Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kaj misli župnik na Bleskem otoku?

Kaj misli župnik na Bleskem otoku?

A veste kaj je pravi delirij tega foruma? Da se 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} postov prej ali slej sprevrže v boj med RKC in drugo stranjo (karkoli že ta druga stran pomeni).
Primož, ali ne bi spremenil naslov tega Foruma v recimo “RKC vs. ostali” ali pa “Kdo je boljši: RKC ali ostali?” mogoče bi bil pa kar “Kdo ve najbolj umazano zgodbo o RKC in obratno” oz. “Kdo jih je pobil več: RKC ali ostali?”

mml, pravilna ugotovitev. Primožu predlagam odprtje Foruma: Slovenski krščani – njihove potrebe, pravice, zamere, pogledi…

Z veseljem se bomo tudi mi ostali vključevali v pogovore. Bo nam pa prihranjeno odpiranje postov na političnem čveku, kjer se dejansko vse v dveh dneh spremeni v obračunavanje s tistimi, ki niso tako slovensko katoliško opredeljeni. Povdarjam “slovensko katoliško opredeljeni”. Katoliška vera je namreč nekaj povsem drugega.

V “ostali” se skrivajo ateisti. Vedno so se skrivali. In nikoli niso nikdar nič naredili, kot samo nasprotovali katoliški Cerkvi. V celi zgodovini.

Saj ni težava v tem, da “krščani” ne bi imeli. “Krščani” bomo zmeraj imeli. Problem je, da ateisti stalno kradejo, ker svojega nimajo kaj pokazati, razen hudih zločinov. Sedaj cedijo sline še po sakralnih objektih.

Prvo kot prvo kaj beseda krščani sploh pomeni? Jaz te besede ne poznam. Tako, da, titova mladinkda ali imaš samo kumrovški faks, da ne veš da, beseda krščani nima kakšnega pomena?! Sicer pa kdo sploh odpira poste o RKC? To počenjate ravno vi, ki ste polni sovraštva do katoliške vere in Boga. Tako da prej premisli, če to zmoreš, preden kaj napišeš, kajti pljuješ prav v lastno skledo.
Povrhu tega pa opažam, da ti nam nekaterim, tako ljubi materni jezik dela velike težave in delaš ne samo tipkarske temveč tudi slovnične napake.

Ma dej no, saj nisi resen. Imej vse, kar so nakradli tvoji predhodniki in ti. Še pozvonila bom zate jutri na Blejskem otoku in donirala 3 evre. Zaželela si bom naj ti Bog pošlje malo pameti za čas, ki ga preživlaš na tem svetu.

V grob nesemo vsi enako. Menda je v teži živečega in trupla 2g razlike. Torej kaj je po smrti bova videla, ko prideva tja.

Ni dokazov, da bi Cerkev v preteklosti kaj nakradla, to so samo trditve iz idelološkega sovraštva do Cerkve. Tudi sam sem, Hvala Bogu, sposoben človek, pameten in delam pošteno. Dokazano je bila nacionalizacija leta 1956, ko so Cerkvi in drugim ukradli imetje. Danes pa grev že tako daleč, da se določenim (vedno istim) cedijo sline že po sakralnih objektih.

Če boš res šla zvoniti na blejski otok, delaj to s spoštovanjem do vernikov in katoliške Cerkve, ki je zakonita lastnica tega objekta. Prosi zase in za svojo pamet. In tisti 3 evri niso donacija, ker boš videla lepoto cerkvice in … srečaj se z Jezusom, ki tam prebiva. Izkoristi te 3 evre za sebe. Lahko pa greš k maši in ne boš plačala vstopnine.

mina*
Kolikor berem tvoje odgovore imajo vsi,ki se ne strinjajo z tabo Kumrovški faks.
Predvidevam,da imaš tudi ti končan faks in to agronomski glazbena smer,paseš krave in igraš na piščalko.
Da,bi bil na teh postih kdo sovražen do vere in boga,ali ne znaš pravilno brati ali pa si po svoje tolmačiš vse tiste,ki ne kimajo RKC njihovim postopkom oz.pohlepu.
Nihče ne kritizira vere oz.boga,vsak ima pravico do svoje vere,sem pa proti bom rekel upravljalcem RKC,ki ne izbirajo sredstev za svoje bogatenje.
Kar se tiče pa slovnice pa samo zate alpravsepišejemaloviše.
lp.

Boom, taki kot benaflek in mina smo blagoslov za take kot ti, da boš v življenju zajel kaj modrosti. Zelo veliko si se naučil od mene. Celo pravopisa. Pa da je bil Nikolaj Kopernik katoliški klerik in ne ateist, ko te uči naš šolski sistem. In še veliko drugega. In NI podatkov, da se večina katoličanov s katoliško Cerkvijo ne strinja. Nasprotno, podpirajo njena prizadevanja na področju sociale, šolstva (njene šole so tako kvalitetne, da jih obiskujejo celo neverujoči), dobrodelnosti in seveda podpirajo njeno pastoralo. Drugače ne bi bilo toliko katoličanov. Ne zmišljuj si, samo da pelješ vodo na svoj mlin.

In še na tvoj zadnji stavek. Dela v RKC (po tvoje) ne bo nikoli zmanjkalo. Naš pravi “šef” je Jezus.

Veš jaz sem izpod Ajdne. Pokristjevanje slovanov ni bil kak posebej mil obred. O tem je pisal med drugimi Prešeren.

3 evre bom donirala župniku zato, da zaprosim za tvojo pamet tiste, ki so tam verovali in verjeli v svoje bogove pred pokristjanjanjem.

Pravi krščanski vernik na Blejskem otoku ne zvoni. Moli v miru in tišini, ter obiskuje svete maše.

Kar se tiče vstopnine, sem že napisala. Z veseljem pridem pomagati pri obnovi, če mi le župnik dokaže da je brez denarja. Mimogrede ti povem, da ima vsako soboto velik dren pri cerkvenih porokah v matični cerkvi. Te zanima, koliko stane cerkvena poroka na Blejskem otoku ? Uradno skoraj nič, neuraden podatek o debelini kuverte ti bodo zaupali tisti, ki so se tam poročili.
Toliko o uporabnosti sakralnih objektov v turističnih krajih.

Bogu hvlava, da bi lahko šla krave past in na piščalko piskat. Veš verjetno je tvo moj praded pa gotovo tudi to počel. Jaz osebno se tega ne sramujem. Tudi velika imena slovenske zgodovine so pasla krave in piskala na piščali.
Da pa niste sovražni do Boga in Cerkve…lepo te prosim.

mina*
Očitno ne razumeš poante (škoda) sem mislil,da si bolj razgledana.
In zopet mešaš cerkev z vero bom povedal bolj naglas NIČ NIMAM PROTI VERI imam pa ma brez veze saj sem ti že napisal.

ps.upam,da ne misliš,da boš kdaj postala veliko ime Slovenske zgodovine(no z takim prepričanje je to v današnjem času tako nemogoče, hvala komu že).

Postati kristjan je zelo mil in lep obred, to je Sveti krst. In s tem ko postaneš kristjan ne izgubiš nič. Nasprotno, pridobiš veliko Darov in Jezusa za prijatelja. Tudi Prešeren je bil katoličan. Pa še mnogo drugih najvidnejših Slovencev. Zato je postati kristjan velika prednost.

Zelo hud in krvav obred je poateistenje. Pri nas se je dogajalo od leta 1941 naprej. In se še danes dogaja. Za sabo je pustilo ogromno trupel in ljudi brez dostojanstva. Tudi sam sem to občutil na lastni koži, ne da bi o tem kje bral.

Verjeti v bogove je neumnost in vraža, ker ne obstajajo in ti ne morejo pomagati, niti odrešiti. Zato je pravi blagoslov, da so ti naši daljni predniki prejeli Božjega Sina Jezusa. Živega Boga. In nam ga posredovali.

Ti pa bi z veseljem prišla samo zrušiti cerkev na blejskemu otoku. To so ateistične sanje.

Tudi sploh ni noben pogoj, da bi blejski župnik pobiral vstopnino samo, če ne bi imel denarja. Ta cerkev je last katoliške Cerkve in ima vso pravico pobirati vstopnino od turistov, če se zanjo odloči. Vas nič ne briga.

Kot sem že rekel, prosi zase in za svojo pamet. Z mojo je vse v redu.

Mislim, da bi tudi tebe Primož moral opomniti in te morda celo izključiti, če boš nadaljeval z zmerjanjem drugače mislečih. Ravnokar si dejal, da ateisti stalno kradejo in da so vse, kar imajo za pokazati hudi zločini.
Jaz poznam precej ateistov, ki ne kradejo, in niso zagrešili zločinov.

Ja to je pa demokracija, ki tudi drugače mislečim dopušča njihovo mnenje. Verjamem, da imate s tem hude probleme in travme.
Sedaj bi vi radi postavljali limite, kaj se lahko reče in kaj ne…??? Zbudite se, čeprav je noč….

benaflek je napisal:****Zelo hud in krvav obred je poateistenje. Pri nas se je dogajalo od leta 1941 naprej. In se še danes dogaja. Za sabo je pustilo ogromno trupel in ljudi brez dostojanstva. Tudi sam sem to občutil na lastni koži, ne da bi o tem kje bral.****

Še hujši obred pa je bil pokristjanjanje in se v prelivanju krvi in umori tudi slučajno ne more meriti z novejšo zgodovino.
V leth 1504-1516 v Mehiki ubitih 4 miljone indijancev ker niso hoteli sprejeti kristusa za edinega boga.
Do konca 16 st. pobitih 24 miljonov indijancev izginili so celi narodi in to samo v Mehiki po celem svetu pa gredo poboji v imenu vere v stotine miljonov,ampak to so za mino*in benafleka blodnje in laži.
Blagor nevernim.
lp

Draga mina*, tudi tvoja slovnica hudo, hudo šepa. Ne bi rekla, da ti je materni jezik tako zelo ljub, kot zatrjuješ.

—-glasbena smer …. in ne glazbena smer…

Tu pa šepa slovnica. Pa brez zamere, Jon.

Marsikaj se tu gor prebere ali pa na novo izve. Mene pa zanima, če kdo ve koliko so stali vsi spomeniki, postavljeni po Sloveniji v spomin na takrat vodilne in v spomin na partizanske boje? Pa koliko je teh postavljenih po Sloveniji. Ali pa še nekaj. Koliko so od nas pobrali, pa sploh nismo za to vedeli, za izgradnjo podzemnega bivališča tam v Gotenici, z vsem luksusom. Kaj se vam, ki očitate državni prispevek za obnovo že pred stoletji postavljenih cerkva ne zdi, da je to bil strošek za kar nekaj cerkvic? To pa je bilo zgrajeno v popolni tajnosti in samo za izbrane. Tudi kopali in gradili so samo izbrani.

Če se govori in očita, se naj pogleda obe plati.

en mal mem: ne zamerim se pač zgodi,ker nimam ravno fakultetne izobrazbe,naredim pač včasih slovnično napako.

Kot drugo,koliko je stala Gotenica,razni spomeniki NOB,katerih je res veliko
je pa odgovor NE VEM pa bi rad vedel ker kljub vsemu jih je res veliko (po moji oceni preveč).No roko na srce tudi cerkvenih objektov(2800) je malo veliko.
Kar se Gotenice tiče,je bila oddaja na tvs o teh zadevah zelo veliko je povedal Niko Kavčič. Kako je Slo.UDBA tihotapila cigarete in ostale dobrine ta denar pa so porabili za odpiranje raznih podjetij.
Po letu mislim da 50 pa je to prevzel Maček in denar trošil za svoj projekt Gotenica.
Oddaja je bila izredno zanimiva in je malo razkrila dogajanja po let.45 kako so se razne Yu. tajne službe ukvarjale z tihotapstvom seveda na veliko.Ne vem pa ali so bili ljudje zaradi tega kaj prikrajšani no,vsekakor se jaz kakšnih dodatnih davkov oz.prispevkov za spomenike ne spomnim,je pa res,da sem v službo šel let.66 kot 15 let.pobič.
Res pa je,da so kasneje sploh v 70 let. prišli t.i. samoprispevki za vrtce,šole itd. ampak ali je ves denar šel res samo tja je pa že druga zgodba.
lp.

Demokracija je torej, da vse neverne zmerjamo z lopovi in zločinci?
Dej zbudi se, nismo več v srednjem veku, čeprav je očitno pri tebi vedno noč…
Benaflek se je s prejšnjim postom spustil na Jelinčičev nivo.
Mislim na Jelinčičevo izjavo, da smo vsi Slovenci pošteni, ter da vsi cigani kradejo.
Vsi smo ljudje in ljudje pač delamo napake. Med ljudmi vseh ver in tudi neverniki pač najdeš poštene in nepoštene ljudi.
In zatrjevanje, da so vsi pripadniki druge vere (oz. neverniki) lopovi in zločinci je pač širjenje nestrpnosti. Ravno tako, kot nekateri svetilnikovi pozivi.

Brez veze. Tak odziv vedno prihaja od ljudi, katerih vera je zelo šibka in temelji predvsem na strahu. Strahu pred soočanju z drugačnim morebitno “zavedenostjo” in posmrtnimi posledicami.

Še vedno nimam odgovora koliko je partijskih kapelic (manjših spomenikov) in večjih cerkva (ala Dražgoše, pa pršut pred skupščino) in skrivnostna katedrala (Gotenica) stala nas od leta 1945 dalje. Ali kdo tu gor ve? Da bi se lahko primerjali sakralni objekti s temi “sakralnimi” objekti. Ali je to vendale pretrd oreh oz. ogromen znesek pa se naj še naprej zatuša?

@en mal mem,

ti bom tako rekel, glede stroškov, ki so včasih bili. Morda si ti, ali pa tvoji starši ravno tako užival plodove socializma, raznih poceni sindikalnih čag, izletov, prepoceni kreditov, ampak glede na splošno ljudsko poštenost nobeden takrat ni rekel, ne , jaz bom pa plačal kredit po pravi ceni, vsi so izkoristili tisto inflacijo, ki ti je požrla obresti in glavnico. Tako, da ne govorit o nekih stroških, če pa smo več ali manj vsi kradli, se okoriščali,…
Samo eni sedaj ne pljuvamo po prejšnjih časih, ker smo pač vsi to delali in mene bi bilo sram to negirati. Sem pa seveda izkoristil tudi Jazbinškov zakon in kupil očetovo stanovanje.

To je pač bil sistem, ki bi lahko temeljil le na utopični splošni ljudski poštenosti, ki pa je ni, torej je normalno, da se je prej ali slej sesul sam vase. Sedaj ga ni več in vso to pljuvanje in prerekanje glede preteklosti ne da nobenega rezultata. Lepo je tudi Vajgl zadnjič dejal, da dokler se bo dalo na račun meje s Hrvaško dosegati politične točke, problem ne bo nikoli rešen. Resnica.

Če mene vprašaš, nimam pojma. Vem le, da se na mojem družinskem proračunu ni kaj dosti poznalo, medtem ko za podobne stvari danes tega ne morem reči.

New Report

Close