Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KAJ KO BI ORGANIZIRALI BOJKOT TRGOVIN?

KAJ KO BI ORGANIZIRALI BOJKOT TRGOVIN?

Sem absolutno ZA!!
Računajte name!

Trgovine bodo odprte za tistih 14.2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kupcev, ki so trdno odločeni, da bodo tisti dan NUJNO kaj potrebovali :))))))

In za ostalih dobrih 35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ki še ne vedo kaj bodo delali tisti dan. Morda bodo kaj potrebovali, morda ne, morda bodo žeji, morda ne, morda bodo lačni, morda ne …. Morda bodo peljali otroke na Lumpijevo igrišče, ker ne vedo kaj bi drugače z otroki počeli :))))))))

Ah, ali res ljudje živijo tako neodločeno in brez ciljev????

Nataša ~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~ V naši glavi se slabo prelevi v dobro, nesreča v srečo, revščina v bogastvo. (Edmund Spenser)


Samo, če tam nič ne kupiš. Kolikor sam to razumem, 24. novembra ne smeš dati od sebe niti denarja, niti čekov in niti kartice.

glede na to da grem v trgovino 1x na teden ali še manj … mi to sploh ne bo problem … od kar se vse draži smo nakupe zreducirali res na minimum. Raje kam gremo in denar porabimo za drugačne užitke 🙂 … ampak 24.11. pa res ne bomo zapravljali nikjer :))

ne bo vam uspelo, ker se je tukaj za stvar izjasnilo le nekaj forumovcev.
Jaz vam povem, da bom šla v trgovino, ker imajo moji otroci radi svež kruh.
Pa kar popljuvajte me, ampak mi je vseeno.

V vašo informacijo vam samo povem, da ne kupujem brezveznih stvari, kot vi to pojmujete, ampak pijemo sveže mleko, ne alpskega, torej ga je treba kupovati malo bolj pogosto kot 1x na teden, pa res imamo radi svež kruh – kaj je to pri nas že zločin? Pa kakšen jogurt in to je to.

Ni se ti treba opravičevati.
Ravno tako ti ni treba iskati izgovorov in se zgovarjati na svež kruh in sveže mleko.
Kruh lahko zamrzneš in ga preko noči (iz petka na soboto in iz sobote na nedeljo) odtajaš in bo kot svež. Lahko ga spečeš tudi sama. Je še boljši.
Mleko tudi pri nas pijemo sveže, zato vem, da ga ni treba kupovati vsak dan, ker sigurno zdrži tri dni ali še več, če ga tisti dan, ko mu poteče (uradni) rok trajanja prevreš. Jaz ga kupujem dvakrat tedensko po tri litre. V hladilniku imam plastenko, na kateri je natisnjen rok trajanja 8.11. Danes smo 13.11. pa mleko še ni pokvarjeno (Kmetijska zadruga Škofja loka).
O trajnosti jogurta ne bi…

Upam, da si se oglasila zato, ker si se hotela malo posuti s pepelom in zatreti slabo vest.

Naj ti bo lažje!

Bistvo vsega je, zatreti razmišljanje kot ga imaš ti in še mnogo drugih – NUJNO je treba vsak dan v trgovino po svež kruh in mleko, če hočemo preživeti………

Pojdi, dvakrat, če želiš in se lepo imej!

Meni ni problema, itak grem največ 1x na teden v trgovino. Bi bilo pa fajn, če bi nas kdo tega dne že zjutraj na MON spomnil, da se ne bomo spozabili.

Prav imaš. saj so naši otroci naše največje bogastvo. Pravzaprav strošek.

Moji so sicer že odraščeni in jim ni več toliko do svežega kruha. Imajo pa radi dobre avtomobile, zato jim za rojstni dan kupim običajno najnovejšega BMW-ja ali Mercedesa.

Meni tudi ne bo problema. Čeprav smo 4, grem samo 1 x tedensko v trgovino. In to ponavadi v soboto. Zdaj bom šla pač v ponedeljek.

Tudi pri nas ne bo problema. Nas je 6, pa ponavadi tudi nakupujemo 1x tedensko, včasih še redkeje.

Če naj se ideja o soboti, 24. novembra 2007, kot dnevu brez nakupa razširi med ljudi, jo je skoraj nujno propagirati tudi izven tega foruma. V ta namen sem z interneta pobral par slikic in nastale so te prosojnice . Sam logotip je sicer iz leta 2002, ampak je še čisto dober tudi za letos . Kdor želi, lahko torej pošlje prosojnice svojim prijateljem s kratkim sporočilom, npr. “sobota, 24. november 2007 – mednarodni dan brez nakupa”. Zraven lahko dodate še povezavo na stran pobudnikov in na tole diskusijo .

Idealno bi bilo angažirati Zvezo potrošnikov, ampak zdaj je že prepozno. Da se bo zares pridružilo veliko ljudi in se bo to trgovcem kje poznalo, ne verjamem. Ampak vsak, ki sodeluje, si lahko čestita za uspeh pri samodokazovanju močne volje (da v soboto ne kupiš nič, je pa res nekaj posebnega). Veliko sreče in predvsem volje!

Draga Joži in ostale,

mene pa zanima, kako vam znese samo 1x tedensko v trgovino? Nas je 5, pa gremo vsaj 2 do 3 krat tedensko, že zaradi svežega kruha in mleka. Vsakič zapravim cca 20 EUR, če kupim plenice, prašek pa je račun cca 50 EUR, zato me zanima tudi, koliko pride vaš nakup?

Spet nekdo, ki se izgovarja na svež kruh in mleko ter se na račun tega posipa s pepelom.

Kruh in sveže mleko lahko zamrzneš v zmrzovalniku!
Plenice lahko kupiš na zalogo!
Trikrat tedensko ne kupuješ praška!

Kilo narezanega kruha v M stane 0,81€ (7 kg na teden je 5,67€)
Liter svežega mleka v M stane 0,76€ (7 l na teden je 5,32€)
3,5 kg Ariela v M stane 12,10€ (ga sigurno ne porabiš v enem tednu)
Plenice Pampers Junior 34 kosov stane v M 12,10€ (zaloga za en teden – recimo da porabiš 4 na dan)

Ti praviš, da dva do trikrat tedensko kupiš le najnujnejše in plačaš 20 – 50 €.
Zgoraj našeta zaloga za teden dni (brez praška, ker ga sigurno en kupiš vsak teden) znese 20,00 €, kar pomeni, da dva do trikrat tedensko kupuješ še marsikaj drugega, ne le najnujnejše.

Enako kot ti, sem razmišljala jaz in “najboljšemu sosedu” vsak mesec plačala račun za cca. 400€ – samo za “NUJNE” stvari.
Odločila sem se in temu rekla STOP, sedaj kupujem res tisto, kar potrebujem. Račun za M-piko se je že prvi mesec znižal na 150€.
Pa imam še vedno prekomerno telesno težo, kar pomeni, da nismo stradali :)))))))))

Nakupovanje je isto kot hujšanje – ODLOČITI SE JE TREBA

Prevelikim potrebam po nakupih sem se že odrekla. Sedaj me čaka še ena odločitev :))))

Enako kot ti, sem razmišljala jaz in “najboljšemu sosedu” vsak mesec plačala račun za cca. 400€ – samo za “NUJNE” stvari.
Odločila sem se in temu rekla STOP, sedaj kupujem res tisto, kar potrebujem. Račun za M-piko se je že prvi mesec znižal na 150€.
Pa imam še vedno prekomerno telesno težo, kar pomeni, da nismo stradali :)))))))))

Zmajček, saj zato pa sprašujem. Rada bi zmanjšala porabo, pa očitno ne znam. Kuham vsak dan, ker sem še na porodniški. Sadje in mlečne izdelke imamo vedno na zalogi, pri ostalih stvareh sem načeloma bolj racionalna.

Počasi se bom tud citate naučila pisat 😉

Za začetek pojdi v trgovino le po tisto kar potrebuješ. Ampak, kar RES potrebuješ.
Z listkom!

Namesto kruha za 2€ po kg, kupi cenejšega. Kupi ga na zalogo in ga zamrzni, da ne boš imela razloga, da moraš v trgovino po kruh (sigurno ne kupiš samo kruha).
Doma kuhaj plansko. Ne kupuj zalog za naslednja dva dni, ker boš šla čez dva dni vseeno v trgovino in boš spet kupila na zalogo za naslednja dva dneva …. tako se hitro zgodi, da se ti začne doma kopičiti neporabljena hrana.
Za začetek porabi VSE, kar imaš zaloge. Dobro preglej, boš videla, da ti skoraj mesec dni ne bo treba kupiti nič drugega kot RES samo mleko in kruh.

Stavim, da imaš doma mesečno zalogo makaronov, riža, raznih testenin, mesa, zelenjave, krompirja …. pa tega še ne veš, ker moraš dva do trikrat tedensko NUJNO po NAJNUJNEJŠE :))))
V hladilniku ali shrambi imaš marmelado, med, vloženo zelenjavo, sokove za redčenje, čaje, piškote …. pa tega še ne veš, ker moraš dva do trikrat tedensko NUJNO po NAJNUJNEJŠE :))))
V zamrzovalniku imaš mleto meso, piščančje meso, govedino za juho, zmrznjeno zelenjavo, sladolede …. pa tega še ne veš, ker moraš dva do trikrat tedensko NUJNO po NAJNUJNEJŠE :))))
V hladilniku se ti je že sigurno pokvarila kisla smetana, skisala sladka smetana in mleko, posušil sir, salama je dobila vonj, pašteta se že dolgo valja v nekem kotičku hladilnika …. pa tega še ne veš, ker moraš dva do trikrat tedensko NUJNO po NAJNUJNEJŠE :))))

Skratka:
1. preden greš v trgovino, poglej kaj lahko skuhaš iz ZALOG!
2. kupuj s polnim želodcem ne z lačnimi očmi
3. kupuj z listkom

Priznati moram, da se mi zdi enodnevni bojkot trgovin smešen. Seveda se jim ne bo nič poznalo, če bomo navalili na trgovine v petek in potem v nedeljo in ostali v svojih glavah heroji, ker točno določeno soboto nismo nakupovali … Pa še to sem prepričana, da bodo ravno to soboto “ugodnosti”, ki bodo premamile marsikoga, ki hoče bojkotirati, če bodo le trgovci razmišljali ekonomsko!
Morda nimam prav, a ob polnih vozičkih (tudi moj nikakor ni prazen), premišljujem o dveh drugih stvareh:

1. Včasih je večina živela na podeželju, kjer so ogromno hrane pridelali doma, torej je sadje, mleko, krompir, meso, zelenjava… bilo že doma. Tudi kasneje se je še ohranila navada kupovanja ozimnice, vlaganja in podobno, ki pa vedno bolj izumira. V topli kleti v bloku krompir in jabolka pač ne prezimijo. Poleg tega trgovina izdelke vedno bolj zavija v vso mogočo embalažo, da tako velik del nakupljenega konča v smeteh.

2. Že včasih je bilo znano, da so bajtarji sproti zapravili vse, kar so zaslužili in so tiste dni, ko so imeli kaj pod palcem jedli boljše od gospodarjev – lastnikov kmetij, ki so gledali bolj dolgoročno. Marsikdo danes zasluži tako malo, da nima možnosti privarčevati za stanovanje, avto … Torej sproti porabi čisto vse, saj mu je edino, kar s plačo lahko naredi to, da si po njej malo bolj napolni voziček. Seveda nekateri ne morejo niti tega …

Kaj hočeš reči s tem? Da naj bojkota ne bo, ker itak nima smisla? Meni pa se zdi, da če nam uspe, da bo to soboto nekaj ljudi manj v trgovinah, da trgovcem le ne bo vseeno. Še posebej, če bodo ta dan ugodne akcije, ki nas ne bodo premamile. In tudi marsikdo od nas bo ugotovil, da mu izgubljenega sobotnega nakupa sploh ne bo treba nadomestiti.


Ne gre za to, da ne bi bilo vseeno trgovcem. Gre za to, da ne bo vseeno NAM. Eno ubogo soboto brez nakupa. Kdo to zmore storiti na točno določen dan? Vsak že ne.


Ne gre za to, da ne bi bilo vseeno trgovcem. Gre za to, da ne bo vseeno NAM. Eno ubogo soboto brez nakupa. Kdo to zmore storiti na točno določen dan? Vsak že ne.[/quote]

Vem, da takih kupcev, ki bi to zmogli, na žalost ni veliko. Malo pa se bo le poznalo.

Ne boste verjeli:

24.11. Mercator nudi dvojen pike kar v štirih centrih (navadno le v enem ali dveh po celi SLO).
Ampak točno na “Dan brez nakupa” pa na Štajerskem, Gorenjskem, v Ljubljani in na Celjskem ….

Naključje ???????

:))))))))

************************************ Elastičnost razmišljanja je odvisna od razsežnosti posameznikovega uma!


Ne bi rekel, da je naključje – lahko pa tudi, da je. Name vsekakor ne bo vplivalo.

Malo sem popravil prosojnice z reklamo za dan brez nakupa: . Kdor želi, naj jih shrani in preimenuje v danbreznakupa.pps (shrani.si podpira samo .ppt), ter pošlje svojim prijateljem. Meni je z njimi uspelo prepričati vsaj dva. Sporočilo je lahko npr.
——
V soboto, 24. novembra, enkrat za spremembo NE GREMO V TRGOVINO!!!

http://www.pozitivke.net/article.php/Dan_Brez_Nakupa
http://med.over.net/forum5/read.php?151,4375878
http://adbusters.org/metas/eco/bnd/
——

Še tale iz Mercatorja: v soboto sem šel v lokalni Mercator (manjši) in začuden opazil, da imajo nenormalno veliko količino belih sveč. Gledal sem in se čudil – sveče so pa ja ponavadi rdeče. Potem me je prešinilo! Sobota, 17. novembra, je bil Dan žrtev prometnih nesreč. In nekdo bo s tem profitiral. 🙁

Še nekaj informacij: http://med.over.net/index.php?full=1&id=13517

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

24. novembra je Dan brez nakupov, ko lahko vsi, ki se vsaj malo zavedamo, kakšen vpliv ima potrošniško usmerjen sistem na človeka, sodelujemo pri širjenju te osveščenosti.

To je dan, ko se odpovemo sodelovanja v takšnem sistemu in v celem dnevu ne kupimo prav ničesar.

Dan brez nakupov nas vsaj za en dan spomni, da ozavestimo svoj način življenja:

* Koliko nakupov naredimo v enem dnevu?
* Koliko je takšnih drobnih stvari, ki jih sploh ne potrebujemo, a že kar avtomatično pristanejo v naših nakupovalnih košarah?
* Koliko s tem prispevamo k onesnaženju prav vseh nivojev našega planeta?

Namen dneva je, da nas predrami in da začnemo razmišljati.
Namen dneva je, da nas predrami in začnemo razmišljati.
Namen dneva je, da nas predrami in začnemo razmišljati.
Da nas predrami in začnemo razmišljati.
Da nas predrami in začnemo razmišljati.
Da nas predrami in začnemo razmišljati.
In začnemo razmišljati.
In začnemo razmišljati.
Začnemo razmišljati.
Začnemo razmišljati.

Kaj delamo, če je prav da tako delamo in kam nas to vodi?

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close