno kot fizični osebi preživela s 100 evri bolje kot ti. Ampak imata podjetje, odgovornost do podjetja kot svojih delojemalcev. Tisti, ki jamrate, da morate preživeti s 100 evri, pa pač nimate dolžnosti nekomu plačo s prispevki plačevati, pogosto celo najmenino za lastno stanvoanje ne. Najemnine za poslovni obrat so pregrešno drage. Ravno iz tega razloga veliko frizerk mnogo let dela na črno medtem, ko so kot delojemalke zaposlene pri nekom. Šele po več letih, ko zberejo denar za vsaj prvo varščino in najemnino ter prve aparate, gredo na svoje in odprejo svoj salon. Elektrika, voda in drugo so precej drugačne številke na računih kot na tvojih, ki ti jih kakšno Zadnje upanje ali pša Karitas plačata.
[/quote]

Ne ti mene učit :D. Me ne poznaš, niti mi ne gleda v oči. Ne bodi žleht, ker ti lahko jutri dom pogori ali pa ti ga potresporuši do tal, pa boš jokal/a na kolenih, da ti bodo sosedje pomagali in Karitas dal za jest…..Samo toliko.

Poznam marsikaj, delo v tej branži zadnjih 20 let, lastniško in solastniško, tudi franžizni koncept, franšizi v zadnjih 20ih letih, delo , krediti, odplačane zaloge, najemnine, vse. Poznam ljudi osebno, ki so dobili in najemali milijonske kredite za svoj posel ( eno slovensko podjetje, ki lifra svoje izdelke s kontejnerji celo v Azijo 🙂

Ne bodi zajebantska rit, če napišem, da bi tak, kot je g. Jezeršek moral izkusiti preživeti s 100imi ali manj evri na mesec. Ker ni naš problem, če ni znal kaj “za hude” čase dat na stran; ne me jebat – pri 7h milijonih incom-a, da ni zmogel dat na stran ene 300k evrčkov, no. A je toliko zapufan, vse na kredo? Potem pa se naj raje ne gre “podjetništva”.

Jaz samo pravim, da nimate pojma, kaj imate, in če imaš promil soli v glavi, ne boš tolkel po tistemu, ki ti omogoča ves socialni luksuz, ki ga kljub vsemu v Sloveniji še vedno imamo. Jaz preživim tam in tukaj brez da zlivam gnoj po drugih ali iščem izgovore, nekateri pač ne. Bi pa neskončno raje videla, da gredo moji žulji samo mojim otrokom kot lenuhom, nevošljivcem, neumnežem in zlobnežem.
[/quote]

Saj pravim, da se spokaj iz Slovenije, najbolje v kakšno davčno oazo, pa tam uživaj z mularijo ves neobdavčen luksuz. Te ne bo nihče pogrešal.

Ne ti mene učit :D. Me ne poznaš, niti mi ne gleda v oči. Ne bodi žleht, ker ti lahko jutri dom pogori ali pa ti ga potresporuši do tal, pa boš jokal/a na kolenih, da ti bodo sosedje pomagali in Karitas dal za jest…..Samo toliko.

Poznam marsikaj, delo v tej branži zadnjih 20 let, lastniško in solastniško, tudi franžizni koncept, franšizi v zadnjih 20ih letih, delo , krediti, odplačane zaloge, najemnine, vse. Poznam ljudi osebno, ki so dobili in najemali milijonske kredite za svoj posel ( eno slovensko podjetje, ki lifra svoje izdelke s kontejnerji celo v Azijo 🙂

Ne bodi zajebantska rit, če napišem, da bi tak, kot je g. Jezeršek moral izkusiti preživeti s 100imi ali manj evri na mesec. Ker ni naš problem, če ni znal kaj “za hude” čase dat na stran; ne me jebat – pri 7h milijonih incom-a, da ni zmogel dat na stran ene 300k evrčkov, no. A je toliko zapufan, vse na kredo? Potem pa se naj raje ne gre “podjetništva”.
[/quote]

Franšiza in Jezeršek in AR? Če pato skupaj mešaš, je pa jasno, da take neumnosti pišeš. Tudi če imajo visoke dobičke, Jezeršek še vedno ni franšiza. Neko drugo podjetje, ki ima franšizo pa se z Jezerškom pač ne more primerjati. Ne mešaj hušk in jabolk. In se drži posla, ki ga poznaš. Ne misli pa, da je v drugem poslu enak način in enaka pravila.

Franšiza in Jezeršek in AR? Če pato skupaj mešaš, je pa jasno, da take neumnosti pišeš. Tudi če imajo visoke dobičke, Jezeršek še vedno ni franšiza. Neko drugo podjetje, ki ima franšizo pa se z Jezerškom pač ne more primerjati. Ne mešaj hušk in jabolk. In se drži posla, ki ga poznaš. Ne misli pa, da je v drugem poslu enak način in enaka pravila.
[/quote]

Čuj te ti – ki te maš toliko za fprašat... ti bom po tvoje, da ti bo razumljivo:
Nea se pametno delaj, ka te pojma nimaš. Nea ti mene poznaš, nea ti veš, ka te jaz delam. Nea pišem za franšizo f totem gostinstvi. Drugo, ampak s toto hrano, ja. Ka te ti češ splôh? Ka te misliš, da fsi, ki tukaj pišemo, da smo neki zahaložani, neumni gujdeki, ki znamo samo do hajzla prit? Daj nea se smeši, no. ka te ti maš s totim Jezerškom, da ga tak braniš? Ha?

New Report

Close