Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Jutri v službo: Imam slab občutek

Jutri v službo: Imam slab občutek

Mož gre jutri v službo – veliko podjetje – in imam kar cmok v grlu. Vem, da mora, v firmi 700 ljudi … saj se ne moreš zaščititi …

Pri nas firma z 11 000 zaposlenimi. Vsi dobili mail, da delajo od doma, razen proizvodnja, ki pa je v zascitnih oblacilih. Pa se to zmanjsan obseg dela.
Trenutno to velja za dva tedna, lahko pa tudi podaljsajo.
V Slo. se ocitno ne zavedajo posledic prenosa.
Bo eskaliralo, sigurno, nihce nicesar resno ne jemlje.

Tudi meni je zelo neprijetno it delat v majhen kraj, kjer je precej okuzenih.

V vladi niso normalni, vsi ukrepi so zaman, ker bodo zaposleni množično hodili na delo, virus sirili po državi in doma. Avstrija, Italija, Španija so v popolni karanteni, naši pa mislijo, da bodo s takimi blagimi ukrepi ustavili virus. Avstrija je prav zato zaprla vsa podjetja, da bo imela kasneje manjšo gospodarsko škodo. Samo naši v vladi in delodajalci so očitno prebutasti, da bi to razumeli. Saj se bo v nasprotnem primeru ljudje kasneje zgodilo, da bodo množično ljudje odhajali na bolniško. Po medijih pa govorijo ostanite doma, držite se ukrepov, samoizolacije… Bedaki!

Proizvodnja v zaščitnih oblačilih pa tako so govorili, kako so maske neučinkovite 🙂 v Sloveniji se bo kmalu zgodila Lombardija 2, torej italijanski scenarij!!!!!!!!

Zapirajo lokale, kjer je morda nekej ljudi zunaj na terasi popilo kavico, pijačo v pol ure. Podjetja pa delujejo normalno, kjer je množica ljudi skupaj v zaprtem prostoru 8 ur. Pa ves čas nam po medijih dajejo navodila, držite se navodil, ostanite doma, situacija je resna, pojdite v samoizolacijo in bla, bla, bla… Imam občutek, da se v Sloveniji ne vlada in ne ljudje sploh ne zavedajo, kaj nas bo doletelo, čez nekaj dni.

Če ni navodil vodstva, ima vsak možnost vzeti dopust. Seveda pa je pošteno svojo odločitev sporočiti nadrejenemu.

Pomojem bodo vse firme zaprte v roku parih dni. Naslednji ponedeljek sigurno nobenemu “nepomembnemu” ne bo potrebno v sluzbo, izjema je policija, vojska, zdravniki,…verjetno bodo prizanesli tudi prodajalkam. Ampak, seveda, verjetno vse skupaj prepozno.

Tudi v nasem kraju sta dve veliki proizvodnji se odprti, kjer dela vec kot polovica obcine. Vendar so ze sporocili, da cakajo na odobritev drzave za zacasno zaprtje.

Takole razmišljajo:

https://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/stevilni-delavci-se-bodo-morali-kljub-epidemiji-po-vikendu-vrniti-v-sluzbo.html

čeprav bi v tole celo verjel: “Poročajo, da so jim kupci iz tujine že odgovorili, da ne sprejemajo epidemije kot višje sile. To pomeni, da jim z vsakim dnem, ko zamujajo z dobavo, grozijo milijonski izpadi,”

Za zahod predstavljamo Slovenci samo potrošni material. Glavno da so dobave. Naša življenja jih ne brigajo.

To je neumnost!
Ves svet je v epidemiji, res ne vem, kdo se izgovarja na to nesprejemanje!

Točno tako. Imam proizvodno firmo in dobavljam večinoma za Nemčijo. Izdelke pobirajo enkrat tedensko in tudi ta teden bo tako. Zavezuje me pogodba, sicer sledijo kazni. Zdaj pa mi povejte kaj naj naredim ? Delavci tudi pričakujejo plače. Če ne bomo delali ne bo prihodka in ne bo plač. Pa še kazen od kupca bom fasal. Ta pa gre od 10.000 € dalje. Razen, da se držimo higienskih pravil, nimamo nobene izbire. Imamo maske, razkužila… Na petkovem sestanku z delavci smo se zmenili, da uvedemo nočno izmeno, da nas bo v firmi čim manj skupaj oz. bo delal samo vsak drugi stroj.

Raje sedaj kazen, kot pa kasneje popolni izpad, ko vam bo osebje zbolelo. Kitajci so tudi mislili, da bodo šli z glavo skozi zid, a so tudi oni kasneje popolnoma zaprli ne nujno proizvodnjo in preusmerili sile v izdelavo medicinskih pripomočkov.

Dejstvo je, da bo v Slo samo še slabše, preden bo šlo na boljše.

Pri mojemu celo grozijo z odpovedjo, če bi ostal doma ( priznana slovenska firma).No eni so pa lahko doma in delajo od doma. Jezi me, ker ne velja za vse enako. Prav čakam, da bo karantena in vsi doma brez izjem.

Pri možu, ki dela v kemični tovarni so uvedli 12 urni delovni čas….manj jih bo na smeni in več bojo delali aja pa še topli obrok so jim ukinali.

No. Zdaj je bolj jasno. Tisti, ki živijo z rizični mi skupinami(starši, majhnimi otroci) lahko delajo doma. Ostali samski, brez otrok in z večjimi otroci morajo pa na delovno mesto. Ne zdi se mi fer. Zakaj niso vsi enako pomembni? Ali pa da bi bili uni k delajo od doma toliko fer in bi se tudi malo zamenjali z unim ki so v firmi.


Ja, to so sužnji. Še slabše od tega. Lastnikom tudi njihovo zdravje ni pomembno.
Garali bodo do bridkega konca in vsak od njih bo še mnogo drugih okužil.

Lastniki so verjetno daleč stran.. na varnem.

Seveda. Dirigira jo iz naslonjačev lepo od doma.

Naj vzame bolnisko. Samoizolacijo. Da jih ni sram.

Informacija o popolni karanteni nastetih v nastetih drzavah ni resnicna. Marsikateri proizvoden obrat se deluje.

New Report

Close