Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kaj misli župnik na Bleskem otoku?

Kaj misli župnik na Bleskem otoku?

[Odli.: 16,3]
‘Tih bod pa dam pejd, ljuzr.’

Atheism still has no proof of God’s non-existence. Every new day is the proof of God’ existence. **** open your eyes, ears, heart and mind. The morning after every person last day the Lord’s glory will be shown.

Vedno se najprej dokazuje trditev, in ne njena negacija. Logika je v tem, da brez trditve tudi njene negacije ne more biti. Obstoja boga še niste dokazali, zato vam nihče tudi ni dolžen dokazovati nasprotno.

Boom od tebe še pričakujem eno tvoje videnje odlomka Apokalipse mislim da 7… Bo šlo? Me zanima.

[Jn 1, 1-5]

1 V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog. 2 Ta je bila v začetku pri Bogu. 3 Vse je nastalo po njej in brez nje ni nastalo nič, kar je nastalo. 4 V njej je bilo življenje in življenje je bilo luč ljudi. 5 In luč sveti v temi, a tema je ni sprejela.

še za zveličarja:
1 In the beginning was the one who is called the Word. The Word was with God and was truly God. 2 From the very beginning
the Word was with God. 3 And with this Word, God created all things. Nothing was made without the Word. Everything that was created
4 received its life from him, and his life gave light to everyone.

Te ima tvoj oče rad? Dokaži.

Dokaz za Stvarnikov obstoj je vesolje, neživi svet, so živali, rastline, ljudje. Vse je prezapleteno za slučajni nastanek. So čudežna ozdravljenja, so rešitve brezizhodnih situacij, Edina tolažna v stiski, … Seveda na priprošnjo.

[2. Mojzesova knjiga 3,1-6]

3 Mojzes je rekel: »Moram stopiti tja in si ogledati to veliko prikazen, kako da grm ne zgori!« 4 Ko je GOSPOD videl, da prihaja gledat, ga je Bog poklical iz sredine grma in rekel: »Mojzes, Mojzes!« Rekel je: »Tukaj sem.« 5 Bog je rekel: »Ne hôdi sem! Sezuj si sandale z nog, kajti kraj, kjer stojiš, je sveta zemlja!« 6 Potem je rekel: »Jaz sem Bog tvojega očeta, Bog Abrahamov, Bog Izakov in Bog Jakobov.« Tedaj si je Mojzes zakril obraz, kajti bal se je gledati v Boga.

[2. Mojzesova knjiga 33,18-23]

18 Potem je Mojzes rekel: »Pokaži mi, prosim, svoje veličastvo!« 19 Rekel je: »Storil bom, da pojde mimo tebe vsa moja dobrota in klical bom pred teboj ime GOSPOD. Izkazoval bom milost, komur hočem biti milostljiv, in usmilil se bom, kogar se hočem usmiliti.« 20 Nato je rekel: »Mojega obličja ne moreš videti; kajti noben človek me ne more videti in ostati živ.«
21 Potem je GOSPOD rekel: »Glej, tu je mesto pri meni; stopi na skalo! 22 Ko pojde moje veličastvo mimo, te bom postavil v razpoko v skali in te pokril z roko, dokler ne bom mimo. 23 Ko bom potem odmaknil roko, me boš videl v hrbet, mojega obličja pa ne more videti nihče.«

Dokazi za Njegov obstoj so tudi v tvojem življenju…

Kateri dan je bil to? Niso vsi cerkveni prazniki dela prosti dnevi. In nič ne lažem. Pojdi večkrat med tednom k maši ali pa vsaj odpri srce Jezusu, ko boš pri maši.

Strašno resna literatura. Temu ob bok gre edino kakšen Andersen, kjer bi deklica z vžigalicami pometla s tvojimi liki.

I thought you are a bit more serious. My mistake.

He speaks Slovene. Aleluia.

What’s up, dock.
[Bugs Bunny, every his toon]

benaflek napisal:

> Boom od tebe še pričakujem eno tvoje videnje odlomka Apokalipse
> mislim da 7… Bo šlo? Me zanima.

Ops, ti si mi namalal neke druge citate in na njih sem že odgovoril. Pozval pa sem jaz tebe, da komentiraš ta del apokalipse. Sicer pa je že sam po sebi dovolj zgovoren in ne potrebuje kaj dosti komentarjev 😉

Očetovska ljubezen je stvar interpretacije in ne dokazovanja. Lahko pa rečemo, da je obstoj vsakega človeka tudi dokaz za obstoj njegovega očeta, ki pa ni nujno, da je ravno tisti, za katerega se trdi, da je. Podobno tudi obstoj sveta in življenja ne more biti dokaz za točno določenega stvarnika. Po sklepanju na obstoj stvarnika na podlagi stvaritve pa se lahko trdimo, da je tudi obstoj boga dokaz za obstoj njegovega stvarnika. Slednje pa je menda že malce bogokletno.

Dokazovanje na podlagi citatov iz Sv. pisma pa ne pomeni nič. V Stari zavezi tudi piše, da so Judje edino izvoljeno ljudstvo. Če upoštevaš iz Stare zaveze vse drugo, kar ti pride prav, potem upoštevaj še to.

Po tvoji logiki pa si lahko pa si tudi jaz sposodim ravno tale citat:

> 5 Bog je rekel: “Ne hôdi sem! Sezuj si
> sandale z nog, kajti kraj, kjer stojiš, je sveta zemlja”

in z njim ovržem prepotentne trditve RKC o krščanstvu kot edini pravi religiji, RKC o edini pravi cerkvi in krščanskem bogu kot edinem pravem bogu ter trdim, da je edina prava vera v resnici islam.

Apokalipsa 7 govori v simbolih in ga je težje doumeti, zato od tebe pričakujem, da ga razumeš, drugače ga ne bi smel podati. Ali ga razumeš? Če ga, te prosim za tvoje cenjeno videnje v kontekstu pobiranja vstopnine v cerkvi na blejskem otoku ali o Cerkvi na sploh.

Lepo si povedal, ljubezen očeta je stvar interpretacije in ne dokazovanja. Tudi kristjani, Judje, muslimani verujemo (interpretiramo), da obstaja in niti na pamet mi ne pade, da bi ti dokazoval Njegov obstoj. Ker ga nimam. Imam pa vero. Iz okolja od vesolja pa do moje notranjosti pa lahko interpretiram, da obstaja. Od tod moja vera.

Judje so izvoljeno ljudstvo iz stare zaveze, iz nove pa še ostali (do takrat pogani; po stari zavezi Grki), ki Sina sprejmejo. Tega ti ne bom dokazoval, ker ti citat iz Sv.Pisma nič ne pomeni.

Edina religija od Boga je tista, ki prizna, da se je Beseda učlovečila v mesu, na tem svetu prebivala in trpela za odrešenje človeštva. Vse drugo je od Satana. To je tudi metoda za presojo duhov. Cerkev (z veliko) je gotovo več kot RKC. RKC je samo del Cerkve. Lokomotiva, zato tudi doživlja največje nasprotovanje. Obstoj drugih krščanskih skupnosti je odvisen od RKC. Zruši RKC in zrušil boš Cerkev.

Zakaj je pa islam edina prava vera? Prosim, objasni to in pa Apokalipso 7.

Pri Pascalu si pa precej mimo usekal. Živel je namreč v 17. stoletju (1623-1662).

V dobro človeštva upam, da si dobro nadzorovan v kakšni zaupanja vredni ustanovi, brez možnosti pogojnega izpusta.

Nisem, svobodno se sprehajam po svetu. Pa pazi se anakonde.

Ateisti so takrat že bili.

Groza in strah. Potem bo pa varneje med anakondami.

Posebej za Forumata:

Če nekomu postane težko ravno na otoku, ker mu je njegova draga dala “košarico”, pa bi rad poiskal uteho v cerkvici, pa je ta zaprta in nima denarcev za odprtje božjega hrama, ja potem je res v dilemi, kaj storiti. Ali se odpelje nazaj, ali pa naredi konec kar tam. Zgolj samo njegova izbira. Bog je predvidel tudi samomore, če ne jih ne bi bilo. Vse je v naprej bilo in je predvideno. Sicer pa si napisal:
“Kdor išče resnico, jo mora znati sprejeti”. Nekateri “košarico” znajo sprejeti, nekateri pa je ne znajo.

Uf, če bomo tako nadaljevali bo počasi celo SP tu go :).

benaflek zate je kot vidim že prepozno da bi spregledal… škoda pa imam občutek, da si drugače čisto O.K.

Namen mojega pisanja ni zanikanje VERE (pri čemer nisem tako omejen kot ti saj dopuščam tudi druge in ne le krščanske) temveč zgolj in samo CERKVE kot ustanove. Zdi se mi naravnost sramotno in podlo, da se nekdo poslužuje sicer tako pozitivne množične psihologije (kamor katerokoli vero v karkoli vsekakor lahko štejemo) za kopičenje TOSVETNIH DOBRIN za katere ves čas trdi kako so brez pomena.

Kako lahko nekdo, ki se ves čas sklicuje na Sv.Pismo ubija, krade, laže, ustrahuje in in še bi se našlo tega v zgodovini Katoliške cerkve. Ustanovitev Vatikana kot države je za moje pojme pogodba s hudičem saj je Mussolini po vseh merilih Sv.Pisma že takrat spadal v bolj vroči del onostranskega življenja. V zameno je RKC tiho podpirala fašizem ( pri nas med vojno tudi zelo očitno). Če koga pogodba zanima jo ima tukaj :

Bonaflek osebnih dokazov za nečiste cerkvene “posle” bi lahko tukaj kar nekaj naštel pa sem jih že na drugih MON forumuh (mi je nekdo tu očital, da se ponavljam) zato uporabi iskalnik če pa le ne bo šlo bom pa ti jaz potem pomagal….

Boom, Zveličar, Megaboy strinjam se z vašimi zapisi tole “dušo” Bonaflek pa smo kot kaže za vedno izgubili ……

-------------------------------------------------------------- Kdor isce resnico, jo mora znati prenesti. Kitajski pregovor

En mal mem, res je vse predvideno ampak kaj bo potem z dušo tega mladeniča? Če bi lahko šel v cerkev bi bila rešena tako pa bo tavala okoli ….. in se po glavi tolkla zakaj ni raje forsirala, da bi mladenič svojo drago peljal po Dravi s čolnom gor in dol pa bi potem imel vsaj izbiro kam it dušo rešit.. 🙂

L.P.

-------------------------------------------------------------- Kdor isce resnico, jo mora znati prenesti. Kitajski pregovor

Forumata, oprosti za površnost. Popravljam.

Kdor išče resnico, jo mora znati prenesti.

en mal mem: samomor je smrtni greh za katerega ni odpustka in je bil samomorilec pokopan na zunanji strani pokopališča brez župnika seveda, no vsaj v začetku prejšnega stoletja se je to še dogajalo.
Sedaj pa, no saj se ve,če plačaš ?????

Potjuješ predvideno. Duša pa, če mladenič ni zmogel prenesti resnice in je naredil konec se je samo vrnila, saj je vendar neumrljiva. Mislim, da človek ne more “rešiti” duše. Pred čim?

Če bi ta mladenič šel v cerkev, bi morda rešil svoje življenje, ki pa traja kot je pač predvideno v naprej, duše ne. Duša je večna.

Forsira naša pamet, pa mu je bilo tako usojeno in je zatajila. Škoda, ker gor pa dol po čudoviti reki Dravi ….

Jon!

Časi se spreminjajo. Včasih so bili nekateri otroci pankrti, danes so hvala Bogu samo otroci.

Ne ponavljajmo se tu gor. Sam mislim, da so župniki zgolj samo ljudje in nič drugega. Profesor matematike uči matematiko, duhovnik pa vero v Boga.

benaflek napisal:

> Apokalipsa 7 govori v simbolih in ga je težje doumeti, zato od
> tebe pričakujem, da ga razumeš, drugače ga ne bi smel podati.
> Ali ga razumeš? Če ga, te prosim za tvoje cenjeno videnje v
> kontekstu pobiranja vstopnine v cerkvi na blejskem otoku ali o
> Cerkvi na sploh.
Ni na svetu veliko mest, ki bi se bohotila na sedmih gričih (gorah). Še manj je ravno takih, v katerih se prav posebni ljudje oblačijo v bager in škrlat, okrašen z zlatom, dragimi kamni in biseri, ter v rokah držijo zlate čaše, in se vlačugajo z mnogimi kralji. Tako da, benaflek, pripravi se na prerokovani konec. Omenjena vstopnina pa je k bližajočemu koncu le majhe, a kljub vsemu svoj delček.
>
> Lepo si povedal, ljubezen očeta je stvar interpretacije in ne
> dokazovanja. Tudi kristjani, Judje, muslimani verujemo
> (interpretiramo), da obstaja in niti na pamet mi ne pade, da
> bi ti dokazoval Njegov obstoj. Ker ga nimam. Imam pa vero. Iz
> okolja od vesolja pa do moje notranjosti pa lahko
> interpretiram, da obstaja. Od tod moja vera.

Morda pa ti pada na pamet vsiljevanje tvoje vere drugače mislečim in verujočim, po zgledu institucije, ki ji pripadaš in ki ne izbira sredstev za to svoje početje, pri tem pa ji vera prestavlja le instrument za doseganje absolutne oblasti.

>
> Judje so izvoljeno ljudstvo iz stare zaveze, iz nove pa še
> ostali (do takrat pogani; po stari zavezi Grki), ki Sina
> sprejmejo. Tega ti ne bom dokazoval, ker ti citat iz Sv.Pisma
> nič ne pomeni.

Seveda to ni pisano v evangelijih, temveč je verjetno spet Pavlova pogruntavščina, ki tako nadaljuje z zlorabo Jezusovega imena in karizme.

> Edina religija od Boga je tista, ki prizna, da se je Beseda
> učlovečila v mesu, na tem svetu prebivala in trpela za
> odrešenje človeštva. Vse drugo je od Satana. To je tudi metoda
> za presojo duhov. Cerkev (z veliko) je gotovo več kot RKC. RKC
> je samo del Cerkve. Lokomotiva, zato tudi doživlja največje
> nasprotovanje. Obstoj drugih krščanskih skupnosti je odvisen od
> RKC. Zruši RKC in zrušil boš Cerkev.

Tipična trditev RKC, ki k temu rada dodaja še trditev o sebi kot edini pravi cerkvi, preko katere je edino možno zveličanje. Vse drugo pa je manj vredno, vključno z verstvi, ki so tisočletja starejša in še vedno živa. Je trditev, ki si jo upa zapisati celo v Katekizem, ki predstavlja eklatantno kršitev lastnih verskih načel, tudi iz vidika pravice do spreminjanja postave, saj ta v marsikaterem delu z lastno interpretacijo postavlja Sveto pismo na glavo. Še bolj žalostno je, da dokumenti s tako vsebino nastajajo celo ob koncu 20. stoletja. Primer: Deklaracija Dominus Iesus, ki si jo lahko prebereš tukaj:

Doktrina, ki jo navajaš, je osnova vsem nacizmom, fašizmom, nacionalizmom in prelivanju krvi na narodnostni ali verski osnovi.

> Zakaj je pa islam edina prava vera?

Ne mislim tako in nikogar in nič ne postavljam kot absolutno pravo stvar, vero prepričanje ali resnico, tako kot ti. Pač tvoj način dokazovanja iz Svetega pisma. Zakaj islam? Ker se muslimani sezuvajo na posvečeni zemlji.

Pa, da se razumemo: prav nič nimam proti veri, ki je stvar vsakega posameznika in v osnovi ne slaba. Imam pa veliko proti institucionalizirani zlorabi vere kot instrumentu za doseganje oblasti nad množicami. In, žal, to zlorabo vidim že od samih začetkov cerkve, to je od križanja naprej.

Tisti, ki je bil takrat tako nespameten, da je priznal, da je ateist, je končal na grmadi. V zgodovinskih knjigah pa lahko prebereš, kako je sveta katoliška cerkev širila svojo vero. Mislim, da se po storjenih zločinih kar lahko postavi ob bok nacistom in komunistom.

Majdka, mislim, da se krepko motiš. Imam podatek za sežig takoimenovanih čarovnic. Na celotnem ozemlju Evrope domnevjo, da je bilo sežganih vsega skupaj okoli 300 oseb zaradi “čarovništva”. Tako, da ta primerjava, pa če sešteješ vse žrtve, ki so nastale s širitvijo krščanstva, ne pride do miljona, kaj šele do 100 in več miljonov, kot je bilo žrtev po celem svetu zaradi ene čudne vere in sile, ki je bila izvajana nad ljudmi, ki v njo niso verovali.

Ne bo držalo, en mal mem.

Število znanih žrtev čarovniških procesov (kraj, ime, datum, zgodovinski zapisi o procesu) je tam nekje okrog 12.000. To je spodnja meja. Ocene gredo pa nekam do 100.000.

Govorimo seveda samo o čarovnicah, druge žrtve (vsa ostala sveta inkvizicija in nasilno pokristjanjevanje) so posebej.

New Report

Close