Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je za vas spodobna plača?

Kaj je za vas spodobna plača?

Znesek, ki ga navajaš zame osebno ni spodobna plača.
Lahko ti pa povem, kaj je zame spodobna plača.
To je razmerje med tem koliko sem plačan in koliko in kaj moram delati, kakšen je delovnik, koliko je vloženega truda, koliko stresa mi povzroča, etc… ampak to velja le zame. :-)))

Ti pa se moraš sam zase odločiti. :-))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Večina učiteljev ima ok. 1100 eur plače (no, začetniki malo manj, tisti pred penzijo malo več) – takrat pa to nič več povprečna žalost, ampak imajo ultra previsoke plače in bi jim jih bilo treba še znižati, a ne ……………..
[/quote]

Matematika in finančni vidiki so tebi španska vas in serješ ne le v svojo skledo, pač pa v skupno!
V Sloveniji BI MORAL BITI MINIMALEC od 900+ neto, pravzaprav niti ne minimalec, temveč DOGOVORJENA NAJNIŽJA URNA POSTAVKA, enaka, kot v Nemčiji, ~8,80€!, bruto!

Razpon pa potem odgovarjajoč, glede na povpraševanje in ponudbo TRGA DELA!

Spodobna plača je takšna, da si je človek ki jo prejema sposoben z ne predolgim kreditom (recimo na 10-15 let) kupiti svoje stanovanje in ob tem normalno živeti, brez odrekanja. Torej tudi dopust ipd.
Po mojem mnenju bi bil to znesek nad 2000€.

Za 8 urno enoizmensko delo, brez stresa, odgovornosti, vikendi frej, brez nadur in tujine je 1100€ neto spodobno plačilo. Še posebej če upoštevamo da 10+ let delovne dobe na izkušenosti zelo malo prinese.

Zelo realno se strinjam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

vsaj 2000 neto

zakaj bi bilo pa provociranje? žal jih ogromno poznam ki delajo še za manj….in ni 450 neto ampak 540 neto. bencin mi plača firma z povračilom potnih stroškov, za 200 eur še nikoli nisem pojedla na mesec, pa kar precej pojem. za avto plačujem 220 eur na mesec, je pa res da sem lizing dobila ko sem imela 200 eur več bruta od tega sem dala 4000 eur pologa in vzela 13000 eur lizinga. sedaj po dveh letih imam še 5000 eur za odplačat.. plačujem vse položnice kar znese cirka 120 eur na mesec za hišo. dvakrat na leto grem na dopust enkrat z denarjem od regresa pa seveda še ostane, za 1.maj si plačam od plače. imam nekaj malega prihrankov sicer zelo malo ampak nekaj je. sem pa kreditno sposobna še za dodatnih 5000 eur samo se nisem odločila za to.

Razen seveda, če to dobi učitelj. Potem je preveč, po mnenju mnogih.

Hišo ti je pa božiček prinesel?
Pri minimalni plači si še kreditno sposobna?
Stroškov imaš 120e na mesec? Dodatno zdravstveno? Zavarovanje avta? Elektrika? Rtv? Internet in tv? Smeti, voda…..? Ogrevanje? Vse to je 120 na mesec. Oprosti ker ti ne verjamem. Sem v enosobnem stanovanju in samo za dodatno zdravstveno, rtv, internet in elektriko dam toliko. Plus še 100 za vse ostalo najmanj. Mobitela verjetno nimaš?
Torej z 200e, ki ti ostanejo po poplačilu lizinga in položnic ti s tem ješ, se oblečeš, greš k frizerju, doplačaš pri zobozdravniku, kupiš gume, registriraš avto, narediš servis za avto, plačaš morebitna popravila na hiši ki ti jo je božiček prinesel in sem ter tja zamenjaš pokvarjene stroje, ter še privarčuješ in uživaš na dopustih. Ok. Saj ti verjamem. Slišati je čisto izvedljivo.

Za 8 urno enoizmensko delo, brez stresa, odgovornosti, vikendi frej, brez nadur in tujine je 1100€ neto spodobno plačilo. Še posebej če upoštevamo da 10+ let delovne dobe na izkušenosti zelo malo prinese.
[/quote]

No ja, odgovornost je, stresa je tudi dosti. Tujine pa žal ni, bi jo pa izredno želela.

5000 € je spodobna plača (neto), 10K pa zelo lepa. Vse, kar je več od tega, pa bonus:)


Kje dajejo take lizinge…
13000 po 220 na mesec po 2 letih še 5000.
(2 x 12 x 220 = 5280 13000-5280= 7720
Pa tudi, če je tudi pogovorno dve leti v bistvu dve in pol in 5000 v bistvu 5500 in 13000 v resnici 12500 me zanima katera banka časti…
2,5 x 12 x 220 = 6600 12500-6600 = 5900


Kje dajejo take lizinge…
13000 po 220 na mesec po 2 letih še 5000.
(2 x 12 x 220 = 5280 13000-5280= 7720
Pa tudi, če je tudi pogovorno dve leti v bistvu dve in pol in 5000 v bistvu 5500 in 13000 v resnici 12500 me zanima katera banka časti…
2,5 x 12 x 220 = 6600 12500-6600 = 5900
[/quote]

Verjetno v istem domišljiskem svetu kjer si z minimalcem sploh kreditno sposoben in udobno brez odrekanja živiš v lastni hiši z tem istim minimalcem.
In se voziš v 17k vrednem avtu. Ter ga vzdržuješ seveda. Saj samo ene dve plači za registracijo pa servis vržeš.
Fleten svet.
Od nekdaj sem si želela da bi bila tako blesava da se tega sploh zavedala nebi. Kako more biti to lepo življenje…..

Spodobna plača je zame taka plača, ki ti omogoča spodobno življenje. Da ti v trgovini ni treba gledat glih na vsak €, da greš lahk kdaj tud kam vn, da si lahk kaj privoščiš…..in ti na konc mesca tud še kaj ostane.


+ kolikor družina plačuje za bivališče (kredit, najemnina), ker vrednost tega se zelo razlikuje glede na lokacijo in glede na velikost nepremičnine (povezava s številom družinskih članov)

Drugače pa kar realna ocena za naše razmere.

zame tam okol 2000 eur, tko pač da lahko še kej prišparaš zraven ……

Moja plača je malo več kot 3000 neto, in vem da je za slovenske razmere to super, a vseeno grenak priokus, ker je tudi moja izobrazba temu primerna..Razlika med mojo placo in tem kako so placani drugi poklici pa se zmeraj premajhna. Sem trdo delala da sem prilezla do sem, tako da si ne predstavljam zivet z manjso placo.

No ja, odgovornost je, stresa je tudi dosti. Tujine pa žal ni, bi jo pa izredno želela.
[/quote]
Tujina je širok pojem. Je to samo EU ali cel svet, koliko časovno bi ti ugajal, potem pa se bistvo obiskov tujine oz kaj tam delala.

Točno tak. Jaz in moj sva kupila hišo z takim dnarjem mesečno pa povem da je treba prekleto pazit na dnar. Grwmo na dopust ampak vedno je glih za gluh. Tak da za solidno življenje bi rabil še kakih 300eur več.

Dobra plača za Slovenijo je zame nad 2.000 eur, neto brez malice in prevoza. Moja je bila nad 2.500 + bonusi. Tujina je pa druga pesem. Mož zasluži petmestno številko, jaz pa dvojno od prej. Nič od tega pa ni samoumevno in ne pade čez noč.

Sama sem šla računati koliko sem dala ta mesec za položnice ( živim v hiši ) – 110 e + partner vzajemna in telefon 55 e. Pa mi nihče ne časti ker sva sama v hiši. In tako je vsak mesec z rednih položnicah.
Stroški zobarja – še v življenju nisem plačala, samo partner 1x 30e za belo plombo. Ampak sva kljub temu preživela.
Hrana nekje do 250 evrov na mesec.

In delala sva hišo s skupnih dohodkih 1300 evrov. In šla na morje. Se da, če zateguješ pas, res pa ni da bi to delal celo življenje iz veselja. Sedaj sva leto dni po tem ko sva dokončala hišo prišla nekje do 1900 e skupnih dohodkov in se mi nikjer ne poznam teh 600 e več.
Kar nekje izpuhtijo.

Avto en boljši in en slabši saj imam le 2 km do službe. Enkrat na teden ko grem službeno v drugo poslovno enoto pač vzamem od partnerja avto, pa še to se kombiniramo s sodelavci in se vozimo po 4 skupaj.

Rada bi, da bi prišla do skupnega dohodka 3000 kar pa je skoraj nemogoče v trenutni službi.

Pred 10 leti smo se veliko družili s parom, ki sta imela skupne prihodke 4.000 in sta tako jamrala, kot največji reveži. Sem ju dražila, če naredimo nabirko za njiju, pa sta bila za, šele potem sta ugotovila, da se hecam. Nekako sta vsak mesec prišla za jurja v minus in sta tako morala prodati garsonjero, ki sta jo sicer dajala v najem.

Njuni stroški so bili seveda taki: če sta bila slabe volje, sta se šla potolažit v JB, pa savne, pa masaže, pa potovanja vsake dva meseca, pa šport tak in onak. Bila sta brez otrok in je šlo vse za njiju, no otroci so bili odrasli, vnukov še ni bilo.

Lahko prosim specificiraš, ker ti res ne verjamem. Elektrika, internet, rtv, voda, smeti, zavarovanje hiše, ogrevanje predvidevam da imate svoja drva? Ok če imate zavarovanje enkrat letno, davek je enkrat letno….ampak to so še vedno stroški in če jih razdeliš na mesece ne razumem kako lahko skozi prideš z 110 na mesec. Jaz sem ta mesec toliko dobila samo položnico od upravnika (ogrevanje, voda, smeti, dvigala, skupna elektrika, hišnik, čistilka….) + 50 internet in tv + 13 rtv + 30 elektrika + 20 zavarovanje stanovanja. Davek je nizek ene 40e na leto. Torej dvakrat toliko. Za 40 kvadratov.


Placujes 220 eur na mesec. To je 2600 letno, v dveh letih 5200.
Zacetni dolg je bil 13000, po 2 letih 5000, torej je bilo pokrito 8000. Kam je izginilo slabih 3000 dolga, tudi ce zanemarimo, da gre del mesecnega placila za obresti?
:)))
Nakladanje z zeljo, da bi se nekdo pocutil manj sposobnega?

Jaz za manj kot za 3 tisoč ne bi delala. Zdaj sem doma, pa dobim okrog 5000 evrov. Za miloščino, kot jo dobite vi, navadna raja, pa se požvižgam.

New Report

Close