Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj bi vi naredili-sem obupana?

Kaj bi vi naredili-sem obupana?

V tujini so tudi plače take, da z vsako lahko spodobno živiš. In prag revščine je v Avstriji pod 900 evrov. Po tujini se zgledujmo v celoti ali pa nič, ne pa le po najslabših stvareh!

Jaz se povsem strinjam s tem, kar si napisala. Še dobro se spomnim, da so pred leti v nekaterih občinah kot olajšavo pri plačevanju vrtca upoštevali stanovanjske kredite. Torej so tisti, ki so živeli v najemu, plačevali več kot tisti, ki so bili zakreditirani za lastno nepremičnino, posredno so torej nelastniki financirali lastnike.

Ob zgodbicah, kako ste si pritrgovali od ust, pa tudi kar kozlam. Vsi tisti iz moje generacije +/-40, ki živijo v lastnih nepremičninah in jih dovolj poznam, da so mi povedali kaj od svoje finančne konstrukcije, so to naredili napol ali še več na račun svojih staršev. Je padlo nekaj deset tisoč €, pa parcela, pa so starši prodali kako (po možnosti Jazbinškovo) stanovanje, pa tako naprej. Razen tisti, ki so si postavljali hiše bogu za hrbtom, v tem primeru pa sedaj pizdijo, ker jim namerava država ukiniti potne stroške (kar je prav tako praviloma transfer denarja od tistih, ki imajo manj, k tistim, ki imajo več).

Skrajni čas, da se to pošlihta.

Dedovala bo tudi sestra…

Drugače pa bi jaz al podarila vse skupaj mami oz sestri s klavzulo, da če se proda, da tebi pripada od tega toliko in toliko € – ne glede na to za koliko proda.

Ali pa pač od sestre zahtevaš uporabnino za svoj del.

Je pa čisto odvisno od tega v kakšnih odnosih si želiš biti z domačimi.

Požrli te bodo v obeh primerih…

si vsekakor nisi ZMOGLA USTVARITI VSEGA TEGA, KAJNE!!!!!

Generacije , ki so danes tam okoli tridesetih, pa tudi po 10 letih in več ne zaslužijo kaj dosti več, pa tudi najemnine so bistveno zajetnejše. Poleg vsega, pa še kredita ne moreš dobiti na osnovno plačo, ki je minimalna skoraj v 90 procentih.

Fajn je bilo samo tistim, ki so kaj dedovali, ker dejansko si sam ustvariti ne moreš ničesar!!!! Plača , ki jo zaslužiš, pa itak zadostuje samo za osnovne življenjske stroške!!!

Situacija ni za obupat, kot pišeš. Pa tudi sploh ni res, da si le zaradi 1/4 nepremičnine padla iz 2. v 6. razred – ker dalje pišeš, da je bil mož prej brezposeln, v letu 2010 pa je spet dobil službo – kar je še kako pomembno, saj sta že zaradi njegove službe vsaj v 4., če v 5. razredu, nepremičnina vama je poslabšala stanje za 1 do 2 razreda, nikakor pa ne več, kot zmotno meniš. Sicer pa je kar pravilno, da se podarjeno premoženje upošteva.

Poglej recimo mojo situacijo. Imava 4 otroke, od katerih so trije v šoli, z malčico sem še na porodniški. Zastojnskega vrtca nismo koristili nikoli, niti nisva imela možnosti varstva staršev, tako, da sva vedno vse plačevala. Ker sva šparala, sva brez kreditov v parih letih zgradila hišo, v kateri smo že par let, kar nekaj imava že prišparane gotovine za otroke (tako vsaj upava) – pa bo gotovina upoštevana kot premoženje. Poudarjam, da sva hišo zgradila brez tuje pomoči (tudi kupila parcelo, čeprav oba izhajava iz kmetij), ampak če imaš cilj, ti nič ni pretežko (biti pa moraš seveda zdrav, skromen in delaven).

Se strinjam in dodajam še to – mogoče bo s tem in podobnimi ukrepi končno tudi padla cena nepremičnin. Zaenkrat pač lahko lastniki ubitančne cene postavljajo in čakajo na dovolj naivne kupce, ker jim itak nič ne škodi, če pač sedijo na prazni bajti in čakajo.

Kar nabijajte koga in kako bi bilo potrebno obdavčit. To tako počnete samo tiste, ki v življenju še s prstom niste prav mignile ali pa vsak dinar pognale na potovanja, lišp ali žur, stanovanje pa je socialno! Vedno so pravili najprej štalca, potem kravca….A vam še ni kapnilo, da vedno potegnejo takrajši konec tisti, ki so delovni, pridni in skrbni???? Že, če gledaš od otroka, ki ima par € na banki je prikrajšan za malenkost večji OD. Dijak, študent, ki dela med počitnicami (pozablja pa se, da si pridobiva delovne navade) je tepen pri štipendiji…..Tisti, ki živite v mestih imate vse pri nosu, nekdo bogu iza ledža pa plačuje drag bencin, da pride do službe, trgovine, ZD…..nikoli ne bo pravice, vendar ne bodite toliko faušljive tistim, ki neko malenkost majo…..
Ne vem kaj bi pomagalo avtorici teme, če bi danes dobila cca 20-30 tisoč €; mogoče veliko ali pa zelo malo. Lahko bi jih zapravila za novo opremo, boljši avto…potovanja…naslednje leto pa bi bila brez….tele nepremičnine so zelo relativna stvar!

Ja to bo, bravo. Saj tudi ostali pošteno delamo, ampak ker smo nekoliko mlajši ne moremo ustvariti ničesar.

Verjamem pa da se je pred leti dalo.

Šopanje otrok, se je še kako izplačalo sploh 3 in več v kratkem času. Otroški dodatki ogromni, dodatki za veliko družino, vrtec zastonj ali za minimalno oskrbnino, popusti pri nakupu novega avtomobila zaradi števila otrok izredna denarna socialna pomoč kljub plači obvezno dvakrat letno in je bilo za dopust, in še en kup ostalih ugodnosti, poleg plače in ostalega podarjenega premoženja.
Na ta način se je dalo, zgraditi bajte in živeti lagodno.
Ravno ti , ki najbolj zajebavate in v nič dajete ostalo rajo , ki zasluži minimalne plače za več opravljenega dela in celo delo z višjo dodano vrednost, kot je vaše, ste koristili vse te ugodnosti!!!!
Po takem principu bi si lahko vsak kaj ustvaril, ne potrebuješ biti niti najmanj pameten, niti varčen!

.

Zelo lepo si to napisala. Pa še je upanje na tem svetu. Obstajajo ljudje, ki niso pohlepni.

KO vas prebiram ne morem verjeti koliko zavostni in privosljivi smo Slovenci.Za Kozlat.
Vejamem,da tisti ki pisete,kako je prav ne zivotarite z meseca v mesec.Ne odrekate svojim otrokom.Ne stejete vsakega eur dvakrat-KAJTI,CE BI TEGA NEBI PISALI.Jaz pa vem kako je,ce zivis na minimalcu.Drzava jemlje najnizjemu razredu.Banda usiva

Ljubica, jaz šparam z depozitom, ker nimam staršev, ki bi mi sofinancirali nakup nepremičnine, in mi na obresti od našparanega država vsako leto pobere davek, pa čeprav mi te obresti niti inflacije ne pokrijejo. In če gredo te obresti v skupno skledo, iz katere se potem sofinancirajo vrtci, je edino pravilno, da se upošteva delež imetja tudi tistih, ki jih jaz s pomočjo tega in ostalih davkov tako velikodušno sofinanciram.

In na ta način vsaj malo pokrijejo tudi tiste, ki oddajajo nepremičnine na črno in ne plačujejo nikakršnega davka.

Če je vojska, naj bo vojska za vse, je rekla babica, ko so Rusi posiljevali vaške mladenke.

imaš lahko ti vse to kar pod milim nebom – pozimi na mrazu, ob zdravje, poleti na vročem soncu čez noč pod drevesom ali smreko…pa imej vse to uživanje, čas za partnerjain otroke…saj hrane ne rabiš za vse to…pa nič od socialnih dodatkov tudi ne….obstaja nek standard, ki je pač nujen za normalno osnovno zdravo življenje – in to je streha nad glavo…pa skrb, za to,d a imamo kaj za v usta dovolj zdravega…itd…osnovne življenske dobrine so to…

se sprašujem zakaj sploh imaš tisto garsonjero, ker zidovi itak niso pomembni…pa zakaj izplačuješ partnerja?…
se mi zdi, da malo zamenjuješ oz. mečeš v isti koš materialiste – ki vse merijo v denarju in tiste nas tukaj, ki razpravljamo o osnovnoih življenskih dobrinah in za te je potrebno tudi plačevati a veš – in to v denarju -žal je še vedno tako,d aga potrebujemo tudi za preživetje…

hm hm, če ste si za bajto trgali od ust, pa ne mi rečt, da sedaj za en vrtec nimate. to ne gre skupaj. samo gradbeno dovoljenje in načrt stane toliko, kot vrtec za vsa leta skupaj. ali gre za to, da za hišo ni nič škoda denarja, za otroke pa je.

Pozdravljeni.

Prosim vas za nasvet kako, naj sestavim pogodbo namreč s fantom sva šla narazen po šestih leti. a skupaj sva si ustvarjala dom pri moji babici, vendar ni nič pisano name.zdaj je kakor je šla sva narazen in bivši se strinja da ne zahteva nič od mene in babice ampak to je potrebno notarsko overit da pa si le čez par let ne bi odločil drugače če bi seveda imela drugega fanta.
meni seveda ostanejo dolgovi, ki se nahaja na izvedena dela pri hiši, ki pa so večji kot vse kar sva skupi vložila. hvala vsem.

New Report

Close