Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kaj misli župnik na Bleskem otoku?

Kaj misli župnik na Bleskem otoku?

Sodobnejše ideologije so imele (imajo) na voljo sodobnejšo tehniko (orožje, transportna sredstva itd.), zato so (bile) tudi pri izvajanju zločinov “učinkovitejše”. Ob upoštevanju tega dejavnika bi rekla, da moja trditev niti ni tako zelo zmotna.
Najbrž pa se strinjamo, da je zločin zločin, ne glede na to, v imenu katere ideologije je strojen. Obtoževanje samo nekaterih in zagovarjanje svoje,
katerakoli že je, pa je zaslepljenost. In prav o ideološki (verski) zaslepljenosti je, mislim, govoril Blaise Pascal v zgornjem citatu.

Dobro napisano kljub uri strahov.

en mal mem je napisal*******Časi se spreminjajo. Včasih so bili nekateri otroci pankrti, danes so hvala Bogu samo otroci.******
Tole je pa brcanje v meglo,po cerkvenem nauku so še vedno *pankrti*samo,da se malo lepše reče *nezakonski*zakaj že,verjetno zato ker je samo zakon sklenjen v cerkvi pravi in otroci spočeti v takem zakonu so zakonski in od boga dani.
lp.
ps.Tudi sam sem eden od pankrtov tako,da verjemi vem kaj govorim.

Postavi se v vrsto. Že več ljudi me je pošiljalo tam, kamor me ti. Niso pa mi znali povedati, kaj sem narobe rekel. Pač niste sposobni samostojnega razmišljanja.

A ti imaš Cerkev za vlačugo, samo si bojiš jasno povedati.

V apokalipsi 7 je naslednji stavek, ki si ga prezrl:
6 Videl sem, da je ženska pijana od krvi svetih in od krvi Jezusovih pričevalcev.

Zato Cerkev me more biti vlačuga, ker zagotovo svetih ne pobija. Išči naprej. Probaj pri politiki. Komunistična, nacistična, ateistična politika je pijana od krvi Jezusovih pričevalcev. Pa š lahko iščeš v zgodovini, Rimljani,…

Edina religija, ki se vsiljuje je ateizem. To vsiljevanje sem doživel sam na svoji koži v šolskem sistemu, medijih, javnem mnenju in JA. In to vsiljevanje se ne neha.

Je pa katoliška vera edina, ki prakticira Jezusovo naročilo “…to delajte v moj spomin.”, v Sveti Evharistiji. Tam in takrat lahko srečaš Jezusa. Bog obstaja.

Jezus je rekel, da je dovolj če si noge umiješ, pa si čist in lahko stopiš na posvečeno zemljo. (Sveta spoved). Katoliška vera je dosti bolj napredna, ker zaradi takih poenostavitev in še eno prednost imamo. Jezus – Božji sin se učlovečil in prišel na svet. Dokaz, da je Božji Sin:

[Mt 11, 2-6]
2 Janez pa je v ječi slišal o Mesijevih delih in mu je po svojih učencih, ki jih je poslal k njemu, rekel: 3 »Ali si ti tisti, ki mora priti, ali naj čakamo drugega?« 4 Jezus jim je odgovoril in dejal: »Pojdite in sporočite Janezu, kar slišite in vidite: 5 slepi spregledujejo, hromi hodijo, gobavi so očiščeni, gluhi slišijo, mrtvi so obujeni, ubogim se oznanja evangelij; 6 in blagor tistemu, ki se ne spotakne nad menoj.«

Se pravi pri Judih in mislimanih je Bog nekje v nebesih, pri kristjanih pa je živel na Zemlji kot človek. Imamo možnost direktnega dostopa do Boga. Islam je dosti bolj reven in zastarel. Če bi rad raziskoval globine duhovnosti, ti svetujem, da se poglobiš v krščanstvo, ki ga prakticira katoliška Cerkev.

Enakovrednost religij si je izmislila najbolj nestrpna religija, ateizem, da nadzoruje religije in jih slabi.

Pa saj je tudi ateizem religija. Tako nestrpna in zaslepljena, da si niti tega ne upa priznati. Vse ostale religije v vsej zgodovini na celem svetu nimajo niti promila zločinov kot jih je zagrešil ateizem v samo 80 letih v podobi komunizma in nacizma. In to ne v boju, ampak skozi zapore, koncetracijska taborišča, likvidacije, …

Pa tudi čarovništvo je zločin. In to hud. Magija obstaja.

a nas nebi kar skuru ker si ti upamo nasprotovati!

Ne bi. So pa mnoge katoličane pobili komunisti od leta 1941, ker so jim nasprotovali. Zato se je bolj bati tebe in takih kot si ti.

Tudi, če ateizem imaš za religijo, ta še vedno ni institucionalizirana, tako kot tudi večina ostalih svetovnih religij ne, vključno s krščanskim ločinami. RKC pa si poleg tega, da je sama zelo centralistično in avtoritarno usmerjena institucija privošči celo lastno državo, ki ji jo je šenkal Mussolini v zameno za njeno lojalnost sistemu in kot nagrado za podporo pri svojem pohodu na oblast. Veliko taborišč je bilo natrpanih tudi po zaslugi te lojalnosti. Tat pa je tudi tisti, ki samo vrečo drži. Tako pravijo.

Ne skrbi , še nobenemu nisem nič žalega storil. Niti nisem koga preganjal zaradi verbalnega delikta. Sem odprtega duha , vendar ne pustim , da bi mi kdo pral možgane. Ne komunisti ne RKC.

Ateizem je religija, ker je vera v to, da po zemeljski smrti ni več življenja. Tema. Kristjani verujemo, da je Bog, ki nas bo po smrti obudil v večno življenje. Oboji samo verujemo, ker je smrt posameznika dogodek v prihodnosti. Dokaza pa nimamo nobeni.

Ateizem je zelo institucioniran v slovenski državi, ima šolstvo, mediji, javno mnenje, državni aparat, sodstvo (naša inkvizicija, ki ne raziskuje zločinov kot so povojni poboji, banka SIB, TAM, druga oškodovanja. Skratka vsega, kar je ateizem zagrešil.) Ateizem se pri nas dela, kot da sigurno ni vstajenja rajnih. Kot da ima dokaz. In da je pastir krščanstva in drugih religij, ki jih je medtem uvozil za nasprotovanje krščanstvu. Pri nas se v budističnih sektah nahajajo nekdanji ateisti. Ti imajo lahko seanse v šolah, telovadnicah, tam kjer so javni prostori v lasti države.

Da je bil neodvisni Vatikan po volji Mussoliniju, se pa ne strinjam. Pač privolil je v Lateranski sporazum zaradi pritiskov katoličanov. S tem je izgubil vpliv na katoliško Cerkev.

Jaz bi tudi raje videl, da se nekje ustanovi majhen ateistični Vatikan, kot neodvisna država in ateizem sestopi s sedla slovenske države in državljanov. Naj se tudi ateizem povleče v zasebnost. Država pa naj bo samo to kar je religijam skupno.

Jon, zakaj še želiš biti “pankrt”? Ne prenašaj te negative na druge, morda na svoje otroke? Danes so otroci otroci, se ti ne zdi?

Po cerkvenem zakonu so otroci rojeni ne poročenemu paru, pač nezakonski, po civilnem zakonu pa so otroci rojeni ne poročenemu paru, otroci rojeni v izven zakonski skupnosti. In kje je tu razlika?

V osnovi se v nobenem primeru ni uporabil zakon, pa naj bo to cerkveni ali pa posvetni. Zato ne natolcuj.

Živel srednji vek.

benaflek napisal:

> A ti imaš Cerkev za vlačugo, samo si bojiš jasno povedati.

Apokalipse nisem pisal jaz, zato se za izraze kar avtorju pritoži. Kar se tiče navedenih dejstev pa so podobnosti morda kaj več kot naključje. Nikjer tudi nisem rekel, da imam skupnost za vlačugo. O instituciji bi pa morda imel drugačno mnenje.

> V apokalipsi 7 je naslednji stavek, ki si ga prezrl:
> 6 Videl sem, da je ženska pijana od krvi svetih in od krvi
> Jezusovih pričevalcev.
>
> Zato Cerkev me more biti vlačuga, ker zagotovo svetih ne
> pobija. Išči naprej. Probaj pri politiki. Komunistična,
> nacistična, ateistična politika je pijana od krvi Jezusovih
> pričevalcev. Pa š lahko iščeš v zgodovini, Rimljani,…

Seveda, tistih, ki jih sama postavi za svete, ne pobija. Tudi marsikdo od tistih, ki ga je proglasila za svetega, ima hude grehe na vesti. Marsikdo, ki bi si ta naziv s svojim zgledom in delom resnično zaslužil pa je končal na zelo čuden način.

> Edina religija, ki se vsiljuje je ateizem. To vsiljevanje sem
> doživel sam na svoji koži v šolskem sistemu, medijih, javnem
> mnenju in JA. In to vsiljevanje se ne neha.
Kakšna je razlika med tem vsiljevanjem in vmešavanjem RKC v politiko? Ali Drobničeva strategija ni poskus vsiljevanja njene ideologije in morale RKC celotni družbi? Ali najnovejši predlog zakona o verski svobodi ni tudi to, s tem pa tudi kršenje ustave z namenom pridobivanja privilegijev? Ali RKC ni tako zainteresirana za področje izobraževanja ravno z namenom vsiljevanja svoje ideologije celotni družbi? Daj no mal skuliraj.

> Je pa katoliška vera edina, ki prakticira Jezusovo naročilo
> “…to delajte v moj spomin.”, v Sveti Evharistiji. Tam in
> takrat lahko srečaš Jezusa. Bog obstaja.
>
> Jezus je rekel, da je dovolj če si noge umiješ, pa si čist in
> lahko stopiš na posvečeno zemljo. (Sveta spoved). Katoliška
> vera je dosti bolj napredna, ker zaradi takih poenostavitev in
> še eno prednost imamo. Jezus – Božji sin se učlovečil in prišel
> na svet. Dokaz, da je Božji Sin:

> [Mt 11, 2-6]
> 2 Janez pa je v ječi slišal o Mesijevih delih in mu je po
> svojih učencih, ki jih je poslal k njemu, rekel: 3 »Ali
> si ti tisti, ki mora priti, ali naj čakamo drugega?« 4
> Jezus jim je odgovoril in dejal: »Pojdite in sporočite
> Janezu, kar slišite in vidite: 5 slepi spregledujejo, hromi
> hodijo, gobavi so očiščeni, gluhi slišijo, mrtvi so obujeni,
> ubogim se oznanja evangelij; 6 in blagor tistemu, ki se ne
> spotakne nad menoj.«
>
> Se pravi pri Judih in mislimanih je Bog nekje v nebesih, pri
> kristjanih pa je živel na Zemlji kot človek. Imamo možnost
> direktnega dostopa do Boga. Islam je dosti bolj reven in
> zastarel. Če bi rad raziskoval globine duhovnosti, ti svetujem,
> da se poglobiš v krščanstvo, ki ga prakticira katoliška Cerkev.
>
> Enakovrednost religij si je izmislila najbolj nestrpna
> religija, ateizem, da nadzoruje religije in jih slabi.

Torej priporočaš svojo vero zaradi praktičnosti. Potem pa kar na Top Shop z njo.

Amen.

Že zmeraj boljše kot ateizem, ker ateizem še slabši kot doba praskupnosti. Rusija in vzhodni blok 1917-1987 je daaaleč najbolj mračen del človeške zgodovine.

Potegni vzporednico z deli bivših katoliških sil srednjega veka pa boš prišel na isto.

S tem se strinjam. Je pa Rusija s svojo revolucijo in nadaljevanjem tudi lep primer kaj se zgodi, ko avtokratska oblast ob podpori lokalne cerkve pripelje razmere do vrelišča.

V tvojih blodnjah že, pa od booma in še od drugih zaslepljenih od sovraštva do Cerkve.

Boom zastonj se trudiš………

Jaz sem obupal….

Zdaj je bonaflek na plan potegnil še kako se niso mogli versko udejstvovat v prejšnjem režimu…..

Bonaflek očitno ni uporabil iskalnika ali pa si je tako kot zdaj zatisnil oči pred tistim kar je našel ker ne verjamem, da bi se sicer lahko vzdržal komentarja…

Res nima smisla, bonaflek verjame nekaj kar nikoli ni videl ne more pa verjet nekaj za kar obstajajo pisni dokazi. Temu se reče oprana glava…

L.P.

-------------------------------------------------------------- Kdor isce resnico, jo mora znati prenesti. Kitajski pregovor

Bonaflek, daleč najbolj mračen del človeške zgodovine so obdobja križarskih pohodov, zažiganja čarovnic, španske inkvizicije (pa tudi katere druge)… Zakaj?

Res je, da je tudi obdobje, ki ga ti omenjaj v Rusiji zaradi nekih idealov porodilo mnogo smrti in gorja ampak ti ideali niso vsebovali floskule ne ubijaj, odpuščaj itd za razliko od obdobij, ki sem jih jaz navedel in so stali za temi besedami počeli pa vse kaj drugega.

Da ti dam še eno dobro novico o cerkvi in njinih ustanovah. V kraju kjer živim je objekt v katerem je prej bil samostan. Med renoviranjem tega objekta so v kletnih prostorih našli veliko povdarjam VELIKO otroških okostij, ki so jih strokovnjaki datirali v obdobje delovanja samostana. Koliko točno so jih odkrili javnosti niso povedali so jih pa iz objekta nosili v vrečah…

Komunistična propaganda? Težko, ker se je to zgodilo po 1992.

L.P.

-------------------------------------------------------------- Kdor isce resnico, jo mora znati prenesti. Kitajski pregovor

Imaš prav. Čeprav ni moj namen kogarkoli spreobračati, nisem pa prepričan, da je na drugi strani enako. Zagovorniki RKC se imajo za največje nasprotnike totalitarizma, ki pa ga vidijo izključno v bivšem sistemu. Ostalih, seveda ne vidijo. Medtem, ko se tako zagrizeno “borijo” proti komunističnemu, z druge strani podpirajo pohod na oblast klerikalnega, ki se vsiljuje skozi kapitalske deleže in ostato premoženje. Podpirajo ga tako moralno in finančno. Ne zavedajo se najbrž niti tega, da od vsakega €, ki ga v dobri veri spustijo v puščico, ostane le polovica v domači fari. Zvon 1 pa je pred kratkim odkupil, menda drugi največj delež A Banke. K sreči niso vsi verniki tipa benaflek in mina* in velika večina se jih s tem početjem RKC ne strinja. Glede na njene odzive pa očitno tudi RKC prihaja v fazo, ko je mnenje njenih pripadnikov več ne zanima, saj ga bodo tako ali tako morali spremeniti, če bodo hoteli obdržati službe. Se je kaj takega že kdaj dogajalo?

benaflek je napisal:

Že zmeraj boljše kot ateizem, ker ateizem še slabši kot doba praskupnosti. Rusija in vzhodni blok 1917-1987 je daaaleč najbolj mračen del človeške zgodovine.

boss je napisal: Potegni vzporednico z deli bivših katoliških sil srednjega veka pa boš prišel na isto.

Ta mračni del človeške zgodovine,ki ga omenja benaflek je res pogoltnil približno 1 miljon duhovnikov velika večina pravoslavnih(Stalinovi časi)

Ampak vleči vsporednico z srednjim vekom je nemogoče.
Samo v 12 letih od 1504-1516 so Španski vojaki ob širitvi vere pobili 4 milione Mehičanov,ker le ti niso hoteli sprejeti novega boga,do konca 16 st.pa je bilo pobitih približno 24 milionov indijancev in to samo v Mehiki,narodi kot so Azteki,Maji,Topeki so bili v imenu vere iztrebljeni.
Zato je kakršna koli primerjava brezpredmetna.

Genocid, ki se je zgodil v16.st. v Mehiki je bil najhujši v vsej človeški zgodovini. Še Hitlerju z vso nemško natančnostjo ni uspel tako temljit genocid nad Židi. V Mehiki se je št. indijanskega prebivalstva zmanjšalo na manj kot 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} njihove poulacije. Iz 25mio na 1 mio v manj kot v 100 letih.

**** vsaj še nekdo,ki ne bere samo cerkvenih knjig!!!!

New Report

Close