Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj bi vi naredili-sem obupana?

Kaj bi vi naredili-sem obupana?

???
Kaj pa, če se s sestro, ki v hiši živi poskusiš zmeniti, da ti vsak mesec nakaže nekaj denarja in te tako počasi izplačuje? Na koncu koncev ona zato ne plačuje najemnine. Ali ti plača uporabnino?[/quote]
tudi jaz nekako tako razmišljam…
sicer lepo, da imate tak odnos, da gledate z ozirom eden na drugega in ne vse zgolj skozi denar, samo poglej titudi s te plati, da ti si se za ustvarjanje lastnega svojega doma bila primorana s kreditom odpovedati delu mesečnega prihodka in s tem trpi tudi kvaliteta življenja tvojih otrok, družine…
lepo, da z razumevanjem sprejemaš situacijo svoje sestre in mame, samo pomisli tudi na svoje otroke in svojo sedanjo družino in tudi stres in zdravje – vse kar ti preživljaš zaradi odpovedovanja in ti dolgoročno (bog ne daj) lahko pusti posledice…
…zato se lepo dogovori s sestro, kaj bi bilo zmerno glede na njen dohodek glede izplačevanja postopoma…vsaj tako bi jaz naredila

Tisti ki govorite naj se dediscini odpove nimate prav.
Za par eur mesečno maj otr. dodatka bo sedaj senkala cetrt nepremicnine. Kaj pa če kredita ne bo mogla vec odplačevat, bo imela vsaj kam it, če pa senka, pa lahko brez vsega ostane, samo otroškega bo cakala lahko. Tako jaz mislim.

pa se potrudi, da boš naredila kaj pametnega v svojem življenju in bosta lahko s hčerko živeli v stanovanju, dostojnem za življenje!

…………

To mi je ena napisala…

Naj pojasnim svoje stališče? Je mar mogoče danes, če si sam, in če pošteno delaš, zaslužiš srednje solidno, je mar možno RES pošteno zaslužiti za večje stanovanje? Še za to miceno garsonjerico ki jo imam, moram polovico izplačati bivšemu.

IN nenazadnje, je mar RES pametna naložba v nepremičnine? Je mar res smisel življenja v ciglih, strehi in betonu, ki ga lahko v sekundi odpihne vihar, strese potres, ali vniči požar?

Meni je smisel življenja v nematerialnem…

In hvala bogu, da se bo končno začel delati red na tem področju, naj plačujejo VSI za to kar imajo, in naj ne jokcajo, kako so ubogi, kot avtorica. Če imaš, plačaj, če nimaš, pa ti itak nihče nič ne more, če goljufaš, pa naj se to krepko kaznuje!!

Kako si roke manete tisti, ki si v življenju niste uspeli nič ustvariti. Neverjetni ste res … Jaz sem si stanovanje zaslužila s svojim denarjem, z mnogo mnogo odpovedovanja na vseh področjih po eni strani in tudi rizikom na drugi.

A moram biti zato še kaznovana finančno (ker trenutno v tem stanovanju ne živim)? Kolikokrat pa bodo stvari obdavčene???

Država pljuva v lastno skledo – ustvarja razpon med reveži in bogatimi, ljudi peha v revščino, da o duševni revščini, ki že trka na vrata domov sploh ne govorim. Mislim, da se nam pišejo zelo slabi, zelo slabi časi, predvsem zaradi takšnih ljudi kot jih beremo tukaj gor – ljubosumnosti, privošljivosti in razmišljanja v smislu:”Če je meni crknila krava, pa naj sosedu vsaj dve.”

No, deleža mu nisi dolžna izplačat, saj se lahko hiša morda deli v naravi in je pač polovičen lastnik. Tudi cene si ne more kar izmisliti od oka.

So mi pa tele zdrahe okoli dedovanja ena skrajno antipatična lastnost našega naroda. Ljudje bi lastni sestri ali bratu tudi roko odrezali, če bi jo lahko prodali.[/quote]

Deleža mu nisem dolžna izplačat?! Da mi bo kdo v hiši, v kateri bi stanovala nagajal?? Imaš pa prav – II. odstavek.

Prepusti svoj delež materi – itak boš dedovala po njej.

Kako si roke manete tisti, ki si v življenju niste uspeli nič ustvariti. Neverjetni ste res … Jaz sem si stanovanje zaslužila s svojim denarjem, z mnogo mnogo odpovedovanja na vseh področjih po eni strani in tudi rizikom na drugi.

A moram biti zato še kaznovana finančno (ker trenutno v tem stanovanju ne živim)? Kolikokrat pa bodo stvari obdavčene???

Država pljuva v lastno skledo – ustvarja razpon med reveži in bogatimi, ljudi peha v revščino, da o duševni revščini, ki že trka na vrata domov sploh ne govorim. Mislim, da se nam pišejo zelo slabi, zelo slabi časi, predvsem zaradi takšnih ljudi kot jih beremo tukaj gor – ljubosumnosti, privošljivosti in razmišljanja v smislu:”Če je meni crknila krava, pa naj sosedu vsaj dve.”[/quote]
se prav strinjam s tem zadnjim mnenjem…
ta zakon in sistem spodbuja ljudi in daje sporočilo, da lasten trud in prigarana lastnina ni dobra – je boljše če je nimaš, ker če ne te v skrajni sili lahko pahne v še večje težave…

država je šla iz ene skrajnosti v drugo iz popolnega nereda in izigravanja sistema – je namesto, da bi polovili izigravače, planila raje po poštenih , samo zato, ker je za uradnike to lažje in z manj truda večji učinek… res žalostno…
za tisto, ki takože skoraj se sliši privoščljivo pisanje – pa samo eno – nikoli ne vemo, kam nas življenje pahne…danes lahko imamo službo, pridno delamo in si ustvarimo z lastnimi žulji svoj dom in vse kar imamo, za to pošteno plačujemo davke, jutri lahko vsakega, ki je tako priden in pošten zadane (bog ne daj) bolezen, nesreča, ostane brez dela, dohodkov in odvisen od socialnega sistema – in zato, ker je pred tem (ko je bil sposoben) pridno delal bo danes kaznovan – ne bo dobil nič, dokler ne proda svojega doma, gre na cesto in vse da za kruh vsak dan…šele ko mu bo vsega zmanjkalo bo lahko zaprosil za streho nad glavo in fičenke za preživetje…to so poštene roke – ki jih lahko žalostna usoda pahne v tako stanje

tisti, ki se mu celo življenje ni ljubilo in zdelo nič vredno ustvariti, zgraditi, se potruditi za lasten dom in preživetje in je ker nikoli uradno ni imel ničesar vse življenje živel na sociali in državnih plečih, pa je po tvoje upravičeno, da non-stop prejema vse ker nič nima…

tebi je to pravičen sistem??? ni nikoli – to je sistem, kjer pošteni plačujejo grehe preteklih izigravalec sistema skoti popolno bitokratizacijo in popolno odsotnost vsakršnih vrednot…

Smeh vsem, ki pravite “sami prigarali”. L O L

Takih, ki imajo otroke v vrtcu in so si sami prigarali nepremičnino je, tako od oka, manj kot 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Jaz sem bila 10 let v najemu in sem šele pri tretjem otroku v lastnem stanovanju. Pardon, stanovanje je še vedno last banke.

Tukaj, ko gre za nepremičnino, ko starš NE prebiva v njej, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne gre za garanje, temveč v 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dedovanja in darila.

Jaz sem ga sama kupila in odplačala (aja, pardon, starši so pripevali10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). Se to ne šteje za “garanje” oz. lastno pridobitev nepremičnine????

Jaz sem ga sama kupila in odplačala (aja, pardon, starši so pripevali10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). Se to ne šteje za “garanje” oz. lastno pridobitev nepremičnine????[/quote]

A prebivaš v njej?

In ja, še vedno so ti pomagali starši. Žal, ni isto kot če bi morala sama.

pa tudi če bi šlo za dedovanja in darila! In? Država ne zna jemati na pravih koncih in na prav način!

Jaz sem ga sama kupila in odplačala (aja, pardon, starši so pripevali10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). Se to ne šteje za “garanje” oz. lastno pridobitev nepremičnine????[/quote]

A prebivaš v njej?

In ja, še vedno so ti pomagali starši. Žal, ni isto kot če bi morala sama.[/quote]

in kaj potem – meni se te tvoje besede slišijo res malo favšljive…nikjer ne piše, da so se starši ali pa katerikoli drugi sorodniki, ki so pomagali komurkoli valjali v denarju in so delili radodarno nepremičnine – družine pač si pomagajo med seboj in tudi starši so se verjetno na ta račun marsičemu odpovedali… in ja kaj HB, da ima kdo nekoga, ki u lahko pomaga in ni potrebno prositi banke za to…
res ne razumem zakaj tako – če je nekdo šele pri vtretjem otroku bil v svojem lastnem stanovanju, potem je pa kar trud nekoga drugega, ki pa je lahko prav tako z lastno voljo in trudom – ničvreden oz. manj vreden oz. ke mu je pač uspelo to že na začetku ustvarjanja družine…

in ja se strinjam, da država jemlje na nepravi način, na nepravih koncih – kar pa ne pomeni, da sistem ne bi mogel oz. moral biti pravičen in obsojajoč do izigravanja…
samo, tisti, ki s pomočjo staršev in skupnim odrekanjem ustrvarjajo lastno dobrobit niso izigravači, ki bi jih bilo potrebno loviti in zaustavljati

Tudi jaz sem naredila tako, kot je ena napisala zgoraj. Svoj delež v nepremičnini sem odstopila bratu, delež v zemlji pa sestri, ki si je potem gor postavila hišo, čeprav sem sama bila v dokaj težki finančni situaciji, vendar brat ni premožen in nisem imela srca zahtevat, da me izplača.

Zato se počutim dobro in vem, da sem naredila prav. Se večkrat (tudi danes) dobimo skupaj, poklepetamo, se nasmejimo in vem, da si bomo vedno stali ob strani. Ni materialnih stvari in denarja, ki bi bili vrednejši od naših pristnih odnosov.

itak, čisto darilo, tast je celo življenje delal na mali hribovski kmetiji, moji so bili delavci z bajno plačo, saj imajo 450eur penzije. Hvala jim, res, ker so čarovniki, da so pričarali250jurjev.Res smeh.

Jaz sem ga sama kupila in odplačala (aja, pardon, starši so pripevali10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). Se to ne šteje za “garanje” oz. lastno pridobitev nepremičnine????[/quote]

Mislim da je bila situacija kar takšna 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} starši, 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa morda ti !

Najraje imam takšne, ki so polni lastne hvale. Saj konec koncev. kdo te bo pa vprašal za dokaze o tvojih trditvah, ki so seveda ena gola laž!!!!!

Ja pa zenska bozja, kaj si pa prej razmisljala??? Da ti bodo to spregledali ali kaj?? Ce nimas od nepremicnine nic in ves da nikoli ne bos imela nic (dejstvo si navedla da se z sestro razumeta zelo dobro in da nima za izplacilo, kar se pac ne spremeni cez noc. In tudi ce grdo receno mati jutri umre nebi oz.nebos imela nic, ker nisi taksna oseba. Drugace bi to ze sedaj zahtevala, tako pa nisi in tudi ne bos) zakaj hudica nisi lepo prepisala delez na sestro ali mamo, ali pa se odrekla dediscini?? Zdaj imas pa se en vecji nic oz. si sla se v minus za povrh! Ne delaj si vec skode in prepisi tisti hudicevi delez na sestro/mamo in bos placevala drugo leto manj. Zdaj pa nimas kaj vec za naredit. Nevem kaj hudica zene nekatere tako ta dediscina, ste tako pohlepni ali kaj? Ce meni danes umreta starsa in se deli dediscina na brata in mene, jo bom jaz prepustila bratu. Jaz imam svoje stanovanje za katerega ze placujem kredit, brat pa je doma in vlaga v hiso in pac nisem tako pozresna da bi mu rekla naj me sedaj se izplaca. Si raje sama ustvarim kot da unicim dobre odnose in sem pohlepna. Pa bi lahko potem z delezom komot poplacala kredit, ampak mi pac ni do tega. Kaj ti pomeni tista klinceva uboga cetrtina mi pa nikoli ne bo jasno in prosim ce lahko razlozis v cem je fora?? Dobro, zdaj ne mores vec nic spremeniti, za v bodoce pa je to dobra sola. Seveda ni pravicno, ampak kaksni so pogoji je tudi javno in nihce ne skriva kaj vse upostevajo, tako da si vedela da bodo tudi to steli kot “fiktivni prihodek”.

Pišeš bedarije, ker si sama pač nisi znala ničesar ustvariti.
Drugače pa, koliko pa plačujejo vrtca tisti, oz. tiste, ki hodijo na razno razna križarjenja in tam zapravijo vse svoje premoženje? Mislim, da bi bilo pametno obdavčiti vse račune, ki so izdani za takšna in drugačna potovanja in prav tako vse upoštevati pri plačevanju vrtca.
Ti, obupana ali ne, pa se potrudi, da boš naredila kaj pametnega v svojem življenju in bosta lahko s hčerko živeli v stanovanju, dostojnem za življenje![/quote]

Tole je šele bedarija!
Saj denar za potovanja ne pade z neba (vsaj večini ne), je prihranjen od dohodkov, ki so že itak obdavčeni, ali ne?
Ti bi pa iz foušije pol še dopust obdavčila. Daj še enkrat premisli, kakšne neumnosti pišeš…[/quote]

Au, jau, jau…..a misliš, da tistim, ki so streho nad glavo spravljali pa je padel z neba???? Jaz vseeno mislim, da bi luksuz moral bit obdavčen!!! Zgleda, da si si zborila socialno stanovanje, sedaj pa lepo denar zapravlja’š na potovanjih! A ti misliš, da dohodki, ki so bili vloženi v gradnje hiše pa niso bili obdavčeni? A ti misliš, da cigl, cement in železo pa niso bili obdavčeni? Pri vsem tem si mi zdi bedasto edino to, da tistim, ki so delovni in šparoviti najbolj vdarijo po žepu!
Naj še povem, da sem generacija 45+, da takrat, ko sem imela otroke sploh nisem razmišljala o OD, štipendiji. Takrat sva oba z možem delala, zidala hišo (dopust je odpadel, zaživeli smo v kleti hiše, z provizorišno streho!!! Bili smo skromni in veseli vsake malenkosti, ki nam je polepšalo življenje. Ni bilo treba imet vse en dan v nulo spedenano!

To, kar si ti napisala nima nobene veze z nepravičnim zakonom, ki za luksus vzame najmanjšo malenkost, tiste, ki pa res kaj imajo, a v tujini, pa spregleda! Ja, socializma je konec, v ustavi pa še vedno piše, da smo socialna država!

Še vedno, mi je glupo do amena, poslušati, pardon brati mnenja, kako ste se vsemu odpovedovali, trpeli, garali, šparali, si trgali od ust, s krvavimi žulji zidali bajtico (beri bajturino s 3 nadstropji), kako leta in leta niste nikamor hodili, kako ste totalno skromno živeli, živeli v kleti s ‘provizorišno’ streho!!!!!

In zdej nimate za davek, vrtec, kruh, mleko, kino, knjigo? IN seveda, zdej je kriva država, oblast, vlada, politika, sistem, VSE, samo vi in vaša požrešnost ne.

Čemu in komu na veselje, mi to prosim lepo razložite? Čemu tako častite te betonske zidove, opeke in kamne? Čemu postavljate za življenjski cilj – hišo????? Kaj pa življenje samo, čas zase, čas za uživanje, čas za partnerja, čas za otroke, družino, prijatelje??? Mir, veselje, kaj pa to?

Pišeš bedarije, ker si sama pač nisi znala ničesar ustvariti.
Drugače pa, koliko pa plačujejo vrtca tisti, oz. tiste, ki hodijo na razno razna križarjenja in tam zapravijo vse svoje premoženje? Mislim, da bi bilo pametno obdavčiti vse račune, ki so izdani za takšna in drugačna potovanja in prav tako vse upoštevati pri plačevanju vrtca.
Ti, obupana ali ne, pa se potrudi, da boš naredila kaj pametnega v svojem življenju in bosta lahko s hčerko živeli v stanovanju, dostojnem za življenje![/quote]

Tole je šele bedarija!
Saj denar za potovanja ne pade z neba (vsaj večini ne), je prihranjen od dohodkov, ki so že itak obdavčeni, ali ne?
Ti bi pa iz foušije pol še dopust obdavčila. Daj še enkrat premisli, kakšne neumnosti pišeš…[/quote]

Sama se s tem popolnoma strinjam. Obdavčili bi hiše, ker je nekdo celo življenje šparal, da si jo je lahko kupil, zakaj res ne bi obdavčili tudi potovanja, kot nekdo zgoraj predlaga?
Nekdo da svoje prihranke v hišo, ki jo obdavčijo, ker baje ima premoženje, drug da svoje prihranke v potovanje, ja, tudi to je premoženje, obdavčeno pa ni. Upam, da se bo prejkoslej tudi to zgodilo.
IN bedarije pišeš ti, tudi denar za hišo ne pade z neba ali pač????
Ravno tako je prihranjen od dohodkov, ki so že itak obdavčeni. Torej, kdo zdaj piše neumnosti….

No vidiš, pa smo tam. Tebi se ne zdi pametno vlagati v nepremičnine. Potem pač čepi v luknji in ne jokcaj ja. In seveda, smisel življenja je v strehi, je v tem, da imaš streho nad glavo.
Zate je smisle življenja v nematerialnem….. ta je pa dobra. Človek, ki ima v glavi vse na svojem mestu, poskrbi najprej, da ima streho nad glavo. In to lastno.
Ti se pa kar tolaži, da ti hišo lahko uniči veter, ogenj…..tebi je sigurno ne bo, ker je pač nikoli ne boš imela 🙂

Bajturina, kaj? S tem si povedala vse. V dno duše si zavistna, zato, ker nimaš nič, popolnoma NIČ. Imaš pa čas za uživanje, za prijatelje…..
Torej, kaj te muči, ljuba duša? Imaš tisto kar si želiš. Nekdo drug si je pač želel BAJTURINO in jo ima. Ti je pa nimaš, imaš pa čas, trapa butasta!

Kaj se tako meniš?Marsikdo je naredil nočno,šel na gradbišče,delal,pomagal,dal dinar na dinar..Kar naj ti bo glupo to brati,verjetno si iz mamine kuhinje prišel na socialno.Kako lahko imaš otroke,če ne veš,kaj jim boš dal na krožnik-tu ti tudi veselje ne pomaga več!
Ob gradnji hiše,živela sva v podnajemniškem stanovanju in krepko plačevala najemnino,sem po malem varčevala za otroka,ko bo prišel.Prišlo jih je več,HB,država pa mi je podarila dodatno obdavčitev na težko privarčevani denar,namenjen šolanju otrok!!
In temu ti praviš PRAVIČNO pobiranje davkov? Če bi ta denar pognala po grlu ali z igrami na srečo,bi me pa država pomagala živeti! TO TI JE PRAVICA!
Pomisli na vse male ljudi ne pa samo na svojo favšijo!

V tujini je tako – vec imas, vec placas.
Vec imas, manj pokojnine dobis.

Dedovanje je problem tvojih naslednjih generacij.
Prepiši imetje na njih. Tvoje otroke.

New Report

Close