Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jutri 27.09. oddaja na radiju Ognjišče ob 22 ih

Jutri 27.09. oddaja na radiju Ognjišče ob 22 ih

Gosta bosta tokrat dva Alojzij Stefan in Peter Tomažič – Karitas.

Kot veste Karitas že od samega začetka sodeluje z našim portalom, moderira nekaj forumov in skupaj z Zavodom MON izvaja določene akcije.

Zato smo se odločili, da povabimo v oddajo rpedsatvnike Karitas, kjer bomo govorili o raznoraznih dobrodelnih akcijah, ki jih izvajamo tudi preko MON-a in seveda, kako vidijo naše dolgoletno sodelovanje pri Karitasu. Zakaj jim je tak način komuniciranja potreben, kako so ga sprejeli njihovi uporabniki, kakšen vrste pomoči nudijo, kako na njihovo delo vpliva Internet in nove tehnologije…

Zadnje dni smo imeli veliko pogovorov na temo pomoči in podpisovanja raznoraznih peticij, zbiranja pozitivnih misli in ostalih “(ne)potrebnih akcij.

Tukaj imate možnost, da povprašete vse kar vas na to tematiko zanima.

Nove tehnologije, novi pristopi.

Vabljeni k poslušanju.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Joj, Primož, Karitas je ženskega spola in se ne sklanja. Da se ne boš spozabil v oddaji… Kakšnih posebnih vprašanj pa nimam… se bo Jure že znašel.

Tajna30

Dobronamerno sprašujem, zakaj se toliko pozornosti namenja dajanju pomoči v tujini in tako malo pri nas. Občutek imam, pa mislim, da nisem edina, da večino naših dobrodelnih organizacij tako rado hodi čez meje naše države, če se le da celo na drugi konec sveta, tukaj pa smo sosed sosedu tako daleč o tega, da bi si pomagali.
Verjamem, da so tisti otroci in tudi drugi potrebni pomoči, vendar ma me zagnanost nekaterih posameznikov za tujino zelo moti.

Koliko, če lahko poveste, je v Karitas delovanja usmerjeno v tujino in koliko na naše slovensko ozemlje. Če se le da, povejte kar v odstotkih.

Upam, da vprašanje ne razumete kot provokacijo, bolj sem želela razumeti zakaj imam tak občutek in kje so argumenti.

hvala.

Danes se prvič oglašam na forum, sem pa sicer redna poslušalka Radia Ognjišče. Ravno zaradi oddaj sem šla tudi pobrskati na strani http://www.med.over.net in vsa pohvala vsem strokovnjakom, ki tukaj sodelujejo. Všeč mi je, kako ste združili oba svetova. Radijskega in Internet. Ker tudi v oddajo še nikoli nisem poklicala, rada pa bi se pridružila kreiranju oddaje, sem se odločila, da danes na tem naslovu podam svoje vprašnje. Karitas poznam tako iz medijev. Po moji oceni naredi največ od vseh dobrodelnih organizacij in najbolj ji zaupam. Zanima pa me, koliko ljudi je potrebno, da izpeljejo vse akcije. Pogosto slišim eno, ali jo vidim na televiziji, kmalu za tem, pa se že pojavi nova. Ali imate tudi pomoč od zgoraj, če temu tako rečem, ali pa delate sami zagnani ljudje. Koliko vas je?

Anica

Malo za šalo malo zares:

Koliko stane dobrodelnost?

vprasanje bolj leti na to, koliko zaposlenih ljudi šteje vaša organizacija, koliko jo le-ti stanejo in koliko “pridelate sredstev”.

Ronja

Pozdrav!

Sam pa imam naslednje vprašanje: Ali so na Karitasu postali tako prevzetni ampak pred časom sem jim nesel kup škatel “starih” oblačil, žena jih je lepo oprala in posortirala, oblačila niso bila strgana ali kako drugače uničena, ampak so me kar lepo zavrnili, da tega ne potrebujejo. No, doma imam še vedno tako te škatle, pa me zanima kje jih sploh sprejemajo?

Pozdrav,

Lojze

Pozdravljeni!

Cenim vaš trud, pa vendar imam zadnjih nekaj let glede vseh teh organizacij en zelo čuden občutek (sploh po aferi Rdečega križa) in tako sama dam raje denar ali pa kakršnokoli drugo pomoč neposredno iz rok ljudem, ki to potrebujejo in se tako na lastne oči prepričam, da vem kam pride.

Pa mi ni probelm dati, le se mi zdi, da je zaupanje zelo izigrano. Kako smo lahko “darovalci” prepričani in tudi vi, da ne prihaja do zlorab?

Obilo uspeha pri vašem delu še dalje!

Ana

Kapo dol pred vami!

Ko redno poslušam in spremljam vaše aktivnosti se kar ne morem načuditi vaši dejavnostim. Ali nam lahko postrežete mogoče s kakšno zanimivo statistiko – kam sežete, kolikim ste pomagali…

hvala in obilo uspeha še naprej!

Manja

Spoštovani!

Koliko prostovoljcev šteje vaša organizacija? kako lahko postanem vaš član? Ali zahteva to določena izobraževanja?

Sam anmreč trenutno študiram na FSD-ju.

pozdrav,
Arne M.

Mene pa zanima kako je mogoče, da so preko med.over.net-a za podpise peticije za večjo dostopnost do bioloških zdravil za bolnike z malignim limfomom zbrali že preko 10.000 podpisov, medtem, ko je za poziv proti Revščini zbranih le nekaj čez 500 podpisov. Ali se ljudem zdi revščina še zelo daleč od njihovega praga in bolezen tako verjetna, da se z podpisom vsak zaščiti pred najhujšim?????

zvečer vam vsekakor prisluhnem…lep dan vsem skupaj

Spoštovani,

najbolj me boli ko vidim vse tiste mlade ljudi, ki so zasvojeni z alkoholom ali drogami. Ničkolikokrat sem si rekla, le kako naj jim pomagam. Glavni problem je, da jim več kot samo toplo besedo ne morem podariti. Sem že na pragu zasluženega pokoja – penzije in tudi denarja ni ne vem koliko. Seveda pa menim, da gre vsak tolar, ki jim ga podarim za novo pijačo in novo drogo. Na tak način se jim samo za trenutek razveselijo obrazi in nato zopet padejo v svet omame iz katere ni izhoda. Morda mi boste znali odgovoriti, kako naj se obnašamo v trenutkih srečanja s takšnimi ljudmi? Veliko več bi morali storiti na področju drog, saj ni problem samo v odvisnežih, ampak tudi v naših otrocih. Dandanes poslušamo, da se droga dobi že v vsaki osnovni šoli. Brala sem na drugem forumu, kako se deli droga že v četrtem razredu devetletke. In mi vse skupaj lahko samo opazujemo in vsak pri sebi skrbi in se trudi, da njegov otrok ne bi padel v ta začarani krog v katerega ponavadi potegne tudi vso svojo družino. Morda bi bilo dobro pripraviti tudi akcijo v vseh slovenskih šolah. Kako premagati zasvojenost? Kako se upreti drogam? Ne vem, morda pa že pripravljate kaj podobnega. In na koncu koncev vsi vemo, da je kriva celotna družba in njene današnje vrednote. Pravih vrednot ni več. Zakaj bi vsi morali videti Karitas samo kot cerkveno inštitucijo? Vemo, da Cerkev in Vera uči te vrednote, vendar sem mnenja, da ljudje veliko bolj verjamejo v besedo Karitas. Karitas kot posamezniki ali kot inštitucija ima veliko moč in ravno to moč bi morali med ljudmi, ki so na razpotju izkoristiti.
Opravičujem se za svoj monolog, čutila sem, da ga moram napisati, če vam bo dal kakšno iztočnico za pogovor bom zelo vesela. Le majhni koraki naredijo najdaljšo pot.
Hvala ker ste.
Marija

Nikoli si nisem bila na jasnem, kako sta povezani KAritas in cerkev. Nekateri to enačijo, ampka kolikr mi je znano, temu ni tako. Kaj ima cerkev pri karitas? Kako sta povezani lai pa je to morda eno in isto.

k.m., zdaj si pa dala men mislit.

G. Tomažič in Štefan,
Včasih ob obisku kakšne cerkve (obiščem jih iz kulturno sociološkega vidika) vidim tudi lesene zabojnike, na katerih piše karitas. Kdo zbira ta denar in kam potem potuje. Karitasov je več, kako se potem zmenite za denar?

Čeprav nism veren, pa na vsake toliko časa tudi sam prispevam preko položnice, ki jih imajo na pošti.

Primož, od tebe pa bi rad zvedu, zakaj si izbral karitas in ne rdeči križ, unicef, zps…?

Jure, katero organizacijo pa vi podpirate? V psihološkem in materialnem smislu.

Mejte se. Se slišmo.

Imate forum za pomoč strejšim kolijo pa starejsi uporabljajo internet?
hvala

Kdo pa je ustanovil prvo Karitas?

Jozi

Avtor: Polona11
Datum: 26-09-05 17:13

Najprej bi rada pohvalila in se obenem zahvalila vsem sodelavcem Karitasa. Delo, ki ga opravljajo je res hvalevredno. Ko prebiram vsa ta sporočila, se mi porajajo vprašanja: Ali spraševalci res kdaj obiščejo strokovnjaka. Morda naknadno tudi v živo? Nekatere zgodbe so skorajda na meji verjetnega. Človek včasih celo pomisli, da je vse napihnjeno, po drugi strani pa je ogromno tovrstnih primerov. Hvala za vaš trud in čas.
L.P.P.

humanitarna pomoč
Avtor: karmen

Spoštovani,
sama čutim zadovoljstvo v tem, da lahko pomagam pomoči potrebnim.

Prosim, če mi poveste kje bi se lahko vključila v razne akcije pomoči, kjer je potreben človek ne denar, tisto kar lahko pomagam denarno pomagam, sama pa bi rada pomagala ljudem kot oseba.

Avtor: kakteja*

Dobrota je sirota – in res je tako. Poznam primer, ko je družina “grozno uboga” (beri: otroci oblečeni po zadnji modi – starši pa socialni problem oz. potrebni socialne pomoči) dobila paket Karitasa z živili, pa je mama izjavila:”Pol paketa je makaronov, a mislijo da smo psi, bomo same testenine žrli?!” Kako lahko preverite tovrstne zlorabe pomoči?

Še kopija neke druge teme okoli peticije proti revščini.
STE ZA ALI PROTI REVŠČINI????
Avtor: šopek
Datum: 12-09-05 11:32

Poglej, raznorazne peticije že tako nimajo kakšne veljave, on-line pa še toliko manj. Poleg tega morajo za “podpisi” stati prava imena, če želiš kakšen učinek in malo je takih, ki preko interneta dajejo prava imena, naslove …

Dajte raje kak SMS za revne. Morda bo učinek večji.

Re: STE ZA ALI PROTI REVŠČINI????
Avtor: Luiza
Datum: 12-09-05 11:38

Meni osebno se dosega teh ciljev zdi utopično dejanje.

Re: STE ZA ALI PROTI REVŠČINI????
Avtor: ja seveda
Datum: 12-09-05 12:24

Ta peticija se mi zdi navaden populizem in brez koristi. Revnim konkretno pomagam po svoji presoji – kjer pač mislim, da bo najbolj koristilo in kadar to zmorem. In revnim je čisto vseeno, če se stokrat podpišem, da sem proti revščini (mimogrede: naslov te niti je skrajno poneumljeno vprašanje).

Re: STE ZA ALI PROTI REVŠČINI????
Avtor: °Lola
Datum: 12-09-05 12:29

Samo zato, ker nisem oddala glasu pri tej peticiji, nikakor ne pomeni, da mi je malo mar za revščino kogarkoli. Samo zato, ker si dal/a glas pa zame niti najmanj ne pomeni, da si proti revščini. Eno je podpis in mahanje z njim, drugo je pa angažiranje v obliki dejanj, ki jih nekateri ne obešajo na velik zvon, drugi pa, kar niti ni hudo narobe, če je res bilo kakšno dejanje.

Ne vem, kaj se bo pa pomagalo lačnemu otroku, ki ne zna brati in umira za lakoto, če bo podpisana kakšna peticija. Kakšen nasmeh bo zavoljo tega na njegovem obrazu? Da revščina je na svetu, se že dolgo ve in ničkoliko peticij je že bilo podpisanih. Marsikaj drugega je potrebno postoriti in če bi se ZN dejansko ukvarjali s problemi, ki so v njihovi pristojnosti, bi bilo bolje kot pa njihovo pometanje korupcije pod predpražnik.

Kako daleč je že od hude katastrofe v Etiopiji? Pa je danes revščina še vedno pereč problem, ki se ga ni zajezilo, še povečal se je.

LP Lola

Re: STE ZA ALI PROTI REVŠČINI????
Avtor: mc artur
Datum: 12-09-05 12:34

Sem proti revščini. Sam ne morem pomagat, utopija.

Pa vi ste za brezplačno OŠ in poceni vrtec -nekaj je že bilo govora da bo MON postoril kaj na tem? Tudi utopija ali ne.

Re: STE ZA ALI PROTI REVŠČINI????
Avtor: TaNiTa
Datum: 12-09-05 12:56

Peticije gor, peticije dol,……Sama raje kaj konkretnega naredim, želim pa da bi tudi ostali raje kot darovali svoj podpis, naredili kaj koristnega za drugega.

Lp,
T.

Re: STE ZA ALI PROTI REVŠČINI????
Avtor: marta
Datum: 12-09-05 13:11

Proti revščini naredimo največ tako, da konkretno kaj za to storimo, ne pa s podpisovanjem peticije. Npr. pomagaš nekomu, da dokonča šolanje in pride do boljšega zaslužka, pomagaš pri iskanju službe itd.

Re: STE ZA ALI PROTI REVŠČINI????
Avtor: breza
Datum: 12-09-05 14:54

Najprej začnimo odpravljat slovensko revščino!

Avtor: SašaC
Datum: 13-09-05 12:00

Za mnoge podpis očitno ni veliko, vendar vam zagotavljam, da že samo enako mnenje povzroči velik val, ki lahko nekaj spremeni, če podpisi niso nič vredni, zakaj se jih je zbralo preko 1000 za peticijo za meddržavne posvojitve???…se je zaradi teh podpisov kaj premaknijo??? se je….in zakaj toliko podpisov????…..ker sočustvujemo z mnogimi, ki nimajo možnosti imeti svojega otroka, ker je podpis (mnenje ljudi) veliko vreden in lahko marsikaj premakne…
..zato pa se sedaj akcija proti revščini izvaja v svetovnem merilu….

Stopimo iz utopije mi, ki čakamo, da bodo drugi kaj naredili, da so drugi, ki odločajo, da imajo drugi moč…..

marsikaj dobrega bi lahko naredili, vendar brez moči skupnosti smo sami le kapljice v morje…združiti se moramo v reko, ki premika bregove..tedaj bomo kaj premaknili….

Kdo pravi da zmah metulja s krili ne povzroči viharja na drugem koncu sveta?

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

– zanima me, zakaj Karitasova ekspozitura v Šentvidu (nekaj deset metrov od vas) že LETA dolgo ne sprejema novih oblačil? Je mogoče, da jih tako dolgo nihče ne potrebuje? Ali morda veste, kje v Lj bi bili veseli moških oblačil in obutve?

– zanima me tudi, kaj ljudje najbolj potrebujejo (razen denarja), katere potrebščine, po čem se največ povprašuje in česa vam največkrat ali najprej zmanjka?

Lepo pozdravljeni

Ko je moja mati poplačala vse stroške bivanja, ji je od edinega vira dohodka- 43.000 sit mesečno, ostalo za preživetje le 8.000. Prekleto je bila vesela makaronov v paketu in vsake moje pomoči.
Pohvaliti moram pridne delavke Karitasa v Dravljah in pod gradom. Še nikoli niso odklonile nobene obleke. Skoraj vedno si jih razdelijo še pred sprejemom ljudje portrebni pomoči

Tako vsaj vem, da so vsi zadovoljni.

srečno in veliko uspeha še naprej

Kdor se je prenajedel makaronov, naj si zvečer eno zapoje, da si prečisti telo

New Report

Close