Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KAJ KO BI ORGANIZIRALI BOJKOT TRGOVIN?

KAJ KO BI ORGANIZIRALI BOJKOT TRGOVIN?


Tu ni kaj za glasovat. Mednarodni dan brez nakupa je sobota, 24. november 2007. Spoštuj ga, in morda lahko celo uspe in medijsko odmeva. Izmišljuj si druge datume, in pridružilo se ti bo natanko pet soforumašic.

dvomim da bo uspelo, težko uspe štrajk v firmi ki ima več kot dva zaposlena, kaj šele ko gre za toliko ljudi.
sem pa jaz sicer za, pa za bojkot bencinskih servisov tudi, tudi njim se nekam mudi z cenami goriv.

Stavo bi krepko izgubila. Le redko sem več kot enkrat tedensko v trgovini in nikoli s polnim vozičkom, niti takrat ko kupim toaletni papir ne. Večino stvari pridelam doma, sol, olje, sladkor in pralni prašek žal moram kupit. Nikoli ne kupujem ob nedeljah in praznikih, tako da zaradi mene prodajalkam ne plačujejo nedeljskega dodatka, kar tudi vpliva na višje cene. Hofer ima menda nižje cene od Mercatorja in Spara, je pa ob nedeljah zaprt.

Ja, sem zgleden državljan. Pa ne zaradi nakupov. Morda tudi zato, ker nikogar ne bojkotiram, niti ne pozivam na bojkot.[/quote]

Če bi se vsak obnašal tako, bi bilo 3/4 manj nezadovoljstva med ljudmi in nobenih bojkotov ne bi bilo treba. Ljudje niso nikoli zadovoljni. Zlasti tisti ne, ki so vsak dan v štacuni in vozijo ven pol nepotrebnih stvari. Na splošno so ženske slabe gospodinje. Človek mora vendarle živeti v okviru svojih zmožnosti in ne hrepeneti po stvareh, ki jih v bistvu ne rabijo za življenje. “Več ima, več hoče”, pravijo.
Jaz ne rabim nobenega bojkota, ker imam življenje organizirano natanko tako kot mik. Enkrat na teden v trgovino in kupovati po pameti in potrebah.

Imaš prav!

Niti najmanjša možnost za uspeh ne obstaja!

Zato, ker so ljudje tako zelo potrošniško naravnani, tako zelo odvisni od pohajanja po trgovinah, da nihče ne more zagotoviti, da točno tisti dan ne bo potreboval ničesar. Če ne drugega, bo treba NUJNO kupiti kilo sladkorja ali zavitek toaletnega papirja in kilo soli …..

Osebno mi je čisto vseeno kateri dan je to. Danes, jutri, 13. december, 24. november, 22. december ….
Tako kot ostali se bom izgovarjala na to, da grem v trgovino vsakih 14 dni!

Komu mečemo pesek v oči????? Sebi!
Trgovcem pa prinašamo dobiček – če gremo v trgovino enkrat na dan ali enkrat na teden ali enkrat na mesec.

Brezglavo potrošništvo ni plod slovenskega razmišljanja. Dogaja se povsod.
Vsaj za en dan bi lahko spremenili miselnost!
Vsaj en dan bi lahko razmišljali pametno in ne pokupili VSEGA, kar ponujajo police – oz. vsaj en dan ne bi kupili NIČ ali le tisto kar RES potrebujemo za preživetje. Stavim, da imamo vsi v shrambah dovolj zalog, da preživimo brez trgovine ne samo en dan, ampak kar nekaj več!

Tole sem na podlagi zgornjega podatka o dnevu brez nakupa našla na internetu.

http://www.najblog.com/bostjanfrizer/item/5790

Zelo lepo je napisano tukaj:
http://www.minet.si/sola/index.php?n=2427

Še pobudnikove strani:
http://www.adbusters.org/metas/eco/bnd/

Itak smo pa slovenci premlačen narod, da bi aktivno sodelovali.

Ivan Cankar: HLAPCI

Jaz se bom mednarodnega dneva brez trgovine držala.
Tako kot se držim dneva brez avtomobila, dneva brez cigarete (ne kadim) in 40 dnevnega posta brez alkohola (ne pijem nobenega alkohola).

Jaz sem tudi za… v zahtevi pa napisati še, da nam je mar kakšno kvaliteto želimo!!!! Ne robe za “rajo” :)))

Lep pozdrav, Župi

Meni je za datum vseeno, sem spet ena tistih, ki si upa v trgovino
samo enkrat na teden…ali na deset dni.

Bi pa zelo rada izvedela, ali je res vsem vseeno, kakšne bebce delajo
iz nas?
Smo res tako otopeli, da samo skomignemo z rameni, ko se ODKRITO in
NA GLAS delajo norca iz tebe in mene?
Ko nas precej grobo vzgajajo v poslušne potrošnike, ki brez
godrnjanja bašejo polne vozicke in sploh ne opazijo več podražitev?
A res ni druge variante, kot da masa prevlada? Da nas do konca poneumijo
in poamerikanizirajo, da bomo samo še krožili od enega butastega
reality šova na TV pa do megacentrov in nazaj?

A se res ne da narediti nic?
Ko pogledam mase, ki derejo v BTC kar obupam….

Kaj če bi bil kar 24. november??
Ko je ravno mednarodni dan brez nakupov???

Pa še sobota za povrh!

Povejte svojim znancem, ki ne sodelujejo na tem forumu.

Jaz sem že poslala mail!

LP,
N.

Nataša ~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~ V naši glavi se slabo prelevi v dobro, nesreča v srečo, revščina v bogastvo. (Edmund Spenser)

Evo, jaz sem za.

Jz tut sem za, sam povejte za datum pa me ne boste vidli v trgovini takrat, mi je pa drugač čist vseen kdaj bi to bilo!

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Mislim, da bi bil 24.11.2007 kar v redu – ker gre za mednarodni dan.
Lahko se pa zgodi, da bodo trgovci na ta dan nudili popuste, ker oni skrbijo za naša blaginjo (“če verjameš”). Zato moramo paziti, da ne bomo podlegli skušnjavi.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Pišuka saj res!

Na popuste nisem spomnila …. :))))))

Nataša ~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~ V naši glavi se slabo prelevi v dobro, nesreča v srečo, revščina v bogastvo. (Edmund Spenser)

sem za!!!

Računajte name. Niti na sto metrov se ne približam trgovini. Cel teden, če je treba.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Trgovec ni nič kriv. Njegovo delo je, da ponuja robo, in ima pravico, da za to robo čimveč iztrži. Krivi smo mi sami, ki se ne znamo disciplinirati in kupovati samo tiste življenjske potrebščine, ki so nam potrebne. Kar lepo naj vsak pred svojim pragom oz. vozičkom pometa! Meni se zdi takle bojkot smešen. Že Jankovič, prekaljen trgovec je lepo povedal, da trgovina prodaja po cenah, ki so jih potrošniki pripravljeni plačati in se je požvižgal na vse proteste. Na nas in na naši pameti je kako se obnašati pri nakupih. Dokler bodo ljudje pred vsakim ENIM SAMIM PRAZNIČNIM DNEVOM, ko so trgovine po zakonu zaprte, noreli z blaznimi, tudi nepotrebnimi nakupi, kot da se bliža sodni dan, dokler se v njihovih glavah ne bo premaknilo, jim (nam) ni pomoči. Včasih so lepo rekli: “Ko imajo otroci denar imajo kramarji semenj”.
Ne morem pomagati ampak včasih se mi zdi, da smo s pametjo v kameni dobi..

Mislim, da se s tem vsi strinjamo. Akcija je namenjena temu, da se mi sami zamislimo, ne da bi se maščevali njim. Ker zadeva je točno takšna, kot praviš. Trgovine so zaradi nas in če jim mi ne bi posvečali toliko pozornosti, jih bi bilo manj. Danes pa se vse vrti okoli nakupov. No, skoraj.

Zaradi tega dne se svet ne bo spremenil. Ampak, korak za korak, glava za glavo, beseda za besedo, vzgled za vzgledom, bomo morda nekega dne malo bolj modro kupovali.
Na to bi radi opozorili.

Dobro, da si opozorila, da nekateri tako razumejo celoten pomen.
Mi smo tisti, ki imamo življenje v svojih rokah.

lp, Andreja

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Ceno določa trg, ne en sam trgovec. Ker pa pri nas trg zaradi monopolistov ne deluje, kot bi moral (ukrepa pa nihče) je stanje tako, da plačujemo za dobrine več kot v raszvitih državah. Pa so v teh državah še veliko bolj razsipni in kupujejo še več nepotrebne krame. Tako da to sigurno ni razlog za visoke cene.

Jaz sem danes nekoliko zgrožena gledala cene sirov. V pol leta so zrasle za vsaj en evro! To pa ni malo!!!

24.11 ne grem v trgovino.

Jaz se strinjam, ker nimam tolk € da biu vsak dan v trgovini.Je pa grozno opazovat kaj vse se prodaja in kaj vse “narod” kupi, ker je pocen.Zame je to bolezen.

Se vidimo samo ne v trgovini. 🙂

JA, sem za , sicer pa nakupujem 1-2 na teden. Če bi bila stvar medijsko podprta, se bojim, da ne bo, ker mediji živijo od reklam.

Kaj je zdaj z bojkotom? Imamo že datum?

Lep pozdrav, Župi

Mednarodni dan brez nakupov – 24.11. / sobota

Objavljena je tudi anketa v pasici desno od foruma.

Ne glede na to, kako čredni narod smo slovenci, se takrat, ko bi bilo treba pokazati neko odločnost, ta nagon skrivnostno porazgubi :))))

Če vsaj polovica ljudi, točno iz tega razloga, ne bo šlo na ta dan v trgovine, bo čisto dovolj.
Vsaj toliko jih bo dokazalo, da se lahko uprejo potrošništvu.

Hvala vsem za sodelovanje!
…kakršnokoli…

Hm, prepričana sem, da bo takoj organizirana kaka posebno ugodna akcija na ta dan, ko bdo trgovci izvedeli, da se obeta bojkot 🙂

Pa še nekaj: dajte, no, obvestiti trgovce, da tisti dan pa en mislite po dopustih, bomo imeli zaposleni vsaj dela prost dan, da ne bomo zaman sedeli in čakali stranke, ki jih – kot kaže – ne bo.

Če verjamete…………..

da tisti dan pa en mislite po dopustih, bomo imeli zaposleni vsaj dela prost dan, da ne bomo zaman sedeli in čakali stranke, ki jih – kot kaže – ne bo.
/quote]

Da tisti dan ne mislite po nakupih, sem želela napisati 🙂

A na tržnico se gre lahko?

New Report

Close