Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je za vas spodobna plača?

Kaj je za vas spodobna plača?

Spodobna plača pomeni plačo najmanj nad 2.000 eur.

1100 € neto je super, sedaj dobim 750 € neto. Uni izobrazba, služb v stroki ni.

Večina učiteljev ima ok. 1100 eur plače (no, začetniki malo manj, tisti pred penzijo malo več) – takrat pa to nič več povprečna žalost, ampak imajo ultra previsoke plače in bi jim jih bilo treba še znižati, a ne ……………..
[/quote]

Veste, koliko jih ima velikoooo nižje plače od učiteljev v javnem sektorju, pa tudi opravljajo odgovorno delo in celo normirano delo. Dokler za njih ni denarja, ga niti pod razno ne bi smelo biti za učitelje!!! In temu se je treba upreti. Učiteljem bi višali plače za 150 evrov, ostale pa pustili na minimalcu. S tem mislim predvsem J razred. To ne gre tako.

Kdaj se bo končno plačalo delo in ne zgolj izobrazba? Koliko so naše šole vredne, pove že dejstvo, da 3/4 izobraženega kadra opravlja delo, kjer je zahtevana nižja stopnja izobrazbe. Šolstvo potrebuje celovito reformo. Ukinejo naj se študijski programi, v katerih ni perspektive za kasnejšo zaposlitev.

Kdor več dela, naj bo tudi bolje plačan. Efekt oz. učinek posameznikovega dela se naj dobro plača.

Sicer pa bi morala biti minimalna plača glede na stroške v Sloveniji vsaj 1.000,00 EUR neto,
spodobna pa vsaj 1.700,00 EUR neto. To bi zlahka dosegli, če bi znižali davke na plače in če nekateri ne bi bili tako požrešni, saj se zaradi njih še dodatno zadolžujemo.

Veste, koliko jih ima velikoooo nižje plače od učiteljev v javnem sektorju, pa tudi opravljajo odgovorno delo in celo normirano delo. Dokler za njih ni denarja, ga niti pod razno ne bi smelo biti za učitelje!!! In temu se je treba upreti. Učiteljem bi višali plače za 150 evrov, ostale pa pustili na minimalcu. S tem mislim predvsem J razred. To ne gre tako.

Kdaj se bo končno plačalo delo in ne zgolj izobrazba? Koliko so naše šole vredne, pove že dejstvo, da 3/4 izobraženega kadra opravlja delo, kjer je zahtevana nižja stopnja izobrazbe. Šolstvo potrebuje celovito reformo. Ukinejo naj se študijski programi, v katerih ni perspektive za kasnejšo zaposlitev.

Kdor več dela, naj bo tudi bolje plačan. Efekt oz. učinek posameznikovega dela se naj dobro plača.

Sicer pa bi morala biti minimalna plača glede na stroške v Sloveniji vsaj 1.000,00 EUR neto,
spodobna pa vsaj 1.700,00 EUR neto. To bi zlahka dosegli, če bi znižali davke na plače in če nekateri ne bi bili tako požrešni, saj se zaradi njih še dodatno zadolžujemo.
[/quote]

Tudi kakšni neizobraženi so povsem pametni ljudje. No, ti nisi med njimi.

Pa ne se hudovati nad mojim komentarjem. Si sam napisal, da si je treba komentarje nekam zabiti. Tako da….kar daj. V glavo, na primer. 😛

Tudi kakšni neizobraženi so povsem pametni ljudje. No, ti nisi med njimi.

Pa ne se hudovati nad mojim komentarjem. Si sam napisal, da si je treba komentarje nekam zabiti. Tako da….kar daj. V glavo, na primer. 😛
[/quote]
Kak neumen komentar si zdaj ti tu spacala? Cisto prav je napisal;celoten javni sektor se slepa zgilj na stopnjo izobrazbe;za efekzivni doprinos jim oa dol visi;tudi ucitelji ne oddelajo 40 urnega efektivnega delovnefa tedba in imajo glede na efektivne ure cist ok urno postavko;vsi bi gobcali delali bi oa bolj malo

Midca sva z okoli 5000 eur mesecno ustvarila pgromno, lastno hiso zgradila in zgradila dvojcka za oddajanje brez kreditov. Imava jahto, nove drage avte. Kolega ima vec kot midva place (okoli 6000 eur mesecno, njegova ima privat ordinacijo, denarja jima ne manjka), a zivi z njegovo v mansardi hise njenih Starsev. Imata star avto, enostavno vse zapravita po gostlnah.


Kak neumen komentar si zdaj ti tu spacala? Cisto prav je napisal;celoten javni sektor se slepa zgilj na stopnjo izobrazbe;za efekzivni doprinos jim oa dol visi;tudi ucitelji ne oddelajo 40 urnega efektivnega delovnefa tedba in imajo glede na efektivne ure cist ok urno postavko;vsi bi gobcali delali bi oa bolj maloi
[/quote]

Niti malo ni moj komentar neumen. Gre za človeka, ki ne ceni izobrazbe. Takšni so ponavadi neizobraženi. In ljudje, ki ne cenijo izobrazbe, so, po mojem mnenju, neumni. Ker izobraženost (še bolje bi bilo rečeno znanje, ker izobraženost je lahko tudi samo na papirju) je tisto, kar vodi v razvoj. Še enkrat pa povem, da nimam vseh brez formalne izobrazbe za neumne. Še zdaleč ne. Ampak tisti ne ponižujejo znanja in izobrazbe (in s tem tudi ne učiteljev, ki so v procesu izobraževanja nujni).

Jah…če ne razumeš kratko in enostavno, potem dobiš včasih dolgo in zapleteno. 😉


Ti kar sanjaj o petih jurjih… Verjetno sta zvodnika z možem, da imata takšne dohodke.


Ti kar sanjaj o petih jurjih… Verjetno sta zvodnika z možem, da imata takšne dohodke.
[/quote]

Ne razumeš…gre za ljudi, ki potrebujejo zavidanje.

Ok, fuuuul jima zavidam. (Seveda ne. Privoščim pa že. 🙂 )

Lahko prosim specificiraš, ker ti res ne verjamem. Elektrika, internet, rtv, voda, smeti, zavarovanje hiše, ogrevanje predvidevam da imate svoja drva? Ok če imate zavarovanje enkrat letno, davek je enkrat letno….ampak to so še vedno stroški in če jih razdeliš na mesece ne razumem kako lahko skozi prideš z 110 na mesec. Jaz sem ta mesec toliko dobila samo položnico od upravnika (ogrevanje, voda, smeti, dvigala, skupna elektrika, hišnik, čistilka….) + 50 internet in tv + 13 rtv + 30 elektrika + 20 zavarovanje stanovanja. Davek je nizek ene 40e na leto. Torej dvakrat toliko. Za 40 kvadratov.
[/quote]

Napisala sem za redne položnice, ki so vsak mesec. Elektrika ….36 e, komunala 18e (smeti, voda). 2x telefon, 2x vzajemna.

Siola, interneta in navadnega telefon nimam, zadostuje mi mobi paket in prenos podatkov za 22e na mesec. Enako partnerju.

Davek 70e,ki ga nisem tukaj računala,ker sem napisala za redne položnice. Zavarovanje hiše 200, ki ga plačam takoj.
Ogrevanje – svoja drva do zdaj poraba 12m.
Čistilka sem sama, moj je hišnik. Dvigala nimamo, elektrika pa kot sem že napisala 36 e.

In kot sem napisala, včasih sem preživela z bistveno manj. Sedaj mi več ne gre al sem se pa malo razvadila.

Jaz zasluzim okoli 5k na mesec. Nekaj prispevam starsem, varcujem. S punco pa sigurno porabiva 2.5k na mesec brez kredita.

Nam po plačilu vseh stroškov in odhodkov, ki so povezani s hišo ostane cca 3000 eur. Letno gremo 2x-3x na potovanje znotraj EU. Letno prihranimo 10 000-15 000.

Kaj je dobra plača je odvisno predvsem od življenskega stila in ciljev. Če pametno držite stroške pod nadzorom(npr. imate samo en starejši avto, nosite kosilo v službo, čez weekend ne hodite popivati, sami vzdržujete svoje stanovanje oziroma hišo… ) in morebitne viške denarja pametno investirate, se lahko že s 2 000 eur mesečno dokaj kvalitetno živi.

V nasprotnem primeru je meja samo nebo 🙂

wow, kake plače mate eni. jst s 700 živim solidno. s 1200 bi živel ko kraj, da bi imel 2000 bi pa pršparal 15 jurčkov na leto brez problema, če bi imel pa več od 2000 bi pa pomoje v par letih prišparal tok denarja, da bi se lahko predčasno upokojil, pač živim skromno, ne rabim veliko
obleke kupujem, ko se mi znucajo, za hrano res ne porabim veliko, 1x na leto si privoščim eno srednje in eno mini potovanje, od avta imam staro kripo, ki čisto v redu vozi, sem pa podnajemnik v stanovanju, izven ljubljane in stroški tudi niso visoki, mi pa še vedno ostane da grem na teden ene 2x na kako kavico ali v kino
aja, pa od dela se ravno ne pretegnem, trenutno mi tako ustreza… manj me plačajo, manj delam, ko bom želel več, bom moral menjat službo, samo žal sem težko zaposljiv kader

Povprečna plača spodobna za Prekmurje je v Ljubljani popolnoma nespodobna.

Takšni ljudje me pa vedno spravite v dobro voljo. Pa da ne bo pomote. Imam več kot dovolj denarja ampak ogromno ljudi ga pa nima.
In, ko preberem post kot je tvoj, se vedno razveselim. Zakaj? zato! Ker ti čisto nič ne pomaga, če imaš dosti denarja, na koncu ga prav tako nimaš nič kot en drug revež. Kaj ti pomaga, če ga dobiš, če ga pa “zagoniš” :-))))

Takšni ljudje me pa vedno spravite v dobro voljo. Pa da ne bo pomote. Imam več kot dovolj denarja ampak ogromno ljudi ga pa nima.
In, ko preberem post kot je tvoj, se vedno razveselim. Zakaj? zato! Ker ti čisto nič ne pomaga, če imaš dosti denarja, na koncu ga prav tako nimaš nič kot en drug revež. Kaj ti pomaga, če ga dobiš, če ga pa “zagoniš” :-))))
[/quote]

Mogoče je bilanca enaka, ima pa ona bistveno več od tega, kajne? Dobro hrano, dobre obleke, dobre avto, lepo bivališče, dopusti itd. Na koncu življenja bo njena bilanca krepko višja od tvoje, četudi bi slučajno na računu imela enako. S sabo namreč noben ne bo nič vzel.

Mogoče je bilanca enaka, ima pa ona bistveno več od tega, kajne? Dobro hrano, dobre obleke, dobre avto, lepo bivališče, dopusti itd. Na koncu življenja bo njena bilanca krepko višja od tvoje, četudi bi slučajno na računu imela enako. S sabo namreč noben ne bo nič vzel.
[/quote]

No večina najboljših stvari je vseeno zastonj,… nekateri so bolj srečni, če šarajo in investirajo in se pri 45-tih upokojijo, oziroma zamenjajo kariero. Problem s denarjem je predvsem, ko ga nimaš dovolj.

izplačilo pokojnine, najmanj 1000,00 eur
izplačilo plače brez malice in potnih stroškov, najmanj 1500,00


sploh če živiš sam


Hm…… bom rekla kar takole, kaj je zame važno oz. kaj si želim od plače…..
– da pokrijem vse položnice
– da grem normalno v trgovino z živili, ne da preračunavam, kaj bom kupila oz. kaj je najceneje
– da kupim kak kos oblačila ali obutve
– da pokrijem bencin
– da lahko kaj prihranim za popravilo avta in dopust

Zdaj koliko je to…..hm….za vsakega različno. Eni si kupujejo drage znamke oblačil, eni veliko pojejo, ali še več zmečejo v smeti, hodijo daleč na dopust…….kaj pa vem.

Osebno zame, če bi imela 2.500 € neto, bi se mi zdelo, da se mi je Marija prikazala….. hehe

lp,D

Mogoče je bilanca enaka, ima pa ona bistveno več od tega, kajne? Dobro hrano, dobre obleke, dobre avto, lepo bivališče, dopusti itd. Na koncu življenja bo njena bilanca krepko višja od tvoje, četudi bi slučajno na računu imela enako. S sabo namreč noben ne bo nič vzel.
[/quote]

Res nihče nič sabo ne vzame, ampak…
Od hčere tast in tašča imata res zelo solidne dohodke, se mečeta ven na vse konce in kraje, avtomobile pa na lizing. In je tašča imela totalko pred kratkim, pa niti za nov mali avto nima našparano. Je pa že prav imeti neko zalogo. Najini dohodki so solidni, imava veliko našparanega. Nikoli ne veš, kaj se zgodi in kako bo na stara leta. Pa nama ni treba stiskati, samo po pameti je treba.

Res nihče nič sabo ne vzame, ampak…
Od hčere tast in tašča imata res zelo solidne dohodke, se mečeta ven na vse konce in kraje, avtomobile pa na lizing. In je tašča imela totalko pred kratkim, pa niti za nov mali avto nima našparano. Je pa že prav imeti neko zalogo. Najini dohodki so solidni, imava veliko našparanega. Nikoli ne veš, kaj se zgodi in kako bo na stara leta. Pa nama ni treba stiskati, samo po pameti je treba.
[/quote]

To je miselnost povojne generacije, odraščali v pomanjkanju, vedno kupujejo vse na zalogo, ker bog ne daj, da kaj zmanjka, kot da ne obstajajo trgovine, in seveda vsak cent, ki ostane, na kupček. Čeprav se je že v 80ih začela masovna potrošnja, so te generacije še vedno prekomerno skromne.
Mlajše generacije želijo kvaliteto življenja brez silnega odrekanja, kdo bi jim zameril? Nikoli ne veš, kdaj in kje bo zadnja postaja.

To je miselnost povojne generacije, odraščali v pomanjkanju, vedno kupujejo vse na zalogo, ker bog ne daj, da kaj zmanjka, kot da ne obstajajo trgovine, in seveda vsak cent, ki ostane, na kupček. Čeprav se je že v 80ih začela masovna potrošnja, so te generacije še vedno prekomerno skromne.
Mlajše generacije želijo kvaliteto življenja brez silnega odrekanja, kdo bi jim zameril? Nikoli ne veš, kdaj in kje bo zadnja postaja.
[/quote]

Takšen življenski slog je zelo tvegan. Zelo verjetno bo čez 15-25 let model socialne države, kakor ga poznamo propadel. Ravno takrat se bo upokojevala generacija, ki jo opisuješ. Pokojnine bodo verjetno bolj v višini mini socialne podpore. V revščini je zelo težko živeti, kaj šele, če si star in navaden določena standarda…

Mogoče je živeti zelo kvalitetno(brez nobenega odrekanja) s kontrolo stroškov,…

New Report

Close