Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj mi prijavi tašča…!!!!

Kaj mi prijavi tašča…!!!!

Takole.

Tule še jaz, ki, če se le da, najdem kakšno dobro besedo za tašče, ne najdem besed.

En stavek pa morda le zmorem.

To ni tašča. To je čarovnica. 🙂

Ocka

Meni se zdi zelo korektno kar si naredila. Nobenih žaljivk, nobenenega vpitja pač pa v mirnem todu si ji povedala kar ji gre.
Upam da bo tašča tok pametna da bo sprevidla za kaj se je šlo, drugače pa bolj prva zamera kot zadnja.

Adijo baba!

Cestitam ti in ti zelim, da ti je ne bi bilo treba vec gledat. Tud jaz svojo ze zelo tezko in malo, malo malo manjka, da jo “zanuliram!”

LP

Tanja

Naj Vam povem, da sem se ravnokar po telefonu z prijateljico pogovarjala, ki mojo taščo dobro pozna, pa mi je tudi ona reka, da je bil zadnji čas, da sem to naredila, ker zaradi nje sem se samo žrla in grizla, česar pa se mi sedaj v mojem stanju ni treba.

Pa teh cvetk glede moje tašče je še več, to je bila samo nedeljska……….

Nataša naredila si prav… Če se nekdo tako obnaša je to najmanj kar lahko narediš… Če bo pa kdaj vsaj malo k sebi prišla, bo pa mogoče imela možnost (če bosta takrat vidva sploh še za), da vidi vnuka… In, da ugotovi, da biti ”babi” ni samoumevno in se je treba za to tudi potrudit…

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Hja, saj je šla res čez vsako mejo dobrega okusa….

eh, tašče…. jaz ne vzamem vsega preveč zares :)))… itak je od moža mama in to je vez, v katero jaz ne maram preveč posegat…. Ko jo on kritizira – kimam, ko jo hvali – pa tudi…. :))

Moja tašča je tudi predlagala splav, ko sem ji povedala, da sem tretjič noseča :((

Bodi srečna, da je otroka dala v rejo, je zdaj vsaj pameten moški. Če bi ga vzgajala ona, bi najbrž bil konec tvoje nedelje drugačen. Smo imeli priložnost brati tudi take zgodbe.

bodi vesela, da to ni tvoja mami

podoben (ma skoraj isti) primer je moja mami, ki sem jo pač sprejela kakršna je, vesela sem da sva vsaj v takih odnosih (dolgo časa nisva bile), da jo gre vnučka pogledat, še bolj vesela pa sem ko gremo

otroci vidijo manj oz. drugače

mislim, da si ravnala prav, zdaj je na tvojem možu, da ji pojasni kaj se je zgodilo, ker najbrž ne ve (vsaj predvidevam) in kako naj bi se vnaprej obnašala

ne pa se čisto skregati, ker otročki jih potrebujejo, pa naj so še tako pesimistični

lp, nina

Bi lahko zbirko kakšnih “taščizmov” naredili, čeprav bi se kakšen “snahizem” tudi našel! ;o)

Nataša, uživaj v nosečnosti in misli na otroka raje kot na taščo. Iz lastnih izkušenj ti povem, da se boš mučila in sekirala samo ti in mož s teboj. Tašča bo pa mirno spala.

Prav je, da ji tudi ti poveš, kar misliš, vendar potem pozabi in se ne utrujaj. Ni vredno. Tašče ne boš spremenila! Tudi jaz sem jo poskušala, brez uspeha. Sedaj se samo še nasmejim, ji kakšno vržem pod nos in mirno spim. Vidim jo pa, kolikor sama želim, ker tudi moj mož ni pretirano navezan nanjo. Tudi, ko bodo otroci, ne bom čutila nobene obveze do nje.

Če ni bila požrtvovalna in materinska do sina, tudi do vnuka ne more biti!

LP in vse dobro v nosečnosti!

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Uf hudo… Pri naju pa je cela moževa familija prapričana, da se nama je sedanja nosečnost zalomila (mali je star 1,5 let) in se jim verjetno smilimo:))) Eh, pa kdo bi jim razlagal…
LP Punček

ja, saj… in potem je bila taprva v porodnišnici 🙂

Zdaj mi je že vseeno, ampak takrat me je pa zelo prizadelo in se mi je kar za malo zdelo, kaj sploh lazi v porodnišnico … itak, deklice sploh ne bi smelo biti, če bi bilo po njeno :((((

Čeprav sem bolj bralka tega foruma si ne morem kaj, da se ne bi na to temo oglasila, namreč jaz s svojo taščo sploh nimam stikov, ravno tako ne moj mož, se pravi ne z svojo mamo, svojega vnuka ni videla še nikoli pa bo kmalu star leto in pol, pa smo zelo srečna družina se mi zdi, da še bolj ker nimamo nič z njo, če se ne zanima za lastnega sina se tudi za vnuka ne bo……………

Žal je bolano ljubosumna, ker sva z možem srečna in ne more tega sprejeti se je rajši še njemu odpovedala, jaz je ne razumem……….

Vem pa kakšne scene je počela tako, da je boljše tako kot je, pa je očitno ona srečna mi pa tudi………….

Ravno prejšnji teden se je srečala s svojim sinom se pravi z mojim možem in šla mimo njega kot, da se ne poznata, mislim mene je zabolelo, ko mi je povedal, pa tako pač je eni ljudje so žal tudi takšni, zato ti svetujem, če že sedaj ni uredu je bolje, da se sploh ne videvate, boljše brez babice kot pa slabo babico, da bo še na otroka prenašala, sicer pa delaj po občutku in razumu tako kot je za tvojo družino najbolje……..

Uživaj nosečnost in želim tebi, možu in štručki v trebuščku vse najlepše…….

mateja

Prav si-sta naredila. Za moje pojme. Držita skupaj še naprej.
Pa veliko sreče, kajti takih cvetk bo še mnogo…ko imaš opravka s takimi pojavami…moraš biti (žal) pripravljen na vse in še več…

Vse lepo v nosečnosti in naprej!

lp
Pati

Ja, saj sem končno do sklepa prišla, da je brezzveze, da se sekiram, ker če bi ona vedela, da me to žre, bi postala verjetno še bolj nesramna do naju.

Par let nazaj, se je morala odločit med svojim sinom in sedanjim možem. Takrat je svojega sina, ki je prišel iz vojske postavila pred vrata z besedami, da v hotelu Lipa (to je na Celovški), se bo prav gotovo najdla soba za njega, ker ona se bo poročiila in za njega v stanovanju ni prostora.

Pod streho ga je takrat vzela moja mami, naju finančno tudi nekaj časa podpirala, dokler si ni našel službe in dejansko skrbela za njega, kot da je njen otrok. Zato sva ji še danes po 10 letih več kot hvaležna in ji to vračava z precej bogatimi darili, pa ne samo za praznike, ampak vedno kadar se jaz vrnem v svoj rojstni kraj.

Potem pa je moj mož dobil dobro službo in najina življenska pot se je začela samo dvigati. Oba imava dobre službe, lepo urejeno stanovanje, lahko si privoščiva tudi kakšno stvar, za katero nama ni vedno potrebno pogledati na ceno. Ja pa sedaj je v mojemu bušiju najina največja sreča, ki naju je še samo bolj tesno povezala, in tako kot se razumeva sedaj, se nisva še nikoli v življenju.

Zakon moje tašče pa razpada /oz. je itak že/, sedaj bi pa rada prišla nazaj v najino življenje. Midva imava svoje življenje, odkar se je poročila, je ni njen sin brigal čisto nič, jaz sem bila pa itak vedno ena “čarovnica”, ki ni vredna njenega sina.

Nataša, veš obstajajo tudi taki ljudje, potem jim raznorazni strokovnjaki nalepijo cel kup etiket, od čustveno zmedenih, pohabljenih,… Pa tebe to sploh ne bi smelo zanimati!! Vse kar se ti zdi, da je mimo (in napisala si ogromno stvari) ti mora iti pri enem ušesu noter in pri drugem vem (morda celo kar mimo obeh ušes!).
Prav tako se sama sebi ne smeš smiliti (tega niti nisem opazila, ampak vseeno), temveč poskušaj imeti svoje lepo življenje. Mamo (taščo) pa ignorirajta oz. jo s primernimi besedami postavita tja, kamor sodi in to ni v vajinem življenju, saj je nihče od vaju ne želi. Tvojo taščica je en tak mali egoističen osebek, ki se zraven še smili sama sebi.

So pa tudi krasne tašče in mame, ampak o tem sedaj ne bomo pisali, sama praviš, da imaš svojo dobro mamo, čuvajta jo, vsak trenutek je dragocen.

Po eni strani je pa super, da je tako direktna, saj jo lahko tudi ti direktno postaviš izven vajinega življenja.

Zamisli si, da bi spletkarila za tvojim hrbtom, nagovarjala svojega sina proti tebi, …. Veš, take tašče so pekel. V bistvu imaš čisto “super” taščo, saj je še pravi čas prišla s pravo barvo na dan.

Nataša, čestitam za odločno in jasno akcijo!
Seveda je smola, da je ženska taka (iz njenih izjav ni zaslediti absolutno nebene normaln ereakcije bodoče babice), a tako pač je, dobro, da si to preseka s takim čistim rezom in tako kmalu.
LP!

Lahko ti samo čestitam za odločno “akcijo”!!!
Drži se, uživaj v nosečnosti in pozabi na osebo, ki ni vredna, da se jo sploh omenja!!

Bravo, da kljub hormonski zmedi (to je mišljeno dobronamerno, saj se nosečnice zaradi hormonov preselimo malo višje v bolj blažena stanja) zmoreš tako hitrih in pametnih odločitev.

Za postavljanje tašč na “hladno” (še posebno tako nečustvenega in zamorjenega zmaja, kot je tvoja) ni nikoli dovolj pravočasno,.

Ko pa bo otrok na svetu, se pa pusti še malo presenetit. Ponavadi stare mame ugotovijo, da so pri svojih veliko zamudile. Mogoče se bo pa le omehčala ob pogledu na spečega dojenčka, kar je najlepša stvar na svetu.

Iskrene čestitke, da si se zbrala in jo v mirnem tonu odslovila. Meni bi prekipelo že po drugi pripombi. In še nekaj – ponosna si lahko, da imaš takega moža – ki ti stoji ob strani in te podpira. To je veliko vredno.

Želim ti m8irno nosečnost – brez trohice slabe vesti- lepo prosim!

Lep dan,
EvaP

Lep pozdrav, EvaP

New Report

Close