Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kaj misli župnik na Bleskem otoku?

Kaj misli župnik na Bleskem otoku?

Bojim se, da si narobe razumel moje pisanje. Cena je zmeraj stvar kupca in prodajalca, ne pa tudi tretjih oseb. Tako da jaz pač ne morem biti razsodnik okoli vprašanja, ali bo trikratnik neke zgodovinske cene zadostoval. Vendar pa če pomislim, da samo cene stanovanj v razpadajočih blokih zgrajanih nekje okoli leta 1955 danes dosegajo več kot 100X Jazbinškove odkupne cene pred petnajstimi leti, bolj kaže na to, da je tvoja ponudbna prenizka.

O Kristusovih naukih žal ne morem soditi, lahko pa ti namignem da vstop v neko domačijo v Kumrovcu, tudi ni zastonj.

Ej Pitija, zakaj lahko pletnarji zaračunavajo 12 € za vožnjo do cerkve, župnija pa bi morala po tvojem to cerkev vzdrževati iz lastnih prispevkov faranov?

A farani bodo plačevali tisto, na čemur bo ostaja LAIČNA in povečini pogojno rečeno ateistična javnost služila.

Sorry, mal preveč bereš Mladino:).

Megaboy, a streha in cerkev se bosta pa vzdrževala sama od sebe al kaj?

Si pa hecen…

Da je oproščena davkov? A res. Lahko poveš tole ma,o bolj natančno katerih davkov v katerih primerih. Sicer zna biti, da bo ta informacija nepopolna in le še en vir predsodkov in neopravičene sovražnosti.

Če povzamem besede zapisane nazadnje Je rešitev ena sama. cerkev naj sama z svojimi sredstvi obnovi cerkev nato pa zaračunava vstopnino. Nobeden ne bo imel pripomb.

boss, točno tako. Se strinjam.

hja, benaflek nas je v neki drugi temi poučil, da z iskreno vero in molitvijo tudi denar pride sam od sebe. Je potem mogoče kaj narobe z vero dotičnega župnika? 😉

Oproščena je davka na darila in dediščine, recimo. Kolikor vem pa se vsi nabirki, plačila za maše, krste, obhajila ipd. tretirajo kot darovi.

Glede na splošno mnenje, ki ga javnosti posredujejo cerkveni uslužbenci, velja Tvoj zadnji stavek (brez vprašaja, ampak s klicajem).

Boom, v RKC v vse v drugo verjamejo in verujejo, samo v to, da pride z vero in molitvijo tudi dener, ne.

Župnik ima čist prav, da računa vstopnino.na otok hodijo v glavnem tuji turisti, naj kr plačajo.

Kaj se slovenski ateisti bunite, mi pa sploh ni jasno.Vi itak ne marate cerkve, kaj vas pol boli, če je treba plačat za vstopv neko cerkvico.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Seveda slovenske ateiste ne moti, da voznino zaračunavajo pletnarji. In to kar 4 x večjo kot župnik vstopnino. Hecno, kajne?

Načeloma me tudi vstopnina ne moti. Kar se mene tiče, pač v cerkev na otoku ne bom vstopal. Razlika med dejavnostjo pletnarjev in cerkve pa je velika. Pri prvih se že od vsega začetka ve, da gre za gospodarsko dejavnost.

Ah, ja, še to: od svoje dejavnosti pletnarji plačujejo tudi davek.

A misliš, da župnik ne bo plačeval davka? Zakaj misliš, da je bilo ustanovljenjeno podjetje?

In od česa misliš, da sebo cerkev, njena obnova in vzdrževanje financiralo?

Ma res ste špasni ej:)!!

A zdaj, ko so spet uvedli vstopnino v cerkev, streha ni več nevarna?

Kot razumem, če se gre k maši, ni vstopnine. Če se gre pa not samo pofirbcat kakšne so slikice po stenah, pa je vstopnina. Maše so določene po urah in takrat je prostor odprt za vse. V nasprotnem naj bo zakljenjen ali pa se naj pobira vstopnina. Izbira je dana. Zaston se še mačka ne gon. Pardon, tako gre slovenski pregovor.

****Kot razumem, če se gre k maši, ni vstopnine. *****

Slab kristjan si ti če ne veš, da verniki hodijo v cerkev molit tudi takrat, ko ni maše. No sej, bodo pa plačali vstopnino hehe.

*****A zdaj, ko so spet uvedli vstopnino v cerkev, streha ni več nevarna? *****

Ne, streha ostaja ista. Samo sedaj ko kasira, župniku za varnost obiskovalcen ni več mar.

Zelo mi je poznano kaj in kako se da čarat z denarjem pri navezi firme s kakšnim društvom, neprofitno ali dobrodelno organizacijo, na žalost. S tem, da se mi zdi relativno svinjsko polniti si lastne žepe na tak način. Vsekakor pa mnogo manj svinjsko kot na enak način financirati pohod fevdalnih struktur na oblast.

Enkrat so Kučan in njegovi gostje, ki jim je ponosno razkazoval Otok, že zastonj vlekli za vrv zvona želja. Naslednjič naj jih pa časti. Tako kot je rekel Spider: zastonj se še mačka ne gon; zakaj bi se pa, recimo, Kučan.

Za opozorilo: Cerkev je zaprta. Da se ne boš motovil kaj tam okrog, lahko fašeš kakšen cegu na glavo. (Pa bo spet blejski župnik kriv.)

Po svetu kamorkoli greš obiskat znamenitosti plačaš vstopnino za vstop.

Neverjetno je, da ta tema v 21.stoletju sploh obstaja. Je rezultat fušije ateistov, ki kljub temu, da si lastijo javne finance, gospodarstvo, imajo v lasti več kot 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nacionalnega ozemlja, razne privilegije, armado ekonomistov, ne znajo s tem gospodariti. In pa želje, da bi uničili Cerkev.

Še sporočilo ateistom: “… in na tej skali bom sezidal svojo Cerkev in vrata podzemlja je ne bodo premagala.” [Mt 16,18]

In še razlog obstoja Cerkve in sakralnih objektov:

“Bog je namreč svet tako vzljubil, da je dal svojega edinorojenega Sina, da bi se nihče, kdor vanj veruje, ne pogubil, ampak bi imel večno življenje.” [Jn 3,16]

Megaboy, slab kristjan si, če ne veš kaj pomeni maša in kaj je, ko nekdo pride v cerkev molit v času, ko ni maše. To je ogromna razlika, pa ta beseda sploh ni zadostna.

Če se nekdo zateče v cerkev, ko ni maše in želi tam v miru razmišljat ali v molitvi se pogovarjat z Bogom, pa pri tolikih cerkvah se bo ravno peljal zaradi tega na blejski otok. Malo morgen, ga bo, predno bo do tja prišel že minila žalost ali pogovor z Bogom. Ko začutiš potrebo po tem, zaviješ v prvo cerkvico, ki ti je najbližja, ne pa s čolnom na otok. Ko se pa nameniš, k maši na otok, se pa zavestno odločiš, da boš bil pri maši na otoku.

Mene vstopnina ne moti. Na blejskem otoku sem bil v šestdesetih letih dvakrat, v tisti cerkvici pa enkrat. In če se bo v naslednjih šestdesetih to ponovilo, sem takrat pripravljen prispevati tudi 10 eurov za ogled. Obisk svete maše pa tako in tako ni zaračunan, tako da verniki ne bodo oskubljeni. Prepričan sem, da bo vstopnino plačalo tudi tistih osem turistov, ki pridejo na Bled.
Veliko bolj me moti oderuška parkirnina za neskidana parkirišča, ko zapade prvih šest centimetrov snega. In visoke cene po lokalih, s katerimi dokazujejo, da hočejo zaradi pomanjkanja obiskovalcev nadoknaditi zamujeno že na prvem gostu, ki se slučajno prikaže.

New Report

Close