Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jokanje na pogrebu je sebično!

Jokanje na pogrebu je sebično!

A le v nekaterih primerih. V primeru, ko se je pokojnik mučil in trpel v zadnjih dneh, mesecih ali celo letih, je jokanje na pogrebu sebično in egoistično dejanje. Z jokom tolažite samo sami sebe, medtem ko je pokojniku končno odleglo. Torej žalujete za tem, da se je človek rešil muk in trpljenja. Skratka, smilite se sami sebi, za pokojnika vam pa ni mar. Res sebično!

Butasto razmišljanje.

Joka samo otrok, ki je imel mamo. To pa je edina oseba, ki ga je ščitila. Ko pa mame ni več jok in strah takih otrok nihče ne sliši.

Butelj!

Odleglo? Odvisno od tega, če je živel grešno (samozadovoljevanje, prešuštvo, preklinjanje, izkoriščal ter poniževal reveže, nevernik….)? Potem mu nikoli ne bo odleglo….

Žalujemo ponavadi za nekom, ki je bil del našega življenja in sedaj ni več na enak način. Ne bomo ga več videli, ostali so le spomini, novih skupnih ne bo več. Ali je žalovanje sebično ali ne, sploh ni bistveno. Gre za proces, za katerega velja, da je bolje, da ga ne izpustiš, ker pride za tabo. Bolje, da se ne delaš junaka.

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 20.04.2024 ob 18:03

Odleglo? Odvisno od tega, če je živel grešno (samozadovoljevanje, prešuštvo, preklinjanje, izkoriščal ter poniževal reveže, nevernik….)? Potem mu nikoli ne bo odleglo….

Tebi je pa odvečna sperma direkt v možgane vsekala in tam že cime pognala, kake sekaš.

Opisuješ sebe?

Odgovor na objavo uporabnika
Tiho bodi, 20.04.2024 ob 18:53

Opisuješ sebe?

Namenjeno grešnemu očetu, ki krši tako božje zapovedi kot tudi greši …

Odgovor na objavo uporabnika
V nekaterih primerih, 20.04.2024 ob 17:54

A le v nekaterih primerih. V primeru, ko se je pokojnik mučil in trpel v zadnjih dneh, mesecih ali celo letih, je jokanje na pogrebu sebično in egoistično dejanje. Z jokom tolažite samo sami sebe, medtem ko je pokojniku končno odleglo. Torej žalujete za tem, da se je človek rešil muk in trpljenja. Skratka, smilite se sami sebi, za pokojnika vam pa ni mar. Res sebično!

Vi imate nenavadno razmišljanje, vsaj po mojem.

Debilni oče, vse naštete grešne stvari ti počneš, a ne.

Jok je sebičen, če jokamo zaradi svoje izgube in ne zaradi njegove izgube.

joka pa tisti, ki je osebno nagnjen k jokanju.
Meni je oče umrl v prometni nesreči, ko sem imel 3,5 let. Na pogrebu nisem pptočil solze. Niti kdaj pozneje, ko sem se spomnil, da nimam očeta

Vsak jok je nujno sebičen. Drugače sploh ne gre, razen če je človek igralec po poklicu (ali karakterju).

JOKANJE NA POGREBU JE SEBICNO!    ???

Ce so na pogrebu prisotni pravi ljudje,  pevci,  govorec,  trobenta s tisino,  bo le redko kdo ostal imun.  Hoces noces,  solze bodo tekle! 😢

Jočeš, ko si žalosten. Seveda, da jočeš zaradi lastne žalosti, ne žalosti nekoga drugega. Ali pa recimo od ganjenosti. Pa lahko si zelo žalosten in solze vseeno ne tečejo.
Ampak pogreb je ena od redkih situacij, ko jočemo tudi v javnosti in se zaradi tega ne rabimo počutiti neprijetno.
Vsekakor pa na pogrebu ne vriskamo od veselja, da je nekdo umrl, četudi ga je smrt morda odrešila muk.

Jaz sem jokica in bom jokala na pogrebu od mojih bližnjih 🙁

Včasih bi najraje videla,da mene prej pobere!

Odgovor na objavo uporabnika
vidi354, 20.04.2024 ob 18:05

Žalujemo ponavadi za nekom, ki je bil del našega življenja in sedaj ni več na enak način. Ne bomo ga več videli, ostali so le spomini, novih skupnih ne bo več. Ali je žalovanje sebično ali ne, sploh ni bistveno. Gre za proces, za katerega velja, da je bolje, da ga ne izpustiš, ker pride za tabo. Bolje, da se ne delaš junaka.

Podpis!

Jaz sem jokala, ker sem izgubila najboljso prijateljico, sestro in mati v eni osebi. Hudo mi je bilo, ker ji nisem mogla pomagati. Jezna sem bila na onkoloski oddelek, ker so jo obravnavali v casu Covida kot “stvar” in ne kot cloveka (ces najvec mesec dni in bo prenehala delovati. Predpisali bomo morfij: tri kapljice na dan, kar bo vec je smrtno – tocno tako mi je bilo receno). Ja, jezna sem bila na vse tiste, ki so jo izkoriscali a hkrati solili pamet, kako bi morala uzivati ne stresno zivljenje.  Ja, na pogrebu sem jokala kot dez, saj sem se poslovila od moje carice (od sestre, prijateljice in moje mami). Ce sem zato sebicna, pa naj bo tako.

Meni je sebično, da se na pogreb vabi znance, ki jih nisi videl že 25 let in se od njih pričakuje enak nivo empatije in tolaženja, kot od družinskih članov. Razumem, da je ljudem težko ob izgubi, ampak vsak se pač s tem sooča na svoj način. Nekaterim nam je lažje žalovati samo v ožjem družinskem krogu, ali pa v zasebnosti doma, nekateri pa pogrebe izkoriščajo za napravljanje in tuljenje, ter iskanje pozornosti vseh udeleženih.

Odgovor na objavo uporabnika
Smaschi, 20.04.2024 ob 23:37

Jaz sem jokala, ker sem izgubila najboljso prijateljico, sestro in mati v eni osebi. Hudo mi je bilo, ker ji nisem mogla pomagati. Jezna sem bila na onkoloski oddelek, ker so jo obravnavali v casu Covida kot “stvar” in ne kot cloveka (ces najvec mesec dni in bo prenehala delovati. Predpisali bomo morfij: tri kapljice na dan, kar bo vec je smrtno – tocno tako mi je bilo receno). Ja, jezna sem bila na vse tiste, ki so jo izkoriscali a hkrati solili pamet, kako bi morala uzivati ne stresno zivljenje.  Ja, na pogrebu sem jokala kot dez, saj sem se poslovila od moje carice (od sestre, prijateljice in moje mami). Ce sem zato sebicna, pa naj bo tako.

“sem izgubila najboljso prijateljico, sestro in mati v eni osebi”

sweet home alabama…. a tvoj oče pa je josef fritzl?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno09886, 20.04.2024 ob 23:48

“sem izgubila najboljso prijateljico, sestro in mati v eni osebi”

sweet home alabama…. a tvoj oče pa je josef fritzl?

Ne, fotr je pa nastepal polbrata mamicini sodelavki in se enga z njeno najboljso frendico. Se pravi je bil trikrat locen ..si je sodil sam in na njegov pogrem nisem sla. Se kej?

Odgovor na objavo uporabnika
Smaschi, 21.04.2024 ob 00:19

Ne, fotr je pa nastepal polbrata mamicini sodelavki in se enga z njeno najboljso frendico. Se pravi je bil trikrat locen ..si je sodil sam in na njegov pogrem nisem sla. Se kej?

r/woosh much?

ce je neka oseba hkrati tvoja sestra in mama pomeni da je oče spal s tvojo sestro ki je postala še tvoja mama ko te je rodila. prihrani ostalo za terapevta, mene ne zanima

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno09886, 21.04.2024 ob 00:23

r/woosh much?

ce je neka oseba hkrati tvoja sestra in mama pomeni da je oče spal s tvojo sestro ki je postala še tvoja mama ko te je rodila. prihrani ostalo za terapevta, mene ne zanima

Ti si ga poisci..ce ne razumes napisanega, se ne vtikaj v moje komentarje.

Odgovor na objavo uporabnika
Smaschi, 21.04.2024 ob 00:26

Ti si ga poisci..ce ne razumes napisanega, se ne vtikaj v moje komentarje.

tvoja razlaga o mamisestri je trmarjenje o očetu. forum je javen, vsak lahko komentira in odgovarja na komentarje

New Report

Close